Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem is keress kontakthibát, pl. a DIS modul csatlakozásánál. Próbáld meg, hogy járó motornál megmozgatsz minden elektromos csatlakozást a motortérben (gyertyakábeleket nem kell), és amelyiknél leáll, vagy megtorpan a motor, az a bűnös. Meg kéne nézni, nincs-e tárolt hibakód, hátha valamelyik jeladó (főtengely-, vagy vezérműtengely-jeladó) kontakthibás.

nincs most hiba

Link to comment
Megosztás:

Cseréld ki!

Tedd át az új műszeregységbe a te régi műszeregységed sebességmérő óráját, ugyanolyan a kettő! ;)

Lepattintod a plexit előlről (4 fülecske fogja összesen alul-felül, az órát pedig hátulról 4 torx csavar (vagy sima csavarhúzós), és szedd le a csatlakozót is, ki ne tépd! ;)

Megcsináltam faxa lett! Köszönet! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,Sasa vagyok.Lenne egy kérdésem:az autóm astra f 1.8gt,rengeteget fogyaszt,3000 ft-ból kb 35 km-t megyek el.Ennyit rátehet a kipufogó lambda szonda?Megvettem a kocsit,ami féléve állt,és nincs bekötve nála a lambda szonda,mert szétbarmolták,csokival lenne összetoldva,de most találjam ki hogy melyik kábel,melyikhez való;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,Sasa vagyok.Lenne egy kérdésem:az autóm astra f 1.8gt,rengeteget fogyaszt,3000 ft-ból kb 35 km-t megyek el.Ennyit rátehet a kipufogó lambda szonda?Megvettem a kocsit,ami féléve állt,és nincs bekötve nála a lambda szonda,mert szétbarmolták,csokival lenne összetoldva,de most találjam ki hogy melyik kábel,melyikhez való;)

Hi!

Már ne is haragudj, de ne csodálkozz, hogy ennyit fogyaszt lambda nélkül, gondolom a sárga hibalámpa is világít folyamatosan. Sztem kötögesd össze a vezetékeket, a színek alapján nem lehet bekötni? Vagy más vezetékszínek vannak a lambdán, mint a kocsi vezetékén? Ez esetben egy multiméter segíthet, a 4 vezetékes lambdánál 2 szál a fűtésre szolgál, ezeket ki tudod mérni, az autó elektromos rajza alapján pedig meg lehet nézni, azokat melyikkel kell összekötni.

Link to comment
Megosztás:

Hölgyeim és Uraim, van egy bejelenteni valóm: megoldottam a 110-es osztású hőmérő rejtélyét, megtudtam, hogy melyik hőgomba kell hozzá, hogy jól mérjen.

Alapvetően (gyárilag) kétféle hőgomba volt az Astrákban:

- 13 42 561, ez való a 100-as osztású órákhoz, az olcsóbb verziója pl. a Facet gyártmányú 7.3005 jelű (ebből van egy bontatlan, ha kell vkinek)

- 13 42 569, ez való a 110-es osztású órákhoz, ennek az olcsóbb verziója pl. az EPS gyártmányú 1.830.170, vagy a Facet 7.3170 jelű

Remélem segít pár embernek az infó ;)

Link to comment
Megosztás:

Hölgyeim és Uraim, van egy bejelenteni valóm: megoldottam a 110-es osztású hőmérő rejtélyét, megtudtam, hogy melyik hőgomba kell hozzá, hogy jól mérjen. Alapvetően (gyárilag) kétféle hőgomba volt az Astrákban:

- 13 42 561, ez való a 100-as osztású órákhoz, az olcsóbb verziója pl. a Facet gyártmányú 7.3005 jelű (ebből van egy bontatlan, ha kell vkinek)

- 13 42 569, ez való a 110-es osztású órákhoz, ennek az olcsóbb verziója pl. az EPS gyártmányú 1.830.170 jelű

Remélem segít pár embernek az infó ;)

Köszönjük szépen az utánjárást.

Link to comment
Megosztás:

Hölgyeim és Uraim, van egy bejelenteni valóm: megoldottam a 110-es osztású hőmérő rejtélyét, megtudtam, hogy melyik hőgomba kell hozzá, hogy jól mérjen.

Alapvetően (gyárilag) kétféle hőgomba volt az Astrákban:

- 13 42 561, ez való a 100-as osztású órákhoz, az olcsóbb verziója pl. a Facet gyártmányú 7.3005 jelű (ebből van egy bontatlan, ha kell vkinek)

- 13 42 569, ez való a 110-es osztású órákhoz, ennek az olcsóbb verziója pl. az EPS gyártmányú 1.830.170, vagy a Facet 7.3170 jelű

Remélem segít pár embernek az infó ;)

Lájk. Szerintem GyIK-ba egy rövid posztot megérne ;)

Link to comment
Megosztás:

Ki találkozott már GM gyertyával?

NGK-t vettem remélem az jobb ,még ha olcsóbb is volt ;)

Azóta ami itt van, annyi változott, hogy a GM kétpólusú gyertya beadta az unalmast az előírt 30.e km-nél. Visszakerült a négypólusú Bosch és most 42.e-nél tart. Egyelőre jól indul, nem fogyaszt többet mint eddig, így marad még. (bosch katalógus szerint ehhez a motorhoz ez a gyertya 60.e km) A következő is ez lesz, csak az FR91-es, ami tényleg ehhez való.

Ha már megvetted, akkor úgyis mindegy. :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Azóta ami itt van, annyi változott, hogy a GM kétpólusú gyertya beadta az unalmast az előírt 30.e km-nél. Visszakerült a négypólusú Bosch és most 42.e-nél tart. Egyelőre jól indul, nem fogyaszt többet mint eddig, így marad még. (bosch katalógus szerint ehhez a motorhoz ez a gyertya 60.e km) A következő is ez lesz, csak az FR91-es, ami tényleg ehhez való.

Ha már megvetted, akkor úgyis mindegy. ;) ;)

Köszi a infót

Nekem az NGK-k beváltak az előző autóimnál , viszont a GM márkanévvel még csak olajnál találkoztam és azt nagyon lehurrogta a fórum.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a infót

Nekem az NGK-k beváltak az előző autóimnál , viszont a GM márkanévvel még csak olajnál találkoztam és azt nagyon lehurrogta a fórum.

Nekem itt pihen a polcomon egy garnitúra GM gyertya, mert mikor megláttam rajta a Made in China feliratot, inkább nem az került a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

Azthiszem H1-es 12V 55W ködlámpa izzó

Köszönöm :lol: Látom H1-ből is van már silver, +50, +90 meg mindenféle. Van valakinek tapasztalata, hogy melyiket érdemes beletenni?

A főfényszórónál nekem a GE Sportlight +50-es nagyon bevált, kicsit fehérebb és erősebb mint a natúr, de még nem a gagyixenon kategória.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm :lol: Látom H1-ből is van már silver, +50, +90 meg mindenféle. Van valakinek tapasztalata, hogy melyiket érdemes beletenni?

A főfényszórónál nekem a GE Sportlight +50-es nagyon bevált, kicsit fehérebb és erősebb mint a natúr, de még nem a gagyixenon kategória.

Nem H3-as???

Én biztos hogy valami +90-est tennék be, mert a simával alig látszik, hogy világít... ;)

Az enyém projektoros...

Hol láttál ilyeneket?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm :lol: Látom H1-ből is van már silver, +50, +90 meg mindenféle. Van valakinek tapasztalata, hogy melyiket érdemes beletenni?

A főfényszórónál nekem a GE Sportlight +50-es nagyon bevált, kicsit fehérebb és erősebb mint a natúr, de még nem a gagyixenon kategória.

Tegnap raktam a főfényszóróba ugyanazt ami neked is van. GE Sportlight 60/55W +50%-os és tényleg nagyon jó, szép színű és észrevehetően sokkal erősebb mint pl a 100/80Wattos mivel eddig ilyen volt nekem bennt. A ködlámpámba sima van és szinte semmit sem ér... Ha választasz egy +50 vagy 90-esizzót kérlek oszd majd meg a véleményed!

Itt kérdeznék is gyorsan! Koccolt volt az autóm jobb eleje és az új jobbos lámpa eléggé vakítja az elöttem haladót, kicsit befelé is ver azthiszem. Hogyan illetve Hol tudom állítani hogy az út széle fele forduljon egy kicsit?

Link to comment
Megosztás:

Itt kérdeznék is gyorsan! Koccolt volt az autóm jobb eleje és az új jobbos lámpa eléggé vakítja az elöttem haladót, kicsit befelé is ver azthiszem. Hogyan illetve Hol tudom állítani hogy az út széle fele forduljon egy kicsit?

Szerintem lazítsd meg a tartó csavarjait és kicsit igazíts a lámpán, ha megy. Ha nem akkor passzolom, mert én úgy tudom, hogy csak fel-le lehet állítani az F Astra lámpát, oldalra nem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap raktam a főfényszóróba ugyanazt ami neked is van. GE Sportlight 60/55W +50%-os és tényleg nagyon jó, szép színű és észrevehetően sokkal erősebb mint pl a 100/80Wattos mivel eddig ilyen volt nekem bennt. A ködlámpámba sima van és szinte semmit sem ér... Ha választasz egy +50 vagy 90-esizzót kérlek oszd majd meg a véleményed!

Itt kérdeznék is gyorsan! Koccolt volt az autóm jobb eleje és az új jobbos lámpa eléggé vakítja az elöttem haladót, kicsit befelé is ver azthiszem. Hogyan illetve Hol tudom állítani hogy az út széle fele forduljon egy kicsit?

Szerintem lazítsd meg a tartó csavarjait és kicsit igazíts a lámpán, ha megy. Ha nem akkor passzolom, mert én úgy tudom, hogy csak fel-le lehet állítani az F Astra lámpát, oldalra nem. :lol:

Remélem tudok segíteni eme kis képpel!!! ;)

2011.11.17_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.