Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nos, kedves kollégák, megoldódott a töltés - fék visszajelző páros rejtélye. Ma este Pápáról már világító visszajelzőkkel indultam. Győrtől 20 km-re ABS lámpa kigyull, nemsokára CheckEngine is, majd riasztó vészvisszajelző. Ekkor már műszerfal szuperhalványan világított, fényszórók már alig szórtak... Aztán Győr határában kényszerpihenő, akku fekete.. :D Sógort hív, pótakkuért haza, majd vissza. 10 km alatt azt is megette, ház előtt nem sokkal megint megállt. Ez idő alatt viszont nem jelzett a töltésjelző.

Holnap rámérek a töltésre, s azt hiszem, hét elején kiveszem a generátort, ha ott a gond. Addig meg 2 akkuval csak elvergődök munkába, meg vissza 3 napig :P

Vagy keresek egy jó elektronikást, mondjuk Hening Mestert :D

De legalább a középkonzol világítást sikerült kicserélnem ;)

Link to comment
Megosztás:

Nos, kedves kollégák, megoldódott a töltés - fék visszajelző páros rejtélye. Ma este Pápáról már világító visszajelzőkkel indultam. Győrtől 20 km-re ABS lámpa kigyull, nemsokára CheckEngine is, majd riasztó vészvisszajelző. Ekkor már műszerfal szuperhalványan világított, fényszórók már alig szórtak... Aztán Győr határában kényszerpihenő, akku fekete.. ;) Sógort hív, pótakkuért haza, majd vissza. 10 km alatt azt is megette, ház előtt nem sokkal megint megállt. Ez idő alatt viszont nem jelzett a töltésjelző.

Holnap rámérek a töltésre, s azt hiszem, hét elején kiveszem a generátort, ha ott a gond. Addig meg 2 akkuval csak elvergődök munkába, meg vissza 3 napig :D

Vagy keresek egy jó elektronikást, mondjuk Hening Mestert :D

De legalább a középkonzol világítást sikerült kicserélnem :P

Jól értettem, hogy nem világított egyszer se a töltés lámpád? Ha ráadod a gyújtást, akkor pilácsol? Mert ha akkor sem, akkor elösször azt kellene kicserélned! Azon keresztűl kap valami gerjesztést vagy mit.. már nem emléksem pontosan.. a lényeg, ha az kiégett, akkor lehet bibi..

Egyébként meg 1000% ,hogy nincs töltésed.. de ezt asszem már írtam is vmikor.. :D

Én nem használnám sokáig így a kocsit.. de ha mégis .. a lehető legkevesebb fogyasztóval tedd.. akkor talán kicsit tovább bírja az akksi..

De az akksiknak se tesz jót,konkrétan ki is lehet nyírni őket, ha tök csontra lemeríted őket.. legalábbis ezt olvastam, hallottam... :D

Link to comment
Megosztás:

Jól értettem, hogy nem világított egyszer se a töltés lámpád? Ha ráadod a gyújtást, akkor pilácsol? Mert ha akkor sem, akkor elösször azt kellene kicserélned! Azon keresztűl kap valami gerjesztést vagy mit.. már nem emléksem pontosan.. a lényeg, ha az kiégett, akkor lehet bibi..

Egyébként meg 1000% ,hogy nincs töltésed.. de ezt asszem már írtam is vmikor.. :D

Én nem használnám sokáig így a kocsit.. de ha mégis .. a lehető legkevesebb fogyasztóval tedd.. akkor talán kicsit tovább bírja az akksi..

De az akksiknak se tesz jót,konkrétan ki is lehet nyírni őket, ha tök csontra lemeríted őket.. legalábbis ezt olvastam, hallottam... ;)

Hmm, mikor induláskor ráadtam a gyújtást, akkor nem világított. Néztem is nagyokat, hogy milyen dolog ez :P

Aztán a motor indítása után már volt lámpa, úgyhogy annak jónak kell lennie. Hazafelé, másik akkuval egyszer nagyon halványan jelent csak meg.

Holnap kimérem a töltést, onnan lehet továbbindulni. A hibajelzés csak néha jött elő, s hamarosan elmúlt.. Máig... Csak azt nem értem, a fék visszajelző miért pislogott vele együtt :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg 1000% ,hogy nincs töltésed.. de ezt asszem már írtam is vmikor.. :D

Én tavaly jártam ugyanígy. Tönkrement a diódahíd az eredeti generátoromban és a helyi autóvillamossági szerelőnél becseréltem kis ráfizetéssel egy felújítottra 3 hónap garanciával. Beszereltem és kb. 1 hónapot(!) jártam vele, amikor az egyik reggel melóba menet hirtelen azt vettem észre, hogy iszonyat halványan világít a középkonzol kijelzője. Mire észbekaptam, hogy gond van már se világításom, se alapjáratom és a kocsi is leállt, se kép, se hang. Szerencsére csak pár 100 méterre voltam a munkahelyemtől. Felhívtam a szerelőt, aki mondta, hogy valószínűleg nincs töltésem, ha van mód rá tegyem az akksit töltőre és meló után menjek vissza hozzá. Vissza is mentem és legnagyobb meglepetésemre mutatta, hogy gyújtás állásban nem ég a töltés lámpám, nincs meg a gerjesztése, mert rossz volt az a generátor amit adott, abból egy fikarcnyi áram nem jött ki. Adott egy másikat, ami azóta is jól muzsikál (kopp... kopp... kopp). Szerintem az F Astráknak elégé gyenge pontja ez a Delco Remy generátor. Sokan mondják be kell szerezni egy Bosch-t és nem lesz több gond a generátorral.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly jártam ugyanígy. Tönkrement a diódahíd az eredeti generátoromban és a helyi autóvillamossági szerelőnél becseréltem kis ráfizetéssel egy felújítottra 3 hónap garanciával. Beszereltem és kb. 1 hónapot(!) jártam vele, amikor az egyik reggel melóba menet hirtelen azt vettem észre, hogy iszonyat halványan világít a középkonzol kijelzője. Mire észbekaptam, hogy gond van már se világításom, se alapjáratom és a kocsi is leállt, se kép, se hang. Szerencsére csak pár 100 méterre voltam a munkahelyemtől. Felhívtam a szerelőt, aki mondta, hogy valószínűleg nincs töltésem, ha van mód rá tegyem az akksit töltőre és meló után menjek vissza hozzá. Vissza is mentem és legnagyobb meglepetésemre mutatta, hogy gyújtás állásban nem ég a töltés lámpám, nincs meg a gerjesztése, mert rossz volt az a generátor amit adott, abból egy fikarcnyi áram nem jött ki. Adott egy másikat, ami azóta is jól muzsikál (kopp... kopp... kopp). Szerintem az F Astráknak elégé gyenge pontja ez a Delco Remy generátor. Sokan mondják be kell szerezni egy Bosch-t és nem lesz több gond a generátorral.

Ebben van igazság. Főleg a diódahídbeli külömbségek miatt. A Delco-ban az vmi elképesztően c@r. :D

Thuby hívj fel, számom az aláírásomban.

Link to comment
Megosztás:

Ebben van igazság. Főleg a diódahídbeli külömbségek miatt. A Delco-ban az vmi elképesztően c@r. :D

Thuby hívj fel, számom az aláírásomban.

Háát, azt hiszem akku OFF. Egész éjjel töltöttem, s nem zöldült be az ablaka. Most átváltottam gyorstöltésre, hátha... Reménykedtem, hogy legalább az udvarba be tudom vele hozni az utcáról ;)

Felhozom másikat, azzal is futok egy kört, de ha kinyírta mindkettőt, akkor aláfekszem, s magamra engedem a kéziféket :D

Kellett nekem játszadozni a problémával..

Ja, amúgy múltkor néztem: Delco :D

Mester! Úgy néz ki, ma fog eljönni a napja, hogy felhívlak :P

Link to comment
Megosztás:

Háát, azt hiszem akku OFF. Egész éjjel töltöttem, s nem zöldült be az ablaka. Most átváltottam gyorstöltésre, hátha... Reménykedtem, hogy legalább az udvarba be tudom vele hozni az utcáról ;)

Felhozom másikat, azzal is futok egy kört, de ha kinyírta mindkettőt, akkor aláfekszem, s magamra engedem a kéziféket :D

Kellett nekem játszadozni a problémával..

Ja, amúgy múltkor néztem: Delco :D

Mester! Úgy néz ki, ma fog eljönni a napja, hogy felhívlak :D

Ha kell mégegy ember aki téblábol körülöttetek, vagy kötél ( vontatáshoz, nem akasztáshoz! :D ) csak szóljatok! Mindig szívesen nézem, ha kivételesen más kocsijával kínlódunk. :P :D

Link to comment
Megosztás:

Mindig szívesen nézem, ha kivételesen más kocsijával kínlódunk. ;) :D

Milyen vagy... :D

Én se nevettem a vez.szíjszakadásodnál :D :D

De a tégla, meg vasemberek mindig jól jönnek, ha tolni kell :D Amúgy 200m -re áll kb. az udvartól, csak azon belül van 3 kereszteződés, egyébként egyedül is idetolnám. Megszakadni nagyon nem akarok ma, mivel éjjel megyek melózni. De a jelek szerint nem autóval... :P

Link to comment
Megosztás:

Milyen vagy... :D

Én se nevettem a vez.szíjszakadásodnál :D :D

De a tégla, meg vasemberek mindig jól jönnek, ha tolni kell :D Amúgy 200m -re áll kb. az udvartól, csak azon belül van 3 kereszteződés, egyébként egyedül is idetolnám. Megszakadni nagyon nem akarok ma, mivel éjjel megyek melózni. De a jelek szerint nem autóval... ;)

Én sem nevettem....ha,ha. Hát csak szólj ha tolni kell! Számom a profilomba. Amúgy nekem sem öröm ha vmelyik fórumozó kínlódik a kocsival, csak egy picit jobb érzés mintha én tenném. De csak picit. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Milyen vagy... :D

Én se nevettem a vez.szíjszakadásodnál :D :D

Tegnap a nagy lomolásnál találtam pár használtat, majd elküldöm neki postán, hadd gyakoroljon rajta... :P ;) :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szíjra gondoltam de ha kell kerül talán pár darab hűtőbordás egyenirányító modul is de az max 4-5 A-t bír -ha egyáltalán működnek még. Viszont távolba dobáshoz tökéletesek abban az esetben is.

Link to comment
Megosztás:

A szíj nekem nem kell :D , a diódahídról meg majd Thuby vagy a Karcsi értekezik veled ha megnézték a kocsit. :P

Nah, nagyon halványan mintha zöldülne az akku így 12 órányi töltés után.. Még picit várok vele, aztán próba.

Amúgy, azon gondolkodtam (nem túlzás, tényleg tudok :D ), milyen érdekes, hogy régen az autókba (Wartburg, Skoda, Lada, Kamaz) volt egy töltésmérő műszer, amiből az átlagembere egyértelműen tudta, hogy ilyen jellegű gond van. Nem tudom, a mai kocsikból miért kell kispórolni...

Szóval, a következő project:

1. kicsiThuby Praktikerbe elballag, vesz 1000 Ft-ért egy multimétert.

2. kocsiba bebarkácsol, gyújtásra fixen ráköt, kijelzőt utastérbe beépít

3. többet ilyennel nem szív ;)

Ezen már akkor is gondolkodtam, mikor anno Hondám megszívatott. Igaz ott csak szétkaptuk a generátort, megszénkeféztük, aztán muzsikált szépen.

Link to comment
Megosztás:

2. kocsiba bebarkácsol, gyújtásra fixen ráköt, kijelzőt utastérbe beépít

ha ez aprojekt elkészül egy kis élménybeszámólóra kíváncsi lennék, mert ez engem is érdekel

GONDOLKOZTAM ÉN IS ezen már.

utastérbeni szép ehelyezésnél meg is álltam.

bezzeg a kettes 3 mas golf, ott annyi de annyi helye lenne...

de az astrát miért építették ennyire befejezettre? :D

Link to comment
Megosztás:

ha ez aprojekt elkészül egy kis élménybeszámólóra kíváncsi lennék, mert ez engem is érdekel

GONDOLKOZTAM ÉN IS ezen már.

utastérbeni szép ehelyezésnél meg is álltam.

bezzeg a kettes 3 mas golf, ott annyi de annyi helye lenne...

de az astrát miért építették ennyire befejezettre? :D

A helyét még én sem találtam ki, majd valahova csak befér. Ha sehol nem találok helyet, ahol szép lenne, akkor azt hiszem, hamutartó elé a műanyagba faragom be. Meglátjuk...

Egyelőre még mindig ki kéne mérnem, csak ugye ha nem indul el.. álló generátornál elég nehéz töltést mérni ;)

Link to comment
Megosztás:

A helyét még én sem találtam ki, majd valahova csak befér. Ha sehol nem találok helyet, ahol szép lenne, akkor azt hiszem, hamutartó elé a műanyagba faragom be. Meglátjuk...

Egyelőre még mindig ki kéne mérnem, csak ugye ha nem indul el.. álló generátornál elég nehéz töltést mérni :D

Nem biztos hogy meg kell várni a kis ződ lámpát a likba. Amikor vettem a kocsit nekem nem égett , mégis indult a kocsi pöccre. Eltelt pár nap, mire feltöltötte a generátor ződre az akkut. Asszem 65% feletti töltöttséget jelent a ződ lámpa. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos hogy meg kell várni a kis ződ lámpát a likba. Amikor vettem a kocsit nekem nem égett , mégis indult a kocsi pöccre. Eltelt pár nap, mire feltöltötte a generátor ződre az akkut. Asszem 65% feletti töltöttséget jelent a ződ lámpa. ;)

Jaja, jó fekete volt még, de behúzta 3x az autót.

Nos, a helyzet a következő:

Lementem, akkucsere, pöccre indul, udvarba behoztam. Mikor először rátettem a gyújtást, világított a töltésjelző, menet közben már nem. Itt megálltam, rámértem: 14,66 V a sarun. Leállítottam, újra gyújtás, töltésjelző nincs. Belindít, megjelenik a lámpa, feszültség 12,82 V. Lámpa közben kialszik, feszültség ugyanúgy 12,8 körül.

Na most akkor mi van itt? :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, jó fekete volt még, de behúzta 3x az autót.

Nos, a helyzet a következő:

Lementem, akkucsere, pöccre indul, udvarba behoztam. Mikor először rátettem a gyújtást, világított a töltésjelző, menet közben már nem. Itt megálltam, rámértem: 14,66 V a sarun. Leállítottam, újra gyújtás, töltésjelző nincs. Belindít, megjelenik a lámpa, feszültség 12,82 V. Lámpa közben kialszik, feszültség ugyanúgy 12,8 körül.

Na most akkor mi van itt? :D

Ez nekem szabályzó hibának tűnik. A 14,66 egyébként is sok egy pöppet. Különösen, ha azt vesszük, hogy a Delconak 13,6 a névleges feszültsége.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem szabályzó hibának tűnik. A 14,66 egyébként is sok egy pöppet. Különösen, ha azt vesszük, hogy a Delconak 13,6 a névleges feszültsége.

Lehet, hogy félremér ám kicsit a műszerem, mert azt hiszem merül szegény. Ezt már a múltkor is tapasztalni véltem más mérésnél.

Szavályzó merre van? Lemegyek hamarosan azt hiszem, aztán szétborítom kicsit, hátha találok valami hibát. Generátort gondolom eléggé keserves kivenni. Diódahíd azon üldögél?

Számodat elmentem, ha megakadok a motortérben bújkálva, elképzelhető hogy csörgök. :D

Addig szeretnék eljutni, hogy kiderüljön, el merhetek-e indulni munkába 9 után, vagy kalap-kabát ;)

Esetleg ha nem valami több 10ezres hibája van, akkor szaladni Oppá -ba alkatrészért (ha egyáltalán nyitva vannak ma).

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy félremér ám kicsit a műszerem, mert azt hiszem merül szegény. Ezt már a múltkor is tapasztalni véltem más mérésnél.

Szavályzó merre van? Lemegyek hamarosan azt hiszem, aztán szétborítom kicsit, hátha találok valami hibát. Generátort gondolom eléggé keserves kivenni. Diódahíd azon üldögél?

Számodat elmentem, ha megakadok a motortérben bújkálva, elképzelhető hogy csörgök. :D

Addig szeretnék eljutni, hogy kiderüljön, el merhetek-e indulni munkába 9 után, vagy kalap-kabát ;)

Esetleg ha nem valami több 10ezres hibája van, akkor szaladni Oppá -ba alkatrészért (ha egyáltalán nyitva vannak ma).

Sztem álltalában ilyenkor még nyitva vannak, de ebként nem tudom, hogy ma mi a helyzet.

A diódahíd, és a szabályzó is a generátor belselyében van Delco-éknál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.