Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

nem B)

Egyébként a megkülönböztetésre egy 8 jegyű számkódot és egy négybetűs betűkódot szoktak

használni. Na annak nem árt egyezni. :D

Tegyük fel egyezik.

Ki lett véve az eredeti ECU!

És be a másik.És az az autó amibe volt a "másik" az imo-s akkor kellene a tech gondolom. :D

Mivel ki kellene szedni hogy ne várjon imo jelet.Vagy tévednék :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy '96-os 1.6 16V sedan astrám és mostanában a motorelektronika visszajelző lámpája elég sűrűn felvillan! Nem világít folyamatosan de engem zavar hogy ilyen sűrűn felvillan! Valamikor csak 5-10 mp-re de valamikor 1-2 percig is világít! Valaki tapasztalt már hasonlót? Feltételezem hogy érdemes befáradnom egy márkaszervízbe! ? java script:emoticon(':blink:', 'smid_2')

smilie

Nem tudom hogy ezzel a hibával van e összefüggésben de ha ötödik sebességben haladok 80-90-el akor valamikor elkezd kicsit rángatni az autó! Ugyanezt tapasztalom ha elveszem a lábam a gázról!

Ha esetleg valaki tudna nekem tanácsot adni az nagyon megköszönném!

Sajnos még csak 2 hónap ja vettem a gépet és nincs nagyon tapasztalatom!

Előre is köszi a segítséget! B)

Link to comment
Megosztás:

Nem muszáj rögtön szervízbe menni vele, otthon is sok mindent meg lehet állapítani. Nekem elsőre ez EGR-szelep hibának tűnik, de lehetne akár a lambda is. Ki tudod házilag is olvasni a hibakódot, az alapján már el lehet indulni. Nem tudom, hogy állsz az angollal, de már a képek alapján is meg tudod csinálni: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

A forgalmiból vagy a motorblokkról megnézed a motorkódodat, (a motorszám tartalmazza, gondolom valam X16... kezdetű lesz), ez alapján a fenti oldalon megtalálod a hibakódokat. A biztitáblánál meglesed, melyik fajta diagnosztikai csatlakozód van (10 vagy 16 pólusú), az oldalon megtalálod, melyik lábakat kell összezárnod (pl. egy gemkapoccsal, óvatosan!), aztán ráadod a gyújtást, és figyeled a lámpát a műszerfalon, elvillogja neked a hibakódokat :blink:

Link to comment
Megosztás:

Az ajtó kábelköteget mindenképpen érdemes átrakni, a csatlakozó másik oldalából pedig ha lehet, át

kellene hekkelni az ablakhoz szükséges pineket a tiedbe. Onnan meg bekötözni a szükséges kábeleket

utólagosan a műszerfalnál. Teljes kábelköteg cserét nem ajánlok, mert ahhoz az egész kocsit ripityomra

kell szedni.

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez a rángatás van benne,de nekem akkor mikor megyek ötödikbe elveszem a lábomat a gázról és hírtelen gázt adok. már mindent cseréltünk szinte, az AGR-t nem,

talán nekem is az lesz vele, a hibalámpa még nem villant fel 1* se, de kezdek félni hogy az lesz, a haverom azt mondta hogy talán ki lehet teljesen iktatni, lefalazással már próbálkoztunk de ugyanúgy rángat..

??????????

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez a rángatás van benne,de nekem akkor mikor megyek ötödikbe elveszem a lábomat a gázról és hírtelen gázt adok. már mindent cseréltünk szinte, az AGR-t nem,

talán nekem is az lesz vele, a hibalámpa még nem villant fel 1* se, de kezdek félni hogy az lesz, a haverom azt mondta hogy talán ki lehet teljesen iktatni, lefalazással már próbálkoztunk de ugyanúgy rángat..

??????????

Lehet, hogy kiégett a jelzőlámpád a műszerfalon és már régen pislákolna.....

Link to comment
Megosztás:

Gelcsa!

Ha már le lett zárva az AGR szeleped, akkor biztosan nem szólhat bele a dolgokba, ergo

nem amiatt rángat. Gyertyakábel, gyertya, üzemanyagszűrő... ezkkel kéne többet foglalkozni,

illetve protec-et tölteni a benyába egyszer. Aztán ha nem segítenek ezek a dolgok, akkor

ki kell pucorászni a folytószelepházat, de rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Gelcsa!

Ha már le lett zárva az AGR szeleped, akkor biztosan nem szólhat bele a dolgokba, ergo

nem amiatt rángat. Gyertyakábel, gyertya, üzemanyagszűrő... ezkkel kéne többet foglalkozni,

illetve protec-et tölteni a benyába egyszer. Aztán ha nem segítenek ezek a dolgok, akkor

ki kell pucorászni a folytószelepházat, de rendesen.

ezek mind meglettek csinálva illetve cserélve de úgy tudom az AGR teljes kiiktatásához le kell venne a kipufogo torkot és ott is le kell vakolni

a haverommal már teljesen tanácstalanok vagyunk

Link to comment
Megosztás:

pl. gyertyakábel gyári vagy utángyártott lett belerakva? Gyertya is gyári?

Protec lett már bele téve?

protec az nem lett bele téve de spuri igen,

a protec az milyen tulajdonképpen olyan a rendeltetése mint a spurinak????

az AGR teljes kiiktatásához le kell venne a kipufogo torkot és ott is le kell vakolni???????

Link to comment
Megosztás:

protec az nem lett bele téve de spuri igen,

a protec az milyen tulajdonképpen olyan a rendeltetése mint a spurinak????

az AGR teljes kiiktatásához le kell venne a kipufogo torkot és ott is le kell vakolni???????

Keress rá a protec szóra B)

Amúgy nem ugyan az sokkal durvább a protec.

A spuri az csak üzemanyag "javító"

A protec meg üzanyag rendszer tisztító :blink:

Durván így lehet a különbséget meghatározni.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Silver mondta, a Protec teljesen más, tisztításra, kezelésre csak az a jó.

AGR-hez elég egy lemez a szelep alá.

Kábel, gyertya milyen? Hogy a topikba vágó legyen a téma... :blink:

a kábel és gyertya az gyári, az AGR-t mi is úgy csináltuk, de ssajnos nem segített,ja és az az idegesítő hogy hibát meg nem is jelez(de lehet hogy jobb is))

Módosítva : Gelcsa
Link to comment
Megosztás:

a kábelek és a gyertyák gyáriak, az AGR-t mi is úgy falaztuk le, de sajnos nem segített, és az a legidegesítőbb hogy hibát nem is jelez a lámpa(de lehet hogy jobb is így) :blink:

a fojtószelepház már volt takarítva elég alaposan az is most nem rég azzal kezdtük aztán a katalizátor és így tovább,kopogásérzékelő, hőmérsékletérzékelő, gyertyák, gyujtókábelek injektorcsere is volt, de eddig mind semmi

Módosítva : Gelcsa
Link to comment
Megosztás:

Szegedhez nagyon közel nincs valaki akinek c16se motorja van,kellene kölcsönbe próbára a gyertyakábel.Zavar nagyon hogy dadog kicsit az alapjárat és nem tudom mitől.És ki próbálnám,ha megszünik akkor vennék bele kábelt,de ha meg nem ez a baj akkor nem szeretnék kidobni annyi pénzt.

Link to comment
Megosztás:

hello

van egy 95-ös 1.7 DTL F astrám, amely ha a városban sokáig araszolgatok a lámpák miatt (sokat van alapjáraton) akkor a hőfok mutatója a 92C fokról elkezd emelkedni majdnem 100C fokig. 3 vezetékes a ventillátor hőgombája (szerintem az alsó fokozat nem működik). Hogyan lehet megcsinálni azt hogy a felső fokozat bekapcsoljon??

kösssz

Előre is köszi a válaszokat :blink:

Ki kel mérni hogy a kacsolot, jó-e. A barna-sárga vezetéken indítja az 1-es fokozatot, de előtte + kell nézni a 15-os biztit, lehet hogy csak az "izzadt le". Lehet még az előtét ellenállás, (erre megy a fent említett drót) vagy 1szimpa kontakt hiba. Esetleg ventillátor hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.