Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szóval valószínű, hogy úgy jött ki a szalonból, hogy volt benne központi zár? És ezeknek akkor a tankajtót meg a csomagtartót nem is kéne nyitni/zárni?

Egyébként igen, pont olyan, ahogy írtátok. A G-nél relatív lassan csapja le a nyelveket, és csak a sofőr oldal a vezérlő rész, míg nekem az F-be jobb-bal oldal is vezérli az összeset, ami csak a 4 ajtó. Majd hétvégén leborítom a csomagtérajtó burkolatát, megnézem, hogy van-e ott motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Check control doboz hol található? Ki akarom cserélni, mert folyton féklámpa hibát jelez, pedig égnek.

Köszi.

Ha nincs lufid (légzsák), akkor az anyósülésnél, a kesztyűtartó fölött (a lufi helyén).

Ha van légzsákod... keresgélni kell, gyári helyre való utalást nem találtunk még.

Link to comment
Megosztás:

Szóval valószínű, hogy úgy jött ki a szalonból, hogy volt benne központi zár? És ezeknek akkor a tankajtót meg a csomagtartót nem is kéne nyitni/zárni?

Egyébként igen, pont olyan, ahogy írtátok. A G-nél relatív lassan csapja le a nyelveket, és csak a sofőr oldal a vezérlő rész, míg nekem az F-be jobb-bal oldal is vezérli az összeset, ami csak a 4 ajtó. Majd hétvégén leborítom a csomagtérajtó burkolatát, megnézem, hogy van-e ott motor.

Nos G-nél lehet csak a sofőr oldal vezérel gyárilag, de F Astránál mindkét oldalon vezérel, de a sofőr oldali a mester (belül ha lenyomod, akkor bezár mindent és nyit is, viszont a jobbal csak kinyitni lehet az összeset belülről). Kívül viszont mindkét oldalon lehet nyitni, zárni, de csak a baloson lehet reteszelni.

Link to comment
Megosztás:

miden központi zárban ugyanez a motor van, én multkor a netem vettem 700HUFért, mikor cserélni kellet

csak nehéz leszedni a fogaskerekek róla....pedig csináltam vele mindent

mondjuk én megnézném a helyedben a zárszerkezetet, mert ránézésre nincs baja a motornak(pl.: nem fojt bele a víz)

de ha mégis "leéget" előfordulhat(!) mondjuk, hogy erőlködött záráskor/nyitáskor

mondjuk úszik vmi trutyiban, az mi volt? beolajoztad?

Olaj, de már ki lett takarítva. A mechanika szorult, és olajozás után felpuhult. Most már tökéletes, mert kapott egy kis zsírt. :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval valószínű, hogy úgy jött ki a szalonból, hogy volt benne központi zár? És ezeknek akkor a tankajtót meg a csomagtartót nem is kéne nyitni/zárni?

Egyébként igen, pont olyan, ahogy írtátok. A G-nél relatív lassan csapja le a nyelveket, és csak a sofőr oldal a vezérlő rész, míg nekem az F-be jobb-bal oldal is vezérli az összeset, ami csak a 4 ajtó. Majd hétvégén leborítom a csomagtérajtó burkolatát, megnézem, hogy van-e ott motor.

Üdv!

Nálam a Classic Family Caravan felszereltségben van gyári központizár. A 4 ajtó+ csomagtér gyári. Tankajtót Classicnál nem tették motorosan zárhatóvá. Ezt kereskedő ismerős mondta, hogy az már nem fért bele ebbe az árba. Reteszelni 2x lehet, és tényleg a baloldal a mester, jobb meg csak bólogat, kivéve kintről, és nyitáskor. Egyébként egyszerűen megnézheted, hogy a csomagtérajtóban van-e motor. Ha nincsen, akkor a kulcsal 90 fokot bezáróan lehet elfordítani a kulcsot végállástól végállásig, míg ha központizáras, akkor 120 fokos szögben tudsz rajta fordítani. Ez azért van, hogy kinyithasd a csomagteret kulccsal, ne csak központizárral, mert ha valami oknál fogva nem nyit ki a központizár, akkor a csomagteret ki tudd nyitni, mert egyébként csak hátulról bemászós módszerrel férnél hozzá az ajtóhoz, és bonthatnád szét. Ilyen eset lehet, a központizátmotor meghibásodása, akkumlátor nullázódása, vezérlő meghibásodása. Ezen felül gondoltak a kényelmi funkcióra is, hiszen akinek nem távkapcsolós, és a zárt autó csomagterébe pakolna, annak nem kell elbandukolnia az első ajtóig, hogy nyissa a központizárat, csak kulcsal nyitja.

Link to comment
Megosztás:

Nos G-nél lehet csak a sofőr oldal vezérel gyárilag, de F Astránál mindkét oldalon vezérel, de a sofőr oldali a mester (belül ha lenyomod, akkor bezár mindent és nyit is, viszont a jobbal csak kinyitni lehet az összeset belülről). Kívül viszont mindkét oldalon lehet nyitni, zárni, de csak a baloson lehet reteszelni.

Nos, megnéztem. Nálam mindkét oldalon elöl nyitja/zárja az összes ajtót a zár, kívül-belül egyaránt. Szóval fogalmam sincs, mert felszereltség szerint GL a gép, amihez gyárilag volt elvileg központi, de így úgy tűnik, hogy már nem a gyári van benne. Lehet, hogy mikor belekerült a riasztó, cseréltek valamit (mivel a riasztó távirányítója vezérli a központit is). Nem tudom, továbbra is rejtély marad.

Link to comment
Megosztás:

Nos, megnéztem. Nálam mindkét oldalon elöl nyitja/zárja az összes ajtót a zár, kívül-belül egyaránt. Szóval fogalmam sincs, mert felszereltség szerint GL a gép, amihez gyárilag volt elvileg központi, de így úgy tűnik, hogy már nem a gyári van benne. Lehet, hogy mikor belekerült a riasztó, cseréltek valamit (mivel a riasztó távirányítója vezérli a központit is). Nem tudom, továbbra is rejtély marad.

Mikor megrendelték az autódat, akkor beikszelték, hogy kpzár. Mikor megérkezett a Lengyelországból, akkor itthon szépen bele is szerelték, de nem GM motorokat, hanem univerzálisat. Az ügyfél pedig boldogan használatba vette.

Link to comment
Megosztás:

Mikor megrendelték az autódat, akkor beikszelték, hogy kpzár. Mikor megérkezett a Lengyelországból, akkor itthon szépen bele is szerelték, de nem GM motorokat, hanem univerzálisat. Az ügyfél pedig boldogan használatba vette.

You have a point. És ez így volt az elektromos ablakkal is. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem az elektromos ablak az látszólag gyári anyagokból van összerakva, viszont a kárpiton le van dugózva a tekerőnek a helye. Ebből gondolom, hogy utólagos beszerelés. De egyébként érdekes, mert ha bal oldalon húzom föl a jobb ablakot, akkor a jobb oldalon az ablakemelő gombja nem világít. :D Valami elkötés, de ezért nincs szerintem értelme szétbontani.

Link to comment
Megosztás:

92es astrában immo?

a gyújtása tényleg tök más oda nem jó az eredeti kábel

Köszönöm! 1,4es gyújtás szintén marad, nincs másik. Nekem egy olyan 1,6os ECU kell amivel a jelenlegi rendszer elindul, de mondjuk érezhetőén sokat kap. Azért építem a másik motort, mert ami a kicsikémben szolgál, 5000km-t ment benzines olajjal, és nincs éppen a helyzet magaslatán csapágy ügyileg :s de ez egy másik történet. Lényeg, hogy minnél kevesebbet álljon majd, amikor eljutok a motorcseréig... Szóval... Mivan akkor, ha marad az 1.4-es ecu? Persze a befecskendező fejét cserélem nagyobbra. Kevés lesz neki? Nem fog rendesen menni? Van berhelt üzemanyag nyomáskapcsolóm is...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! 1,4es gyújtás szintén marad, nincs másik. Nekem egy olyan 1,6os ECU kell amivel a jelenlegi rendszer elindul, de mondjuk érezhetőén sokat kap. Azért építem a másik motort, mert ami a kicsikémben szolgál, 5000km-t ment benzines olajjal, és nincs éppen a helyzet magaslatán csapágy ügyileg :s de ez egy másik történet. Lényeg, hogy minnél kevesebbet álljon majd, amikor eljutok a motorcseréig... Szóval... Mivan akkor, ha marad az 1.4-es ecu? Persze a befecskendező fejét cserélem nagyobbra. Kevés lesz neki? Nem fog rendesen menni? Van berhelt üzemanyag nyomáskapcsolóm is...

C16Nz-t használtam másfél évig C14Nz computerrel, fogalmam sincs hogy fordítva is müködik e.

Az 1.4-1.6.1.8 fejek tudtommal egyformák, ellenben a folytószelep eltérö mindegyiknél.(értelemszerüen az 1.4 a legkisebb. Szóval én mindenképp feltenném az 1.6-os szívósort is.

Link to comment
Megosztás:

Komplikált befűzni azt az egy szál fordulatszám-jeladó kábelt az óracsoporttól a kesztyűtartó alatt lévő csatlakozóig? Le kell valamit bontani hozzá?

(Ha igen, felejtős, egyedül nem állok neki, olyan ismerősöm meg nincs, aki már szedett ilyet szét :( )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik ismerős megkeresett, hogy rakott fel vonóhorgot de nem boldogul az elektronikával. Hogyan lehet életre bírni ezt a műszerfalban levő visszajelzőt? Izzó van benne, de úgy emlékszem hogy valami relé csere is kellett hozzá. Tudnátok adni egy jó leírást hozzá meg egy teljes F-kapcsrajzot?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik ismerős megkeresett, hogy rakott fel vonóhorgot de nem boldogul az elektronikával. Hogyan lehet életre bírni ezt a műszerfalban levő visszajelzőt? Izzó van benne, de úgy emlékszem hogy valami relé csere is kellett hozzá. Tudnátok adni egy jó leírást hozzá meg egy teljes F-kapcsrajzot?

Előre is köszi!

Az indexrelét kell kicserélni 4-lábú fajtára, meg ellenőrizni kell, hogy a 4. lábról a vezeték megvan-e a műszeregységig.

Link to comment
Megosztás:

És akkor elvileg a kis sárga vonóhorog is villogni fog ?

Ha jól tudom, ellenfázisban fog villogni a kicsi zöld index-lámpával :D, így látod, hogy hátul megvan még a yacht.

De ehhez jó is kell legyen a kábelezés a horog-csatlakozóhoz.

Van valakinek gyári kábelkötegről/dugókról fényképe?.

Horgot tettem a szökék ellen (be is vállt, egy szőke ugyanazon a lejtőn 3x csúszott belém), de a tervezett lakokócsi hiányában egyelőre nem kábeleztem még be, de tervezem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.