Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sajnos nem tudok képet mutatni. Csak a kapcsolási rajz alapján tudom, hogy ilyen ellenállás egyáltalán létezik. A hűtőventi kábelén kell lennie. Lehet, hogy egy műanyag csőszerű szigetelés alatt van. Legalábbis az ellenállásokat meg diódákat így szokták elrejteni...

A duda kábelével van összefogatva, a relék felöl jön a madzagja. Hogy hogy néz ki arra nem emléxem, :D de fixen fel van csavarozva a függőleges merevítőre.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudok képet mutatni. Csak a kapcsolási rajz alapján tudom, hogy ilyen ellenállás egyáltalán létezik. A hűtőventi kábelén kell lennie. Lehet, hogy egy műanyag csőszerű szigetelés alatt van. Legalábbis az ellenállásokat meg diódákat így szokták elrejteni...

Megnéztem minden kábelt (ami a motortérben volt).

Van ilyen C16NZ-ben is?

Mert még véletlenül sem találtam ilyesmit! :icon4:

Csak sima csatlakozók vannak rajta!

Megnéztem azt is amelyik balról, és azt is amelyik jobbról volt a motortérben. :icon4:

A duda kábelével van összefogatva, a relék felöl jön a madzagja. Hogy hogy néz ki arra nem emléxem, :D de fixen fel van csavarozva a függőleges merevítőre.

Lefotózom a dudás kábelt! pill! ;)

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak a képek!

Ha ráismertek szóljatok, jelöljétek be, és megmérem!

Ha nincs rajta (márpedig szerintem nincs) akkor holnap úgyis ki akartam állni az Isuzuval, és akkor megnézem azon is, hátha! :icon4:

Iszonyat lassan tölti fel a képeket! :D :icon4:

De ebben a mappában lesznek!

Nincs rajta, csak a csatiját látom (barna-fehér, barna-sárga vezeték egy dupla csatiban.

Ott kéne lennie a duda mellett, az opel logó mögött a vason.....a képeken nyoma sincs.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem egy fehér kerámia tokozású teljesítmény ellenállásról van szó amit egy bilincs rögzít a merevítőhöz vagy a ventilátor kerethez. Magyarul nem egy kis méretű hétköznapi ellenállásról van szó amit zsugorfólia véd. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy miért nem tudom kivillogtatni a hibakódokat mikor 2 hete még ki tudtam.Ugyan úgy csinálok mindent.Semmit sem villan.

Van olyan vezérlőegység, amelyik nem villog semmit ha nincs eltárolt hiba.

Az átlag azért kivillogja a 12-őt és utána a hibákat (ha OBD 1-es), de van amelyik csak magát a hibát. Ha nincs eltárolt hiba akkor nem villog (főleg ha OBD 2-es).

(Feltételezve, hogy az izzó jó és gyújtásráadásra világít.)

Link to comment
Megosztás:

Van olyan vezérlőegység, amelyik nem villog semmit ha nincs eltárolt hiba.

Az átlag azért kivillogja a 12-őt és utána a hibákat (ha OBD 1-es), de van amelyik csak magát a hibát. Ha nincs eltárolt hiba akkor nem villog (főleg ha OBD 2-es).

(Feltételezve, hogy az izzó jó és gyújtásráadásra világít.)

Köszi a választ .Akkor ezek szerint minden jó. :D Gyujtásnál világit.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudok képet mutatni. Csak a kapcsolási rajz alapján tudom, hogy ilyen ellenállás egyáltalán létezik. A hűtőventi kábelén kell lennie. Lehet, hogy egy műanyag csőszerű szigetelés alatt van. Legalábbis az ellenállásokat meg diódákat így szokták elrejteni...

Ha jól emlékszem egy fehér kerámia tokozású teljesítmény ellenállásról van szó amit egy bilincs rögzít a merevítőhöz vagy a ventilátor kerethez. Magyarul nem egy kis méretű hétköznapi ellenállásról van szó amit zsugorfólia véd. :icon4:

20110702118.jpg

Rászántam magam és lebontottam a maszkot.

Van egy olyan sejtésem, hogy nem sima ellenállás van benne, mert műszer szerint csak 1.2 ohm-ot mértem (nem teszkós műszer)..... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szivargyújtó aljzat már teljesen szét van égve. Ki kellene cserélnem. Milyet vehetek bele? Van olyan ami bele lehet tenni vagy valamit faragnom kell?

Esetleg gyári van valahol?

Köszi

Talán bontóból a legpraktikusabb, de ha megkérdezed Spzolit, sztem neki van egy szatyorral.... :D

Link to comment
Megosztás:

http://liftesek.hu/auto/20110702118.jpg

Rászántam magam és lebontottam a maszkot.

Van egy olyan sejtésem, hogy nem sima ellenállás van benne, mert műszer szerint csak 1.2 ohm-ot mértem (nem teszkós műszer)..... :D

Köszi, köszi! :icon4:

Most már legalább látom, hogy milyen. Érdekes, hogy csak 1,2-t mutat. Nyilván sokkal többnek kell lennie... hogyhogy nem sima ellenállás? :icon4:

A rajz szerint nincs benne semmi extra.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, köszi! ;)

Most már legalább látom, hogy milyen. Érdekes, hogy csak 1,2-t mutat. Nyilván sokkal többnek kell lennie... hogyhogy nem sima ellenállás? :icon4:

A rajz szerint nincs benne semmi extra.

Én sem értem. Talán varisztor, ami csak áramkorlátozásra szolgál, de a feszt nem befolyásolja :D :icon4:

Nem tudom.....

Link to comment
Megosztás:

Teljesítmény ellenállás lesz az 1,5 Ohm kb. 100W-os és sorba kapcsolja a hőgomba a ventivel. Gyári klímásnál a két hűtőventit kapcsolja sorba annak a motorja is kb. 1,5 Ohm-os. :icon4:

Hmm...gondolod? Csak azért furcsállom, mert ha tényleg ellenállás akkor nem esik rajta 1-2V-nál több. A venti pedig olyan lassan teker olyankor, hogy alig lehet hallani. Ekkora fordulatszám csökkenéshez elég lenne az az 1-2 V? :D

Link to comment
Megosztás:

Teljesítmény ellenállás lesz az 1,5 Ohm kb. 100W-os és sorba kapcsolja a hőgomba a ventivel. Gyári klímásnál a két hűtőventit kapcsolja sorba annak a motorja is kb. 1,5 Ohm-os. ;)

rajz_www.kepfeltoltes.hu_.png

A klíma rajzán így néz ki. A kék a teljes fokozat, a lila lesz a lassú.

Valószínű, hogy amit eredetileg adtak a klímához, már nem fog előkerülni. Jó lesz bele vajon a gyári is? :icon4: (Ha tudok szerezni egyet... :icon4: )

Amúgy a beltér már szinte kész. ;) Holnap befűzöm a csöveket a kompresszorba meg a fűtésbe, aztán már csak a hűtőt, a ventit meg ezt a vacak ellenállást kell összepakolni. És kééész! :D

Csak aztán működjön is...

Link to comment
Megosztás:

Hmm...gondolod? Csak azért furcsállom, mert ha tényleg ellenállás akkor nem esik rajta 1-2V-nál több. A venti pedig olyan lassan teker olyankor, hogy alig lehet hallani. Ekkora fordulatszám csökkenéshez elég lenne az az 1-2 V? :D

Most csak "durva" számítást végzek:

A hűtőventi motorjának az "ellenállása" kb. 1,5 Ohm nevezzük R1-nek

Előtét ellenállás most legyen szintén 1,5 Ohm nevezzük R2-nek

Soros kapcsolásnál az ellenállások értéke összeadódik tehát Rsoros= R1+R2= 3 Ohm

Feszültségesés az R1-en:

UR1= 12V x (R1/Rsoros)= 12V x (1,5 Ohm/3 Ohm)=6V

Hűtőventi motorja 6V-ot kap ebben az esetben persze ez egy durva számítás és nem pontos.

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110702/rajz_w...ltoltes.hu_.png

A klíma rajzán így néz ki. A kék a teljes fokozat, a lila lesz a lassú.

Valószínű, hogy amit eredetileg adtak a klímához, már nem fog előkerülni. Jó lesz bele vajon a gyári is? :icon4: (Ha tudok szerezni egyet... :icon4: )

Amúgy a beltér már szinte kész. ;) Holnap befűzöm a csöveket a kompresszorba meg a fűtésbe, aztán már csak a hűtőt, a ventit meg ezt a vacak ellenállást kell összepakolni. És kééész! :D

Csak aztán működjön is...

Szépen haladsz vele, reméljük a hűtőventi teljesítménye elegendő lesz hozzá és nem kell cserélned nagyobbra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám van a központi zár vezérlőmmel. Nem zár le, de nyitni nyit. Már a múltkor (2-3 hónapja) is ezt csinálta de akkor az egyik relének hajtottam az érintkezőjén és működött. Eddig ...

De nekem nem ez a Kiekert kpvezérlőm van. Gondolom valami utólag belerakott, mert magyar nyelvű kapcsolási rajz van az oldalán. Ilyennel már találkoztam másik Astrában is.

Jobb lenne belerakni egy ilyen Kiekert vezérlőt?

Csak azt nem tudom, hogy azt hogy is kell bekötni. Egy A-s vectránál találkoztam már ilyennel és magamtól nem jöttem rá, hogy mi is a logika benne.

Na szóval mit ajánlottok, hogy kókányoljam meg a régit vagy cseréljem le, mert az hátha jobban bírja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy opel astra f kombim 2.0 16V, c20xe mocival 94-es még a 150 pacis.

A kérdésem az lenne, eddig gond nélkül működött aztán feltűnt néha hidegen pár másodpercig nem ment egy hengerem és miután beindult minden henger gázadásokra torpant a motorom.Tehát nem kapta el a fordulatot rendesen. Le ellenőriztettem szakemberrel rátették

műszerre de azt mondták nem tudják így pontosan mi lehet elvileg az adatok jók , szóval járjak vele majd kiadja magát mi lesz jobban ha gond van. ezután kb...1000 km megtétele után egy reggel hideg motornál többszöri probálkozásra indult csak be, indítás után lehörgött

mintha nem kapna üzemanyagot(ez olyan 6-8 indítás volt) de miután beindult ismét működött alapjáraton a torpanás ugyan úgy jelentkezett mint azelőtt csak jobban, határozottan. Ezután a hibavisszajelző csekk lámpa is fel gyúlladt és folyamatosan világit azóta is. A kocsi nem

hagyott cserben most se kb...80 km kellett vele autókázzak aznap folyamatosan.Meleg motornál már elsőre indult végig viszont érzem az autón teljesen erőtlen lett nem húzz. Még 3500- as fordulaton is erőtlennek tűnik , menet közben teszteltem néha mintha erőre kapott volna

de csak pillanatokra ilyenkor elaludt aztán újra fel gyúladt a csekk lámpa és úgy is maradt folyamatosan.

gyertya, üzemanyag szűrő volt mindig cserélve időben legutóbb 7000 km-el ezelőtt.

Esetleg ha van valakinek ötlete mi okozza ezt, megoszthatná velem az ötleteit.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy opel astra f kombim 2.0 16V, c20xe mocival 94-es még a 150 pacis.

A kérdésem az lenne, eddig gond nélkül működött aztán feltűnt néha hidegen pár másodpercig nem ment egy hengerem és miután beindult minden henger gázadásokra torpant a motorom.Tehát nem kapta el a fordulatot rendesen. Le ellenőriztettem szakemberrel rátették

műszerre de azt mondták nem tudják így pontosan mi lehet elvileg az adatok jók , szóval járjak vele majd kiadja magát mi lesz jobban ha gond van. ezután kb...1000 km megtétele után egy reggel hideg motornál többszöri probálkozásra indult csak be, indítás után lehörgött

mintha nem kapna üzemanyagot(ez olyan 6-8 indítás volt) de miután beindult ismét működött alapjáraton a torpanás ugyan úgy jelentkezett mint azelőtt csak jobban, határozottan. Ezután a hibavisszajelző csekk lámpa is fel gyúlladt és folyamatosan világit azóta is. A kocsi nem

hagyott cserben most se kb...80 km kellett vele autókázzak aznap folyamatosan.Meleg motornál már elsőre indult végig viszont érzem az autón teljesen erőtlen lett nem húzz. Még 3500- as fordulaton is erőtlennek tűnik , menet közben teszteltem néha mintha erőre kapott volna

de csak pillanatokra ilyenkor elaludt aztán újra fel gyúladt a csekk lámpa és úgy is maradt folyamatosan.

gyertya, üzemanyag szűrő volt mindig cserélve időben legutóbb 7000 km-el ezelőtt.

Esetleg ha van valakinek ötlete mi okozza ezt, megoszthatná velem az ötleteit.

Előre is köszönöm!

A hibát ki kéne olvasni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám van a központi zár vezérlőmmel. Nem zár le, de nyitni nyit. Már a múltkor (2-3 hónapja) is ezt csinálta de akkor az egyik relének hajtottam az érintkezőjén és működött. Eddig ...

De nekem nem ez a Kiekert kpvezérlőm van. Gondolom valami utólag belerakott, mert magyar nyelvű kapcsolási rajz van az oldalán. Ilyennel már találkoztam másik Astrában is.

Jobb lenne belerakni egy ilyen Kiekert vezérlőt?

Csak azt nem tudom, hogy azt hogy is kell bekötni. Egy A-s vectránál találkoztam már ilyennel és magamtól nem jöttem rá, hogy mi is a logika benne.

Na szóval mit ajánlottok, hogy kókányoljam meg a régit vagy cseréljem le, mert az hátha jobban bírja?

Nekem is csinált már ilyet néha! (Utólagos az enyém is)

Az enyémnél a gond az volt, hogy a hátsó ajtóknál kirepedt az átvezető csövecske (lent az ajtó sarkától a kasztniig) és eldörzsölődött a 2 kábel, ezután persze beázott, ha olyan volt az idő... :D

Neked gyárilag van ott cső? ilyen? itt külön látható

Nekem nem volt gyári ott, csak simán a kábelek.. Kókányolták rendesen, összetoldozgatott vezetékek, szigetelőszalag hiány, ilyesmik...

Amióta kicseréltem a vezetékeket, és tettem gyári átvezető csöveket, azóta nincsen ilyen gondom!

Azért jó a gyári átvezető, mert az nem hajlik meg, hanem becsúszik az ajtóba, így nem törik a kábel! Ez a kiképzésének köszönhető, ami látszik is a képen. (ferdén jön ki a kasztnirészből)

Szerintem nézegesd meg a hátsó ajtóknál az átvezetéseket, én is sokat szívtam vele (főleg esős időben) :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.