Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Ez mind oké... Már nekem is eszembe jutott, hogy elvigyem a kocsit az lpg doktorhoz, hogy hangolják be menet közben. Mert ugye 70% fölötti terhelésnél az ecu nem nézi a lambda szondát és mi van akkor ha pont ott szegény a keverék. Én múlt héten voltam a medic-car mühelybe utólagos állításon és ott csak járó motornál hangoltak és nem menet közben. De akkor felteszem a kérdést, hogy mi van akkor ha 70%-os terhelés felett szegényedik el a keverék? A kutya nem veszi észre...

Link to comment
Megosztás:

Ez mind oké... Már nekem is eszembe jutott, hogy elvigyem a kocsit az lpg doktorhoz, hogy hangolják be menet közben. Mert ugye 70% fölötti terhelésnél az ecu nem nézi a lambda szondát és mi van akkor ha pont ott szegény a keverék. Én múlt héten voltam a medic-car mühelybe utólagos állításon és ott csak járó motornál hangoltak és nem menet közben. De akkor felteszem a kérdést, hogy mi van akkor ha 70%-os terhelés felett szegényedik el a keverék? A kutya nem veszi észre...

Mennyit szoktál menni 70%-os, vagy e fölötti terhelésen? Ha a mérnökök úgy gondolták, hogy 70% fölött értelmetlen a keverékszabályzás, akkor valszeg lényegtelen/elhanyagolható.

Pl. az OP-COM-ban meg tudod nézni a fojtószelep állását. Nekem 100-as utazón ~21%-on áll. Padlón 99%. Ha nem is egyezik meg a motor valós terheltségével, de iránymutatásnak jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mennyit szoktál menni 70%-os, vagy e fölötti terhelésen? Ha a mérnökök úgy gondolták, hogy 70% fölött értelmetlen a keverékszabályzás, akkor valszeg lényegtelen/elhanyagolható.

Pl. az OP-COM-ban meg tudod nézni a fojtószelep állását. Nekem 100-as utazón ~21%-on áll. Padlón 99%. Ha nem is egyezik meg a motor valós terheltségével, de iránymutatásnak jó lehet.

Igazad van. Nem hajtom a kocsit, 2500-3500 között szoktam forgatni. A 3500 az autópálya, nekem elég az a 120km/h, meg ha agyontaposom a lelkét gázzal, az sem tesz neki jót. Nem azért rakattam bele az lpg-t hogy racsingoljak, hanem a gazdaságosság miatt. De lehet egy kicsit túl aggódom a dolgot, nemrég vettem a kocsit is és 10 évig szeretném még használni. Én inkább előre fizetek a dolgokért,(gondolok itt az lpg finomhangolására) mert utólagosan sajnos sz@rabbul jár az ember.

Akkor elméletileg normális használatban nem dobja a szegény keverék/rövidtávú üzemanyag korrekciót akkor jól van beállítva a masina?

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. Nem hajtom a kocsit, 2500-3500 között szoktam forgatni. A 3500 az autópálya, nekem elég az a 120km/h, meg ha agyontaposom a lelkét gázzal, az sem tesz neki jót. Nem azért rakattam bele az lpg-t hogy racsingoljak, hanem a gazdaságosság miatt. De lehet egy kicsit túl aggódom a dolgot, nemrég vettem a kocsit is és 10 évig szeretném még használni. Én inkább előre fizetek a dolgokért,(gondolok itt az lpg finomhangolására) mert utólagosan sajnos sz@rabbul jár az ember.

Akkor elméletileg normális használatban nem dobja a szegény keverék/rövidtávú üzemanyag korrekciót akkor jól van beállítva a masina?

Elviszed akkor a dokihoz? Én is gondolkodok rajta, de azt sem tudom meddig marad még meg a kocsi. Másik vételén gondolkodom, de az még a jövő muzsikája.

Link to comment
Megosztás:

Elviszed akkor a dokihoz? Én is gondolkodok rajta, de azt sem tudom meddig marad még meg a kocsi. Másik vételén gondolkodom, de az még a jövő muzsikája.

Már én sem tudom, hogy mi legyen... :blink: Csücsök hozzászólásából úgy vettem ki, ha nem padlózva járom nem lehet gond. Most a kocsi nem nyekereg, hogy bármi gondja volna...

Link to comment
Megosztás:

Már én sem tudom, hogy mi legyen... :blink: Csücsök hozzászólásából úgy vettem ki, ha nem padlózva járom nem lehet gond. Most a kocsi nem nyekereg, hogy bármi gondja volna...

Várjál vele még prszáz Km-t. Amúgy nem mindig dob hibát, ha mégis károsan szegény a keverék, én is ezért gondolkodok rajta....

Link to comment
Megosztás:

Már én sem tudom, hogy mi legyen... :blink: Csücsök hozzászólásából úgy vettem ki, ha nem padlózva járom nem lehet gond. Most a kocsi nem nyekereg, hogy bármi gondja volna...

Úgy gondolom, hogy egy jó beállítás nem kerül annyiba, mint egy flashlube, meg azt jobban meghálálja az autó.

Szerk.: letőtikétem az AC-Stag progiját, van egy opció, hogyaszondja: max. motor terheltség gázzal: és itt be tudod állítani %-ban (0-tól 100-ig), hogy mikor kapcsoljon vissza benzinre. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Úgy gondolom, hogy egy jó beállítás nem kerül annyiba, mint egy flashlube, meg azt jobban meghálálja az autó.

Szerk.: letőtikétem az AC-Stag progiját, van egy opció, hogyaszondja: max. motor terheltség gázzal: és itt be tudod állítani %-ban (0-tól 100-ig), hogy mikor kapcsoljon vissza benzinre. :icon1:

Landink van. Ahhoz kellene kábel + progi is. :(

Nekem van benne flashlube ~15e km-e (de 30e km-ig nem volt benne)

Link to comment
Megosztás:

Folyadékoldali szűrő 43km után.

Szervizben a csere 10e Ft lett volna.

Szőrőt vettem 500Ft-ért, és vettem szivárgásjelző spray-t 900Ft-ért. Az első csere kb 3 óra volt, mert szivárgott és az egyik csavaron utána kellett húzni. Ha legközelebb csinálom, akkor kb 1.5h alatt meg lehet oldani.

Volt benne egy kis kosz:

20130601_122151_www.kepfeltoltes.hu_.jpg20130601_114935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg20130601_120824_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Landink van. Ahhoz kellene kábel + progi is. :(

Nekem van benne flashlube ~15e km-e (de 30e km-ig nem volt benne)

Ha ezt így állítanánk be, hogy nagy terhelésnél visszakapcsoljon benzinre, akkor nem rántana? Mert én is kipróbáltam már azt kíváncsiságból, hogy mi van akkor ha menet közben visszakapcsolok benzinre, de nálam egy kicsit nagyobb rántással sikerült neki megoldania terhelés alatt. Ilyenkor nem szünetmentesen kellene visszakapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

:D Amikor ugyanezt leírtam pár hónappal ezelőtt, le lettem hurrogva...

valóban lehurrogtak egyesek (előre szólok én csak passzívan a hátérből figyeltem a vitát).

viszont Te nem ugyanezt, hanem pont az ellenkezőjét írtad le. az említett cikk lényege: a jól beállított gáz nem árt a szelepeknek...míg szerinted aki gázal jár, annak mindenképpen számolnia kell idő előtti hengerfej felújítással...

ha jó emlékszem...ha nem, előre is megkövetlek

Link to comment
Megosztás:

valóban lehurrogtak egyesek (előre szólok én csak passzívan a hátérből figyeltem a vitát).

viszont Te nem ugyanezt, hanem pont az ellenkezőjét írtad le. az említett cikk lényege: a jól beállított gáz nem árt a szelepeknek...míg szerinted aki gázal jár, annak mindenképpen számolnia kell idő előtti hengerfej felújítással...

ha jó emlékszem...ha nem, előre is megkövetlek

Jól beállított keverék esetén is rövidíti a szelepek élettartamát.

Link to comment
Megosztás:

Azzal elvileg nem lesz gond, itt vannak akinek Z16XEP-be van gáz. Gondolom a Te motorod nem ez. ;)

az enyém A16XER.

bár nem tudom mennyire éri meg már beletenni. félek, hogy a gáz jobban fog drágulni mint a benzin. főleg ha megint kitalálnak egy újabb adóemelést

Link to comment
Megosztás:

az enyém A16XER.

bár nem tudom mennyire éri meg már beletenni. félek, hogy a gáz jobban fog drágulni mint a benzin. főleg ha megint kitalálnak egy újabb adóemelést

Elvileg most nem lesz adóemelés. Ha sokat mész megéri, de ha keveset, akkor nem!

Mennyi a fogyasztásod most benzinből, s mennyit mész évente?

Úgy kell kalkulálni, hogy LPG-ből 15-20%-al több fogy, illetve benzinnel indult, tehát az is fogy. (ez változó, attól függ, hogy mekkora távokon használod, ez lehet 0.3l-től akár 1l fölött is)

Nézd meg az én adataimat(aláírás), nálam ilyen a fogyasztás. Előtte benzinből 6l volt. Én 12km-es távon használom, illetve havi 1-2 alkalom Bp (500km)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg most nem lesz adóemelés. Ha sokat mész megéri, de ha keveset, akkor nem!

Mennyi a fogyasztásod most benzinből, s mennyit mész évente?

Úgy kell kalkulálni, hogy LPG-ből 15-20%-al több fogy, illetve benzinnel indult, tehát az is fogy. (ez változó, attól függ, hogy mekkora távokon használod, ez lehet 0.3l-től akár 1l fölött is)

Nézd meg az én adataimat(aláírás), nálam ilyen a fogyasztás. Előtte benzinből 6l volt. Én 12km-es távon használom, illetve havi 1-2 alkalom Bp (500km)

inkább hosszú távokon használom az autót. kb 25 - 28 e éves szinten.

jelenleg 90es tempónál kb 6,3 ; pályán 7,5 - 8

főleg a nejem aggódik a gázosítás miatt. viszonylag új autó (3év) és hogy szétbarmolják az autót, meg ha meghibásodik, meg ha felmegy a gáz ára... stb

Link to comment
Megosztás:

inkább hosszú távokon használom az autót. kb 25 - 28 e éves szinten.

jelenleg 90es tempónál kb 6,3 ; pályán 7,5 - 8

főleg a nejem aggódik a gázosítás miatt. viszonylag új autó (3év) és hogy szétbarmolják az autót, meg ha meghibásodik, meg ha felmegy a gáz ára... stb

Hát ha ennyit mész vele akkor kb így marad meg. (Bp-i árakkal írom a gázt és a benzint)

Benzin: 6,5l-es átlaggal 410Ft/l : 2665Ft

LPG: 7,5l/100km 260Ft/l + 0.5l benzin: 2155Ft/l

-------------------------------------------------------------

HASZON: 510Ft/100km

Gázszett beépítése: ~ 220e

Megtérülése: 43e km

Ha magasabb fogyasztással számolsz, akkor akár korábban, illetve ha olcsóbb a beépítés, drágább a benzin, olcsóbb az LPG. Ez sok mindentől függ. Szóval 1.5 évet számolhatsz rá. Ha az átlagod (mennyi az össz km-ed átlaga?) ennél magasabban van, akkor gyorsan visszajön.

Általában 2 év gari van az LPG szettekre.

Link to comment
Megosztás:

sajnos itt fehérváron drágább a gáz. inkább 270. gázszett beépítése 215e + ajánlanak Hana injektorokat (+28e) amihez 3-6% fogy csökkenést és kb 500e km hibátlan működést igér lpg doki.

az össz átlagot pontosan nem tudnám megmondani, de a 7nél nem alacsonyabb

Link to comment
Megosztás:

sajnos itt fehérváron drágább a gáz. inkább 270. gázszett beépítése 215e + ajánlanak Hana injektorokat (+28e) amihez 3-6% fogy csökkenést és kb 500e km hibátlan működést igér lpg doki.

az össz átlagot pontosan nem tudnám megmondani, de a 7nél nem alacsonyabb

Akkor:

Hát ha ennyit mész vele akkor kb így marad meg.

Benzin: 7l-es átlaggal 410Ft/l : 2870Ft

LPG: 8l/100km 270Ft/l + 0.5l benzin: 2365Ft/l

-------------------------------------------------------------

HASZON: 505Ft/100km

Gázszett beépítése: ~ 245e

Megtérülése: 49e km

Nekem eddig az injektorokkal nincs gondom (Landi), de egy pár sem drága ha behal (1 pár - 2 db 13e).

Szóval ha jobb az injektor gyorsabban behozza az árát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.