Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az addig oké. Ez ugyan nem ebbe a topicba való de a múltkor azt írtad, hogy nem megy úgy ahogy kéne. Viszont azt tudod-e hogy az automata váltót a hűtővíz fűti fel (gépkönyvben olvastam) és ha nem elég meleg az olaj akkor kicsit érdekesen működik -nincs ez másként az erőgépeknél sem- hiába taposod nem tudja átvinni a nyomatékot de zabálja a naftát kegyetlenül és kéri a powert. És lehet itt a megoldás kulcsa: vagy sűrű a váltóban lévő olaj vagy nem elég meleg a váltó ahhoz, hogy az olaj felhíguljon kellő mértékben. Így jártunk egy OK 15.5-ös homlokrakodóval, szívtunk is vele egy jó sort mire rájöttünk mi okozza a bajt (sűrű volt neki a gyári olaja) -mostmár felfele 35-40 fokos szögben is képes felmenni, ha nem akkor meg kapar mint az állat amit addig sem csinált.

tudom ,hogy a hűtővíz be van kötve a váltóba.

az a baj ,hogy meleg motornál sem csökken a fogyasztás .

illetve a váltó eléggé rángat váltás közben .

de szerintem ez nem a váltó hibája ,hanem a motor nem tökéletes .

ugyanis országúton is sokat fogyaszt ,ott pedig nincs jelentősége a kézi vagy aut. váltó közti különbségnek

a motor valami oknál fogva erőtlen .

pl. a klíma úgy lefogja , hogy pl. lámpánál alig bírok elindulni vele

biztos ,hogy nem képzelődöm a hibával kapcsolatban

nemrég kipróbáltam egy B vectrát , ugyanezzel a hajtáslánccal ( 1.6 ecotec+ aut váltó ) és az hasított az astrához képest

pedig vagy 200 kg-val nehezebb

ezért gondoltam ecu cserére , vagy injektor tisztításra

Link to comment
Megosztás:

Aláírom, nem nagyon vágom ezt az agyonvariált benzines témát bár az elvi működését értem de attól még elképzelhető, hogy az olaj sűrűsége/hígsága nem elegendő mindehhez és ez is okozhatja a dolgot. Egy próbát szerintem megérne egy váltóolaj csere valami hígabb de nagyon jó minőségű olajra. Ha az sem javít a helyzeten akkor egyértelműen nem az a hibás. Ha gondolod PÜ-ben adok egy telefonszámot (ide nem írom ki, mindenkinek vannak rossz-akarói), egy debreceni maszek srácé, mocskosul vágja a váltós dolgokat de minden egyebet is, az biztos tudna valami értelmeset mondani rá, egyébként nem drágán dolgozik, a tanácsért meg még nem kért casht sosem.

Link to comment
Megosztás:

Aláírom, nem nagyon vágom ezt az agyonvariált benzines témát bár az elvi működését értem de attól még elképzelhető, hogy az olaj sűrűsége/hígsága nem elegendő mindehhez és ez is okozhatja a dolgot. Egy próbát szerintem megérne egy váltóolaj csere valami hígabb de nagyon jó minőségű olajra. Ha az sem javít a helyzeten akkor egyértelműen nem az a hibás. Ha gondolod PÜ-ben adok egy telefonszámot (ide nem írom ki, mindenkinek vannak rossz-akarói), egy debreceni maszek srácé, mocskosul vágja a váltós dolgokat de minden egyebet is, az biztos tudna valami értelmeset mondani rá, egyébként nem drágán dolgozik, a tanácsért meg még nem kért casht sosem.

ok.köszi

Link to comment
Megosztás:

én meg már beszéltem is vele , de nem foglalkozik vele

nem is ez a szakmája

valakivel összekeverhetted ,nem ? :lol:

Kizárt dolog, hacsak le nem cserélte a telszámát, nekem vagy 3 éve javította és majd egy éve hogy utoljára beszéltem vele. Egyezzünk meg annyiban, hogy utána járok...

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy beleszólok, de olyat nem lehetne, hogy kivenni a motort és megmérni a teljesítményét? Mert ha az tudja amit tudnia kell, akkor nyílván máshol kell keresni az erőtlenség okát. Vagy hülyeségeket beszélek? :lol:

jó ötlet ,de nem kellene kivenni .

lehet padon is teljesítményvizsgálatot végezni , ha jól tudom

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy beleszólok, de olyat nem lehetne, hogy kivenni a motort és megmérni a teljesítményét? Mert ha az tudja amit tudnia kell, akkor nyílván máshol kell keresni az erőtlenség okát. Vagy hülyeségeket beszélek? :lol:

Hááát... :lol:

Te hány emberről hallottál aki ezt megcsinálta? ... Akkor már ketten vagyunk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 Ajtós F Astrámhoz szeretnék venni 4db acélfelnit, használtan, lehetőleg olcsón. Hol érdemes keressek és milyen árat célozhatok meg? Mire érdemes vigyázni?

Azt tudom, hogy a gumi, ami rajta van 175/70R13-as, de hogy a felni mekkora pontosan, azt nem tudom.

Esetleg, ha Fulda 75/70R13 EcoControl gumira tudtok ajánlani webhelyet, vagy valakit, aki jó áron tud szerezni, azt külön megköszönöm.

Sajnos egy defekt miatt eljött az ideje, hogy lecseréljem a nyárigumikat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 Ajtós F Astrámhoz szeretnék venni 4db acélfelnit, használtan, lehetőleg olcsón. Hol érdemes keressek és milyen árat célozhatok meg? Mire érdemes vigyázni?

Azt tudom, hogy a gumi, ami rajta van 175/70R13-as, de hogy a felni mekkora pontosan, azt nem tudom.

Esetleg, ha Fulda 75/70R13 EcoControl gumira tudtok ajánlani webhelyet, vagy valakit, aki jó áron tud szerezni, azt külön megköszönöm.

Sajnos egy defekt miatt eljött az ideje, hogy lecseréljem a nyárigumikat. :lol:

Sztem bontóban 15 ezer körül már kapsz egy garnitúra felnit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 Ajtós F Astrámhoz szeretnék venni 4db acélfelnit, használtan, lehetőleg olcsón. Hol érdemes keressek és milyen árat célozhatok meg? Mire érdemes vigyázni?

Azt tudom, hogy a gumi, ami rajta van 175/70R13-as, de hogy a felni mekkora pontosan, azt nem tudom.

Esetleg, ha Fulda 75/70R13 EcoControl gumira tudtok ajánlani webhelyet, vagy valakit, aki jó áron tud szerezni, azt külön megköszönöm.

Sajnos egy defekt miatt eljött az ideje, hogy lecseréljem a nyárigumikat. :lol:

ugyanaz a felnije tutommal, mint az E vagy D kadettnek.....van ahol 1000/db áron hozzá is tudsz jutni..lehet kicsit festeni kell, de bárhol is veszel vidd el gumishoz hogy nézze meg neked rendben vannak e, nem e ütnek a felnik....

javaslom itt nézz körül...OPEL FELNI MÉRETEK!

Link to comment
Megosztás:

megtudod mérni azért a pár ezer ft-os műszerek is viszonyleg pontossak sőtt sztem minimális a hiba % ! nekem is van gagyi is meg minőségi is ezek pl tized volt híján egyforma értéket mutattak!

Háát.. azért én szivesen jutnék egy normális hiteles müszer közelébe.. (lehet még az analógomat kellene megnézni.. abból is van kettő)

Ugyanis itt pl. 12 voltos szinten 0.2 volt az eltérés.. kérdés melyik a valósabb.. (még oda kellett volna kötni a 2 analogot, meg a szinte ugyanolyan kicsi digit, mint a képen is van.. aztán átlagolni az 5 müszer értékét :lol: )

35760384.jpg

Amúgy mint a képeken látszik, bekerűlt az exide akksi.. nagy változást nem vettem észre.. max a kezdeti feszültség lett kicsit magasabb(12 helyett 12,4 vagy +0,2 volt kérdés melyik műszer a pontos ).

Akksiról annyit, hogy a srác hozta.. garilevél lepecsételve.. mellette a számla.. mutatta egy pillanatra, hogy más ár van rajta, de nem kell vele foglalkozni.. ha bármi van,szóljak neki nyugodtan, és intézi..

Azthittem csak azért más az ár, mert mittom én nagykeres vagy valami.

Aztán itthon nézem.. Auchanos számla és valami más nevű kicsi akksi van rajta :lol:

Remélem nem lesz vele sose gond, és nem lesz ebből gubanc..

A vicc, hogy aznap este, amikor napközben megkaptam az akksit, hívott Petya, hogy ott van az óbudai ócsanban, és milyen akksit is vettem?

A lényeg, hogy állítólag akkcijóban most ez 17 999 ft ott (74ah Exide excell)

Azóta már láttam az új akciós újságban szerepel is, hogy exide akksik akció.. 8xxx Ft-tól..

És ma voltam tacskóba is.. nah ott is láttam ilyen akksikat..igaz, ott az 55 Ah volt 18e!!

Úgyhogy tényleg van mostmár a nagyáruházakban..

Nah errő ennyit.. remélem ez is sok sok évig jó lesz..

Link to comment
Megosztás:

Háát.. azért én szivesen jutnék egy normális hiteles müszer közelébe.. (lehet még az analógomat kellene megnézni.. abból is van kettő)

Ugyanis itt pl. 12 voltos szinten 0.2 volt az eltérés.. kérdés melyik a valósabb.. (még oda kellett volna kötni a 2 analogot, meg a szinte ugyanolyan kicsi digit, mint a képen is van.. aztán átlagolni az 5 müszer értékét :lol: )

35760384.jpg

Amúgy mint a képeken látszik, bekerűlt az exide akksi.. nagy változást nem vettem észre.. max a kezdeti feszültség lett kicsit magasabb(12 helyett 12,4 vagy +0,2 volt kérdés melyik műszer a pontos ).

Akksiról annyit, hogy a srác hozta.. garilevél lepecsételve.. mellette a számla.. mutatta egy pillanatra, hogy más ár van rajta, de nem kell vele foglalkozni.. ha bármi van,szóljak neki nyugodtan, és intézi..

Azthittem csak azért más az ár, mert mittom én nagykeres vagy valami.

Aztán itthon nézem.. Auchanos számla és valami más nevű kicsi akksi van rajta :lol:

Remélem nem lesz vele sose gond, és nem lesz ebből gubanc..

A vicc, hogy aznap este, amikor napközben megkaptam az akksit, hívott Petya, hogy ott van az óbudai ócsanban, és milyen akksit is vettem?

A lényeg, hogy állítólag akkcijóban most ez 17 999 ft ott (74ah Exide excell)

Azóta már láttam az új akciós újságban szerepel is, hogy exide akksik akció.. 8xxx Ft-tól..

És ma voltam tacskóba is.. nah ott is láttam ilyen akksikat..igaz, ott az 55 Ah volt 18e!!

Úgyhogy tényleg van mostmár a nagyáruházakban..

Nah errő ennyit.. remélem ez is sok sok évig jó lesz..

Jó hát amit én fogok venni a tecsoban annak is biztos lesz eltérése mondjuk egy Bosch multiméterhez képest. De hát egy-két dolgot csak lehet méricskélni vele. Mondjuk jó lett volna ac-pumpához, mert levágtam a csatikat a cekaszról és nem tudtam a helyes polaritást. Úgyhogy aláfeküdtem egy duncosüveg benzinnel és megnéztem, hogy szívja vagy fujja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek az acélfelnis+gumivásárlásos ötleteket, tanácsokat. Körbe fogok nézni...

Időközben rájöttem, hogy most inkább téli gumit vennék majd (muszáj gumit vegyek, defekt miatt. :lol:) és télen meg nyárit, mert sajnos mindkét garnitúra elöregedett már.

Tudtok 7-9eFt / db áron új téli gumit ajánlani 175/70R13-as méretben? Fulda márka elég szimpatikus, abból pl. a Fulda EcoControl-t nézegettem, azt hiszem abból van téli is. Neten majd alaposan rákeresek a legjobb árakra, csak addig azt kellene tudjam, hogy milyen téli gumit érdemes nézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.