Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha már itt vagyok.. nekem is lenne egy kérdésem!

Láttam fűthető tükörlapokat, ha azt beszeretném szerelni akkor azt rátudom kötni a hátsó ablak fűtésnek a kapcsolójára? (ha bekapcsolom a hátsóablak fűtést, akkor azzal együtt menjen a kettő tükör fűtése is?)

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt vagyok.. nekem is lenne egy kérdésem!

Láttam fűthető tükörlapokat, ha azt beszeretném szerelni akkor azt rátudom kötni a hátsó ablak fűtésnek a kapcsolójára? (ha bekapcsolom a hátsóablak fűtést, akkor azzal együtt menjen a kettő tükör fűtése is?)

Igen rá, nekem is sajna úgy kötötte rá a szerelő, hiába volt ott a tükörállító kapcsolójában a gomb hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Igen rá, nekem is sajna úgy kötötte rá a szerelő, hiába volt ott a tükörállító kapcsolójában a gomb hozzá.

Igen, mert kellene hozzá egy időzítő relé (megvan a helye a biztosítéktáblában), ami a gombocska megnyomása után kb 15 percig fűt. (nem lehet lekapcsolni, csak slusszkulcs-levétellel).

Ezt a relét meg rest-ek beszerezni/bekötni/...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ködlámpával kapcsolatban lenne egy kérdésem, esetleg ötleteket várnék.

Vettem amolyan nagyítós ködlámpákat. A jobb oldalit simán feltettem, a bal oldalival meg akkorát szívtam, hogy majdnem a fejsze állt bele a motorháztetőbe! A germán mindenséget elszidtam!!!

Tehát: bal oldalon van egy olyan ventilátor szerűség, ami burkolva van, és két cső megy ki belőle. Na azt ki fogom tépni a helyéből, mert a ködlámpa ez a sz@r miatt nem megy rendesen a helyére. Tulajdonképpen mi ez? Lehet ezt magasabbra tenni, vagy valami, hogy nem legyen ferde a ködfényszóróm?

Szia!

Az ott a szekunder levegő kompresszor. Én is pontosan úgy jártam vele mint te. Azt hittem megbolondulok, mire a helyére rakom a lökhárítót. De végül is addig faragtam a tartókonzolját ennek a kis kompresszornak, még nagy nehezen a helyére ment. Próbáld meg, de a kompresszorban ne tegyél kárt, mert fontos cucc!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az ott a szekunder levegő kompresszor. Én is pontosan úgy jártam vele mint te. Azt hittem megbolondulok, mire a helyére rakom a lökhárítót. De végül is addig faragtam a tartókonzolját ennek a kis kompresszornak, még nagy nehezen a helyére ment. Próbáld meg, de a kompresszorban ne tegyél kárt, mert fontos cucc!

Köszi!

Van még egy bosszantó probléma, asszem már egyszer feltettem, ami részben megoldódott.Az ablakmosó szivattyú.Na most meg vettem az újat, mert a régi sedánhoz való volt és nem volt hátsó kivezetése.Na most már a 3. motort veszem, mert valamiért a hátsó ablakra is megy a víz, holott nem kellene.Mi lehet a hiba? A kapcsoló is cserélve lett.Van a csőben valahol egy szelep, ami nem engedi hátra a vizet ha az elsőt mosom? Mert így elég gyengén nyomja előre a cuccot.

Link to comment
Megosztás:

Ja ebből kétféle van, az egyiken van fűtéskapcsoló, a másikon nincs.

Pár napja valaki azt írta pedig, hogy f astránál a tükör fűtésére és mozgatására, ha gyári a dolog, akkor mindkettőre lehetőség van, akkor ez egy ilyen kapcsolóval, hogy működik!? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pár napja valaki azt írta pedig, hogy f astránál a tükör fűtésére és mozgatására, ha gyári a dolog, akkor mindkettőre lehetőség van, akkor ez egy ilyen kapcsolóval, hogy működik!? :huh:

Ha jól rémlik, az Astra G-be is pont ilyen kapcsoló jár, ott meg máshonnan (talán a hátsóablakfűtéssel együtt) vezérlődik a tükörfűtés...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Van még egy bosszantó probléma, asszem már egyszer feltettem, ami részben megoldódott.Az ablakmosó szivattyú.Na most meg vettem az újat, mert a régi sedánhoz való volt és nem volt hátsó kivezetése.Na most már a 3. motort veszem, mert valamiért a hátsó ablakra is megy a víz, holott nem kellene.Mi lehet a hiba? A kapcsoló is cserélve lett.Van a csőben valahol egy szelep, ami nem engedi hátra a vizet ha az elsőt mosom? Mert így elég gyengén nyomja előre a cuccot.

Az előre-hátra spriccelő mosómotor irányváltással működik az egyik irányba pörögve előre a másikba hátra nyomja a vizet.

Pár napja valaki azt írta pedig, hogy f astránál a tükör fűtésére és mozgatására, ha gyári a dolog, akkor mindkettőre lehetőség van, akkor ez egy ilyen kapcsolóval, hogy működik!? :huh:

Ezzel a kapcsolóval sehogy, csak olyannal műkszik mindegyik funkció amelyikben ott a tükörfűtés pici gombja.

Link to comment
Megosztás:

Erről a kapcsolóról pont a tükörfűtés kis nyomógombja hiányzik. Milyen autóhoz való ez? :blink:

Opel (is).....újabb fajtákon

Pár napja valaki azt írta pedig, hogy f astránál a tükör fűtésére és mozgatására, ha gyári a dolog, akkor mindkettőre lehetőség van, akkor ez egy ilyen kapcsolóval, hogy működik!? :huh:

fűteni ezzel sehogy hátsóablak fűtéssel együtt

Ha jól rémlik, az Astra G-be is pont ilyen kapcsoló jár, ott meg máshonnan (talán a hátsóablakfűtéssel együtt) vezérlődik a tükörfűtés...

igen pont ezt írtam fent, hogy újabban azzal együtt kapcsolják, ami egyébként szerintem "mezei" juzereknek teljesen megfelelő

Link to comment
Megosztás:

Az előre-hátra spriccelő mosómotor irányváltással működik az egyik irányba pörögve előre a másikba hátra nyomja a vizet. Ezzel a kapcsolóval sehogy, csak olyannal műkszik mindegyik funkció amelyikben ott a tükörfűtés pici gombja.

Valszeg akkor a motorokkal van a baj, mert eléggé olcsón jutottam hozzá!

A másik, ahogy olvasom, többen a tükör fűtést is írjátok, hogy milyen, meg hogy hogyan.Na most nálam úgy működik, ha benyomom azt a kis pöcköt, akkor elindul a fűtés, és azt a tükröt fűti, amelyik oldalra van állítva mozgatás.Nem tudom hogy ez így van e de én ma ezt vettem észre.

Viszont, bármit teszek, a hátsó fűtésem nem műxik. A visszajelzés jó, a saruk a helyén, de mégsem fűt.Mi az oka?Volt már valakinek hasonló?

Link to comment
Megosztás:

Valszeg akkor a motorokkal van a baj, mert eléggé olcsón jutottam hozzá!

A másik, ahogy olvasom, többen a tükör fűtést is írjátok, hogy milyen, meg hogy hogyan.Na most nálam úgy működik, ha benyomom azt a kis pöcköt, akkor elindul a fűtés, és azt a tükröt fűti, amelyik oldalra van állítva mozgatás.Nem tudom hogy ez így van e de én ma ezt vettem észre.

Viszont, bármit teszek, a hátsó fűtésem nem műxik. A visszajelzés jó, a saruk a helyén, de mégsem fűt.Mi az oka?Volt már valakinek hasonló?

Érdekes, nekem mindkét tükröt fűti, mindegy, hogy áll a kapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem mindkét tükröt fűti, mindegy, hogy áll a kapcsoló.

Először én sem hittem a szememnek, azt hittem nem jó a jobb oldali, gondoltam, kapcsolok egyet, hátha mégis....és mégis :D viszont, nem kizárt, hogy van egy kis kontakt,és az állításnál megmozdult a vezeték,és zárt az áramkör.Na majd holnap meglesem még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg akkor a motorokkal van a baj, mert eléggé olcsón jutottam hozzá!

A másik, ahogy olvasom, többen a tükör fűtést is írjátok, hogy milyen, meg hogy hogyan.Na most nálam úgy működik, ha benyomom azt a kis pöcköt, akkor elindul a fűtés, és azt a tükröt fűti, amelyik oldalra van állítva mozgatás.Nem tudom hogy ez így van e de én ma ezt vettem észre.

hát ez elég fura, nem így kéne lennie, ha így működik akkor ott vmi el lett bénázva

ha gomb van rajta azt megnyomva mind2 tükört fűtenie kéne

Viszont, bármit teszek, a hátsó fűtésem nem műxik. A visszajelzés jó, a saruk a helyén, de mégsem fűt.Mi az oka?Volt már valakinek hasonló?

biztosíték? villany hátul a saruban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.