Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

nem jó a túl szegény keverék ,könnyen túlmelegszik a hengerfej :D

4000nél jobban hosszabb ideig ne pörgesd.

a 140es tempó az már sok lesz neki :icon4:

Szerdán megy a kocsi állítgatásra, remélem ez a hibaüzenet is el fog tűnni és akkor nem lesz vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csatlakoztam a gázautósok táborába.

Páhin végezték az átalakítást,Zavoli rendszert építettek be.

Az autóm:opel astra G karaván 1.6 16v 100 le 2003 évj.

47 literes tartály fért be a pótkerék helyére,ebbe max. 40 liter gázt tudok tankolni ami kb 480-500 Km elég vegyes használatban.

Ezzel a kb. 8 literes fogyasztással maximálisan elégedett vagyok.

Igényes munkát végeztek.A szintjelzéssel is elégedett vagyok,arányosan mutatja a gáz fogyását.

1 valamit sajnálok csak:hogy nem hamarabb végeztettem el az átalakítást.

Üdv:Laca113

üdv a klubban :)

Link to comment
Megosztás:

A fekete injektor valószínű megadja magát, mert szériahibásak állítólag (nekem 13ekm után cserélték). Nekem még sose evett 8 L-t (csak 9 fölött). Igaz ez nagyban függ a sebességtől és a terheléstől.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megvolt az első finombeállítás, jobban is megy a kocsi. :) A srác szerint még lehet, hogy kevesebbet fog enni.

A hibaüzenetet töröltük, a keverék-képzéssel volt a gond. Remélem több ilyen gond nem lesz. :D

Hétvégén megint teszt üzem lesz, majd jön a beszámoló, hogy mennyi lesz a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Hali, a "gázos"-oktol szeretnék tanácsot kérni :) , 10 litert eszeget városban a verdám, jelenleg jobb híjján futárkodok, de előtte is (utána is ahogy ugy néz ki) napi 80-100km között kapott a kocsi városban. Most úgy döntöttem , hogy megy a gáz bele jövőhéten. Olvasgattam, és látom hogy csak egy idő után vált át a rendszer gázra. Szerencsére ideje nincs lehülni a motornak és már haladok is tovább, tehát a 25mp-s átállás lesz minden inditás után. Milyen benzin fogyasztásra számítsak ilyen körülmények között? Mivel ilyen magas a fogyim, igy kalkulátor szerint 7hónap (16e km) alatt visszajön az ára, ha hozzáveszem a benzin fogyasztást így is számolhatok arra, hogy egy éven belül már pluszt hoz a konyhára? most kb 4000ft/nap a benya, ahogy számolgattam 2500-2700ft körül kijön majd ezután

Link to comment
Megosztás:

Hali, a "gázos"-oktol szeretnék tanácsot kérni :) , 10 litert eszeget városban a verdám, jelenleg jobb híjján futárkodok, de előtte is (utána is ahogy ugy néz ki) napi 80-100km között kapott a kocsi városban. Most úgy döntöttem , hogy megy a gáz bele jövőhéten. Olvasgattam, és látom hogy csak egy idő után vált át a rendszer gázra. Szerencsére ideje nincs lehülni a motornak és már haladok is tovább, tehát a 25mp-s átállás lesz minden inditás után. Milyen benzin fogyasztásra számítsak ilyen körülmények között? Mivel ilyen magas a fogyim, igy kalkulátor szerint 7hónap (16e km) alatt visszajön az ára, ha hozzáveszem a benzin fogyasztást így is számolhatok arra, hogy egy éven belül már pluszt hoz a konyhára? most kb 4000ft/nap a benya, ahogy számolgattam 2500-2700ft körül kijön majd ezután

Ebben az esetben nem számoltál a gázos túlfogyasztással!

Ha 20%-al számolsz, akkor 20e után jön vissza. De ebbe még nincs benne a benzin, meg némi szerviz költség!

Egyébként nekem kb 5-6 e-re elég fél tank benzin, de ebbe sok hosszú táv is van (260km) és sok 12 km -es táv.

De akár hogy is, megéri!

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben nem számoltál a gázos túlfogyasztással!

Ha 20%-al számolsz, akkor 20e után jön vissza. De ebbe még nincs benne a benzin, meg némi szerviz költség!

Egyébként nekem kb 5-6 e-re elég fél tank benzin, de ebbe sok hosszú táv is van (260km) és sok 12 km -es táv.

De akár hogy is, megéri!

12literes gázos fogyasztással számoltam, itt Debrecenben most akciósan 190ezerbe tennék be a gázt +párezer a forgalmiba való bevezetés. Kalkulátor szerint 11,5ös fogyival 11500km alatt megtérül. Erre jön a benzin fogyasztás, plusz valszeg kicsit többet fog enni, de ebben se vagyok biztos, vmi nem kóser a benya fogyasztásommal sem.

Link to comment
Megosztás:

12literes gázos fogyasztással számoltam, itt Debrecenben most akciósan 190ezerbe tennék be a gázt +párezer a forgalmiba való bevezetés. Kalkulátor szerint 11,5ös fogyival 11500km alatt megtérül. Erre jön a benzin fogyasztás, plusz valszeg kicsit többet fog enni, de ebben se vagyok biztos, vmi nem kóser a benya fogyasztásommal sem.

Én a Zavolival tudok gázzal indítani. Csak az első indítás a benzin, utána már csak gáz.

Link to comment
Megosztás:

megjártam horvátországot a zafirával.

4 fő, plusz plafonig pakolt csomagtér ( szó szerint )

a fogyasztás: 9,5 , 9,4 , 9,5 L/100 ( az utolsó tankolás: 491 km re 46,5l)

A faterom vezetett odafelé, ő nem rohan: 100-110 km/h , olyan 3500 max fordulat. klimára nem volt szükség az út alatt sajnos.... visszafelé én vezettem ugyanígy...

Szóval, rájöttem: a multkor amikor azElekkel voltunk a Plitvicei tavaknál akkor 4000 - 4200 fordulat végig, + tempomat, közel 12L/100 ....

ennyit számit 500 fordulat a gáznál.... ezt más is mondta, de nem hittem el, mostmá igen ....

Link to comment
Megosztás:

Szóval, rájöttem: a multkor amikor azElekkel voltunk a Plitvicei tavaknál akkor 4000 - 4200 fordulat végig, + tempomat, közel 12L/100 ....

ennyit számit 500 fordulat a gáznál.... ezt más is mondta, de nem hittem el, mostmá igen ....

erről is én tehetek :D :D

igen valóban meglepő volt hogy 400km után elfogyott a patron :D

és nekem a kisebb patronnal simán megy 450-et...

meg a zafinak a cw értéke nem kicsi :)

Link to comment
Megosztás:

Nah, ezt örömmel hallom. A Zavoli az olasz rendszer ugye? Keddre van időpontom, alig várom... :)

Azért azt megjegyezném, hogy az én Zavolim leírása ezt "vészindításnak" titulálja, és semmi kép nem ajánlja a használatát, csak ha már nincs más választás! Tehát ha teljesen bekrepált a benzines rendszer! Nem tudom a technikai okait, de én óvatosan bánnék vele!

Link to comment
Megosztás:

Ismét egy nagy teszten vagyunk túl. 52 literes a tartály, tegnap sikerült teljesen kiürítenem. Legutóbbi futam alatt főként országúton 100-110-es tempónál 8 litert evett, ami szerintem baromi jó. (Pici város is volt benne)

Nagyon kíváncsi leszek így a német utazásra, mennyivel jövünk ki majd jobban, mint ha benyával mennénk. :)

Link to comment
Megosztás:

Ismét egy nagy teszten vagyunk túl. 52 literes a tartály, tegnap sikerült teljesen kiürítenem. Legutóbbi futam alatt főként országúton 100-110-es tempónál 8 litert evett, ami szerintem baromi jó. (Pici város is volt benne)

Nagyon kíváncsi leszek így a német utazásra, mennyivel jövünk ki majd jobban, mint ha benyával mennénk. :)

Nekem 53l-es van, azzal 600km-t elmegyek (~80%-ig lehet tölteni)

4000 felett ne pörögjön, mert akkor sokat eszik, mondjuk én pályán 110-120-al járok, nem érnék sokkal hamarabb ha 130-al megyek. :D

Link to comment
Megosztás:

Még egy gyors kérdés. Azt jól látom, hogy a németekhez kell adapter, ugye?

Esetleg vkinek nincs eladó? :)

ITT megtalálod a választ a kérdésre.

Általában van a kutakon adapter. :D

Nekem az itteni kék nyílásom van, de akinek meg a benzin betöltő nyílása van, annak a világoszöld van.

Link to comment
Megosztás:

ITT megtalálod a választ a kérdésre.

Általában van a kutakon adapter. :D

Nekem az itteni kék nyílásom van, de akinek meg a benzin betöltő nyílása van, annak a világoszöld van.

Imy, nekem a benzin betöltőnél van. Ahhoz van egy külön adapter, amit rá kell csavarnom tankolásnál. Most akkor nekem mim is van? :)

Honnan tudom 100%-an megállapítani?

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.