Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

A ma délután folyamán kényelmes 1,5 órás munkával kicseréltem a műszeregységet fordulatszámmérősre, valamint a spirált egy gyárira.

Ezer köszönet FPepének a kis saruért. :lol:

Amikor bekötöttem a kábelt és először lendültek ki a mutatók az nagyon kellemes érzés volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagyis mér csak a fordulatszám mérö nem megy.

Az anyósülés előtti burkolatot kell leszedni, 4 torx fogja. Emögött van egy csati, amibe 7 vezeték megy be, de csak 6 megy tovább. A 7., ami nem megy tovább, zöld színű. Ezt kell rákötni a műszeregység szélesebb csatlakozójában a 8-as pinre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ma délután folyamán kényelmes 1,5 órás munkával kicseréltem a műszeregységet fordulatszámmérősre, valamint a spirált egy gyárira.

Ezer köszönet FPepének a kis saruért. :lol:

Amikor bekötöttem a kábelt és először lendültek ki a mutatók az nagyon kellemes érzés volt :lol:

Nagyon szívesen, örülök, hogy jó lett :P

Vagyis mér csak a fordulatszám mérö nem megy.

Akkor a műszeregységre menő csatiban a 8-as lábra kell bekötnöd egy vezetéket a motorvezérlő computertől (az anyósülés lábterénél található az oldalsó burkolat alatt), ill. azt írták itt a srácok, hogy valamelyik csatihoz még elmegy ez a vezeték a computertől, elég onnan vezetni, de hogy hol van ez a csati pontosan, az én nem tudom.

Írd ide lécci a motorkódodat (forgalmiból a motorszám első 6 karakterét).

Ehh, megelőztek :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi hogy a gyújtáskábelekre mindenkinek van húzva gégecső vagy ez csak az enyémben csinálták meg igy esetleg az előző tulajok? Meg szerettem volna nézni korom sötétben hogy nem húznak-e át mert eléggé kezd zavarni hogy olyan kicsit szaggatósan, rángatva gyorsul és erre(a kábelekre) kezdtem gyanakodni. Nem újdonság csak eddig arra gondoltam hogy azért csinálja amiért fuldokolt is... Esetleg a Hall jeladó vagy az elosztófedél, pontosabban a pólusok elhasználtsága, kopottsága is okozhatja? ...vagy mi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi hogy a gyújtáskábelekre mindenkinek van húzva gégecső vagy ez csak az enyémben csinálták meg igy esetleg az előző tulajok? Meg szerettem volna nézni korom sötétben hogy nem húznak-e át mert eléggé kezd zavarni hogy olyan kicsit szaggatósan, rángatva gyorsul és erre(a kábelekre) kezdtem gyanakodni. Nem újdonság csak eddig arra gondoltam hogy azért csinálja amiért fuldokolt is... Esetleg a Hall jeladó vagy az elosztófedél, pontosabban a pólusok elhasználtsága, kopottsága is okozhatja? ...vagy mi? :lol:

Nekem nincs rajta gégecső, most nyekeregtem pont az elosztóról az általános műsz. prob. topicban. Lehet egy csere neked se ártana.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs rajta gégecső, most nyekeregtem pont az elosztóról az általános műsz. prob. topicban. Lehet egy csere neked se ártana.

..hirtelen nem tudok dönteni hogy hol reagáljak :lol:

nekem is eléggé kopottak azok a"biszbaszok" de attól a szikrának még át kellene húznia, vagy nem jól gondolom? :lol:

Link to comment
Megosztás:

..hirtelen nem tudok dönteni hogy hol reagáljak :)

nekem is eléggé kopottak azok a"biszbaszok" de attól a szikrának még át kellene húznia, vagy nem jól gondolom? :lol:

Az az igazság, hogy nekem be voltak égve, és kb.0.2-0.3 mm (sacperkábé) kis "púp" volt rajta, gondolom ott ahol a rotor elhaladt előtte. Namost ezt én síkba csiszoltam :lol: Lehet hogy nem kellett volna. Egyértelmüen szarabbul indul.Hétfőn cserélem az egészet, akkor majd meg tudom mondani van-e javulás.

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy nekem be voltak égve, és kb.0.2-0.3 mm (sacperkábé) kis "púp" volt rajta, gondolom ott ahol a rotor elhaladt előtte. Namost ezt én síkba csiszoltam :lol: Lehet hogy nem kellett volna. Egyértelmüen szarabbul indul.Hétfőn cserélem az egészet, akkor majd meg tudom mondani van-e javulás.

Nekem meg sacperkábé 1-2 mm-re vannak bekopva...de majd a kábeleket is leellenőrzöm csak most nem volt és még mindig nincs kedvem a gégecsöveket leszedegetni..pedig ki tudja mit takarhatnak!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg sacperkábé ugyanannyira vannak bekopva...de majd a kábeleket is leellenőrzöm csak most nem volt és még mindig nincs kedvem a gégecsöveket leszedegetni..pedig ki tudja mit takarhatnak!? :lol:

Én nézegettem sötétben a kábeleket, nem láttam áthúzást, mondjuk nekem a kábelek meg a pipák újnak néznek ki, de az elosztó nagyon ramaty, azt mindenképpen cserélem. Meg akkor már a rotort is. Nem tudom, nálunk hogy szerelik a pipákat a kábel végére ,kismocinál, Golfnál simán csavarva van, ha itt is akkor 2 perc lekapni a gégecsövet.

Link to comment
Megosztás:

Én nézegettem sötétben a kábeleket, nem láttam áthúzást, mondjuk nekem a kábelek meg a pipák újnak néznek ki, de az elosztó nagyon ramaty, azt mindenképpen cserélem. Meg akkor már a rotort is. Nem tudom, nálunk hogy szerelik a pipákat a kábel végére ,kismocinál, Golfnál simán csavarva van, ha itt is akkor 2 perc lekapni a gégecsövet.

Ja, még az sem számit mert hasitott gégecsövek vannak rátéve..pusztán lustaságból hagytam annyiban..beálltam a garázsba, felnyitottam az elejét, megláttam a gégecsöveket(pedig tudtam is, nem először láttam a mocit :lol: csak megfeledkeztem róla)...és lecsuktam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, még az sem számit mert hasitott gégecsövek vannak rátéve..pusztán lustaságból hagytam annyiban..beálltam a garázsba, felnyitottam az elejét, megláttam a gégecsöveket(pedig tudtam is, nem először láttam a mocit :lol: csak megfeledkeztem róla)...és lecsuktam :lol:

Na én még soha nem csuktam le úgy a mocitetőt, hogy egy kicsit nem nyúlkáljak ide meg oda, asszony mondta is....de inkább ezt hagyjuk. :)

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segitséget!

Már sikerült is bekötnöm, mér is rendesen mindent mait kell! :lol:

Nagyon örülök neki hogy itt az opel fórumon lehet számitani az emberek segitségére ha bajban vagyok, ezt külön megszeretném köszönni mindenkinek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.