Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Persze, F astrában. Miért milyen fórumon vagyunk? :)

Van a Laci fél SID (ilyen úgysincs az országban mégegy, nem kell fogalkozni vele :D )

Van a mindenfél elválasztás nélküli DID (óra-rádiókijelző/dátum)

Van a TID (ebből van a legtöbb) óra-rádiókijelző/dátum-hőmérő

És a BC alias MID. Igen többsoros <_< Majd népek dobálnak képeket, nekem most éppen nincs.

Az enyémben DID van (már nem a gyári rádióval, így rádió kijelző nem fut rajta). Olvastam itt fórumon, hogy szürke vezeték likvidálásával el lehet érni, hogy a dátumkijelzés a rádió bekapcsolás után is megmaradjon. Ma kibontottam az egységet és a sok vezeték között találtam szürke-feketét és szürke-zöldet, de szimpla szürkét nem. Melyiket kell elvágni, hogy állandóan mutassa a dátumot és az időt?

A DID egységet lehet cserélni mondjuk TID-re? Csinált már valaki ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A hátsó ablak fűtés kapcsolóban van visszajelző izzó? Ha igen, hogy kell kicserélni? :)

Nekem csak bontással sikerült, kibeleztem az egész középkonzolt, és egy 3-as foglalatban vannak a fűtéstekerők, rizsszem izzói.

111434-20101024-aDgkAy.jpg

Volt aki kívülről cserélte csipesszel, de abban semmi móka és kacagás. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A hátsó ablak fűtés kapcsolóban van visszajelző izzó? Ha igen, hogy kell kicserélni? :)

Hali!

Kihúzod a kapcsolót, oldalról benyúlsz egy vékony csavarhúzóval- egy műanyag pöcök tartja, amit így benyomsz- és közben húzod kifelé a kapcsolót. Alatta ott a kis izzó, kicseréled, visszadugod a helyére a kapcsolót- és örülsz, mint majom a farkának... <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak bontással sikerült, kibeleztem az egész középkonzolt, és egy 3-as foglalatban vannak a fűtéstekerők, rizsszem izzói.

]http://pics.coldline.hu/pics/111434-20101024-aDgkAy.jpg

Volt aki kívülről cserélte csipesszel, de abban semmi móka és kacagás. <_<

Ja, igen kicsit nehezebb így kivenni, de legalább nem kell kibontani egy izzó miatt az egész műszerfalat :)

...Bár Zotya ehhez is így csinálná, nehogymá' könnyen menjen egyszer is valami... :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben DID van (már nem a gyári rádióval, így rádió kijelző nem fut rajta). Olvastam itt fórumon, hogy szürke vezeték likvidálásával el lehet érni, hogy a dátumkijelzés a rádió bekapcsolás után is megmaradjon. Ma kibontottam az egységet és a sok vezeték között találtam szürke-feketét és szürke-zöldet, de szimpla szürkét nem. Melyiket kell elvágni, hogy állandóan mutassa a dátumot és az időt?

A DID egységet lehet cserélni mondjuk TID-re? Csinált már valaki ilyet?

Én asszem ezt vágtam el: szürke-piros

Ha jól emlékszem, akkor ezt az elvágandó szál!

www.tvn.hu_0eaf1a4cf43f254147969369833fc30d.jpg

Ez lesz az erdemény

De azért várjunk egy vezetői megerősítésre! :)

Szerk.:

Nem hagyott nyugodni a dolog, kimentem, és kibontottam! :D Csak a te kedvedért! <_<

Íme a kép!

Link to comment
Megosztás:

Én asszem ezt vágtam el: szürke-piros

Ha jól emlékszem, akkor ezt az elvágandó szál!

http://s10.images.www.tvn.hu/2010/03/26/18...369833fc30d.jpg

Ez lesz az erdemény

De azért várjunk egy vezetői megerősítésre! :)

Szerk.:

Nem hagyott nyugodni a dolog, kimentem, és kibontottam! :D Csak a te kedvedért! :icon13:

Íme a kép!

Mik azok a krómcsíkok... <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha a km óránál a W szám nem egyezik, a mostani normál km órámból a sebességmérő részt át lehet tenni egy fordulatszámmérős óráéba? :)

Persze. :D

Bár én nem tököltem vele. :icon13:

Előző óra

Mostani óra

Én semmi különbséget nem vettem észre, hogy a 1102es másképp mérne mint a 1111es. Sőt talán a 1102es még 1 hangyányit pontosabb is. Nem cserélgettem a sebességmérő panelt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Persze. :)

Bár én nem tököltem vele. <_<

Előző óra

Mostani óra

Én semmi különbséget nem vettem észre, hogy a 1102es másképp mérne mint a 1111es. Sőt talán a 1102es még 1 hangyányit pontosabb is. Nem cserélgettem a sebességmérő panelt. :D

Köszi a választ! Csak felkészülök, ha sikerül szerezni, akkor tudjam mihez tartani magam. Nekem a mostani W=1111

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.