Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Na megnéztem a dolgokat a 2-es és 4-es hely szabad, a biztosíték tábla mögötti helyet is vágom, van ilyen behúzó szalagom majd azzal neki esek mindjárt! A csatlakozónál hogy oldottátok meg a vezeték beillesztését??? Rendesen a csatlakozóba dugtátok a 2 kábelt?? Gondolom saru rá és bele a csatiba nem??

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem a dolgokat a 2-es és 4-es hely szabad, a biztosíték tábla mögötti helyet is vágom, van ilyen behúzó szalagom majd azzal neki esek mindjárt! A csatlakozónál hogy oldottátok meg a vezeték beillesztését??? Rendesen a csatlakozóba dugtátok a 2 kábelt?? Gondolom saru rá és bele a csatiba nem??

én még nem láttam azt közelről, de lehúzod a csatit meglátod milyen saruzása van, ha van olyanod, akkor ráteszed, és kész, de gyanítom, hogy nem lesz, (ha mégis akkor bocsi ) ezesetben úgy csinálnám meg, hogy a csatin átdugnám a vezetéket, és ráforrasztanám a lábra, ha akarod azután csinálhatod oldhatóra is, de nem hiszem hogy szükséged van erre, nem fogod kiszedegetni ezután ugye?

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja nekem valaki mondani milyen Car300-as teljesitménye? Úgy értem 4* :blush: W? Le szeretném cserélni USB-sre, de nem akarok "disco-zni" az autóban, a hangszórók maradnának és költeni sem akarok rá túl sokat. Van egy olcsó, 70euróért, de csak 4*15W.

70 euró az 21 ezer...

annyiért lehet mást is venni, vállogatni stb..

én pl tudok egy mnc-t ami ugyan csak memoriás, és usb-s tehát lemezt nem lehet beletenni, de az 12500Ft

+ posta... de így is bőven alatta vagy a 21nek, és ez is dobozában uj garipapírokkal...

de 21ért már sokfélét lehet nézegetni az alapkategóriások között.

nem ismerem ezt a márká, lehet csak én nem hallottam róla... de az is lehet azért, mert gagyi

jo az mnc se egy high end, de arra jólenne amire neked kell

Link to comment
Megosztás:

70 euró az 21 ezer...

annyiért lehet mást is venni, vállogatni stb..

én pl tudok egy mnc-t ami ugyan csak memoriás, és usb-s tehát lemezt nem lehet beletenni, de az 12500Ft

+ posta... de így is bőven alatta vagy a 21nek, és ez is dobozában uj garipapírokkal...

de 21ért már sokfélét lehet nézegetni az alapkategóriások között.

nem ismerem ezt a márká, lehet csak én nem hallottam róla... de az is lehet azért, mert gagyi

jo az mnc se egy high end, de arra jólenne amire neked kell

Bővebben? Valami linket, légyszi!? De van egy gyanúm, hogy nekem ide nem szállitják ki Mo-ról. :blush:

Link to comment
Megosztás:

én még nem láttam azt közelről, de lehúzod a csatit meglátod milyen saruzása van, ha van olyanod, akkor ráteszed, és kész, de gyanítom, hogy nem lesz, (ha mégis akkor bocsi ) ezesetben úgy csinálnám meg, hogy a csatin átdugnám a vezetéket, és ráforrasztanám a lábra, ha akarod azután csinálhatod oldhatóra is, de nem hiszem hogy szükséged van erre, nem fogod kiszedegetni ezután ugye?

A csatlakozó részt akkor megtudom csinálni, de nem rég abbahagytam az egészet, mert egy kicsit nagyon fel idegelt!!!!! A pedálok mögött van az, amit mondtatok, ahol kimennek a kábelek alig lehet hozzá férni pedig nem vagyok egy nagydarab ember! Nem tudtam elvezetni benne a behúzó szalagot átnyomtam a gumin de nem bírtam bentebb tuszkolni. Ha ezt majd sikerül, akkor hol jön ki a szalag vége??? Fent a hűtővíz tartály mellett?? A másik kérdés azt gumi betétet nem lehet valahogy kiszedni onnan, mert akkor egy kicsit egyszerűbb lenne vagy nagyon nehéz visszatenni meg mozgatni???

Link to comment
Megosztás:

na ez már inkább ilyen áron...

de ha nem akarsz lemezelni az mnc fele annyiból ottvan nálad sztem...

de a márka az jobb :)

Megjegyzem, nálatok olcsóbban jön ki az elektronika(is) mióta olyan gyenge a forint. Nálunk 119euró az a Pioneer amit belinkeltem, lehet számolni! :lol: Azért majd holnap körülnézek Komáromban(Mo.-n) hogy milyen a kinálat, mert jobb szeretem látni, megfogni és vinni...adott esetben tudom hogy hova kell visszavinnem. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Megjegyzem, nálatok olcsóbban jön ki az elektronika(is) mióta olyan gyenge a forint. Nálunk 119euró az a Pioneer amit belinkeltem, lehet számolni! :lol: Azért majd holnap körülnézek Komáromban(Mo.-n) hogy milyen a kinálat, mert jobb szeretem látni, megfogni és vinni...adott esetben tudom hogy hova kell visszavinnem. :blush:

mindenki így van ezzel, csak 10 ezer fton örülni kell hogy szól meg még talán világít :)

de ha jársz ideát, akkor nézegess szét pár boltba :D

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozó részt akkor megtudom csinálni, de nem rég abbahagytam az egészet, mert egy kicsit nagyon fel idegelt!!!!! A pedálok mögött van az, amit mondtatok, ahol kimennek a kábelek alig lehet hozzá férni pedig nem vagyok egy nagydarab ember! Nem tudtam elvezetni benne a behúzó szalagot átnyomtam a gumin de nem bírtam bentebb tuszkolni. Ha ezt majd sikerül, akkor hol jön ki a szalag vége??? Fent a hűtővíz tartály mellett?? A másik kérdés azt gumi betétet nem lehet valahogy kiszedni onnan, mert akkor egy kicsit egyszerűbb lenne vagy nagyon nehéz visszatenni meg mozgatni???

rossz végéről álltaál neki :blush:

én legalábbis a mocitérből csináltam :lol:

egy merev.. horganyzott kerítésfeszítő drótot dugtam át a mocitér felől a lábtérbe.

gondolom megvan a gyári kábelköteg, ott lebontos a szigetelést, és amit mondtam szürkés tömítőcuccot kiveszed, aztán óvatosan betolod a merev vezetéket, drótot;)

ha már vagy 20-30 cm et áttoltál em létezik, hogy ne találd meg a másikoldalon :)

Link to comment
Megosztás:

rossz végéről álltaál neki :blush:

én legalábbis a mocitérből csináltam :lol:

egy merev.. horganyzott kerítésfeszítő drótot dugtam át a mocitér felől a lábtérbe.

gondolom megvan a gyári kábelköteg, ott lebontos a szigetelést, és amit mondtam szürkés tömítőcuccot kiveszed, aztán óvatosan betolod a merev vezetéket, drótot;)

ha már vagy 20-30 cm et áttoltál em létezik, hogy ne találd meg a másikoldalon :D

OK kezdem kapizsgálni! Holnap újra megpróbálkozok vele, teljesen rosszul csináltam az egészet. Félre értettelek az előbb kicsit túl bonyolítottam :)

Ha sikerül mindenképp írok.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

OK kezdem kapizsgálni! Holnap újra megpróbálkozok vele, teljesen rosszul csináltam az egészet. Félre értettelek az előbb kicsit túl bonyolítottam :blush:

Ha sikerül mindenképp írok.

Köszönöm

biztos fog, mert ez két kis vezeték lesz, nekem az OFF hifim tápjai mentek ott át :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg a TDA7372A végfok IC, 4x6W-ot produkál. :)

He!?!?!? :blush: ...vagyis most akkor mi van, mit jelent ez? Nem értek ám "ilyen nyelven"! Nekem csak azért kellett hogy feleslegesen ne vegyek nagy teljesitményű fejegységet nehogy kilőjem a gyári hangszórókat. Néha igy is megesik, hogy pl. a hőfokállitó tekerésekkor hozzáérek a hangerőszabályzóhoz aztán meg üvölt szegény én meg megijedek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

He!?!?!? :blush: ...vagyis most akkor mi van, mit jelent ez? Nem értek ám "ilyen nyelven"! Nekem csak azért kellett hogy feleslegesen ne vegyek nagy teljesitményű fejegységet nehogy kilőjem a gyári hangszórókat. Néha igy is megesik, hogy pl. a hőfokállitó tekerésekkor hozzáérek a hangerőszabályzóhoz aztán meg üvölt szegény én meg megijedek. :lol:

Azt, hogy a car300-ban található végfok, 4x6W-os szinuszos teljesítményt ad le. A zenei teljesítmény meg a hangszóróktól is függ. Tehát, ha van a kocsiban egy 20W-s hangszórószett, akkor azt is ki tudja nyírni a 6W. :) Egyébként bizonyos meghajtási paraméterek változtatásával 4x11W-ot is ki lehet csalni abból a végfokból, csak győzzed hűteni. :D

Link to comment
Megosztás:

nekem meg már3. fej van benne, és egyik se gyári, és nem üti ki még a gyári hangszórókat se :D

pedig rezeg csörög az egész ajtó néha :blush:

szal nyugodan vehetsz 4X40 vagy 4X50 esnek kikiáltott fejet :D

úgyse annyi :) de nem, lesz vele bajod :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.