Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

gabi a "start" gombra visszatérve.

ugy szeretném, hogy a kulccsal is induljon, így arra gondoltam, hogy apiros- fekete vezetékre akkor rácsatlakozok, és ugy viszem egy gombon keresztül a + tápfeszig.

abbol nem lesz baj ha nem a gyujtásból viszem, hanem egy sima + vezetékből???

Link to comment
Megosztás:

Ehhez csak a fekete-piros kábelt kell átkötnöd a slusszról egy nyomógombra, és azon

keresztül pozitívra. Amit fontos tudni, hogy legalább 10A-es nyomógomb és biztosíték

kell a + felől.

Hi!

Szerintem a 10A-es kevés lesz. Ha csak ennyit venne fel egy behúzómágnes akkor sose égnének be a gyújtáskapcsolók.

De ha nem akarod egy szép Ikarus busz leszállás jelző gombját belefaragni a műszerfalba, hanem csak valami kis diszkrét gombocskát, akkor

rakj be egy relét is.

Egyébként minek a gomb?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nincs ilyen.

B Vetra-ban láttam ilyet, onnan jött az ötlet., (a kormánykerék szerintem olyan mint a az F astra kormánya, bár nem tudom hogy az agyméret stimel-e)

Opelbonto .hu honlapján is van.

Csak nincs vectra kapcsolási rajzom, hogy kell bekötni, és azt sem tudom hogy mi kellhet hozzá. /pl: kormányatvezető./

Link to comment
Megosztás:

Piohoz is létezik ilyen megoldás kérdés hogy a fejegység képes e kezelni :D

Az én fejegységemhez pl ilyen kell

http://image.arukereso.hu/full/18303381.jpg

A Piónál nem tudom hogyan van megoldva, de szerintem hasonló lehet:

A Balunál a mini-ISO csatinál van a szenzor kivezetése, amit akárhova felrakhatsz, hogy rálásson az infra távirányító.

szerk.: Nem Balu, hanem Blaut akartam írni :)

Link to comment
Megosztás:

B Vetra-ban láttam ilyet, onnan jött az ötlet., (a kormánykerék szerintem olyan mint a az F astra kormánya, bár nem tudom hogy az agyméret stimel-e)

Csak nincs vectra kapcsolási rajzom, hogy kell bekötni, és azt sem tudom hogy mi kellhet hozzá. /pl: kormányatvezető./

És mire akarod rákötni? :)

Szerintem nem igazán kompatibilis, főleg nem a kormányátvezető (ami a duda és a légzsák kábelét is viszi).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.