Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Halihó!

Olyan problémám van h elromlott a féklámpa kapcsolóm... kicseréltem...ami kb. egy hétig bírta!Aztán adtak helyette egy másikat ami már csak 3 napig bírta!amikor észre vettem a problémát kipattintottam a kapcsolót és elég meleg volt szegény... gondolom nem ez a normális! :S

Mi lehet a baj?Valahol zárlat lehet?Vagy túl sok feszültséget kaphat?Vagy csak szerencsétlen vagyok és kifogtam 2 szart?Ugyan olyan volt mindkét kapcsoló!

Nekem is voltak cifrák a féklámpa témakörben. Nem jutottam vele sehova, egészen addig, amíg egyszer el nem kezdett füstölögni a vas, hátul :D A szétborítás után jutottunk oda, hogy megtaláltuk a drága előző tulaj alkotását, ami a 3. féklámpára lett odaművészkedve. A bal hátsó lámpáról vitte a villanyt a pótféklámpához, de amikor a ragacs elengedte, egyszerűen letépte a 3. lámpát és kész. A drót kb. a hátsó oszlop felénél volt elszakadva, természetesen az oszlopon belül. Amikor hozzáért belülről, akkor jöttek a csodák, meg később a füstjelek <_< Van 3. féklámpád? Működik? :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, sorba kötődik az izzókkal. Ha egyszer kellően pihent leszek, kitekerem ez egyik hátsó izzót, és megnézem, előáll-e megint a dolog.

Elő fog állni, hogy beledumáljak :) Egy hibaüzenet van első és hátsó izzó kiégésre, és megint egy a féklámpa és biztosítékára.

OFF: Fpepe, elküldöd pü-ben a bc-programozó srác elérhetőségét? Ha lesz időm hétvégén, bekötöm a diagszálakat. Köcce!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

Alkatrészt keresek SOS-ben!

Elektromos fényszóró állítás van a járgányomba és valamelyik nap haza felé tartva azt figyeltem meg, hogy a jobb oldali fényszóróm semmit sem ér állítom bentről semmi csak a bal oldali reagál másnap gyors terepfelmérés a motorházban és észre vettem hogy a csatlakozóból tövestől ki van szaggatva a kábel és ezt csak új csatlakozóval tudom pótolni és most ezt az alkatrészt kergetem de eddig senkinek nem volt vagy halvány lila fingja nincs róla mit is keresek.

Ehhez kérek tőletek segítséget akinek esetleg van vagy tud szerezni de úgy, hogy csatlakozó+ kb. 10cm kábel azt megköszönném a postát vagy egyéb felmerülő költséget állok...

Üdv

Egy új Opelos..

Adám

/astra f 1992/

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kb. két hete ejtettem meg az önindító felújítást/cserét. Most megint szerelhetnékem támadt :)

Önindító cserekor láttam, hogy a kábelezés is elég ramaty állapotban van, akkor eldöntöttem, hogy csere lesz mielőtt egy komolyabb zárlat miatt porrá ég a gép. Viszont nem szeretném, hogy sokáig álljon emiatt az autó. Ezért úgy akarom, hogy már előre elkészített kábeleket cserélném a régiekkel. Sajnos így azonban nem tudom a régi (mostani) kábeleket leméretezni. Van-e valakinek leírása, rajza, akármilyen műszaki segédanyaga arról, hogy milyen kábelek vannak benne (hossz, átmérő, saruzás stb)?

Gondolom a gyári kábeleköteg aranyárban van, inkább szeretném magam megcsinálni.

Előre is köszi a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a hülye kérdésért de hol ír ki ilyeneket vagy mi az a BC? Mert gőzöm nincs hogy mi ez, és ha már olvasom a leírásokat akkor legalább tudjam miről beszéltek! :D

BoardComputer :) Kiírja ha kevés az ablakmosó, ha kopott a fékbetét, ha kiégett valamelyik lámpa, átlagfogyasztást, pillanatnyi fogyasztást, és sosem tudni meg belőle, hogy éppen hanyadika van :icon13: <_<

Link to comment
Megosztás:

BoardComputer :) Kiírja ha kevés az ablakmosó, ha kopott a fékbetét, ha kiégett valamelyik lámpa, átlagfogyasztást, pillanatnyi fogyasztást, és sosem tudni meg belőle, hogy éppen hanyadika van :icon13: <_<

Na oké oké de most az F astrába? csak a 2 sort fúrcsáltam mert még oké ha H Astra-ba azon többsoros a kijelző (ill ha nem a 2gombos típusú) vagy most én nem tudok valamit? F Astra-s az a dátumon kívül meg a magnó kód beíráson kívül tud még valamit? vagy hibakódot nem tud írni? Már csak azért kérdezem mert Magnó átrakásnál épp most tervezem hogy megcserélni a 2 vezetéket hogy a memória megmaradjon meg a szürkét likvidálni hogy a dátum látszódjon bekapcsolás után. :D

Link to comment
Megosztás:

Na oké oké de most az F astrába? csak a 2 sort fúrcsáltam mert még oké ha H Astra-ba azon többsoros a kijelző (ill ha nem a 2gombos típusú) vagy most én nem tudok valamit? F Astra-s az a dátumon kívül meg a magnó kód beíráson kívül tud még valamit? vagy hibakódot nem tud írni? Már csak azért kérdezem mert Magnó átrakásnál épp most tervezem hogy megcserélni a 2 vezetéket hogy a memória megmaradjon meg a szürkét likvidálni hogy a dátum látszódjon bekapcsolás után. :)

Persze, F astrában. Miért milyen fórumon vagyunk? :D

Van a Laci fél SID (ilyen úgysincs az országban mégegy, nem kell fogalkozni vele <_< )

Van a mindenfél elválasztás nélküli DID (óra-rádiókijelző/dátum)

Van a TID (ebből van a legtöbb) óra-rádiókijelző/dátum-hőmérő

És a BC alias MID. Igen többsoros :icon13: Majd népek dobálnak képeket, nekem most éppen nincs.

Link to comment
Megosztás:

Persze, F astrában. Miért milyen fórumon vagyunk? :)

Van a Laci fél SID (ilyen úgysincs az országban mégegy, nem kell fogalkozni vele :D )

Van a mindenfél elválasztás nélküli DID (óra-rádiókijelző/dátum)

Van a TID (ebből van a legtöbb) óra-rádiókijelző/dátum-hőmérő

És a BC alias MID. Igen többsoros :lol: Majd népek dobálnak képeket, nekem most éppen nincs.

Jahh értem, csak már azt hittem van olyanom amiről nem tudok, de ezek szerint mégsincs <_<

Elválasztás nélkülit egyszer láttam de azt hittem az házi megoldás hogy kireszelték belőle a közepe műanyagokat. Mindig tanulok valamit. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Persze, F astrában. Miért milyen fórumon vagyunk? :)

Van a Laci fél SID (ilyen úgysincs az országban mégegy, nem kell fogalkozni vele :D )

Van a mindenfél elválasztás nélküli DID (óra-rádiókijelző/dátum)

Van a TID (ebből van a legtöbb) óra-rádiókijelző/dátum-hőmérő

És a BC alias MID. Igen többsoros <_< Majd népek dobálnak képeket, nekem most éppen nincs.

Pl. egy kép a BC ről. Katt ide!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kb. két hete ejtettem meg az önindító felújítást/cserét. Most megint szerelhetnékem támadt :)

Önindító cserekor láttam, hogy a kábelezés is elég ramaty állapotban van, akkor eldöntöttem, hogy csere lesz mielőtt egy komolyabb zárlat miatt porrá ég a gép. Viszont nem szeretném, hogy sokáig álljon emiatt az autó. Ezért úgy akarom, hogy már előre elkészített kábeleket cserélném a régiekkel. Sajnos így azonban nem tudom a régi (mostani) kábeleket leméretezni. Van-e valakinek leírása, rajza, akármilyen műszaki segédanyaga arról, hogy milyen kábelek vannak benne (hossz, átmérő, saruzás stb)?

Gondolom a gyári kábeleköteg aranyárban van, inkább szeretném magam megcsinálni.

Előre is köszi a segítséget!!!

Nem tudok ilyen leírásról, de mi lenne ha bontóban vennél fiatalabb kocsiból kábelköteget?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudok ilyen leírásról, de mi lenne ha bontóban vennél fiatalabb kocsiból kábelköteget?

Sajnos nincs a közelemben ilyen bontó, kábelt, sarut és szersszámot pedig könnyen tudok szerezni. Annó szereztem Így csináld doksit CD-n beszkennelve. Úgy tudom a könyvhöz adtak mellékletként kapcsolási rajzokat, ami persze nekem a Vaterás CD mellé nem járt. Azokon a kapcsolási rajzokon nincsenek meg ezek az adatok? Azok csak áramutas rajzok?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs a közelemben ilyen bontó, kábelt, sarut és szersszámot pedig könnyen tudok szerezni. Annó szereztem Így csináld doksit CD-n beszkennelve. Úgy tudom a könyvhöz adtak mellékletként kapcsolási rajzokat, ami persze nekem a Vaterás CD mellé nem járt. Azokon a kapcsolási rajzokon nincsenek meg ezek az adatok? Azok csak áramutas rajzok?

De megvannak írva a vezetékek keresztmetszetei. Itt megtalálod a kapcsolási rajzokat. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

megdöglött a világítás kapcsolóm, először csak a belső világítást nem vitte, most nem csinál semmit. szétszedtem, aztán jó igényesen elrepült belőle pár dolog, nem is érdekel, csúnya kopott volt, cserélni akartam, meg a potméter is rossz volt.

egy B corsából származó kapcsolót tudnának adni, amin minden működik. ránézésre - képről - kompatibilisek, tud valaki erről továbbit mondani? Gondolom csereszabatos lehet, mint ahogy az A vectrával is, vagy?

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

megdöglött a világítás kapcsolóm, először csak a belső világítást nem vitte, most nem csinál semmit. szétszedtem, aztán jó igényesen elrepült belőle pár dolog, nem is érdekel, csúnya kopott volt, cserélni akartam, meg a potméter is rossz volt.

egy B corsából származó kapcsolót tudnának adni, amin minden működik. ránézésre - képről - kompatibilisek, tud valaki erről továbbit mondani? Gondolom csereszabatos lehet, mint ahogy az A vectrával is, vagy?

köszi

Kompatibilis. :)

Link to comment
Megosztás:

Nemrég szóba került a rendszámtábla világítás. Gondoltam én is megkuksizom az enyémet, hát természetesen egyik sem világít. Milyen izzó való bele? Délután mennék venni, majd csere. De tegnap nem volt kedvem a sötétben szétszedni, megnézni milyen izzó megy bele.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég szóba került a rendszámtábla világítás. Gondoltam én is megkuksizom az enyémet, hát természetesen egyik sem világít. Milyen izzó való bele? Délután mennék venni, majd csere. De tegnap nem volt kedvem a sötétben szétszedni, megnézni milyen izzó megy bele.

Valószínűleg szofita. De nem olyan nehéz ám kivenni. Még a bolt előtt is meg tudod nézni, hogy milyet is vegyél ha bemész. Már ha autóval mész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.