Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

ma megyek tankolni (4es - istván út sarok - MOL , debrecen (ez esik útba legtöbbször), nézem h vmi nem klappol. Ránézek a kijelzőre: 197FT/Liter. :lol: Tegnap még 213ért tankoltam. Imádom! :lol: Ismerős rá akart beszélni az E85-ös szemétre, pár hete még 270 volt, ma látom már 300ft... :D

:D ...szemét

Link to comment
Megosztás:

:lol: ...szemét

:lol: mindenhol mentek le az árak egyébként, tud erröl valaki? holtankoljak.hu-n ez a kut nincs fent, és szerintük házgyár sarkon 194 (ott 210 volt mult7en mikor tankoltam) többi helyen 200 felett. De ugy tudom hogy hajdubiharban a legolcsóbb, mégis 200 felett van a legtöbb helyen.

Link to comment
Megosztás:

:lol: mindenhol mentek le az árak egyébként, tud erröl valaki? holtankoljak.hu-n ez a kut nincs fent, és szerintük házgyár sarkon 194 (ott 210 volt mult7en mikor tankoltam) többi helyen 200 felett. De ugy tudom hogy hajdubiharban a legolcsóbb, mégis 200 felett van a legtöbb helyen.

Én még mindig 270-ért tankolom a szemétlevet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én még mindig 270-ért tankolom a szemétlevet. :lol:

jajj ne vedd fel, nincs vele semmi bajom csak nekem nem jött be (átalakító nélkül persze), sokat evett tőle a verda ha már 15-20%-nál több volt benne és erősebbnek se éreztem. Most gáznál érdekes, alacsony fordulaton még nem kapcsol át gázra benzinen gyengének érzem, amint gázon megy megindul... viszont 5000-es fordulat felett érezhető hogy nem tetszik neki.

Link to comment
Megosztás:

jajj ne vedd fel, nincs vele semmi bajom csak nekem nem jött be (átalakító nélkül persze), sokat evett tőle a verda ha már 15-20%-nál több volt benne és erősebbnek se éreztem. Most gáznál érdekes, alacsony fordulaton még nem kapcsol át gázra benzinen gyengének érzem, amint gázon megy megindul... viszont 5000-es fordulat felett érezhető hogy nem tetszik neki.

5000 felett meg akkor nem kell járni vele. :lol: Ne húzasd addig. :lol:

Olyan 4000 felett a gázból is többet eszik.

Link to comment
Megosztás:

5000 felett meg akkor nem kell járni vele. :lol: Ne húzasd addig. :D

Olyan 4000 felett a gázból is többet eszik.

tudom, nem is stabil 5000röl beszélek, de azért néha szeretem oda lőni neki, a városban a sok szerencsétlen láttán elpattan sürün a cérna.. :lol: de nagyon elégedett vagyok, beállt a fogyim 10,2 körülre, 1 hónapja lesz lassan benne a gáz, 2200km-t tettem azóta bele, már megspóroltam 30ezret kb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves Sorstársak. 2009-es (áprilisban múlt 2 éves) 1,4-es G-s Astrám van, 22e Km-el. Motorkódom így kezdődik: Z14XEP19.....Évi kb 10.000 km-t megyek csak, de ezt a 400 Ft-os benzinárat már nagyon sokallom. Kérem szíveskedjetek összefoglalni/segítséget nyújtani, hogy mit válasszak, mire figyeljek, ha most belevágok. Melyik gyártó melyik tipúsát szereltesse be e kis 1,4-es motorhoz egy szakmailag hozzá nem értő ember? Netán van e valakinek a fórumról tapasztalata, hogy Miskolcon hová lenne érdemes vinnem beszereltetni? (sufni szóba sem jöhet, csak rendes komoly autós műhely/szervíz/szerelő cég. Egyáltalán milyen árakra számíthatok? (Mielőtt letolnátok, visszaolvastam 6-7 oldalt, de nem találtam meg a válaszokat)

Segítségetek előre is köszönöm. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Viszont szerintem kevesebbet eszik az osztrák illetve német gázból a kocsi.... :D

Persze-persze! :D A svájci gáztól meg szinte nulla lesz a fogyi! :lol:

Netán van e valakinek a fórumról tapasztalata, hogy Miskolcon hová lenne érdemes vinnem beszereltetni? (sufni szóba sem jöhet, csak rendes komoly autós műhely/szervíz/szerelő cég. Egyáltalán milyen árakra számíthatok? (Mielőtt letolnátok, visszaolvastam 6-7 oldalt, de nem találtam meg a válaszokat)

Segítségetek előre is köszönöm. Üdv!

Hát,nem tudom van-e itt Miskolci gázos cartárs? :lol:

Annyit beszélünk itt már róla,hogy én is elgondolkoztam rajta, berakom a gázt!

esetleg?:italgáz kft

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves Sorstársak. 2009-es (áprilisban múlt 2 éves) 1,4-es G-s Astrám van, 22e Km-el. Motorkódom így kezdődik: Z14XEP19.....Évi kb 10.000 km-t megyek csak, de ezt a 400 Ft-os benzinárat már nagyon sokallom. Kérem szíveskedjetek összefoglalni/segítséget nyújtani, hogy mit válasszak, mire figyeljek, ha most belevágok. Melyik gyártó melyik tipúsát szereltesse be e kis 1,4-es motorhoz egy szakmailag hozzá nem értő ember? Netán van e valakinek a fórumról tapasztalata, hogy Miskolcon hová lenne érdemes vinnem beszereltetni? (sufni szóba sem jöhet, csak rendes komoly autós műhely/szervíz/szerelő cég. Egyáltalán milyen árakra számíthatok? (Mielőtt letolnátok, visszaolvastam 6-7 oldalt, de nem találtam meg a válaszokat)

Segítségetek előre is köszönöm. Üdv!

Szia!

Én LandiRenzot tettetem bele...Nem rossz...

Megtérülés 210Ft-os LPG árral, és 220e Ft-os beszereléssel, és azt is számolva, hogy eszik benzint amíg hideg olyan 35-40e km nekem. (benzin fogyim előtte 6l, LPG-ből 7l+ 0.7l benzin átlagba eddig, de még nem volt tél) Ha több benzint evett a tied akkor gyorsabban térül meg. Tankolásaimat láthatod az aláírásra kattintva...

Ha rövidebb távokon használod használod 8km alatt nem biztos hogy érdemes belerakatni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sziasztok Kedves Sorstársak. 2009-es (áprilisban múlt 2 éves) 1,4-es G-s Astrám van, 22e Km-el. Motorkódom így kezdődik: Z14XEP19.....Évi kb 10.000 km-t megyek csak

Szerintem ilyen alacsony futásteljesítmény mellett nem érdemes. Most van egy 2,5 éves autód, mire megtérül a gázszett, lesz 5-6,5 éves. Hogy azért még keress is rajta, illene még legalább 3-4 évig használni (a kocsi lesz 8-9 éves), de akkor is kérdés, hogy mikor akarod eladni, eladáskor ki kell-e szereltetni a szettet, ...

Én évente megyek kb. 25-30e km-t, a szett beszerelése lassan (kb. 1,5 év után) megtérül. A most 3 éves kocsimat még legalább 3 évig tervezem használni, addig még kb. 500e-et lehet fogni a gázzal rajta (jelen árak alapján).

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves Sorstársak. 2009-es (áprilisban múlt 2 éves) 1,4-es G-s Astrám van, 22e Km-el. Motorkódom így kezdődik: Z14XEP19.....Évi kb 10.000 km-t megyek csak, de ezt a 400 Ft-os benzinárat már nagyon sokallom. Kérem szíveskedjetek összefoglalni/segítséget nyújtani, hogy mit válasszak, mire figyeljek, ha most belevágok. Melyik gyártó melyik tipúsát szereltesse be e kis 1,4-es motorhoz egy szakmailag hozzá nem értő ember? Netán van e valakinek a fórumról tapasztalata, hogy Miskolcon hová lenne érdemes vinnem beszereltetni? (sufni szóba sem jöhet, csak rendes komoly autós műhely/szervíz/szerelő cég. Egyáltalán milyen árakra számíthatok? (Mielőtt letolnátok, visszaolvastam 6-7 oldalt, de nem találtam meg a válaszokat)

Segítségetek előre is köszönöm. Üdv!

Szia!

Az elejétől kezd olvasni. Pont egy éve lett megnyitva a Topik.

Nem biztos, hogy megéri neked. Bár elöbb-utóbb megtérül, de nállad inkább utóbb. :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Én nem látom semmi akadályát,hogy belerakassa a gázt!Megvan rá a pénze az akarata,hogy

olcsóbban tankoljon, a megtérülés időtartama pedig nem elsődleges neki,miért ne

tehetné bele?

Ha nagyobb ütemben kezd nőni a benzinár és esetleg még tudna külföldön

olcsóbban tankolni gázt,akkor neki is hamarabb visszajön a befektetése,lehet már 2 év alatt.

Link to comment
Megosztás:

Én nem látom semmi akadályát,hogy belerakassa a gázt!Megvan rá a pénze az akarata,hogy

olcsóbban tankoljon, a megtérülés időtartama pedig nem elsődleges neki,miért ne

tehetné bele?

Ha nagyobb ütemben kezd nőni a benzinár és esetleg még tudna külföldön

olcsóbban tankolni gázt,akkor neki is hamarabb visszajön a befektetése,lehet már 2 év alatt.

:lol:

Magamból kiindulva, többet is fog menni gázzal, mert az sokkal kevesebbe kerül. Ergo még a WC-re is azzal fog járni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Magamból kiindulva, többet is fog menni gázzal, mert az sokkal kevesebbe kerül. Ergo még a WC-re is azzal fog járni. :lol:

Rövid távra nem érdemes, mert benzinnel indul. Főleg ha hidegen indulsz mindig, akkor benzinnel megy.

Nekem 1900km alatt megevett fél tank benzint mellé... 12km-re járok melózni az a megtett km-ek nagy része, talán 2 alkalom volt, ami 50km-nél töb volt. Télen ez még rosszabb lesz, mert nem is fűtött garázsban állok. Majd ha elkezdődik a suli, és járok Bp-re, az majd javít az arányomon.

Link to comment
Megosztás:

hamarabb megtérül :lol:

4 hónap alatt 7e km raktam bele :lol:

Hát, nekem kb 2 hónapja rakták be és már 6500 km van benne... Komolyan nem értem, lehet hogy én holdkóros vezető vagyok....

Viszont érdekes a kocsi, most megint eltűnt a hibaüzenet.. Néha előjön, néha nem...

Viszont a fogyasztás múltkor 8,8 lett. Nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.