Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Egyenlőre még csak egy alpine ute 72-es fejegység egy Kicx sl 6.2-es szettel, de a nyáron megy bele vagy egy Rockford p301x/4004 erősítő vagy egy egy Kicx Kap 47(mindegyik 1000-1200 Watt körüli tényleges teljesítményű) illetve majd később egy mélyláda.

Állómotorral soha sem megy a zene, egyszer próbáltam, de nem lett jó vége.

Tehát azt mondod kéne bele rakni egy jobb generátort és maradjon a 44ah-ás vagy esetleg 55-ös? A generátoron kívül kellene mást is cserélni?

Szerintem mindenképpen érdemes lenne a generátort is lecserélni ha tényleg komolyat akarsz építeni.

Van itt az opelforumon valami zenés topik, ott lehet érdemesebb volna érdeklődnöd.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyémben tavaly óta Varta Black Dynamic van 70Ah. A legnagyobb amivel én találkoztam 74Ah volt ami még befért volna, 80 Ah-sat még nem is láttam. Azt hiszem max 28 cm hosszú akksi fér el. AZ AKKU MAGASSÁGÁT IS KELL NÉZNI MERT SZERINTEM AZ SE MINDEGY! NEHOGY MOTORHÁZTETŐ LECSUKÁSÁNÁL FELNYOMJA A MOTORHÁZTETŐT!

Mondjuk ez igaz, a 72-es még elfér biztos, aztán azt már nem tudom a 80-as sarka nem ér-e bele a tetőbe.

Nem tudom mennyi fogyasztód van, de egy 1,4 -eshez szerintem felesleges a legnagyobb akksit bele tenni. Ha nekem az lenne 44Ah-nál nagyobbat nem tennék bele és ezzel is spóroltam. Azt hiszem gyárilag is ekkora volt benne.

Sokat jártam télen nagy hidegben -15-20-fokban melózni rövid távon, pár kilóméterre ezért gondoltam a nagyobb akkura, mert visszatöltés ugye nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Milyen megoldással lehet távvezérlhetővé tenni a központizárat? Olyan megoldás érdekelne ami tartós, és nem kell minden második hónapban bontani az autót miatta. Csinált már valaki ilyet? A kocsiba utólag egy 97-es astra komplett központizárja lett beépítve, kivéve a csomagtér és a tankajtó zármotorját.

Link to comment
Megosztás:

Milyen megoldással lehet távvezérlhetővé tenni a központizárat? Olyan megoldás érdekelne ami tartós, és nem kell minden második hónapban bontani az autót miatta. Csinált már valaki ilyet? A kocsiba utólag egy 97-es astra komplett központizárja lett beépítve, kivéve a csomagtér és a tankajtó zármotorját.

A legtöbb kulcsos kp-zár rendszert lehet bővíteni távkapcsolóval. A vezérlőknek vannak plussz lábaik ahova kell kötni a vevőt, és ugye adnak hozzá 1-2db nyomógombos biszbaszt. A kp-zár vezérlőt kell megnézni ven-e erre lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Majd konzultálok valami autóvill.szakival. De azt nem értem, mért csinálták meg igy a polaritásokat? Álmomban sem gondoltam volna hogy igy megvan variálva. Egyébként azon is gondolkodtam,hogy a vezetékeket nem bolygatnám hanem az izzóban forrasztani át a polaritást. Na mindegy . Köszi a segitséget.!

Nem lehet ledes izzót rakni az autóba... A rendőr kiszúrja, és beporozza a bibédet... Műszerfal, esetleg rendszámtábla világítás... Az oka pedig egyszerű. Ha megnézed, vannak terepjárók, amiken alul a lökhárítóban vannak a lámpák, miközben van feljebb a kasztniban is vannak teljes értékű lámpák. Ezeknél az alsót kötik be a felsőt meg díszként ott hagyják. Mint ezen a terepjárón.

http://olx.hu/hirdetes/mitsubishi-pajero-2-5-tdi-99le-motor-valto-hajtas-elektromos-difizar-ID13Lut.html

Az oka egyszerű. Mivel a jármű hátsójára építik rá a pótkerék tartót, így nem látható mindkét lámpa fénye oldalirányból, hiszen a túloldali lámpát kitakarja a kerék. A kresz szerint oldalirányból mindkét lámpa fényét látni kell! Amennyiben az autó nem felel meg a szabályzásnak, nem kerülhet forgalomba. Vannak országok, ahol ez nem szerepel a kreszben. Nálunk előírás, így itt az alsókat kötik be.

Erről volt egy cikk a totalcaron is. Na most a ledes izzók fénye nem látható 100%-osan oldal irányból, illetve bizonyos szögekből, így a ledes izzók magyar kresz szerint nem felelnek meg az előírásnak. A normális boltokban közlik is, hogy a ledes "égőket" csak bemutató jelleggel lehet beépíteni. Ez annyit takar, hogy otthon az udvarban berakod, és megmutatod a haveroknak, vagy elviszed tuning showra, és vagizol vele, hogy ledes a lámpád. Amennyiben a típust a gyár ledes lámpával helyezte forgalomba, akkor az autó részt vehet közúton ledes lámpával. Innentől nem foglalkoznék a helyedben azzal, hogy milyen a polaritása, mert egy köcsögöt fogsz csak ki, aki arra élvez, hogy csóró magyarokat trafizzon, illetve szabálytalan autókat vonjon ki a forgalomból, és költségesebb procedúra elé nézel, mintha mondjuk veszel gyárilag engedélyezett ledes lámpát. Lehet kapni olyat Astrára is. Rendelkezik engedélyekkel, és nem harapnak rá annyira a yardok. Igazából a legtöbb rendőrségen ki van adva már, hogy a home made cuccokal rohangáló embereket kapják ki a forgalomból. Rámennek a xenonra, az agyon sötétített ablakra, a láthatóan nem gyári átalakított autókra. Ismerős mesélte, hogy most egy suzukist vontak ki forgalomból, mert nem volt látható az autó megfelelően. Oka: Foncsorozás nem erre lett tervezve, a ledes égő alul méretezett, így szemmel láthatóan balesetveszélyes volt. Mivel papír nem volt az átalakításról, így a rendőrnek totál könnyű dolga volt. Rákérdezett hogy a gyári leírásban szerepel-e az "égő", és mivel nem szerepelt, így egyértelmű volt a dolog. Ha már egy TÜV-ös papírod van, akkor már vakarják a fejüket, de ott is van esély, hogy megbuksz, ha mondjuk KPM-es is képbe kerül. TÜV-eel azért van esély az elengedésedre. A Dectane lámpája rendelkezik E-vel. Ez már elég, hogy ne vonják ki a kocsit a forgalomból. Az ára elsőre húzós, de olcsóbbra jön ki, mint a szigorított műszaki, ezt elhiheted!

Link to comment
Megosztás:

A legtöbb kulcsos kp-zár rendszert lehet bővíteni távkapcsolóval. A vezérlőknek vannak plussz lábaik ahova kell kötni a vevőt, és ugye adnak hozzá 1-2db nyomógombos biszbaszt. A kp-zár vezérlőt kell megnézni ven-e erre lehetőség.

Valami ilyesmire gondolsz?

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Autóelektronika__Központizárak__Távirányítós?cikkkod=SMP%20V03TR.2264%20*SP&refszures=1&&cikkkod=SMP+V03TR.6018+%2ASP

Itt látszik a képen, hogy a kábelkötegnek 2 csatlakozós vége van. Az egyik gondolom megy ennek a vezérlőjébe, a másik meg az autó központizár vezérlőjébe. De azon biztos, hogy nincs ilyen csatlakozó, tehát rá kellene forrasztgatni annak a vezetékeire?

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyesmire gondolsz?

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Autóelektronika__Központizárak__Távirányítós?cikkkod=SMP%20V03TR.2264%20*SP&refszures=1&&cikkkod=SMP+V03TR.6018+%2ASP

Itt látszik a képen, hogy a kábelkötegnek 2 csatlakozós vége van. Az egyik gondolom megy ennek a vezérlőjébe, a másik meg az autó központizár vezérlőjébe. De azon biztos, hogy nincs ilyen csatlakozó, tehát rá kellene forrasztgatni annak a vezetékeire?

Általában elég részletesen leírják az útmutatón amit adnak hozzájuk hogy mit hova kell kötni, de ezt így nem tudom megmondani, nekem nincs csak sima kulcsos. Azt láttam beszereléskor hogy voltak plussz lábak amiket nem használtam fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali. Korábban panaszkodtam utjeladó hibára (24.hibakód). ez még mindig fenn áll, de végeztem méréseket oszcilloszkóppal. Közvetlenül a műszerfalon mérvenem jönnek impulzosok, a komputer lábára sem. Ami jön az egy folyamatos 12volt. Véleményetek? Meg fogok próbálni egy műszerfal cserét. Ha tényleg úttörő vagyok a témában akkor remélem hasznosak lesznek a tapasztalataim másoknak is.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Korábban panaszkodtam utjeladó hibára (24.hibakód). ez még mindig fenn áll, de végeztem méréseket oszcilloszkóppal. Közvetlenül a műszerfalon mérvenem jönnek impulzosok, a komputer lábára sem. Ami jön az egy folyamatos 12volt. Véleményetek? Meg fogok próbálni egy műszerfal cserét. Ha tényleg úttörő vagyok a témában akkor remélem hasznosak lesznek a tapasztalataim másoknak is.

Megpróbálhatod csak magát a jeladót is cserélni, pontosabban ez a jel"vevő".

1447206-20140502-KwlPHC.jpg

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg azt nem lehet külön vásárolni. Egy cikkszáma van az óracsoportnak. Rosszul tudom?

Nem tudom ezt, csak amikor óracsoportot cseréltem akkor mért nekem össze-vissza az útjeldó, kicseréltem a régi óráéval, igazából most sem jó, mert fele annyit ír ki mint a valós sebesség, de amúgy nincs vele gond.

Link to comment
Megosztás:

A tied az ecuról vagy a trafóról kapja a jelet? ja a régi órád és a ford mérős w száma ugyan az volt? miért térhetett el az utjel értéke, azt tudom hogy többféle impulzus számúak vannak, de ezt valami azonosítószámról lehet tudni hogy melyik milyen?

Az Ecuról kapja a jelet a W szám passzol, de a gyártó nem, az egyik WDO volt a másik Delco. Érdekes hogy amikor átraktam az órát a saját útjeladójával fix 26Km/h-t mutatott mindíg. Aztán beleraktam a régi óráét, az van most bent ezzel meg feleannyit mér. A régi óra a sajátjával rendesen mutatta az értéket 53km/h-ig. Nem értem a dolgot de mivel most amúgy nincs vele baj, marad így. Akkor volt útjeladó hibakódom csak amikor elszakadt a kilóméteróra spirálom és egyáltalán nem kapott jelet. Ekkor hosszú motorféknél dobta a hibalámpát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zene, generátor akkumulátorral kapcsolatban: Volt már olyan akku is a kocsimba kölcsönbe ahol a 66Ah-s sarka is beleért a motorháztetőbe. Lett is rajta egy pukli mert nem figyeltem, csak rácsaptam. Szóval óvatosan.

Központizár vezérlő: Éppen ma szereltem be az enyémbe. Még nem végeztem, mert az elektromos ablak automatikusan felmenjen azt majd holnap. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy tudok átvinni az ajtóba egy vezetéket? Hogy szoktátok megoldani? A gyári kábelkötegben nem lehet mert az csatlkozós. Vagy van esetleg nem használt kábel? Pl. a kérpit mögött felül a fúthető tükör kábel mellett lóg egy csatlakozó úgy emlékszem kék és kék fekete. Az miért van ott? Esetleg azt fel lehet használni?

Központizár vezérlő bekötése:

Amibe gyári centrál zár van abba így kell: (érdemes szerintem :)

Bal oldalon a kárpitot levenni a biztosíték tábla alatt van kábelköteg. Abban barna piros és a barna fehéret kell megkeresni.

Azokra kell adni negítvat is nyit zár. Egyikre nyit másikra zár.

A centrál zár kimenetén van két relé. 3-3 kivezetéssel. Egy-egy közös és egyik nyitó más záró. A két közöset összekötni, megy testre és az egyik záró megy a barna-piros-ra a másik záró megy a barna fehérre.

Az index kicsit nehezebb volt, mert ott lent csak a bal oldali index vezeték megy jobb oldali máshol. Ezért levettem kormány alatti műanyagot és az index kapcsolón lévő kábelre kötettem be. Fekete-fehér bal oldal, fekete-zöld jobb oldal. Figyelni kell, hogy fekete-fehérből kettő van és az egyik nem jó, az nem tudom mi. Próbalámpával vagy műszerrel meg kell nézni. Egyébként ha nem akarod, hogy az elektromos ablak felmenjen záráskor, (enyémet még relézni kell) teljesen jó a zsu.hu-n a legolcsóbb is pl. ez:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Aut%C3%B3elektronika__K%C3%B6zpontiz%C3%A1rak__T%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3s?cikkkod=SMP+V09+*SP

3750 ft.

Én a http://bicskakulcs.hu ról rendeltem, olyat ami a komfort elektronikás ablakot felhúzza és majd bicskakulcsos lesz az autom is:) Csak még el kell vinni a nyerskulcsot egy kulcsmásolóhoz meg az immo chippet át kell tennem.

Csak tudnám, hogy viszek át egy szál vezetéket az ajtóba :)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

A szürke nagy csatiban benne van a jobbos index is...

Sziasztok!

Zene, generátor akkumulátorral kapcsolatban: Volt már olyan akku is a kocsimba kölcsönbe ahol a 66Ah-s sarka is beleért a motorháztetőbe. Lett is rajta egy pukli mert nem figyeltem, csak rácsaptam. Szóval óvatosan.

Központizár vezérlő: Éppen ma szereltem be az enyémbe. Még nem végeztem, mert az elektromos ablak automatikusan felmenjen azt majd holnap. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy tudok átvinni az ajtóba egy vezetéket? Hogy szoktátok megoldani? A gyári kábelkötegben nem lehet mert az csatlkozós. Vagy van esetleg nem használt kábel? Pl. a kérpit mögött felül a fúthető tükör kábel mellett lóg egy csatlakozó úgy emlékszem kék és kék fekete. Az miért van ott? Esetleg azt fel lehet használni?

Központizár vezérlő bekötése:

Amibe gyári centrál zár van abba így kell: (érdemes szerintem :)

Bal oldalon a kárpitot levenni a biztosíték tábla alatt van kábelköteg. Abban barna piros és a barna fehéret kell megkeresni.

Azokra kell adni negítvat is nyit zár. Egyikre nyit másikra zár.

A centrál zár kimenetén van két relé. 3-3 kivezetéssel. Egy-egy közös és egyik nyitó más záró. A két közöset összekötni, megy testre és az egyik záró megy a barna-piros-ra a másik záró megy a barna fehérre.

Az index kicsit nehezebb volt, mert ott lent csak a bal oldali index vezeték megy jobb oldali máshol. Ezért levettem kormány alatti műanyagot és az index kapcsolón lévő kábelre kötettem be. Fekete-fehér bal oldal, fekete-zöld jobb oldal. Figyelni kell, hogy fekete-fehérből kettő van és az egyik nem jó, az nem tudom mi. Próbalámpával vagy műszerrel meg kell nézni. Egyébként ha nem akarod, hogy az elektromos ablak felmenjen záráskor, (enyémet még relézni kell) teljesen jó a zsu.hu-n a legolcsóbb is pl. ez:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Aut%C3%B3elektronika__K%C3%B6zpontiz%C3%A1rak__T%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3s?cikkkod=SMP+V09+*SP

3750 ft.

Én a http://bicskakulcs.hu ról rendeltem, olyat ami a komfort elektronikás ablakot felhúzza és majd bicskakulcsos lesz az autom is:) Csak még el kell vinni a nyerskulcsot egy kulcsmásolóhoz meg az immo chippet át kell tennem.

Csak tudnám, hogy viszek át egy szál vezetéket az ajtóba :)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zene, generátor akkumulátorral kapcsolatban: Volt már olyan akku is a kocsimba kölcsönbe ahol a 66Ah-s sarka is beleért a motorháztetőbe. Lett is rajta egy pukli mert nem figyeltem, csak rácsaptam. Szóval óvatosan.

Központizár vezérlő: Éppen ma szereltem be az enyémbe. Még nem végeztem, mert az elektromos ablak automatikusan felmenjen azt majd holnap. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy tudok átvinni az ajtóba egy vezetéket? Hogy szoktátok megoldani? A gyári kábelkötegben nem lehet mert az csatlkozós. Vagy van esetleg nem használt kábel? Pl. a kérpit mögött felül a fúthető tükör kábel mellett lóg egy csatlakozó úgy emlékszem kék és kék fekete. Az miért van ott? Esetleg azt fel lehet használni?

Központizár vezérlő bekötése:

Amibe gyári centrál zár van abba így kell: (érdemes szerintem :)

Bal oldalon a kárpitot levenni a biztosíték tábla alatt van kábelköteg. Abban barna piros és a barna fehéret kell megkeresni.

Azokra kell adni negítvat is nyit zár. Egyikre nyit másikra zár.

A centrál zár kimenetén van két relé. 3-3 kivezetéssel. Egy-egy közös és egyik nyitó más záró. A két közöset összekötni, megy testre és az egyik záró megy a barna-piros-ra a másik záró megy a barna fehérre.

Az index kicsit nehezebb volt, mert ott lent csak a bal oldali index vezeték megy jobb oldali máshol. Ezért levettem kormány alatti műanyagot és az index kapcsolón lévő kábelre kötettem be. Fekete-fehér bal oldal, fekete-zöld jobb oldal. Figyelni kell, hogy fekete-fehérből kettő van és az egyik nem jó, az nem tudom mi. Próbalámpával vagy műszerrel meg kell nézni. Egyébként ha nem akarod, hogy az elektromos ablak felmenjen záráskor, (enyémet még relézni kell) teljesen jó a zsu.hu-n a legolcsóbb is pl. ez:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Aut%C3%B3elektronika__K%C3%B6zpontiz%C3%A1rak__T%C3%A1vir%C3%A1ny%C3%ADt%C3%B3s?cikkkod=SMP+V09+*SP

3750 ft.

Én a http://bicskakulcs.hu ról rendeltem, olyat ami a komfort elektronikás ablakot felhúzza és majd bicskakulcsos lesz az autom is:) Csak még el kell vinni a nyerskulcsot egy kulcsmásolóhoz meg az immo chippet át kell tennem.

Csak tudnám, hogy viszek át egy szál vezetéket az ajtóba :)

Köszi

A távirányítóról működik a belső reteszelés is?

Link to comment
Megosztás:

A távirányítóról működik a belső reteszelés is?

Milyen belső reteszelésre gondolsz? Benyomom a távirányítón a gombot és bezárja az összes ajtót, csomagteret és a tankot. Másik gombot nyomom akkor kinyitja ugyanezeket és közben villog az index. Egyenlőre ennyit tud

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zene, generátor akkumulátorral kapcsolatban: Volt már olyan akku is a kocsimba kölcsönbe ahol a 66Ah-s sarka is beleért a motorháztetőbe. Lett is rajta egy pukli mert nem figyeltem, csak rácsaptam. Szóval óvatosan.

Központizár vezérlő: Éppen ma szereltem be az enyémbe. Még nem végeztem, mert az elektromos ablak automatikusan felmenjen azt majd holnap. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy tudok átvinni az ajtóba egy vezetéket? Hogy szoktátok megoldani? A gyári kábelkötegben nem lehet mert az csatlkozós. Vagy van esetleg nem használt kábel? Pl. a kérpit mögött felül a fúthető tükör kábel mellett lóg egy csatlakozó úgy emlékszem kék és kék fekete. Az miért van ott? Esetleg azt fel lehet használni?

Ha fűthető, akkor valószínű motoros is a tükröd... Akkor meg már minden szál ott van...(használva)

Ami oda felmegy még az a csipogó (magas hangszóró), de az párhuzamosan van kötve az ajtóban levővel, így azt nem tudod használni.

Van a nagyon parasztos megoldás, átfúrod az átvezetőt... :(

És az elegáns, profi, időtálló, hogy beteszel az üress helyekre (bontott kábelkorbácsból) x+1 tüskét.

Kicsit macerás, de megoldható. És ha már ott matatsz... tedd be az összes pin-t (talán 5-8 üres van), utólagos fejlesztéseknek :D

Valahol van egy rakás fotóm a folyamatról, de nem rendeztem el őket.

+ egy táblázatom a lábkiosztásokkal, színekkel, ...

fapados ajtót willanyosítottam (ablakemelő, motoros-fűtött tükör, három színű riasztó-LED :D stb)

Link to comment
Megosztás:

Milyen belső reteszelésre gondolsz? Benyomom a távirányítón a gombot és bezárja az összes ajtót, csomagteret és a tankot. Másik gombot nyomom akkor kinyitja ugyanezeket és közben villog az index. Egyenlőre ennyit tud

A gyári kulcsos központizárnak van egy olyan lopásgátló funkciója, hogy amikor vízszintesbe fordítod a kulcsot akkor reteszeli a belső ajtónyitókat is (kézi retesznyitófül, belső ajtókilincs), így sehonnan nem lesz nyitható az ajtó. Nekem ez a funkció akadályozta meg az autóm ellopását. A vezetőoldali ajtómat feszegették ki, de a klasszikus módszerrel nem sikerült kinyitni majd betörték a hátsó ablakot is de nem tudtál kinyitni. Nem vittek el semmit, nem volt az autóban semmi érték, ami volt az is érintetlen volt, tehát ebből az következik, hogy az autót akarták ellopni. Okoztak kisebb nagyobb kárt, de legalább az autó megmaradt. Ha ez a funkció nem működik távirányítóról és ugyanúgy oda kell mennem kulccsal aktiválni a reteszelést akkor semmi értelme távirányítóssá tenni a gyári kpzárat. Nekem ez fontosabb minthogy felhúzza az ablakokat.

Link to comment
Megosztás:

A gyári kulcsos központizárnak van egy olyan lopásgátló funkciója, hogy amikor vízszintesbe fordítod a kulcsot akkor reteszeli a belső ajtónyitókat is (kézi retesznyitófül, belső ajtókilincs), így sehonnan nem lesz nyitható az ajtó. Nekem ez a funkció akadályozta meg az autóm ellopását. A vezetőoldali ajtómat feszegették ki, de a klasszikus módszerrel nem sikerült kinyitni majd betörték a hátsó ablakot is de nem tudtál kinyitni. Nem vittek el semmit, nem volt az autóban semmi érték, ami volt az is érintetlen volt, tehát ebből az következik, hogy az autót akarták ellopni. Okoztak kisebb nagyobb kárt, de legalább az autó megmaradt. Ha ez a funkció nem működik távirányítóról és ugyanúgy oda kell mennem kulccsal aktiválni a reteszelést akkor semmi értelme távirányítóssá tenni a gyári kpzárat. Nekem ez fontosabb minthogy felhúzza az ablakokat.

Ahhha, akkor már értem miért van külön kapcsoló a záron. Eddig nem tudtam. Most kipróbáltam ahogy írtad, szóval ez a funkció nekem nem működik. Valaki kattan hallakan ahogy eldfordítom a kulcsot de utána "Vissza hangot" is lehet hallani.

Nézem a rajzot de nem tudom, hogy lehetne azt megoldani plusz relével esetleg mert ha jól látom a bal oldali ajtóba az egy ide-oda kapcsoló. (egyszer egyik állásban van folyamatosan utána a másik állásban)

Viszont az az érdekes, hogy a jobb oldali ajtóba csak egy záró érintkező van ami egy impulzust ad a közponzi zár 2-es lábára. Lehet, hogy az csak nyitni tudja a reteszt zárni nem?

Mindegy, nézd meg Te is a rajzot, (S41-et kell nézni) hogy lehetne plusz relével megoldani. Viszont nem értem nekem miért nem működik.... Holnap megnézem, mert most már értem a funkcióját.

Hogy tudok átvinni az ajtóba egy szál vezetéket? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha fűthető, akkor valószínű motoros is a tükröd... Akkor meg már minden szál ott van...(használva)

Ami oda felmegy még az a csipogó (magas hangszóró), de az párhuzamosan van kötve az ajtóban levővel, így azt nem tudod használni.

Van a nagyon parasztos megoldás, átfúrod az átvezetőt... :(

És az elegáns, profi, időtálló, hogy beteszel az üress helyekre (bontott kábelkorbácsból) x+1 tüskét.

Kicsit macerás, de megoldható. És ha már ott matatsz... tedd be az összes pin-t (talán 5-8 üres van), utólagos fejlesztéseknek :D

Valahol van egy rakás fotóm a folyamatról, de nem rendeztem el őket.

+ egy táblázatom a lábkiosztásokkal, színekkel, ...

fapados ajtót willanyosítottam (ablakemelő, motoros-fűtött tükör, három színű riasztó-LED :D stb)

Szia

igen motoros is. Ha a magas hangszóróé a kábel akkor az már van használva valóban :(

Szerintem az átfúrás lesz. Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ahhha, akkor már értem miért van külön kapcsoló a záron. Eddig nem tudtam. Most kipróbáltam ahogy írtad, szóval ez a funkció nekem nem működik. Valaki kattan hallakan ahogy eldfordítom a kulcsot de utána "Vissza hangot" is lehet hallani.

Nézem a rajzot de nem tudom, hogy lehetne azt megoldani plusz relével esetleg mert ha jól látom a bal oldali ajtóba az egy ide-oda kapcsoló. (egyszer egyik állásban van folyamatosan utána a másik állásban)

Viszont az az érdekes, hogy a jobb oldali ajtóba csak egy záró érintkező van ami egy impulzust ad a közponzi zár 2-es lábára. Lehet, hogy az csak nyitni tudja a reteszt zárni nem?

Mindegy, nézd meg Te is a rajzot, (S41-et kell nézni) hogy lehetne plusz relével megoldani. Viszont nem értem nekem miért nem működik.... Holnap megnézem, mert most már értem a funkcióját.

Hogy tudok átvinni az ajtóba egy szál vezetéket? :)

vízszintbe fordítás után próbáld meg felhúzni belülről a gombokat... nem fog menni! Pont az a hang amit mondasz, mintha visszaengedne, de mégsem.

Jobboldali ajtón emlékeim szerint bentről nem lehet vezérelni, csak nyitni de kintről lehet a nyitás-zárás funkciót használni retesz nélkül.

1x ebben, 1x abban az állapotban funkció azt jelenti, hogy amikor vízszintesben van, akkor reteszelve tartja a zárat, mikor kiengedik, akkor viszont elengedi. Más funkciója nincsen. Párhuzamosan kell kötni vele egy Wartburg 353-as Barkas B1000, vagy Trabant 61-es reflektor reléjét. Ezek a relék váltották ki a pozíció rögzített reflektorkapcsolókat. Habár a keleti autókat lenézik sokan, a 2 állapotú relével vezérelt reflektor nagy ötlet volt. A relé minden gombnyomásra az ellentétes állapotba kerül. Ezzel tudod esetlegesen vezérelni a reteszelést. Itt tenném hozzá, hogy szerintem nem túl jó ötlet. Nem próbáltam, hogy nyitott zár állapot esetén mi történik, de mivel a zárás után reteszel, így a sorrend nem megfordítható. Ha a távkapcsolóról szeretnéd vezérelni, és véletlenül rányomsz, előfordulhat, hogy vagy leég valami, vagy az isten tudja mi történik, másrészt egy kigyulladt autóból, véletlenül lereteszelt zárak esetén nehéz bárkit kirángatni. Üveg betörése után simán lezárt ajtót még nyitni lehet, reteszelés esetén már gázosabb, főleg, ha a sofőr ajtó olyan mértékben sérül. Ez a retesz egyébként lópikulát nem ér. Felesleges is használni, mert csak az amatőrök nem ismerik az opel feltörésének titkát (Husquarna kulcs+hosszabb cső). Zár-retesz együtt nem ér annyit, mint az üres autó, meg az egyéni lopásvédelem, amit nem szabvány módon építenek be. Reteszelést sosem használok, mert egy olyan dolog, amivel csak felidegesítem az amatőrt, és nagyobb kárt okoz az autóban, profik meg úgy is elviszik, ha akarják, függetlenül ettől a retesz dologtól. Egyébként jelenleg nem a bejutás az amit nehezíteni kell, mert a gyújtógyertya porcelán ellen semmi sem véd, hanem az a cél, hogy ne hagyjunk értéket a járműben, vagy jól eldugva, míg a másik, hogy olyan cuccal akadályozzuk meg a lopást, amit a többség nem ismer.

Módosítva : hetyke
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.