Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv.Gondom lett a kis autómmal.Kb 3 napja kezdődött.Beindítom,nagyon egyenetlen az alapjárat,kis melegítés után indulok vele,és dadog,érezhetően nem jár minden henger.Magasabb fordulatszámon szépen működik minden.Visszaállva alapjáratra ismét dadog,egyenetlen,majd kigyullad a hibajelző lámpa.és onnantól kezdve szép egyenletes az alapjárat,menet közben sincs semmi baj.Gyertyákat néztem,szépen szürkére van kiégve mind,osztófedelet levéve semmi szokatlan dolgot nem látok..Amikor a hibajelenség fennáll,akkor nem szabályoz le az elektronika,hibajelenség elmúlásával ismét leszabályoz.Füstölni nem füstöl,egyéb bajra utaló jel nincs.Mi lehet a gond nála?

Ha van hibajelző lámpa, akkor van hibakód is, meg lehet tőle kérdezni mi a a baja. Mivel központi injektoros az üzemanyag rendszert kizárnám. Amikor 3 hengerezik le kell húzkodni a pipákat, így kiszűrhető melyik henger nem jár. Bár úgy tudom a 3 hengerezésre nem dob hibalámpát.

Link to comment
Megosztás:

Ha van hibajelző lámpa, akkor van hibakód is, meg lehet tőle kérdezni mi a a baja. Mivel központi injektoros az üzemanyag rendszert kizárnám. Amikor 3 hengerezik le kell húzkodni a pipákat, így kiszűrhető melyik henger nem jár. Bár úgy tudom a 3 hengerezésre nem dob hibalámpát.

Amikor 3 hengerezik,lehúztam már a pipákat,de minddel ugyan úgy járt.Nem volt közte különbség.Hibakódot még nem volt időm kinézni belőle,de hétvégén meglesz az is.Nem tudom,hogy nem-e az injektor lenne egy kicsit bedugulva,mert levéve a tetejét,pár csepp vizet látni ott.Vagy még az üzemanyag szűrőre gondolok,hogy el lenne dugulva.Bár tavaly le volt véve a tank,és egy csepp kosz sem volt benne,de sosem tudni.Bár ma délután lesz időm kivillogtatni a hibát.

Módosítva : zoli083
Link to comment
Megosztás:

Amikor 3 hengerezik,lehúztam már a pipákat,de minddel ugyan úgy járt.Nem volt közte különbség.Hibakódot még nem volt időm kinézni belőle,de hétvégén meglesz az is.Nem tudom,hogy nem-e az injektor lenne egy kicsit bedugulva,mert levéve a tetejét,pár csepp vizet látni ott.Vagy még az üzemanyag szűrőre gondolok,hogy el lenne dugulva.Bár tavaly le volt véve a tank,és egy csepp kosz sem volt benne,de sosem tudni.Bár ma délután lesz időm kivillogtatni a hibát.

Ha sorban lehúzkodod a pipákat és nem változik a hangja az elég érdekes. Gyújtás nélkül ritkán jár a henger. :rolleyes: Az injektor elég nehezen tud bedugulni, mert jópár szűrő van előtte, és víz nem nagyon kerülhet oda. A koszos üzemanyag szűrő meg magasabb fordulatszámon szokott visszafulladást okozni. Villogtasd ki és akkor többet tudsz majd.

Link to comment
Megosztás:

Ha sorban lehúzkodod a pipákat és nem változik a hangja az elég érdekes. Gyújtás nélkül ritkán jár a henger. :rolleyes: Az injektor elég nehezen tud bedugulni, mert jópár szűrő van előtte, és víz nem nagyon kerülhet oda. A koszos üzemanyag szűrő meg magasabb fordulatszámon szokott visszafulladást okozni. Villogtasd ki és akkor többet tudsz majd.

Megtörtént,kivillogtattam a hiba a következő:

Oxygen sensor Air/Fuel mixture too rich

45 Oxigén szenzor Levegő / üzemanyag keverék túl gazdag

Ma délután így marad az,hogy szétszedem az injektor részt,kitakarítom,utána látom a továbbiakat.

Módosítva : zoli083
Link to comment
Megosztás:

Mérd meg a hőmérséklet érzékelő ellenállását. Azét, amelyik a szívótorok oldalában van, az injektor alatt...

Ezeknek az értékeknek kellene lenniük:

0 fok : 4.8-6.6 Kohm
20 fok : 2.2-2.8 Kohm
40 fok : 1.0-1.4 Kohm
80 fok : 270-380 ohm

Ha ettől nagyon eltér, akkor ki kell cserélni és lehet, hogy megjavul.

Link to comment
Megosztás:

T.Zotya975.

Nekem nem az "O" gyürük valamelyike kell hanem ha szétszedem az elosztót ,úgy hogy,

kiütöm a menesztő müanyag tárcsából a csőstiftet ,és lehuzom a menesztőtárcsát a tengelyről

akkor kihuzhatom a rotor tengelyét az elosztóházból és a tengelyen van 2 darab surlódást

csökkentő müanyag alátét, az tört el az eggyik, azt keresek, vagy robbantott rajz alapján

alkatrész számot és rendelési számot. Segítségeteket előre is Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

T.Zotya975.

Nekem nem az "O" gyürük valamelyike kell hanem ha szétszedem az elosztót ,úgy hogy,

kiütöm a menesztő müanyag tárcsából a csőstiftet ,és lehuzom a menesztőtárcsát a tengelyről

akkor kihuzhatom a rotor tengelyét az elosztóházból és a tengelyen van 2 darab surlódást

csökkentő müanyag alátét, az tört el az eggyik, azt keresek, vagy robbantott rajz alapján

alkatrész számot és rendelési számot. Segítségeteket előre is Köszönöm.

ja már értem mire gondolsz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A külső hőmérőm össze vissza mutatja a hőmérsékletet. itt olvastam már, hogy forrasztgassam újra a panelt, amit meg is tettem. De akkor sem jó! Nyáron még csak működget, de ilyen kor felmegy +70 c ig és utána semmi. --.--

Elől a homlokfalon találtam egy kerámia szerű téglalap alakú érzékelőt(kb 1,5x1,5x7-8cm) Két drót megy rá amit csavarhúzóval lehet leszedni.

De ha venni akarok akkor egészen mást akarnak adni. Ilyen fekete rácsatlakozós valamit.

Lehet hogy én nem is jó érzékelőt néztem eddig??? :(

De ha beütöm a Google keresőbe ott is egész mást mutat :(

Akkor most hogy néz ki a rendes külső jeladó?

Segítségetek előre is nagyon köszönöm!

(Astra f 93' 5 ajtós)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A külső hőmérőm össze vissza mutatja a hőmérsékletet. itt olvastam már, hogy forrasztgassam újra a panelt, amit meg is tettem. De akkor sem jó! Nyáron még csak működget, de ilyen kor felmegy +70 c ig és utána semmi. --.--

Elől a homlokfalon találtam egy kerámia szerű téglalap alakú érzékelőt(kb 1,5x1,5x7-8cm) Két drót megy rá amit csavarhúzóval lehet leszedni.

De ha venni akarok akkor egészen mást akarnak adni. Ilyen fekete rácsatlakozós valamit.

Lehet hogy én nem is jó érzékelőt néztem eddig??? :(

De ha beütöm a Google keresőbe ott is egész mást mutat :(

Akkor most hogy néz ki a rendes külső jeladó?

Segítségetek előre is nagyon köszönöm!

(Astra f 93' 5 ajtós)

1364267-20140221-sxHpK9.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na ezt látom én is a leírásokban, de ez hól van? és akkor mi az amit én annak látok? :)))

Ez a lökhárító alján van a vezetőoldalon egészen lent a koptató előtt egy lyukba belepattintva. Az akkumlátor mögött halad el a kábelkorbácsa majd lemegy a hűtő mellett. Arról a kerámiaszerű valamiről tudsz képet mutatni? Nem tudom mi lehet az...

Link to comment
Megosztás:

A csati lejön,az megvan,valamikor volt már leszedve,mert az egyik fül hiányzik.Amibe belemegy a csati,azt szeretném kivenni,ha jól látom,menetes dolog,de nem vagyok biztos benne.

Magát az injektorszelepet? Azt csak az a torx csavarral lefogatott L-alakú lemez fogja. Utána csak felfelé ki kell húzni, két gumigyűrű van alatta, amit jól kell visszatenni különben az injektor csöpögni fog.

1364968-20140222-JiNX6x.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Magát az injektorszelepet? Azt csak az a torx csavarral lefogatott L-alakú lemez fogja. Utána csak felfelé ki kell húzni, két gumigyűrű van alatta, amit jól kell visszatenni különben az injektor csöpögni fog.

1364968-20140222-JiNX6x.jpg

nekem nem fogta le semmi féle L alakú lemez,csak ki kellett húznom.......

Link to comment
Megosztás:

Ez a lökhárító alján van a vezetőoldalon egészen lent a koptató előtt egy lyukba belepattintva. Az akkumlátor mögött halad el a kábelkorbácsa majd lemegy a hűtő mellett. Arról a kerámiaszerű valamiről tudsz képet mutatni? Nem tudom mi lehet az...

Köszönöm a segítséged, ha eláll az eső aláfekszem, és arról amiről én gondolom hogy az a hőszenzor, csinálok képet :)

Link to comment
Megosztás:

Az érdekes. Amikor én lefogatás nélkül adtam rá a gyújtást egyből kilőtte az injektort a nyomás.

Hmmm.Nekem csak egyben az injektort kellett kihúznom,és visszanyomnom.Semmilyen lemez nincs ott.Viszont most tiszta az egész,ellenben megint dobta a hibát.Végignézve mindent,kiderült,hogy az egyik cső ki van repedve.Nem az üzemanyaghoz tartozik,hanem ami az injektor mellett van nagy tányérszerű valamire megy rá.Gondolom az vákuumos rásegítőféleség lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.Nekem csak egyben az injektort kellett kihúznom,és visszanyomnom.Semmilyen lemez nincs ott.Viszont most tiszta az egész,ellenben megint dobta a hibát.Végignézve mindent,kiderült,hogy az egyik cső ki van repedve.Nem az üzemanyaghoz tartozik,hanem ami az injektor mellett van nagy tányérszerű valamire megy rá.Gondolom az vákuumos rásegítőféleség lenne.

Az az egr szelep. Ha jót akarsz magadnak, falazd le a fenébe

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.