Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv hozzáértő emberek!

A problémám a következő:

Azaz nemis igazán probléma.

De kifejtem miről is van szó.

Kicseréltem az ülésszettemet egy bőr fűthetőre, melynek van gyári kapcsolója, a középboxon.

Ezt szeretném bekötni, hogy működjön is.

Kérdésem, kell e ennek biztositék, (gondolom igen) illetve honnan kell lecsapolni az áramot, hogy kapcsolható legyen?

Ez a dolog áll fennt, kérem szépen aki tudja az jelezze nekem valamilyen formában.

Köszönöm szépen.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv hozzáértő emberek!

A problémám a következő:

Azaz nemis igazán probléma.

De kifejtem miről is van szó.

Kicseréltem az ülésszettemet egy bőr fűthetőre, melynek van gyári kapcsolója, a középboxon.

Ezt szeretném bekötni, hogy működjön is.

Kérdésem, kell e ennek biztositék, (gondolom igen) illetve honnan kell lecsapolni az áramot, hogy kapcsolható legyen?

Ez a dolog áll fennt, kérem szépen aki tudja az jelezze nekem valamilyen formában.

Köszönöm szépen.

Üdv

Szerintem használhatod a szivargyujtó tápját is hiszen az utólagos tecsóban egyéb helyen kapható ülésfűtések is erről működnek, és már biztosítva is van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem használhatod a szivargyujtó tápját is hiszen az utólagos tecsóban egyéb helyen kapható ülésfűtések is erről működnek, és már biztosítva is van.

Igen mintha a könyv is hasonlót írna, vagyis van egy kapcsolási rajzom, azon is mintha az lenne megjelölve.

De mindenesetre nagyon szépen köszönöm a választ.

További szép estét

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudna valaki segíteni? egy pioneer mvh 1400 ub fejegységről lenne szó..simán az iso csatit összedugtam és a piros meg a sárga vezetéket felcseréltem, hogy a memóriája megmaradjon..működik minden ha a gyújtást ráadom bekapcsol ha leveszem kikapcsol, de én azt szeretném, hogy tudjam gyújtás nélkül is hallgatni a zenét(az nem baj, ha kézzel kell kikapcsolgatnom). Az előző kazis philips ugyanígy volt rákötve és az gyújtástól függetlenül működött, ebből arra következtettem, hogy akkor a rádió iso csatiján kéne valamit megcserélni csak azt nemtudom, hogy kellene és mit:D Ha valaki tudja a megoldást megköszönném ha megosztaná velem:DD Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem megcserélni kell, hanem a fix (memória), kapcsolt tápot közösíteni a lejátszón. tehát a kapcsolt vezetékét rákötni a memória száljára, de csak a lejátszón. így már mindig kapja a 12v-ot, de nem kapcsol ki gyújtás levételre...

Sziasztok tudna valaki segíteni? egy pioneer mvh 1400 ub fejegységről lenne szó..simán az iso csatit összedugtam és a piros meg a sárga vezetéket felcseréltem, hogy a memóriája megmaradjon..működik minden ha a gyújtást ráadom bekapcsol ha leveszem kikapcsol, de én azt szeretném, hogy tudjam gyújtás nélkül is hallgatni a zenét(az nem baj, ha kézzel kell kikapcsolgatnom). Az előző kazis philips ugyanígy volt rákötve és az gyújtástól függetlenül működött, ebből arra következtettem, hogy akkor a rádió iso csatiján kéne valamit megcserélni csak azt nemtudom, hogy kellene és mit:D Ha valaki tudja a megoldást megköszönném ha megosztaná velem:DD Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor nem megcserélni kell, hanem a fix (memória), kapcsolt tápot közösíteni a lejátszón. tehát a kapcsolt vezetékét rákötni a memória száljára, de csak a lejátszón. így már mindig kapja a 12v-ot, de nem kapcsol ki gyújtás levételre...

Értem! Köszi! És, hogy lehet eztr pontosan kivitelezni? Az iso csatlakozó kisebb vége, ami a fejegységbe van bedugva ott? A pirosat forraszam rá a sárgára vagy ezt hogy? Bocsi az értetlenkedésemért:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy elnémult a világítás visszajelzőm.

Nem tudja valaki,hogy hol van az a csipogó?Vagy esetleg mit nézzek mért nem zenél mikor kinyitom az ajtót, mert rajta maradt a világítás?

Az ajtóban lévő kapcsoló az jó mert a belső világítás az működik.

Előre is köszönöm.

Üdv.:zozo

Link to comment
Megosztás:

az úgy nem igazán faca, a lejátszó kábelén kösd össze, minél előbb szedd szét...

AZ iso csaton a müszerfal felől a pirosra ráforrasztottam a sárgát ahogy írtad is és most működik gyújtás nélkül is köszi a segítséget! :) remélem nem fogja leszívni az akksit:D

Link to comment
Megosztás:

az úgy nem igazán faca, a lejátszó kábelén kösd össze, minél előbb szedd szét...

http://p2.vatera.hu/photos/21/0e/f096_1_big.jpg

egy ilyen iso csatin a sárgát meg a pirosat egybelett cssatolva és még felette a másik sárgát is hozzáforrasztottam aztán betekertem szigszalaggal miért nem jó így? magában a fejegységben nemtudom, hogy tudnám összehozni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy elnémult a világítás visszajelzőm.

Nem tudja valaki,hogy hol van az a csipogó?Vagy esetleg mit nézzek mért nem zenél mikor kinyitom az ajtót, mert rajta maradt a világítás?

Az ajtóban lévő kapcsoló az jó mert a belső világítás az működik.

Előre is köszönöm.

Üdv.:zozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy elnémult a világítás visszajelzőm.

Nem tudja valaki,hogy hol van az a csipogó?Vagy esetleg mit nézzek mért nem zenél mikor kinyitom az ajtót, mert rajta maradt a világítás?

Az ajtóban lévő kapcsoló az jó mert a belső világítás az működik.

Előre is köszönöm.

Üdv.:zozo

Vezető előtti lábtérnél a burkolat alatt van ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Az előző írásodban azt írtad hogy a műszerfal felől, azt hittem hogy az autó kábelén van összekötve, nem a lejátszóén, így jó lehet. A másik sárga minek lett rákötve? Csak kettőt kell összekötni.

http://p2.vatera.hu/photos/21/0e/f096_1_big.jpg

egy ilyen iso csatin a sárgát meg a pirosat egybelett cssatolva és még felette a másik sárgát is hozzáforrasztottam aztán betekertem szigszalaggal miért nem jó így? magában a fejegységben nemtudom, hogy tudnám összehozni

Link to comment
Megosztás:

bocsi, akkor elírtam elöször:D nemtudok értelmesen írni:D ami jön a fejegység felől a sárga meg a piros is a 12 v ra van most rákötve az iso csatlakozón ,ennyi a lényeg.Amúgy van egy piros csikós vezeték is elvágva a kocsi kábelei között az lehetséges, hogy a tid nek a kábele ha gyári fejegység lenne benne?

Link to comment
Megosztás:

szürke piros csíkkal az a tid-é,

ha rajta van a világítás az autón, akkor mutatja az időt a tid? ha igen akkor ezért van elvágva. nem gyári lejátszóval nem mutatná a dátumot...

bocsi, akkor elírtam elöször:D nemtudok értelmesen írni:D ami jön a fejegység felől a sárga meg a piros is a 12 v ra van most rákötve az iso csatlakozón ,ennyi a lényeg.Amúgy van egy piros csikós vezeték is elvágva a kocsi kábelei között az lehetséges, hogy a tid nek a kábele ha gyári fejegység lenne benne?

Link to comment
Megosztás:

Ott van, a biztitáblába beleszúrva, csak nemtom melyik. Mindig úgy kerestem meg, hogy fölkapcsoltam a lámpát nyitott ajtónál, tapi, azt' amelyik zizeg az az :D Viszont ha nem zizeg, akkor tudja a franc :D

Aha köszi.Képed sincs róla,hogy hogy néz ki?Olyan mint egy rellé?

hát az enyém az nem zizeg sajnos.Ugyhogy így nehéz lesz megtalálni. :(

Lehet ilyen amugy külön kapni?

Link to comment
Megosztás:

szürke piros csíkkal az a tid-é,

ha rajta van a világítás az autón, akkor mutatja az időt a tid? ha igen akkor ezért van elvágva. nem gyári lejátszóval nem mutatná a dátuigen

igen ha felkapcsolom a lámpát akkor mutatja az idő dátumot meg a hőmérsékletet is, gondolom mivel sosem volt benne gyári lejátszó akkor azért lett elvágva, hogy mikor megy a zene ne legyen üres a dátum helyén

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.