Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Megnéztem, a biztosítékok jók, és a manual szerint a belső világítás és a csomagtartó világítása egy biztosítékon van, a csomagtartóban pedig van világítás.Az abs-hez nekem nincs biztosíték.A rizsszem izzónak mi a hivatalos neve, és kapható hipermarketek autós részlegein is, vagy el kell mennem szakboltba?

A hypertecsóban a multkor láttam.

Meg lett mérve a belső világítás, 12V megvolt, test viszont nem.Nem tudjátok, hogy hova megy a kábel?Mármint hol van a másik vége, hogy ott is meg lehessen mérni?

Hát mivel azt kapcsolod részben a gomboknál van az ajtók tövénél, részben meg a világítás kapcsolónál záródik amikor kihúzod. Tehát kicsavarod az ajtónál a csavart, kihúzod a gombot, ott van egy kapcsolható test, annak elméletileg egy dróton kell lennie a lámpánál található testel.

Link to comment
Megosztás:

Meg lett mérve a belső világítás, 12V megvolt, test viszont nem.Nem tudjátok, hogy hova megy a kábel?Mármint hol van a másik vége, hogy ott is meg lehessen mérni?

A vezetőülés felöli küszöbtakaró műa alatt fut össze az összes kapcsolószál. Kicsit húzd szét a kábelköteget és keress szürke színű madzagokat.

Link to comment
Megosztás:

Olyan fórumtárs segítségét várom akinek a dízel gépében YK-s hűtőventillátor van és háromállású hőgomba. Nekem sajnos nem forog a lassú fokozat pedig megkapja a 10V-t, de az nem forgatja meg. Vettem ugyanilyen ventit, de azzal sem. Lehet ezek ilyenek... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'92-es F astrám 60fok körül leáll és nem indul csak miután visszahűlt((

Injektor tisztítva 2x, cserélve: gyújtásmodul, motorhőfok-vízhőfok jeladók, olajgomba, gyújtáselosztó,fedél-kábelek.

További teendők ügyében várnám szíves segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'92-es F astrám 60fok körül leáll és nem indul csak miután visszahűlt((

Injektor tisztítva 2x, cserélve: gyújtásmodul, motorhőfok-vízhőfok jeladók, olajgomba, gyújtáselosztó,fedél-kábelek.

További teendők ügyében várnám szíves segítségeteket!

Mi a motorkódod? A motorszám első karakterei. Pölö C14NZ.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'92-es F astrám 60fok körül leáll és nem indul csak miután visszahűlt((

Injektor tisztítva 2x, cserélve: gyújtásmodul, motorhőfok-vízhőfok jeladók, olajgomba, gyújtáselosztó,fedél-kábelek.

További teendők ügyében várnám szíves segítségeteket!

esetleg lambda szonda... mivel 70 fokig nem figyeli a lambdát akkor program szerint dúsít, utána meg lambda alapján szabályozna, de lehet neked az rossz. Milyen motorod van??

Link to comment
Megosztás:

Szikra nincs amikor nem indul,vagy benzin?

Hibakód nincs?

Én is azt hittem,hogy csak melegen áll le az enyém.

De kiderült,hogy a haldokló AC pumpa miatt volt és nem volt köze a hőfokhoz.

Hibakód nincs! -szikra meg benzin ellenőrzésnél nem tartok me amatőr vok((

Vettem ma bontott gyári lambdát és fújkálom szorgosan a valószínüleg jól belegyógyult bennelévőt, hogy ki tudjam cserélni.

Előkerült javítási kézikönyv szerint üzemanyagnyomás túl nagy, asztalos vok, mégsem tudom hol a nyomásszabályzó,asszem kezdi túlnőni a fa a fejszémet.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hibakód nincs! -szikra meg benzin ellenőrzésnél nem tartok me amatőr vok((

Vettem ma bontott gyári lambdát és fújkálom szorgosan a valószínüleg jól belegyógyult bennelévőt, hogy ki tudjam cserélni.

Előkerült javítási kézikönyv szerint üzemanyagnyomás túl nagy, asztalos vok, mégsem tudom hol a nyomásszabályzó,asszem kezdi túlnőni a fa a fejszémet.. :lol:

Benzin ellenőrzés, a kocsi nem indul megszagolod a kipufot, benyaszagú akkor üanyagot kap. Szikra, pölö kiveszel egy gyertyát, vagy keritesz egyet pluszaban, egyik pipát lehúzod, rádugod, letesteled a végét, valaki kerreget. Valahol el kell kezdeni. Engem egy évig szivatot egy lötyögő AC-csati egy fillérbe sem került a javítása, csak meg kellett találni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Való színüleg pár elektromos érzékelőt kell hogy vásároljak

Hans pries gmbh & co elektromos cuccok menyire jók ki mit halott róluk és tapasztalt.

Mert mindet gyári minőségű cuccokra vagy bosch-ra nem tudok mindent kicserélni

ugyan is semmi esélyem nincsen arra hogy rám szakadjon a nemzeti bank :)

Sziasztok!

Valószínűleg pár elektromos érzékelőt kell,hogy vásároljak!

Hans pries gmbh & co elektromos cuccok menyire jók?Ki mit halott róluk és tapasztalt velük?

Mert mindet gyári minőségű cuccokra vagy bosch-ra nem tudok kicserélni,ugyanis semmi esélyem nincs arra,hogy rám szakadjon a nemzeti bank! ;)

HELYESÍRÁS!!! :lol: Nem szólok többször,következőleg törlök! ?j0hnny

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Való színűleg pár elekromos érzékelőt kell hogy vásároljak

Hans pries gmbh & co elekromos cuccok menyire jók ki mit halott róluk és tapasztalt.

Mert mindet gyári minőségű cuccokra vagy bosch-ra nem tudok mindent kicserélni

ugyan is semmi esélyem nincsen arra hogy rám szakadjon a nemzeti bank :lol:

Konkrétan milyen érzékelőkről van szó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre-tanácsra lenne szükségem. Előre szólok, hogy nagyon kezdő vagyok a témában. Automata váltós 1,8as astrám van. Úgy egy fél évvel ezelőtt a jobb első indexem elvitte egy barom. csak a búrával lett gond, de valahogy a csere mindig elmaradt. Most decemberben műszaki előtt, vettem rá búrát, le is műszakiztatták, de a régi lámpáimat (hallogének) lecserélték simára. Azóta az a váltó melletti világítás néha nem müködött. Erre két nappal ezelőtt az indexeiim feladták, biztosíték csere. Másnap szörcsögő hang a biztosítékok felöl, az indexnek nem volt hangja és nem is égett-> égett szag. Kocsi leállít, biztosíték kikap megolvadt, az indexért felelős szolanoid is megolvadt:( Ma elmentem vettem másikat, épp hogy beindítottam, ez is megolvadt:( A beázástól lehet? Van valami tanácsotok miket ellenőrizzek le? a vezérléssel lehet a baj? Vagy egyenes vigyem autóvillamossági szerelőhöz?:lol: Eddig mindig megszívtam a szerelőkkel.:-(

Adjatok tanácsot please!!!

Előre is köszi

Béku

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre-tanácsra lenne szükségem. Előre szólok, hogy nagyon kezdő vagyok a témában. Automata váltós 1,8as astrám van. Úgy egy fél évvel ezelőtt a jobb első indexem elvitte egy barom. csak a búrával lett gond, de valahogy a csere mindig elmaradt. Most decemberben műszaki előtt, vettem rá búrát, le is műszakiztatták, de a régi lámpáimat (hallogének) lecserélték simára. Azóta az a váltó melletti világítás néha nem müködött. Erre két nappal ezelőtt az indexeiim feladták, biztosíték csere. Másnap szörcsögő hang a biztosítékok felöl, az indexnek nem volt hangja és nem is égett-> égett szag. Kocsi leállít, biztosíték kikap megolvadt, az indexért felelős szolanoid is megolvadt:( Ma elmentem vettem másikat, épp hogy beindítottam, ez is megolvadt:( A beázástól lehet? Van valami tanácsotok miket ellenőrizzek le? a vezérléssel lehet a baj? Vagy egyenes vigyem autóvillamossági szerelőhöz?:lol: Eddig mindig megszívtam a szerelőkkel.:-(

Adjatok tanácsot please!!!

Előre is köszi

Béku

Szerintem vidd el villamosságihoz, vezérlésnek ehhez nem sok köze van, az a szelepek nyitását-zárását vezérli. Valahol összeérnek, vagy letestelnek a vezetékek. Beázás nem valószínű, inkább a drótok rakoncátlankodnak. De mivel ebből tűz is lehet jobb megelőzni a bajt, és megnézetni hozzáértő emberrel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma mentem az M3-ason kb. 70km-ert. Ez idő alatt 4-szer is kigyulladt a kontroll lámpa pár másodpercig. Régen is láttam már 1-szer de azt olvastam, a kezelési útmutatójába, hogy ha pár másodpercig kigyullad akkor nem kell vele foglalkozni.

Ma ezen a 70km-en kb. 4-szer gyulladt ki olyan 5-10 másodpercig. Úgy vettem észre, hogy csak akkor ha gyorsabban megyek (130-140) de ebben nem vagyok biztos, hogy összefüggésben van vele.

Mi lehet a gond? Kell vele foglalkozni? hibakódot olvassak? Motorkód: X14XE

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma mentem az M3-ason kb. 70km-ert. Ez idő alatt 4-szer is kigyulladt a kontroll lámpa pár másodpercig. Régen is láttam már 1-szer de azt olvastam, a kezelési útmutatójába, hogy ha pár másodpercig kigyullad akkor nem kell vele foglalkozni.

Ma ezen a 70km-en kb. 4-szer gyulladt ki olyan 5-10 másodpercig. Úgy vettem észre, hogy csak akkor ha gyorsabban megyek (130-140) de ebben nem vagyok biztos, hogy összefüggésben van vele.

Mi lehet a gond? Kell vele foglalkozni? hibakódot olvassak? Motorkód: X14XE

Köszi

Olvasd ki a hibakódot, azzal sokkal előrébb leszel.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vidd el villamosságihoz, vezérlésnek ehhez nem sok köze van, az a szelepek nyitását-zárását vezérli. Valahol összeérnek, vagy letestelnek a vezetékek. Beázás nem valószínű, inkább a drótok rakoncátlankodnak. De mivel ebből tűz is lehet jobb megelőzni a bajt, és megnézetni hozzáértő emberrel.

Köszi a választ :lol: Amiért kifejzetten aggódom és amiért a vezérkésre gyanakodtam az az, hogy a váltóm is rendetlenkedik. Pl megyek automatával 20-50ig, majd ha meg kell állni egy piros lámpánál nem vált vissza, hanem 3-asból akar indulni. Megnéztem a váltó olaját, tökéletes, most már végképp nem tudom mi baj...majd keresek egy szerelőt és csak reményedni tudnok, hogy nem b***nak át :)

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem az M3-ason kb. 70km-ert. Ez idő alatt 4-szer is kigyulladt a kontroll lámpa pár másodpercig. Régen is láttam már 1-szer de azt olvastam, a kezelési útmutatójába, hogy ha pár másodpercig kigyullad akkor nem kell vele foglalkozni.

Ma ezen a 70km-en kb. 4-szer gyulladt ki olyan 5-10 másodpercig. Úgy vettem észre, hogy csak akkor ha gyorsabban megyek (130-140) de ebben nem vagyok biztos, hogy összefüggésben van vele.

Mi lehet a gond? Kell vele foglalkozni? hibakódot olvassak? Motorkód: X14XE

Ott a kérdésben a válasz :lol:

de van egy tippem: lehet haldoklik a labda szondád. Persze hibakód olvasás előtt semmit ne cserélj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma mentem az M3-ason kb. 70km-ert. Ez idő alatt 4-szer is kigyulladt a kontroll lámpa pár másodpercig. Régen is láttam már 1-szer de azt olvastam, a kezelési útmutatójába, hogy ha pár másodpercig kigyullad akkor nem kell vele foglalkozni.

Ma ezen a 70km-en kb. 4-szer gyulladt ki olyan 5-10 másodpercig. Úgy vettem észre, hogy csak akkor ha gyorsabban megyek (130-140) de ebben nem vagyok biztos, hogy összefüggésben van vele.

Mi lehet a gond? Kell vele foglalkozni? hibakódot olvassak? Motorkód: X14XE

Köszi

Nekem is csinálta néha ezt, addig ne foglalkozz vele, amíg nem csinálja túl gyakran, meg nem tapasztalsz más hibát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.