Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Sürgős tanácsra lenne szükségem!

A központizáram valamiért nem nyitja a tankajtót. A tankomsajnos porzik és mujszály lenne tankolnom, mert este mennem kell! Milyen módon leheten hozzájutni a tanksapkához?

Megoldódott kárpit bontással belülről!

Na ezt hívják 100%-os segítség nyújtásnak a fórumtól! (átinterfelláltuk a megoldást..) :D

Link to comment
Megosztás:

hát ez elég fura, nem így kéne lennie, ha így működik akkor ott vmi el lett bénázva

ha gomb van rajta azt megnyomva mind2 tükört fűtenie kéne

biztosíték? villany hátul a saruban?

Ma már fűtötte mindkettőt a csoda....:D

Viszont a hátsó ablakfűtés még mindig nem oldódott meg.Sarukat megnéztem, minden oké, a kapcsolót is, a csatiját is, semmit nem láttam.Tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ma már fűtötte mindkettőt a csoda.... :D

Viszont a hátsó ablakfűtés még mindig nem oldódott meg.Sarukat megnéztem, minden oké, a kapcsolót is, a csatiját is, semmit nem láttam.Tanácstalan vagyok.

az mit jelent nálad, hogy: "Sarukat megnéztem, minden oké" VAN benne 12V vagy NINCS? (ha be van kapcsolva)

biztosíték?

Link to comment
Megosztás:

Ma már fűtötte mindkettőt a csoda.... :D

Viszont a hátsó ablakfűtés még mindig nem oldódott meg.Sarukat megnéztem, minden oké, a kapcsolót is, a csatiját is, semmit nem láttam.Tanácstalan vagyok.

Az ablakfűtést jó lenne kimérni egy ohm mérővel, vagy szakadás vizsgálóval. Ha szakadt a szál, akkor egyértelmű a dolog. Ha nem, akkor az érkező feszültséget kell kimérni. Más lehetőség nincs.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!!!

Olyan kérésem lenne... hogy lehetne bekötni utólag astra f c16se motornak bekötni akopogás érzékelőjét mert sajnos nincs meg a helye, a kábel és az érzékelő megvan de a kábelkorbácsban sajnos nincs kivezetés, az a bajom hogy nagy az előgyújtás és "becsörög" a motor.

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!!!

Olyan kérésem lenne... hogy lehetne bekötni utólag astra f c16se motornak bekötni akopogás érzékelőjét mert sajnos nincs meg a helye, a kábel és az érzékelő megvan de a kábelkorbácsban sajnos nincs kivezetés, az a bajom hogy nagy az előgyújtás és "becsörög" a motor.

Köszi a válaszokat!

Rotoros vagy DIS-es a gyújtás?

A rohadt életbe már, hogy egy kérdést 42 helyre kell írni... <_<

Link to comment
Megosztás:

Az ablakfűtést jó lenne kimérni egy ohm mérővel, vagy szakadás vizsgálóval. Ha szakadt a szál, akkor egyértelmű a dolog. Ha nem, akkor az érkező feszültséget kell kimérni. Más lehetőség nincs.

én mondjuk fordítva csinálnám, mert a fesz. méréshez még annyit se kell "bontani" (lehúzni a sarut)

Link to comment
Megosztás:

Igen, de vectráról van szó. Bár amennyire tudom egyforma a rendszer.

Nekem 12 ezerért akartak távos nem bicskás rencert, ami direkt gyárihoz van és nem riogatós, tehát csak utasítást ad a központinak vagy mi. Mondtam, hogy akkor köszönöm, inkább maradok a kulcsnál. :D

Azt nem tudom, hogy egyforma-e, rajzom nincs Vekiről. :)

Link to comment
Megosztás:

Mi most ezt néztük: http://www.worldmark...r-vezerlo-szett

De sosem volt ilyen a kezemben, ezért nem tudom hogy melyikkel érdemes foglalkozni. Én szerintem magamnak majd belegózom a b veciét és kész.

Én meg ezen gondolkodtam: http://alkatresz.vezess.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__autoelektronika__kozpontizarak__taviranyitos?cikkkod=CCL002+*BA

Link to comment
Megosztás:

Az ablakfűtést jó lenne kimérni egy ohm mérővel, vagy szakadás vizsgálóval. Ha szakadt a szál, akkor egyértelmű a dolog. Ha nem, akkor az érkező feszültséget kell kimérni. Más lehetőség nincs.

Az ablakmosó szivattyú megoldva, gyárit kell venni! Mindenkit óvok a lengyel gyártmányú után gyártott hulladéktól!!Most egy használt eredeti van benne és tökéletes.

A hátsó ablakfűtéssel kapcsolatban, nem lehet hogy a reléje a rossz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.