Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

éh most délután szomorúan tapasztaltam hogy nincs már 195 ftos gáz :D

203 az új ár...

beszélgettem a tulajjal...

előjelzések szerint év végére náluk 230-235 lesz a gáz

és ők a legolcsóbbak

elmondása szerint év végere a benzin és a gázolaj 420-430 lesz a legolcsóbb helyeken

tavaszra 500 ft is lehet a benzin és gázolaj

legalább is ezek a belső információk

de ne legyen igaza

Nálunk már 220Ft.

Ha marad az hogy a benzin 60%-ba kerül, akkor nincs gond....

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, hogy ennek a bizonyos biztonsági szelepnek ill. multiszelepnek a meglétét hogy lehet megállapítani? Az Astránál (még) nem érint a dolog, mert nincs benne gáz, viszont van a családban egy gázos Lada, aminél jó lenne tudni, hogy érvényes-e rá ez az engedmény. Ez a szelep az a szelep ami a gáztartályon van? A benne lévő gázszett valami ősrégi darab lehet, de a tartály volt már cserélve néhányszor a nyomáspróba lejárta okán, akkor lehet, hogy rendelkezik ezzel a biztonsági szeleppel?

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, hogy ennek a bizonyos biztonsági szelepnek ill. multiszelepnek a meglétét hogy lehet megállapítani? Az Astránál (még) nem érint a dolog, mert nincs benne gáz, viszont van a családban egy gázos Lada, aminél jó lenne tudni, hogy érvényes-e rá ez az engedmény. Ez a szelep az a szelep ami a gáztartályon van? A benne lévő gázszett valami ősrégi darab lehet, de a tartály volt már cserélve néhányszor a nyomáspróba lejárta okán, akkor lehet, hogy rendelkezik ezzel a biztonsági szeleppel?

Ha jól tudom, akkor onnan tudod megállapítani, hogy gyújtás ráadásánál a tartálynál is kattan a szelep, nem csak a motortérben.

Van olyan is, amelyiknek csak a motortérben van. Ladáról beszélek...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap büszkén mentem be Egerbe egy mélygarázsba :D

Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: ha egy mélygarázs bejáratánál ott van az LPG tiltó tábla, akkor a jelenleg hatályos törvény ellenére sem mehetek be, jól sejtem?

Vagyis csak akkor mehetek le, ha nincs semmi, ami ezt tiltsa, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: ha egy mélygarázs bejáratánál ott van az LPG tiltó tábla, akkor a jelenleg hatályos törvény ellenére sem mehetek be, jól sejtem?

Vagyis csak akkor mehetek le, ha nincs semmi, ami ezt tiltsa, ugye?

idézet a közlönyből :

601. § (1) Az éghetõ folyadékot és gázt szállító gépjármû csak erre a célra létesített külön gépjármûtároló helyiségben vagy

tárolóhelyen, más gépjármûvektõl elkülönítve helyezhetõ el úgy, hogy azok bármelyike a többi gépjármû mozgatása

nélkül kiállhasson. A jármû villamos berendezését feszültségmentesíteni kell.

(2) Gépjármû épület kapualjában – a családi házak kivételével – nem tárolható.

(3) Gépjármû udvarban az ajtó, ablak, erkély, kiürítésre, menekítésre szolgáló lépcsõ függõleges vetületétõl minden

irányban legalább 2 méter távolságra helyezhetõ el.

(4) Gépjármûtároló helyiségben vagy tárolóhelyen éghetõ folyadék, éghetõ gáz – a gépjármûbe épített

üzemanyagtartály kivételével – nem tárolható. Üzemanyagot, éghetõ folyadékot, gázt lefejteni, a gépjármûvet

üzemanyaggal feltölteni, tûzveszéllyel járó tevékenységet, továbbá a gázüzemanyag-ellátó berendezésen javítást

végezni tilos.

(5) A tisztán gázüzemû, a vegyes üzemû és a kettõs üzemû jármûvet tilos elhelyezni

a) cseppfolyós (propán-bután) üzemanyag esetén – kivéve a vonatkozó mûszaki követelményeknek megfelelõ

biztonsági szeleppel felszerelt jármûveket –

aa) talajszint alatti, jármû tárolására alkalmas tárolókban,

ab) tömegtartózkodású vagy nagy forgalmú épületek alatti terekben,

ac) olyan jármûtárolókban, amelyekben akna, vízzár nélküli csatornaszem, pincelejárat van, vagy amelybõl

talajszint alatti, illetõleg olyan helyiség nyílik, amelynek teljes levegõcseréje nem biztosított,

ad) ahol az átszellõzés el nem zárható módon nem biztosított,

:D sûrített földgáz üzemanyag esetén:

ba) tömegtartózkodású vagy nagy forgalmú épülethez közvetlenül csatlakozó zárt, átnemszellõzött terekben,

bb) ahol az átszellõzés el nem zárható módon nem biztosított.

(6) Az (5) bekezdés a) pontjában meghatározott terek bejáratánál, jól látható módon, a „Biztonsági szelep nélküli LPG

üzemû jármû részére tilos a behajtás” feliratú táblát kell elhelyezni.

a 6 bekezdés érdekes számunkra :P

Link to comment
Megosztás:

idézet a közlönyből :

(6) Az (5) bekezdés a) pontjában meghatározott terek bejáratánál, jól látható módon, a „Biztonsági szelep nélküli LPG

üzemû jármû részére tilos a behajtás” feliratú táblát kell elhelyezni.

a 6 bekezdés érdekes számunkra :D

Ja! Amennyiben nem cserélte le a táblát, a parkoló üzemeltetése szegi meg a rendeletet, nem az aki behajt. Vagy lehet hogy a sofőr is megszegi a KRESZ-t, de a végén a bíróság biztosan nem az autóst marasztalná el, hanem a parkolót!

Engem már hidegen hagy, hogy milyen táblát felejtettek kint! Merjen bárki szólni! Még a rendőr sem érdekelne, biztosan a jelvényszámának elkérésével nyitnék, ha ebbe beleköt! Ilyen táblával - kiegészítő tábla nélkül - elvileg már nem találkozhatnánk.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.