Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Igazából az AC-s megoldásnál el sem indul az autó ha le van kapcsolva talán a nagynyomású pumpánál (hengerenkénti injektoros) beberren egy pillanatra. A levegősödés nem gond a központi injektoros amúgy sem tartja a nyomást mindíg visszaereszti a tankba a benzint hengerenkéntiben meg van amúgy is nyomástartó szelep. A gyári immo is az AC-t szakítja meg mert ez egyszerűbb.

Értem, köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belepofázni és ugye nem is értek hozzá, de szerinted a bendix csak a fogaskereket rántja be? :D Mert nem. Az kapcsolja a "nagyáramot", amivel beindul maga az önindító.

Viszont én sem ajánlom az önindító ilyesféle letiltását. AC-s verzió inkább.

Na és azt tudtad hogy a bendixben valójában két tekercs van? Egyik a behúzó a másik meg a bent tartó. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben várnék segítséget, mivel nem túlzottam értek az elektronikához.

F Astra önindítójának a testkábelét szeretném megszakítani egy kapcsolóval, amit bevezetnék az utastérbe és egy jól eldugott helyre pedig besuvasztanám. Ha jól gondolom, nem kell nagy kapcsoló, és vastag vezeték, mert ezen nem folyik áram. Az egyik ismerősömnek van a kocsijában ilyen "lopásgátló", erről kaptam ihletet. Mi erről a véleményetek?

Köszi.

Igazából Zotya975 módszere olcsóbb, és egyszerűbben kivitelezhető, de létezik egy olyan megoldás, amit Te is preferálnál...

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://webaruhaz.habi.hu/images/cikkek/11/11017.jpg&imgrefurl=http://webaruhaz.habi.hu/termekek/17/aramtalanito_kapcsolo_regi.html&h=530&w=750&sz=69&tbnid=i2rCF-4Y5DNCVM:&tbnh=95&tbnw=134&zoom=1&usg=__kfxkO4IuBT9Wd_MlDGeSeyU4MKc=&docid=rR1821f6-aN-nM&sa=X&ei=e6cmUaDzJ9SIhQeiw4GYCg&ved=0CD8Q9QEwBA&dur=2344

Ehhez kell fúrni egy kb 4-5 centi átmérőjű lukat a kasztnidba, és rákötni az akkumlátor negatív saruját... Tuti nem viszik el, ha jól elrejted, kivéve vontatva, és tréleren... viszont megszakíthatod a gyújtáskapcsoló felől érkező vékony szálat is, hiszen azon kisebb áram megy át, és az vezérli a behúzótekercset, ami zárja a nagy áramkört, és beindítja a bendix forgatását. Én mondjuk maradnék az AC mellett... :)

Link to comment
Megosztás:

A motor dugattyúját meg egy visszahúzó rugó rántja vissza a felső holtpontról. :D

Hát ahhoz nem értek de ott tényleg két tekercs van az egyikben jóval vastagabb a derót mint a másikban. Kérsz róla képet?

Hm...csúnya szokás ám a fórumtársak béna kérdéseit/hsz-eit közzétenni fészen aztán látod Te sem tudsz mindent....

Link to comment
Megosztás:

Hm...csúnya szokás ám a fórumtársak béna kérdéseit/hsz-eit közzétenni fészen aztán látod Te sem tudsz mindent....

Honnan veszed, hogy nem tudom? :P Csak éppenséggel nem benntartó tekercsnek hívják a másikat. :D Egyébként meg nem közlök semmit fészen, nem tudom miről beszélsz. :)

Link to comment
Megosztás:

Igazából Zotya975 módszere olcsóbb, és egyszerűbben kivitelezhető, de létezik egy olyan megoldás, amit Te is preferálnál...

http://www.google.hu...9QEwBA&dur=2344

Ehhez kell fúrni egy kb 4-5 centi átmérőjű lukat a kasztnidba, és rákötni az akkumlátor negatív saruját... Tuti nem viszik el, ha jól elrejted, kivéve vontatva, és tréleren... viszont megszakíthatod a gyújtáskapcsoló felől érkező vékony szálat is, hiszen azon kisebb áram megy át, és az vezérli a behúzótekercset, ami zárja a nagy áramkört, és beindítja a bendix forgatását. Én mondjuk maradnék az AC mellett... :)

Lehet, hogy mégis az AC lesz, még van időm eldönteni, mert leghamarabb 2-3 hét múlva ugrok neki. Egyébként van benne inmobiliser, ezt mintegy pluszként szeretném.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

IDE, vagy floppy csatlakozó is teljesen jó oda, csak le kell vágni belőle egy darabot. :)

a számból (kezemből) vetted ki a megoldást (mondjuk ez lehet hogy egy IDE kábel, ami pont jó ODA)

má szét is vágtam, most szárad a ragasztása

5 helyen volt szét törve az ülésem :D (4repedés+1törés)

jah ha vkinek kell olyan másikfajta "kék" csati szóljon, vagy hallgasson.....

Link to comment
Megosztás:

Igazából az AC-s megoldásnál el sem indul az autó ha le van kapcsolva talán a nagynyomású pumpánál (hengerenkénti injektoros) beberren egy pillanatra. A levegősödés nem gond a központi injektoros amúgy sem tartja a nyomást mindíg visszaereszti a tankba a benzint hengerenkéntiben meg van amúgy is nyomástartó szelep. A gyári immo is az AC-t szakítja meg mert ez egyszerűbb.

ez biztos?

most hogy nyálazgattam a kapcs. rajzot nekem úgy tűnik csak a útjeladó(vagymi) jelét szakítja meg(poz.:557)

szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

ez biztos?

most hogy nyálazgattam a kapcs. rajzot nekem úgy tűnik csak a útjeladó(vagymi) jelét szakítja meg(poz.:557)

szerintetek?

Biztos. Az ECU szakítja meg valójában, nem az immo. Ha az immo engedélyezi az indítást, akkor az ECU kapcsolja a relét ennyi a történet. Amit te néztél az a sebességjel továbbítása a motorvezérlőnek című rész. Lehet kell az immo-nak vagy csak megszakítja, de hogy ezzel különösebben nem zavarja meg a működést az biztos.

Link to comment
Megosztás:

van vkinek elfekvőbe BC-hez a nagy (X20-as,26p) csatlakozója?

amit szereztem az nagyon hasonlít, DE nem olyan, hogy vinné el az ördög :icon7:

Látom már válaszoltak...

Én is már egy hónapja hajtom de eszméletlenül hiánycikk! ha van akkor meg aranyárban mérik!

Megoldás meg kellett...

mutatom képekben...

26_Pines_csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Biztos. Az ECU szakítja meg valójában, nem az immo. Ha az immo engedélyezi az indítást, akkor az ECU kapcsolja a relét ennyi a történet. Amit te néztél az a sebességjel továbbítása a motorvezérlőnek című rész. Lehet kell az immo-nak vagy csak megszakítja, de hogy ezzel különösebben nem zavarja meg a működést az biztos.

igen végül is wegimpulzus, csak menet közben van

és hogy jelzi az ECUnak azt tudod? nekem a rajzból úgy tűnik csak ezek keresztül "érintkezik" az ECUval

Látom már válaszoltak...

Én is már egy hónapja hajtom de eszméletlenül hiánycikk! ha van akkor meg aranyárban mérik!

Megoldás meg kellett...

mutatom képekben...

köszi, de mondom má nekem is megvan/leesett

mondjuk én kívül csinálom meg az átkötéseket, nem akarom szétcseszni a BC-t, szeretek mindent az eredetiben hagyni amennyire csak lehet

Link to comment
Megosztás:

igen végül is wegimpulzus, csak menet közben van

és hogy jelzi az ECUnak azt tudod? nekem a rajzból úgy tűnik csak ezek keresztül "érintkezik" az ECUval

köszi, de mondom má nekem is megvan/leesett

mondjuk én kívül csinálom meg az átkötéseket, nem akarom szétcseszni a BC-t, szeretek mindent az eredetiben hagyni amennyire csak lehet

He?

Link to comment
Megosztás:

Biztos. Az ECU szakítja meg valójában, nem az immo. Ha az immo engedélyezi az indítást, akkor az ECU kapcsolja a relét ennyi a történet. Amit te néztél az a sebességjel továbbítása a motorvezérlőnek című rész. Lehet kell az immo-nak vagy csak megszakítja, de hogy ezzel különösebben nem zavarja meg a működést az biztos.

az lett volna a kérdésem, hogy szted ezt hogy csinálhatja az immo, mert drót ügyileg csak a wegimpulzuson vannak összekötve az ECUval, legalábbis a rajz alapján

nem mintha az AC megszakítással bármi baj lenne, de azt a DWA csinálja,

csak érdekelne

Link to comment
Megosztás:

az lett volna a kérdésem, hogy szted ezt hogy csinálhatja az immo, mert drót ügyileg csak a wegimpulzuson vannak összekötve az ECUval, legalábbis a rajz alapján

nem mintha az AC megszakítással bármi baj lenne, de azt a DWA csinálja,

csak érdekelne

Az immo össze van kötve az ECU-val. A relét az ECU vezérli.

Link to comment
Megosztás:

Biztos. Az ECU szakítja meg valójában, nem az immo. Ha az immo engedélyezi az indítást, akkor az ECU kapcsolja a relét ennyi a történet. Amit te néztél az a sebességjel továbbítása a motorvezérlőnek című rész. Lehet kell az immo-nak vagy csak megszakítja, de hogy ezzel különösebben nem zavarja meg a működést az biztos.

Valószínű ha van sebességjel nem szakíthat meg az immo semmit, biztonsági szempontból!

Mint a riasztó, nem aktiválható ha kap a gyújtásról 12V-ot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha utólag raknék bele ködlámpát, akkor ahhoz kellene pluszba egy relé. Megnéztem a biztitáblámat, de a helyén még a hátsóé sincs benne. Az hogy lehet? Újonnan miénk az autó, szal tuti nem is volt benne. Vagy ahhoz nem kell, mert elbírja a kapcsoló? Ha beteszem az elsőt, kell a hátsóhoz is relé?

Valaki tudna segíteni?

Köszi!

Ui.: 2002, Classic, FCC Astra, X14NZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha utólag raknék bele ködlámpát, akkor ahhoz kellene pluszba egy relé. Megnéztem a biztitáblámat, de a helyén még a hátsóé sincs benne. Az hogy lehet? Újonnan miénk az autó, szal tuti nem is volt benne. Vagy ahhoz nem kell, mert elbírja a kapcsoló? Ha beteszem az elsőt, kell a hátsóhoz is relé?

Valaki tudna segíteni?

Köszi!

Ui.: 2002, Classic, FCC Astra, X14NZ

Gyárilag két relé van, igen. Ha nincs első ködlámpa akkor egy sincs. Eredetileg úgy van, hogy helyzetjelzőnél felkapscolható az első és akkor a hátsó is. A hátsó külön csak tompítottnál. Ehhez kell a két relé. Egyik relé ugye kapcsolja a két elsőt, a másik meg engedélyezi a hátsót, mikor be van kapcsolva az első helyzetjelző módban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.