Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Probléma a következő. Nincs az autómon se világítás, se töltés, se elektromos ablak, se fordulatszámmérő, se benyamérő, se középkonzol. Fénykürt, index, tolatólámpa, belső tér világítás, rádió, ablaktörlő megy és az autó is indul. Összes bizti jó mindenhol, testkábelek átnézve, gyújtáskapcsoló is jónak tűnik. Az biztos, hogy a világítás kapcsoló rossz, szét van olvadva, sajnos csak hétfőn lesz bele másik. A kérdés az, hogy lehetséges, hogy a rossz világításkapcsoló miatt nincs töltés, meg a többi felsorolt dolog? Gyújtáson se világít semmi a műszerfalon, se légzsákzjelző, se hibajelző, se semmi. Tanácstalan vagyok.

Na ma vettem a bontóban világításkapcsolót, ki is cseréltem. Most már van világításom, de a többi probléma ugyanúgy fenn áll. Nincs töltés, műszerfalvilágítás, elektromos ablak, visszajelzők, középkonzol, stb. Mérgemben már kiszedtem az összes biztit és megmértem szakadásvizsgálóval (a motortérben is), de mind jó, égésnyomot a vezetékeken nem látok. Olyan, mintha test baj lenne, de a testkábeleket már mind megnéztem a motortérben, megcsiszoltam+kontakt spray. Mi lehet a gond? Akikkel eddig beszéltem vakarták a fejüket. Engem is piszkosul idegesít, mert szükségem lenne az autóra.

Link to comment
Megosztás:

Na ma vettem a bontóban világításkapcsolót, ki is cseréltem. Most már van világításom, de a többi probléma ugyanúgy fenn áll. Nincs töltés, műszerfalvilágítás, elektromos ablak, visszajelzők, középkonzol, stb. Mérgemben már kiszedtem az összes biztit és megmértem szakadásvizsgálóval (a motortérben is), de mind jó, égésnyomot a vezetékeken nem látok. Olyan, mintha test baj lenne, de a testkábeleket már mind megnéztem a motortérben, megcsiszoltam+kontakt spray. Mi lehet a gond? Akikkel eddig beszéltem vakarták a fejüket. Engem is piszkosul idegesít, mert szükségem lenne az autóra.

azé van pár testelési hely:

http://taylor.hu/ast...s/Kabelsatz.jpg

van egy pl a műszerfal mögött is

egyébként az jók az egyes berendezések, mitom én a műszerfalvilágítás izzók pl

csak úgy gyújtáson mennyi áramot eszik a kocsi?

töltötted mostanában az akkut?

Link to comment
Megosztás:

Na ma vettem a bontóban világításkapcsolót, ki is cseréltem. Most már van világításom, de a többi probléma ugyanúgy fenn áll. Nincs töltés, műszerfalvilágítás, elektromos ablak, visszajelzők, középkonzol, stb. Mérgemben már kiszedtem az összes biztit és megmértem szakadásvizsgálóval (a motortérben is), de mind jó, égésnyomot a vezetékeken nem látok. Olyan, mintha test baj lenne, de a testkábeleket már mind megnéztem a motortérben, megcsiszoltam+kontakt spray. Mi lehet a gond? Akikkel eddig beszéltem vakarták a fejüket. Engem is piszkosul idegesít, mert szükségem lenne az autóra.

Mivel amiket leírtál, mind gyújtáson kell hogy működjön és a tompított felkapcsolható gyújtás nélkül is, így szerintem a nagy 80A-es MAXI biztosíték ment ki, ami a gyújtáskapcsolóé. Vagy a gyújtáskapcsoló hullott szét vagy égett meg. Motortérben van egy kis dobozka, a fékrásegítő környékén, azokba vannak bazinagy biztik. Azokat nézted?

Testhiba is játszhat, de vannak visszajelzők, amik testkapcsolásos módszerrel vannak vezérelve. Ilyen olajnyomás és a fékrendszer (vagyis a fékolaj), és ezek közvetlenül feszültséget kapnak gyújtásról.

Link to comment
Megosztás:

Mivel amiket leírtál, mind gyújtáson kell hogy működjön és a tompított felkapcsolható gyújtás nélkül is, így szerintem a nagy 80A-es MAXI biztosíték ment ki, ami a gyújtáskapcsolóé. Vagy a gyújtáskapcsoló hullott szét vagy égett meg. Motortérben van egy kis dobozka, a fékrásegítő környékén, azokba vannak bazinagy biztik. Azokat nézted?

A nagy biztiket is néztem, meg az összeset, ami a motortérben lévő dobozkákban van, de mind jó. Kivettem őket egyesével is és megmértem szakadásvizsgálóval, biztos ami biztos,de jók. A gyújtáskapcsoló is jónak tűnt, mondjuk attól még lehet rossz. Az tuti, hogy ha le van véve a gyújtás, akkor egy helyen van rajta áram, ha ráadom, akkor még 2 másik lábra is megy áram. (piros vezetékek) Viszont van 2 fekete vezeték is rajta, oda nem megy áram, azok nem tudom mik. De pl nem világít a műszerfal sem, ha fel van kapcsolva a világítás, pedig annak kéne gyújtás nélkül is. Izzók jók, mert eddig ment.

Link to comment
Megosztás:

azé van pár testelési hely:

http://taylor.hu/ast...s/Kabelsatz.jpg

van egy pl a műszerfal mögött is

egyébként az jók az egyes berendezések, mitom én a műszerfalvilágítás izzók pl

csak úgy gyújtáson mennyi áramot eszik a kocsi?

töltötted mostanában az akkut?

Akku volt töltve 3 hete kb, de az biztos jó, zölden világít és könnyen indul az autó. Izzók is jók voltak, mind meg nem szarhat be. Áramfelvételt nem néztem. Meg tökéletesen ment minden. Leállítottam az autót és 20 perc múlva amikor indítani akartam akkor már ezek a hibák voltak.

Link to comment
Megosztás:

A nagy biztiket is néztem, meg az összeset, ami a motortérben lévő dobozkákban van, de mind jó. Kivettem őket egyesével is és megmértem szakadásvizsgálóval, biztos ami biztos,de jók. A gyújtáskapcsoló is jónak tűnt, mondjuk attól még lehet rossz. Az tuti, hogy ha le van véve a gyújtás, akkor egy helyen van rajta áram, ha ráadom, akkor még 2 másik lábra is megy áram. (piros vezetékek) Viszont van 2 fekete vezeték is rajta, oda nem megy áram, azok nem tudom mik. De pl nem világít a műszerfal sem, ha fel van kapcsolva a világítás, pedig annak kéne gyújtás nélkül is. Izzók jók, mert eddig ment.

Akkor a gyújtáskapcsoló döglött. Ugyanis az a két fekete vezeték lenne a gyújtásvillany (az egyik mondjuk csak a hűtőventi, klímavezérlés és a fűtőventilátor üzemeltetésére szolgál és csak a 2-es azaz gyújtás állásban van rajta villany). A vastag piros a bejövő fesz az akksitól, a másik piros, ami vékonyabb a rádiószál, hogy ne kapcsoljon ki gyújtáslevételre csak kulcs kihúzásra.

A felkapcsolt tompítottra nem világító műszerfal világítást még vadászom a rajzon.

De egyvalamit biztos, hogy meg kell tenned: vezetékköteget átnézni.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha kiolvadt a vilikapcsoló, akkor ott túl sok áram volt, Az meg simán kinyírja az égőket. Én azért megnézném.

Az meg hogy az akksi zöld, nem jelent semmit. Egy cellában van lyen varázsszem, az akksiban viszont összesen van hat cella...

Az ilyentől agyf.szt kapok. :D

Nem túl sok áram volt, hanem vagy rossz volt a kontakt és emiatt megnövekedett az ellenállás, így szétmelegedett vagy rossz volt a töltés és megugrott a fesz, ami viszont okozhat nagyobb áramfelvételt.

De egyébként emiatt simán kimehetett az összes izzó a környéken. (ECU tudtommal védve van túlfesz ellen)

Link to comment
Megosztás:

djhalasi:

Arra jutottam, hogy ha az F9-es biztin megjelenik villany, ha felkapcsolod a tompítottat, akkor az izzók égtek ki, mivel a világításkapcsoló egy nagy maxi biztin keresztül kap feszt az akksitól (motortérből szintén) és ugyanezt kapcsolja mindenhova: tompított izzóknak, helyzetjelzőknek, műszervilágításnak.

A gyújtáskapcsolód meg szerintem szétégett. Azt csinálnám a helyedben, hogy levenném a vezetékcsatlakozást a gyújtáskapcsolóról, és a vastag pirossal áthidalnám a vastagabb feketére a villanyt, ekkor fel kell élednie a kocsidnak. Piros-feketét összekötve a vastag pirossal indítózik is.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha kiolvadt a vilikapcsoló, akkor ott túl sok áram volt, Az meg simán kinyírja az égőket. Én azért megnézném.

Az meg hogy az akksi zöld, nem jelent semmit. Egy cellában van lyen varázsszem, az akksiban viszont összesen van hat cella...

Akkor leírom még egyszer. Tökéletesen indul az autó, pörgeti az önindító, mint a barom, szóval az akksi jó és soha nem is volt baj vele!!! 3 hete is csak azért volt feltéve töltőre, hogy kicsit regenerálódjon, mert sok rövidtávot megyek. A villanykapcsoló szerintem max a rövidzárlattól olvadhat ki, vagy ha nem jó a kontakt a lába és az aljzat között. Viszont mivel a biztik jók, így zárlat nem igen lehetett, mindenhol megfelelő értékű van benne, nincs átpatkolva semmi. Egyébként több villanyász is találkozott már ilyen kiolvadt lábú kapcsolóval, azt mondták előfordul, tizenév alatt kikopik a kapcsoló belseje és előfordulhat ilyen, de a többi hibára senki nem tudott még ésszerű megoldást mondani.

Link to comment
Megosztás:

djhalasi:

Arra jutottam, hogy ha az F9-es biztin megjelenik villany, ha felkapcsolod a tompítottat, akkor az izzók égtek ki, mivel a világításkapcsoló egy nagy maxi biztin keresztül kap feszt az akksitól (motortérből szintén) és ugyanezt kapcsolja mindenhova: tompított izzóknak, helyzetjelzőknek, műszervilágításnak.

A gyújtáskapcsolód meg szerintem szétégett. Azt csinálnám a helyedben, hogy levenném a vezetékcsatlakozást a gyújtáskapcsolóról, és a vastag pirossal áthidalnám a vastagabb feketére a villanyt, ekkor fel kell élednie a kocsidnak. Piros-feketét összekötve a vastag pirossal indítózik is.

Na akkor lehet az van, hogy kiégtek az izzók, bár a középkonzol sem világít. Arra gondoltam még, hogy az "új" villkapcsolónak rossz a műszerfal fényerőszabályzója és azért nem pilácsol, de most ez a legkisebb gond. A ventillátor ha jól emlékszem amúgy működik ha ráadom a gyújtást. Kíváncsiságból kiveszem a világítás kapcsoló aljzatát, hátha mögötte van vmi vezeték elégve.

Link to comment
Megosztás:

Jó, mindegy, bevallottan nem értek az elektronikához, a lényeg hogy nem annyi, és nem úgy volt mint kellene neki. :D

Igen, az ecu védett, de csak a bemeneteken. (ezért erősen ajánlott kasznizáskor lehúzni,és kivenni az autóból)

Nincs baj. :)

Autószerelőm egy kis bizbazt rakott az akksi két kapcsára, mikor heftelte fel az új hátsó dobom. Komolyabbnál lehúzza az akksit. ECU-t kivenni meg egy kész őrület kiszedni. Eddig baj nem volt belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Kadett Gsi LCD kilóméter órát szeretném astrába átalakítani. van erről valami tutorial, leírás valahol? vagy hogy legalább az óraegységeken a csatlakozóknak melyik pin-re mi van kötve?Meg annyi van hogy akitől szereztem azt mondta hogy a sebesség jeladó nincs meg. gondolom azaz a csatlakozó ami a képen be van karikázva. ha nem akkor az mi? És az a piros kapcsoló a tetején. lehet 1es-re meg 2es-re kapcsolni. Az is mi? Segítséget előre is köszönöm! Üdv: Norbert
Remélem segít... Én szét akarom szedni és az astrásítani akarom. majd meglátjuk:) http://i79.photobuck...CDTacho13-1.jpg http://i79.photobuck...25/digidash.jpg Valahogy így akarom hogy kinézzen csak nem szürkébe:)

Itt egy egész jó leírás ahhoz amit szeretnél. ;)

Itt az LCD eredeti bekötése :icon1: Az Astra rajzával együtt innen meg tudod nézni, mit hova kell kötni és milyen színűek a vezetékek a csatikon. Még a vezeték színek is stimmelnek az Astrához (ha nem Classic) :D

Ami a képen be van karikázva, azt nem kell kötni sehova a működéshez, az a programozás/hibakereséshez kellhet.

Ami kell:

  • 26 pines csatlakozó
  • sebesség jeladó (ezzel lehet szórakozni mert többféle van, volt akinek kettőt kellett egybeépíteni, mert a BC-hez más impulzusszámú kellett, mint az LCD-hez) http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=42600419&t=9104057
  • olajnyomásmérős olajgomba (2 kivezetésű, 1 a lámpához 1 a nyomásmérőhöz)
  • sok-sok türelem :confused:

A piros kapcsoló a tetején elméletileg a kerékméret beállításához kell (az LCD bekötési rajzon le is van írva), de a valóságban nálam úgy működik, mintha a sebességjeladó impulzusszámához lehetne állítani.

Valahova eltettem a pinek bekötését, de lehet Neked nem is lenne jó, mert én meghagytam az eredeti LCD kijelzőt. Egyrészt jobban tetszett a sötétített plexi, az iránynak megfelelően villogó külön index visszajelzők, másrészt nem tetszett, hogy a kijelző sarkait eltakarják. A műszerfal burkolatot lehet kicsit alakítani hőlégfúvóval a műszerhez. Ilyen lett nekem.

Lehet még egy gyenge pontja a dolognak, ezek a kijelzők már nem mai darabok és a km számláló fogaskereke általában szétporlad. Mondjuk enélkül még lehet autózni, de nem könnyű találni helyette, én két LCD-ből csináltam egyet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na akkor lehet az van, hogy kiégtek az izzók, bár a középkonzol sem világít. Arra gondoltam még, hogy az "új" villkapcsolónak rossz a műszerfal fényerőszabályzója és azért nem pilácsol, de most ez a legkisebb gond. A ventillátor ha jól emlékszem amúgy működik ha ráadom a gyújtást. Kíváncsiságból kiveszem a világítás kapcsoló aljzatát, hátha mögötte van vmi vezeték elégve.

Az lehet. Ideiglenesen átkötheted a csatlakozóban. 1-es és 5-ös pin. 1-es az szürke-zöld, az 5-ös szürke-fekete.

A középkonzolban is kiéghettek az izzók, de azok ugye már gyújtásra világítanak, úgyhogy azok inkább a gyújtáskapcsoló hibája miatt lehet. Ha a fűtőventit érted a ventilátor alatt (utastér szellőztetés), akkor az egy reményfolt, ugyanis az egyik feketéről üzemel az, amit mondtál, amin csak 2-es állapotban van rajta feszkó. Elvileg az vékonyabb, mint a másik fekete.

Hja és villanyszerelő vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

Akku volt töltve 3 hete kb, de az biztos jó, zölden világít és könnyen indul az autó. Izzók is jók voltak, mind meg nem szarhat be. Áramfelvételt nem néztem. Meg tökéletesen ment minden. Leállítottam az autót és 20 perc múlva amikor indítani akartam akkor már ezek a hibák voltak.

gondolom a sarut(kat) levetted töltéskor?(ezé kérdeztem)

de ezek szerint az már régebben volt

Link to comment
Megosztás:

vonóhorgos autókhoz más való, de nem feltételünk magasabb

akkor szokot sebesebben villogni, ha a terhelése nem jó(kiégett), teljes fényerővel villognak az indexek?

a relére rá van írva mekkora terhelésre jó:

2x(4)21W valami ilyen van rajta a simán és 3 lába vala

a horog gondolom nem eredeti, akkor külön visszajelző áramkör kell hogy legyen benne (kötelező)

akkor ugyanúgy jó a "sima" relé

én megnézném ez a "külön" visszajelzőt, mert általában azok is terhelés figyelésre mennek rá, előfordulhat hogy belekavar

egy áthidalást megér megpróbálni

rendes izzó van benne ugye? (21Wos) nem vmi LEDes csoda

Szia!

Igen, rendes izzó van benne.

Becsatolom a típusokat.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.png

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Itt egy egész jó leírás ahhoz amit szeretnél. ;)

Itt az LCD eredeti bekötése :icon1: Az Astra rajzával együtt innen meg tudod nézni, mit hova kell kötni és milyen színűek a vezetékek a csatikon. Még a vezeték színek is stimmelnek az Astrához (ha nem Classic) :D

Ami a képen be van karikázva, azt nem kell kötni sehova a működéshez, az a programozás/hibakereséshez kellhet.

Ami kell:

  • 26 pines csatlakozó
  • sebesség jeladó (ezzel lehet szórakozni mert többféle van, volt akinek kettőt kellett egybeépíteni, mert a BC-hez más impulzusszámú kellett, mint az LCD-hez) http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=42600419&t=9104057
  • olajnyomásmérős olajgomba (2 kivezetésű, 1 a lámpához 1 a nyomásmérőhöz)
  • sok-sok türelem :confused:

A piros kapcsoló a tetején elméletileg a kerékméret beállításához kell (az LCD bekötési rajzon le is van írva), de a valóságban nálam úgy működik, mintha a sebességjeladó impulzusszámához lehetne állítani.

Valahova eltettem a pinek bekötését, de lehet Neked nem is lenne jó, mert én meghagytam az eredeti LCD kijelzőt. Egyrészt jobban tetszett a sötétített plexi, az iránynak megfelelően villogó külön index visszajelzők, másrészt nem tetszett, hogy a kijelző sarkait eltakarják. A műszerfal burkolatot lehet kicsit alakítani hőlégfúvóval a műszerhez. Ilyen lett nekem.

Lehet még egy gyenge pontja a dolognak, ezek a kijelzők már nem mai darabok és a km számláló fogaskereke általában szétporlad. Mondjuk enélkül még lehet autózni, de nem könnyű találni helyette, én két LCD-ből csináltam egyet.

Mielött belevágnék lenne 2 kérdésem!

Nekem bent van a BC! Ha arról csapolom meg a sebesség jel vezetéket az úgy nem lenne ######a?

És ugyan ıgy megcsapolnám a olajnyomás jeladó vezetéket? Mindenféle képpen kellenének új jeladókat szereznem? Bocsi ezmár 3 kérdés:)

Link to comment
Megosztás:

Mielött belevágnék lenne 2 kérdésem!

Nekem bent van a BC! Ha arról csapolom meg a sebesség jel vezetéket az úgy nem lenne ######a?

És ugyan ıgy megcsapolnám a olajnyomás jeladó vezetéket? Mindenféle képpen kellenének új jeladókat szereznem? Bocsi ezmár 3 kérdés:)

A sebesseg jelet hiaba csapolod meg :) az ora adja neki...

Ha meg nem volt bent olajnyomas mero eszkozod, akkor ahhoz biztos jelado kell. Es sztem masik karter is, de ebben vagyok biztos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Van egy ferdehátú astrám, aminek a bal hátsó lámpájában van ködlámpa. Kicseréltem a hátsó lámpákat kristálylámpákra, amiben nincs ködlámpa hely, és amiikor benyomom a fékpedált, felvillan halványan a műszerfalon a ködlámpa visszajelző, és elhalványul a középkonzol világítása, mindez lekapcsolt ködlámpával, felkapcsolt ködlámpával ugyan ez a helyzet annyi különbséggel hogy erősebben világít a ködlámpavisszajelző ikon. Mi a teendő ilyen esetben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.