Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

:D hát..... nem történ semmi, de teljesen kivettük nem a lyuknál tesztelgettük, de nem gyulladt be a rajta lévő benzin. meg csak éppen néhányszor megpörgettük.... majd legközelebb óvatosabbak leszünk azért :) Lehet hogy kontakt hibás volt valami valahol mert azóta nem csinálta....

Engem hónapokig szivatott kontaktos AC.csati mire rájöttem miért indul néha rohadt nehezen a kocsi.

Sziasztok! Probléma a következő. Nincs az autómon se világítás, se töltés, se elektromos ablak, se fordulatszámmérő, se benyamérő, se középkonzol. Fénykürt, index, tolatólámpa, belső tér világítás, rádió, ablaktörlő megy és az autó is indul. Összes bizti jó mindenhol, testkábelek átnézve, gyújtáskapcsoló is jónak tűnik. Az biztos, hogy a világítás kapcsoló rossz, szét van olvadva, sajnos csak hétfőn lesz bele másik. A kérdés az, hogy lehetséges, hogy a rossz világításkapcsoló miatt nincs töltés, meg a többi felsorolt dolog? Gyújtáson se világít semmi a műszerfalon, se légzsákzjelző, se hibajelző, se semmi. Tanácstalan vagyok.

Ha rossz a világításkapcsoló esélyes hogy ezért sötétek a műszerek, és a világítás, de akkor miből gondolod hogy nincs töltés ha nincs visszajelző sem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Probléma a következő. Nincs az autómon se világítás, se töltés, se elektromos ablak, se fordulatszámmérő, se benyamérő, se középkonzol. Fénykürt, index, tolatólámpa, belső tér világítás, rádió, ablaktörlő megy és az autó is indul. Összes bizti jó mindenhol, testkábelek átnézve, gyújtáskapcsoló is jónak tűnik. Az biztos, hogy a világítás kapcsoló rossz, szét van olvadva, sajnos csak hétfőn lesz bele másik. A kérdés az, hogy lehetséges, hogy a rossz világításkapcsoló miatt nincs töltés, meg a többi felsorolt dolog? Gyújtáson se világít semmi a műszerfalon, se légzsákzjelző, se hibajelző, se semmi. Tanácstalan vagyok.

Itt valami Kúúúúúúúúúúúva nagy zárlat van! Ha kiolvadt a világítás kapcsoló akkor bizony elégé feltünőnek kell lennie a hibának...

Vezetékek tuti rendben?

Olyan mintha test nem lenne a műszerfaladon....

A töltés nem a kapcsolótól nincs, hanem az km órában (Műszeregységben) lévő NEM világító töltésvisszajelző miatt! Ugyanis attól a kis égőtöl gerjedne be de mivel nem ég, azaz mintha nem lenne neki test ezért nem tud be gerjedni a generátor és ezért nem tölt!

Szerintem szerezz be egy multimétert, és kezdheted méregetni a szakadást, ill zárlatot az aksitól indulva...a műszerfalig...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Probléma a következő. Nincs az autómon se világítás, se töltés, se elektromos ablak, se fordulatszámmérő, se benyamérő, se középkonzol. Fénykürt, index, tolatólámpa, belső tér világítás, rádió, ablaktörlő megy és az autó is indul. Összes bizti jó mindenhol, testkábelek átnézve, gyújtáskapcsoló is jónak tűnik. Az biztos, hogy a világítás kapcsoló rossz, szét van olvadva, sajnos csak hétfőn lesz bele másik. A kérdés az, hogy lehetséges, hogy a rossz világításkapcsoló miatt nincs töltés, meg a többi felsorolt dolog? Gyújtáson se világít semmi a műszerfalon, se légzsákzjelző, se hibajelző, se semmi. Tanácstalan vagyok.

Itt valami Kúúúúúúúúúúúva nagy zárlat van! Ha kiolvadt a világítás kapcsoló akkor bizony elégé feltünőnek kell lennie a hibának...

Vezetékek tuti rendben?

Olyan mintha test nem lenne a műszerfaladon....

A töltés nem a kapcsolótól nincs, hanem az km órában (Műszeregységben) lévő NEM világító töltésvisszajelző miatt! Ugyanis attól a kis égőtöl gerjedne be de mivel nem ég, azaz mintha nem lenne neki test ezért nem tud be gerjedni a generátor és ezért nem tölt!

Szerintem szerezz be egy multimétert, és kezdheted méregetni a szakadást, ill zárlatot az aksitól indulva...a műszerfalig...

Link to comment
Megosztás:

Engem hónapokig szivatott kontaktos AC.csati mire rájöttem miért indul néha rohadt nehezen a kocsi.

Ha rossz a világításkapcsoló esélyes hogy ezért sötétek a műszerek, és a világítás, de akkor miből gondolod hogy nincs töltés ha nincs visszajelző sem?

Onnan, hogy a töltés visszajelző világít pirosan ha beindítom. Viszont ha csak gyújtáson van, akkor ez sem világít, sötét minden. Rámértem az akkusarkokra is és járó motornál sem változik a feszültség. Minden bizti jó, testkábelek is fel lettek már lazítva+kaptak kontakt sprayt. Vagy köze van a töltéshez valamilyen úton módon ennek a világításkapcsolónak, vagy gőzöm sincs mi a baj. Több szerelővel beszéltem már, de senki nem találkozott még ilyen hibával és tanácsot sem tudtak adni.

Link to comment
Megosztás:

Onnan, hogy a töltés visszajelző világít pirosan ha beindítom. Viszont ha csak gyújtáson van, akkor ez sem világít, sötét minden. Rámértem az akkusarkokra is és járó motornál sem változik a feszültség. Minden bizti jó, testkábelek is fel lettek már lazítva+kaptak kontakt sprayt. Vagy köze van a töltéshez valamilyen úton módon ennek a világításkapcsolónak, vagy gőzöm sincs mi a baj. Több szerelővel beszéltem már, de senki nem találkozott még ilyen hibával és tanácsot sem tudtak adni.

Először rakd be az új kapcsolót aztán majd meglátod javul-e a helyzet addíg kár aggódni. Amúgy nekem egy bizti leolvadásakor volt olyan hogy égett a töltésjelző...azért nézd át őket mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Itt valami Kúúúúúúúúúúúva nagy zárlat van! Ha kiolvadt a világítás kapcsoló akkor bizony elégé feltünőnek kell lennie a hibának...

Vezetékek tuti rendben?

Olyan mintha test nem lenne a műszerfaladon....

A töltés nem a kapcsolótól nincs, hanem az km órában (Műszeregységben) lévő NEM világító töltésvisszajelző miatt! Ugyanis attól a kis égőtöl gerjedne be de mivel nem ég, azaz mintha nem lenne neki test ezért nem tud be gerjedni a generátor és ezért nem tölt!

Szerintem szerezz be egy multimétert, és kezdheted méregetni a szakadást, ill zárlatot az aksitól indulva...a műszerfalig...

A világításkapcsolónak az a lába van van kiolvadva körbe, illetve a műanyag van kiolvadva körülötte, amelyiken a fő áram szál van. Vezetékeket mértem már, elvileg áram van mindenhol, ahol kell, testkábelek is jók. Tegnap este kezdődött a hiba, mégpedig úgy, hogy nyitottam az autót és csipogott a ki zümmer, mintha rajtamaradt volna a világítás, amikor kinyitottam az ajtót, pedig le volt véve és nem is világított semmi. Utána felkapcsoltam, de semmi világítás nem volt. Ráfogtam a kapcsolóra, mondom majd kicserélem. De ma reggel amikor beindítottam szembesültem vele, hogy nagy gáz van. Lehet már este sem volt töltés, megmondom őszintén nem figyeltem. Ha zárlat lenne, akkor bizti is kiment volna szerintem, de azok jók. Bizti táblát is kivettem, vezetékek nincsenek elégve sehol.

Link to comment
Megosztás:

Először rakd be az új kapcsolót aztán majd meglátod javul-e a helyzet addíg kár aggódni. Amúgy nekem egy bizti leolvadásakor volt olyan hogy égett a töltésjelző...azért nézd át őket mégegyszer.

Már többször átnéztem a biztiket, de mind jó. Hétfőn megyek bontóba kapcsolóért, aztán majd kiderül, hogy az szivat, vagy van valami más is.

Link to comment
Megosztás:

Annak oka van hogy az ott kiolvadt. Magától nem csinál ilyet.

Hát ja, de az az érdekes, hogy minden bizti jó, soha nem volt babrálva az elektromos rész, még minden gyári. Sehol nincs égés nyom. Na meg az az érdekes, hogy az elektromos ablak se megy. Egyszer sikerült lehúzni a bal oldalit, de vissza csak akadozva ment, aztán se le, se föl és nem is világít a gomboknál ha ráadom a gyújtást. Index, féklámpa, tolatólámpa, rádió, fénykűrt, ablaktörlő megy, de azon kívül semmi. Semmilyen visszajelző nem megy. Csak a töltés piros világít ha jár a motor.

Link to comment
Megosztás:

Kétféle jeladó van kétféle órához. Tehát a 100-as és 110-eshez. Egy helyben járatva is marad ott, ahol menet közben? Értem ezalatt, hogy amíg a venti elindul, hogy lehűtse a vizet, akkor a mutató hol áll? 100-as osztású óránál nekem majdnem eléri a 100-as jelzést, mikor beindulnak a hűtőventik és a 90 és 100-as osztás közötti fehér csíkot elérve állnak le. A műszer egyébként tapasztalataim szerint ugyanúgy mutat, csak az osztás más. Tehát egy 110-es óránál ott mutatja a 90 fokot, ahol eredetileg egy 100-asnál lenne. A 90-es jelzés előtti fehér csíknál a 110-es órán. Szóval érted, az első fehér csík az a 90-es osztás 100-as óránál, míg 110-esnél még a 90-es jelzés előtti.

Helló teszteltem a jeladót ma, és rosszabb a helyzet!

Így néz ki..

H_fok_mutat__tesztelt__llapotok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A világításkapcsolónak az a lába van van kiolvadva körbe, illetve a műanyag van kiolvadva körülötte, amelyiken a fő áram szál van. Vezetékeket mértem már, elvileg áram van mindenhol, ahol kell, testkábelek is jók. Tegnap este kezdődött a hiba, mégpedig úgy, hogy nyitottam az autót és csipogott a ki zümmer, mintha rajtamaradt volna a világítás, amikor kinyitottam az ajtót, pedig le volt véve és nem is világított semmi. Utána felkapcsoltam, de semmi világítás nem volt. Ráfogtam a kapcsolóra, mondom majd kicserélem. De ma reggel amikor beindítottam szembesültem vele, hogy nagy gáz van. Lehet már este sem volt töltés, megmondom őszintén nem figyeltem. Ha zárlat lenne, akkor bizti is kiment volna szerintem, de azok jók. Bizti táblát is kivettem, vezetékek nincsenek elégve sehol.

Esetleg valami biztosíték helyett nincs valamelyikben egyel nagyobb? Pl lehet azért nem olvadt ki. Vagy nagyobbat ugyan arra a helyre nem is lehet berakni?

Link to comment
Megosztás:

Helló teszteltem a jeladót ma, és rosszabb a helyzet!

Így néz ki..

A csatlakozóját takarítsd le (csúszósaru elvileg) valamint a gombán lévő érintkezési felületet is. Testpontokat is átnézném. Vagy a műszerrel lesz baj, mert mintha egyre kisebb sávban tudna mozogni a mutató. Én szétszedném, vagy legalább mozgatnám a mutatót, hogy szorul vagy elakad.

Link to comment
Megosztás:

Fizikailag be lehet mert a méretük egyforma, de ki van ez találva hova hány amperes kell.

Arra gondoltam, hogy szinenként nézze át hogy jó e a biztosíték, nehogy épp az előző tulaj kicserélte nagyobbra most meg ugye azért nem olvadt ki mert rossz helyen rossz méret van.

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozóját takarítsd le (csúszósaru elvileg) valamint a gombán lévő érintkezési felületet is. Testpontokat is átnézném. Vagy a műszerrel lesz baj, mert mintha egyre kisebb sávban tudna mozogni a mutató. Én szétszedném, vagy legalább mozgatnám a mutatót, hogy szorul vagy elakad.

Már meg történt... ki is vettem hátha valami rendellenesség van de nincs...

Műszer jó mert könnyen megy a mutató, pont tegnap elött néztem...

Ha letesteled a hőgombára menő vezetéket, a műszer muatatója kimegy véghelyzetig (sokáig ne hagyd úgy, nehogy leégjen a műszer)?

Merrefelé lax? Van itthon fölös hőgombám.

Próbáltam, és ki megy teljesen a vég pontig....

Szerintem is a jeladó a gyanús... mert ugye én cseréltem, km műszer egységet, de jeladót nem...

Link to comment
Megosztás:

Már meg történt... ki is vettem hátha valami rendellenesség van de nincs...

Műszer jó mert könnyen megy a mutató, pont tegnap elött néztem...

Próbáltam, és ki megy teljesen a vég pontig....

Szerintem is a jeladó a gyanús... mert ugye én cseréltem, km műszer egységet, de jeladót nem...

na...

Mivel nem az autotfhoz megfelelo ford. szamos muszeregyseget vettel ( a 110es vekibe valo ) igy nem ertem miert merul fel meg a kerdes, hogy akkor most mi a rossz....

Vagy muszert cserelsz 100asra, vagy a jeladot csereled 110esre...

Ennyi...

Link to comment
Megosztás:

na...

Mivel nem az autotfhoz megfelelo ford. szamos muszeregyseget vettel ( a 110es vekibe valo ) igy nem ertem miert merul fel meg a kerdes, hogy akkor most mi a rossz....

Vagy muszert cserelsz 100asra, vagy a jeladot csereled 110esre...

Ennyi...

Az óra egy Opel astra F -ből való, W szám meg egyezett, azt viszont valóban nem néztem hogy 100-vagy 110 es a skála.

Ha visszaolvasol, az eredeti kérdés az volt hogy van e töbféle hőfok jeladó, mert a boltban azt mondták hogy csak egy fajta van, (vagyis kettő, olyan ami 1 érintkezős, és 2 érintkezős)

Na ezért kérdeztem meg itt a fórumon hogy szerintetek van e, mert írtam is hogy 110 esem van és mivel én nem tudom nekem milyen van még képet is linkeltem hogy ha valaki ráismerne akkor meg tudná nekem mondani hogy , na ez a 100 ashoz van, meg hogy igen van 2 féle és az eladó volt lemaradva.....

Amúgy kössz a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Már meg történt... ki is vettem hátha valami rendellenesség van de nincs...

Műszer jó mert könnyen megy a mutató, pont tegnap elött néztem...

Próbáltam, és ki megy teljesen a vég pontig....

Szerintem is a jeladó a gyanús... mert ugye én cseréltem, km műszer egységet, de jeladót nem...

Saját tapasztalatom szerint ha 110-es órát raksz egy 100-as jeladóhoz, akkor a mutató ugyanúgy mutat, mintha 100-as osztású lenne. Két óracserénél is ezt tapasztaltam. Tehát az alsó fehér vonal volt a 90-es jelzés, csak a 110-es órán nem oda van írva, de a műszer mindkét óratípusnál ugyanott állt meg.

na...

Mivel nem az autotfhoz megfelelo ford. szamos muszeregyseget vettel ( a 110es vekibe valo ) igy nem ertem miert merul fel meg a kerdes, hogy akkor most mi a rossz....

Vagy muszert cserelsz 100asra, vagy a jeladot csereled 110esre...

Ennyi...

Nem a vízhő skála határozza meg, hogy Vekibe vagy Astrába való, hanem az üzemanyagszint műszer. Mivel ez az eltérés a két autó között. Van egy olyan variáció, hogy klímásba raktak 110-es osztásút, csak ezzel az a baj, hogy nekem eredetileg fordulatszámmérős és klímás a kocsim és 100-as óra van benne.

Valamint van kétféle jeladó a kétféle órához, de meg nem tudom mondani, hogy mi a számuk.

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalatom szerint ha 110-es órát raksz egy 100-as jeladóhoz, akkor a mutató ugyanúgy mutat, mintha 100-as osztású lenne. Két óracserénél is ezt tapasztaltam. Tehát az alsó fehér vonal volt a 90-es jelzés, csak a 110-es órán nem oda van írva, de a műszer mindkét óratípusnál ugyanott állt meg.

Nem a vízhő skála határozza meg, hogy Vekibe vagy Astrába való, hanem az üzemanyagszint műszer. Mivel ez az eltérés a két autó között. Van egy olyan variáció, hogy klímásba raktak 110-es osztásút, csak ezzel az a baj, hogy nekem eredetileg fordulatszámmérős és klímás a kocsim és 100-as óra van benne.

Valamint van kétféle jeladó a kétféle órához, de meg nem tudom mondani, hogy mi a számuk.

nekem megis jeladot kellett cserelenem. mert alig hagyta el a kek vonalat a mutato uzemmelegen.

jelado cserevel mar 90-en all a muatato

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.