Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello

Egy kis segítség kellene El. ablakból.

Utólagos beépítésű két első el. ablakom bemondta az unalmast, egyszerre mindkettő. Így gyanúm a biztositékra központosult, ami nem a bizositék táblába van bekötve, és a bökkenő itt van mert nem tudom hogy hova, mert a vezeték ( poz és neg is) elmegy a bizi tábla mögötti baloldalt lévő kaszni vájatba. Nem tudom mi van ott mert a rendszer rá van kötve a gyújtásra tehát a pozitivot elvileg onnan kéne kapnia. (kereskedötöl vetem tehát nem tudok utánajárni annak aki mokulta)

A testet megkapja a karfavezérlő tehát csak a poz a gond. Nincs komfort rendszer bekötve.

Ez a fajta kétgombos karfa kapcsólom van és az anyós oldalon plusz egy egyes.

Kérdés ha a gyújtásról én lehuzok egy vezetéket és rákötöm a vezérlőre menőhöz milyen biztit tegyek rá 25 A vagy 20 A, és föleg milyen tipusú relét amit a boltban mondhatok (két motorra)?

Emigyen megkerülve a régi rendszert, mert most azért nem szedem szét az egész kasznit hogy megtaláljam hova dugta el a rendszert a szerelő.

A relét úgy kötöm be hogy adok egy testet egy direkt pozitivot az akkuról és egy kijövő jelet a gyújtásról?

Másik noob kérdés a karfa kapcsoló hogy vezérli az anyós oldali ablakot ha az ottani mikrokapcsolóra van bekötve, anélkül hogy azt kapcsolnám?

Mert érkezik három vezeték egy direkt poz. és kettő jel (vezeték) a karfakapcsolóról amiből az egyik a test kell hogy legyen mivel oda az nincs külön.

Szétszedtem a mikrokapcsolót de a belső kötések nekem kicsit rejtély.

Nekem úgy rémlik 20-es bizti van ajta, és nincs relé, simán csak megcsapoltunk a gyujtáskapcsoló utánna szálat, tettünk rá egy biztit, és ment a pozitívhoz.

Link to comment
Megosztás:

Na ez aztán lényegre törő és szerintem mindenki számára érthető...:lol:

Ugye nem jöttél rá, miért is kaptad?

Amit kérsz teljes részletességgel le van írva fenn a GYÍK-ben.....és tudod mit? Azért sem linkelem, keresd meg szépen, addig is olvasgathatsz hasznos infókat , ha már nem vagy hajlandó használni azt a k....va keresőt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ügyes vagy! Honnan vettél neki jelet a csomagtartó zárhoz menő kábelt csapoltad meg?

Köszi :lol:

Igen, felvittem az ajtóhoz, és ott csapoltam. Jó lett, mostmár mindent működtet a riasztó gomb :lol:

Valamint bekötöttem a szerelő által nagyvonalúan levágott motorház-nyitó érzékelőt, így már erre is riaszt, vettem bele új kapcsolót.

Link to comment
Megosztás:

Köszi :lol:

Igen, felvittem az ajtóhoz, és ott csapoltam. Jó lett, mostmár mindent működtet a riasztó gomb :lol:

Valamint bekötöttem a szerelő által nagyvonalúan levágott motorház-nyitó érzékelőt, így már erre is riaszt, vettem bele új kapcsolót.

Gratula . Ez az igazi siker és bódogság ha az ember magának csinálja és a végén működik is .

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Tudtok valamit arról, hogy használható-e LED-es szoffita a rendszámvilágításnál, anéklül hogy rendőri beavatkozás legyen?

Másik dolog, tud valaki valamit az Angel Eyes lámpa (külön indexes) köreinek ledesítéséről, és mondjuk a fehér led megengedett-e?

Nem hiszem, hogy belekötne a rendőr a rendszámvilágításba, ha nem valami hülyegyerekkék színű, hanem fehér, és sztem az angelnél sem gond.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Tudtok valamit arról, hogy használható-e LED-es szoffita a rendszámvilágításnál, anéklül hogy rendőri beavatkozás legyen?

Másik dolog, tud valaki valamit az Angel Eyes lámpa (külön indexes) köreinek ledesítéséről, és mondjuk a fehér led megengedett-e?

A fehér színbe nem szoktak belekötni. Nekem is fehér LED-es a rendszámvilágítás, már lassan egy éve, a helyzetjelzőm meg már vagy 2 éve, de még egyszer nem szóltak érte. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A fehér színbe nem szoktak belekötni. Nekem is fehér LED-es a rendszámvilágítás, már lassan egy éve, a helyzetjelzőm meg már vagy 2 éve, de még egyszer nem szóltak érte. :lol:

Értem köszi a segítséget.

Mennyire bonyolult az angel eye ledezése? Szerkezetileg kérdezem, mert már a műszerfallal Haladó kategóriába léptem led témában. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem köszi a segítséget.

Mennyire bonyolult az angel eye ledezése? Szerkezetileg kérdezem, mert már a műszerfallal Haladó kategóriába léptem led témában. :lol:

Nemtudom. Nem élek éndzsölájzal, én látni is szeretek :D

Tudod... :lol: :D :D ;)

Tudom... Te is tudod hogy.... :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sokat kerestem, de sajnos nem találtam meg sehol, biztos én vagyok a béna, és ezért elnézést, ha már szerepelt ez valahol.

Meg tudná valaki mondani, hogy az x14nz 97-astra caravan-nak hány fok gyújtást kell állítani?

Köszi előre is!

Konvi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólagos extrák beépítéséhez szeretnék a biztosítéktáblába biztosítékokat, illetve reléket tenni. Hogy lehet kiműteni a táblát anélkül, hogy darabokra szedném az egész műszerfalat?

Van egy donor biztitáblám, abból termelnék ki érintkezőket és raknám át az enyémbe az üres helyekre..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólagos extrák beépítéséhez szeretnék a biztosítéktáblába biztosítékokat, illetve reléket tenni. Hogy lehet kiműteni a táblát anélkül, hogy darabokra szedném az egész műszerfalat?

Van egy donor biztitáblám, abból termelnék ki érintkezőket és raknám át az enyémbe az üres helyekre..

Szerintem csak darabokra szedéssel :lol:

Link to comment
Megosztás:

ráadásul még annyira sem lehet kifrodítani... :lol:

ezt csinálhatták volna szerelhetőbbre a mérnökök...

Gondolom előbb volt bent a biztidoboz és utánna tették be a műszerfalat. Én még a tükörfűtés relét sem raktam be a helyére, csak ott lóg félretolva. Majd ha sok időm lesz beteszem a pinjeit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.