Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!Tesómnak szerettem volna segíteni neki egy suzuki swifte van 2008 as! vett bele egy drl nappali menetfényt és próbáltuk bekötni!én az astrán kipróbáltam és tökkéletesen müködött! akkor kapcsolt amikor kell!gyujtásra fel tompitottra le(váltórelé)! na mondom ez könnyü lessz bekötni csak annyi volt a gubanc a suzukival hogy a lámpába amik mennek kábelek 3 szál mindben áram van!ahogyan kapcsoljuk felfelé ugy veszi le az áramot és itt már nem müködik a váltórelé elv!kérdés hogyan lehet bekötni?

Az nem lehet a baj, hogy a Suzuki CAN-Bus rendszerű? Mert az Astra meg nem az...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit összekavarodtam a hátsó lámpám izzói terén...

Meg tudnátok mondani hogy milyen típusú izzó kell az f caravan hátsó lápájában a legalsó helyre? Ott ugyanis alul dupla érintkező van tehát adva van hogy két izzószálas izzó kell, de a boltokban csak olyan izzót kapok aminek az oldalsó pöckei egymással szemben vannak, a foglalat viszont nem ilyen, oda kicsit másmilyen izzó kéne. Most beleerőltettem egy nem odavalót.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit összekavarodtam a hátsó lámpám izzói terén...

Meg tudnátok mondani hogy milyen típusú izzó kell az f caravan hátsó lápájában a legalsó helyre? Ott ugyanis alul dupla érintkező van tehát adva van hogy két izzószálas izzó kell, de a boltokban csak olyan izzót kapok aminek az oldalsó pöckei egymással szemben vannak, a foglalat viszont nem ilyen, oda kicsit másmilyen izzó kéne. Most beleerőltettem egy nem odavalót.

Köszi

A másik oldalon milyen van?

BAY15D. Ennek nem egymással szembe vannak a kis pöckök.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üzemanyag relé problémával kapcsolatban kérnék segítséget. Már régebben is előfordult, de mostanában egyre nehezebben indul hidegen a kocsi. Azt vettem észre, hogy indítózás közben valami kattog a jobb oldali "a" oszlop tövében. Leszedtem a burkolatot, mint kiderült egy lila relé az. Gondolom ez az üzemanyagrelé. A motor beindulása után már nem kattog, de indítózás közben teljesen rendszertelenül kattog és e közben a motor csak "röffentget", de nem "kapja el" csak nagyon nehezen. Újabban már check engint is gyújt indulásnál és csak bemelegedés után második sima indítózás után tűnik el. Amíg ég a sárga lámpa, addig még az alapjáratom is elmegy (szabályos 1mp-es ütemben kb. 7-800 között ingadozik, mikor eléri a 800-at következetesen kihagy, majd visszaesik 700-ra, újra felemeli 800-ra, megint kihagy és így tovább...).

Az üzemanyagrelére tippelek, vagy az üzemanyagpumpára (eléggé sípol már).

köszönöm a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üzemanyag relé problémával kapcsolatban kérnék segítséget. Már régebben is előfordult, de mostanában egyre nehezebben indul hidegen a kocsi. Azt vettem észre, hogy indítózás közben valami kattog a jobb oldali "a" oszlop tövében. Leszedtem a burkolatot, mint kiderült egy lila relé az. Gondolom ez az üzemanyagrelé. A motor beindulása után már nem kattog, de indítózás közben teljesen rendszertelenül kattog és e közben a motor csak "röffentget", de nem "kapja el" csak nagyon nehezen. Újabban már check engint is gyújt indulásnál és csak bemelegedés után második sima indítózás után tűnik el. Amíg ég a sárga lámpa, addig még az alapjáratom is elmegy (szabályos 1mp-es ütemben kb. 7-800 között ingadozik, mikor eléri a 800-at következetesen kihagy, majd visszaesik 700-ra, újra felemeli 800-ra, megint kihagy és így tovább...).

Az üzemanyagrelére tippelek, vagy az üzemanyagpumpára (eléggé sípol már).

köszönöm a segítséget előre is.

Hát a leírásból úgy tűnik, hogy relé....húzd ki, a 30-87-es lábat az aljzaton hidald át egy darab dróttal, ekkor el kell indulni a pumpának. Ha most a motor gond nélkül indítható akkor cseréld ki a relét.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap ment előttem egy fehér astra, 93-94 körüli. Bakker, 5w-os izzó volt a féklámpájában is, ugyanúgy világított mint a helyzetjelző...

No ezért sem nem szabad lámpáról követni a másikat!

Mert ez a balga is csak nyomott bele valamit "azt jóúvan az úgy" alapon közlekedik vele tovább. Igaz ez rosszabb mint amikor nem is világít, vagy hót mocsok sár és azért nem látszik.

Szóval én csak és kizárólag az autót figyelem, és annak mozgását, indexet is csak feltételesen kezelem, mert mint ahogy a szőke nős vicc mondja, attól hogy balra indexel nem biztos hogy jobbra megy. A másik tábor meg minek az úgyis látja hogy merre megyek én meg kinőttem az indexelő korból...

Pl. ma is ment előttem egy VW polo lassít, majd jobbra húzódik és balra hirtelen letér index nélkül természetesen... Azaz amikor már átért a másik sávba akkor villant az indexe....

Link to comment
Megosztás:

Hát a leírásból úgy tűnik, hogy relé....húzd ki, a 30-87-es lábat az aljzaton hidald át egy darab dróttal, ekkor el kell indulni a pumpának. Ha most a motor gond nélkül indítható akkor cseréld ki a relét.

Köszi a tippet, kipróbáltam, sajnos kb. ugyanaz a tünet. Akkor úgy látszik még mindig a gázüzem viszi el a keveréket annyira, hogy hidegen benzinnel alig indul be. Elugrok haveromhoz, megnézzük a hibakódot. Az AGR-lefalazás, gondolom nem okozhat ilyesmit.

Valaki meg tudná mondani, hogy OP-COM-ban hol lehet látni a a Fuel Trim-eket? Múltkor akárhogy néztük, nem találtuk, mindenféle adatot ki tudtunk belőle szedni, de ezt nem, pedig sokat segítene, hogy kiderítsem tényleg a gázüzem miatt csinálja-e...

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Nálam is elérte az autót a "töltés visszajelző parázslás" betegség!

Visszaolvasás után megmértem a generátor és a motor közötti feszültséget, ami 0.

Töltést mértem: fogyasztó bekapcsolása nélkül 13.1V, fogyasztók bekapcsolása után, ahogy egyre többet kapcsolók be egész le megy 12,55V-ig! Ez nem kevés?

Generátorba mit kell cserélni, javítani? A javítás otthon megoldható? Teljes felújítás? Vagy vegyek egy bontottat, esetleg egy felújítottat? Amióta a családban van(15 év) a generátorhoz nem nyúltunk!

Hogyan úszhatnám meg olcsóbban, de tartósan?

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Nálam is elérte az autót a "töltés visszajelző parázslás" betegség!

Visszaolvasás után megmértem a generátor és a motor közötti feszültséget, ami 0.

Töltést mértem: fogyasztó bekapcsolása nélkül 13.1V, fogyasztók bekapcsolása után, ahogy egyre többet kapcsolók be egész le megy 12,55V-ig! Ez nem kevés?

Generátorba mit kell cserélni, javítani? A javítás otthon megoldható? Teljes felújítás? Vagy vegyek egy bontottat, esetleg egy felújítottat? Amióta a családban van(15 év) a generátorhoz nem nyúltunk!

Hogyan úszhatnám meg olcsóbban, de tartósan?

azé abba több minden mehet el

javítás költsége attól függ milyen fajta

bosch fesz.stab pl elég olcsó cucc és otthon pikk-pakk cserélhető

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astrám 97-es van benne gyári központi zár, de csak kulcsos, és annyit csinál hogy hallatszik valami kattanás de nem nyitja fel az ajtókat.mi lehet a baj?
illetve hol található a központi zárnak a vezérlője ha ott keresendő a hiba?

Másik dolog pedig a belső utastér világítás illetve a csomagtartó világítás egyszerre megszünt létezni, biztosíték rendben van. hol lehet még keresni a hibát?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astrám 97-es van benne gyári központi zár, de csak kulcsos, és annyit csinál hogy hallatszik valami kattanás de nem nyitja fel az ajtókat.mi lehet a baj?

illetve hol található a központi zárnak a vezérlője ha ott keresendő a hiba?

Másik dolog pedig a belső utastér világítás illetve a csomagtartó világítás egyszerre megszünt létezni, biztosíték rendben van. hol lehet még keresni a hibát?

Köszönöm előre is a válaszokat.

A gyári központi zár vezérlő az anyósoldali lábtér burkolat alatt a motorvezérlő mögött van. Ha kihúzod a világítás kapcsolót úgy sem működik a belső világítás?

1248927-20131116-VHtUfT.jpg

Amihez a sok kábel megy az a motorvezérlő, mögött lesz a kp-zár vezérlő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy tegnap este és ma dél körül elfordítom a kulcsot és semmi, nem indul, betolással megy. Azt mondták nekem hogy valami gyújtótekercs probléma lehet és hogy ez opel betegség... ha tényleg ez akkor mi ez pontosan és hogy néz ki, mert google-n szinte semmit sem találtam róla. X16SZR motor, 2000-es évjártat.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy tegnap este és ma dél körül elfordítom a kulcsot és semmi, nem indul, betolással megy. Azt mondták nekem hogy valami gyújtótekercs probléma lehet és hogy ez opel betegség... ha tényleg ez akkor mi ez pontosan és hogy néz ki, mert google-n szinte semmit sem találtam róla. X16SZR motor, 2000-es évjártat.

Hát, ha az önindító nem forgatja meg, tolásra pedig indul, akkor tuti a gyújtással van baj, véletlenül sem az önindítóval, vagy a gyújtáskapcsolóval :D

Link to comment
Megosztás:

A gyári központi zár vezérlő az anyósoldali lábtér burkolat alatt a motorvezérlő mögött van. Ha kihúzod a világítás kapcsolót úgy sem működik a belső világítás?

1248927-20131116-VHtUfT.jpg

Amihez a sok kábel megy az a motorvezérlő, mögött lesz a kp-zár vezérlő.

Köszönöm.akkor meglesem.

nem világít a lámpakapcsoló kihúzásával sem.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha az önindító nem forgatja meg, tolásra pedig indul, akkor tuti a gyújtással van baj, véletlenül sem az önindítóval, vagy a gyújtáskapcsolóval :D

Megy az önindító, miután betoltuk és leállítottam utána egyből indít...

a tegnapi és a mai óta pedig volt kb. 5-6 indítás, mind önindítóval utána nem indult, de betolás után megint indul.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.akkor meglesem.

nem világít a lámpakapcsoló kihúzásával sem.

A belső világításoknál állandó táp van és a testet kapcsolod ajtónyitással vagy ha kihúzod a kapcsolót. Nézd meg ott van-e a 12Volt.

Megy az önindító, miután betoltuk és leállítottam utána egyből indít...

a tegnapi és a mai óta pedig volt kb. 5-6 indítás, mind önindítóval utána nem indult, de betolás után megint indul.

Na és betolás előtt is tekert az önindító?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.