Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este sikerült lefoglalóznom egy g astrát z14xep motorral. Sok jót hallottam az lpg előnyeiről, de azt is hallottam, hogy nem igazán jó az lpg ebbe a típusba, mert ugyanis "átverjük" a gépet, nem tesz jót a motornak és sokszor előfordulhat, hogy villog a hibajelző lámpa... Erről tudna valaki véleményt/tanácsot adni?

Köszönöm!

Sokat mész majd vele?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este sikerült lefoglalóznom egy g astrát z14xep motorral. Sok jót hallottam az lpg előnyeiről, de azt is hallottam, hogy nem igazán jó az lpg ebbe a típusba, mert ugyanis "átverjük" a gépet, nem tesz jót a motornak és sokszor előfordulhat, hogy villog a hibajelző lámpa... Erről tudna valaki véleményt/tanácsot adni?

Köszönöm!

Ha jól van beállítva, akkor nem lesz hibakód...

Nekem 40e km alatt egy lambdaszonda adta be a kulcsot. Ezért kapott +5% LPG-t.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este sikerült lefoglalóznom egy g astrát z14xep motorral. Sok jót hallottam az lpg előnyeiről, de azt is hallottam, hogy nem igazán jó az lpg ebbe a típusba, mert ugyanis "átverjük" a gépet, nem tesz jót a motornak és sokszor előfordulhat, hogy villog a hibajelző lámpa... Erről tudna valaki véleményt/tanácsot adni?

Köszönöm!

már benne vagy, vagy Te tetetnéd bele? ugyanezzel a motorkóddal van nekem lpg, bő10000km-rel, eddig gond, villogás nélkül. így, hogy van lehetőségem gázzal menni megyek is vele, de ma már nem szereltetném be...

Link to comment
Megosztás:

már benne vagy, vagy Te tetetnéd bele? ugyanezzel a motorkóddal van nekem lpg, bő10000km-rel, eddig gond, villogás nélkül. így, hogy van lehetőségem gázzal menni megyek is vele, de ma már nem szereltetném be...

Ha magas a benzin ára, akkor még mindig megéri, főleg ha LPG/Benzin 250/450 ;)

Link to comment
Megosztás:

már benne vagy, vagy Te tetetnéd bele? ugyanezzel a motorkóddal van nekem lpg, bő10000km-rel, eddig gond, villogás nélkül. így, hogy van lehetőségem gázzal menni megyek is vele, de ma már nem szereltetném be...

Még nincs benne, csak elgondolkoztam rajta...

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este sikerült lefoglalóznom egy g astrát z14xep motorral. Sok jót hallottam az lpg előnyeiről, de azt is hallottam, hogy nem igazán jó az lpg ebbe a típusba, mert ugyanis "átverjük" a gépet, nem tesz jót a motornak és sokszor előfordulhat, hogy villog a hibajelző lámpa... Erről tudna valaki véleményt/tanácsot adni?

Köszönöm!

Ugyan ezt a kombót hajtjuk az asszonnyal 10e km óta, eddig semmi probléma nem volt.

Viszont mindenképpen oylan helyen szereltesd be ahol vállalnak garanciát mindenre.

Mi a itt rakattuk be:

http://medic-car.hu/gazauto-atalakitas/

nagyon korrektek

Link to comment
Megosztás:

Ó, mekkora pálfordulás! Az autó mégiscsak benzinnel megy? :D

(According to: "gázzal főzünk, olajjal sütünk, villannyal világítunk, az autó az benzinnel megy")

:D :D

nem erről van szó :)

csak 6hengernél egy picit több az átalakítás

és nem egy hengerfej van rajta és az se 30-40e :)

kb ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

:D :D

nem erről van szó :)

csak 6hengernél egy picit több az átalakítás

és nem egy hengerfej van rajta és az se 30-40e :)

kb ennyi :)

Ebbe a kis 1.4-be sem 30-40e egy hengerfej. :(

Jah, nálad sok lenne az átalakítás is. :) És mekkora tartály kellene,nagy az étvágya, de legalább megy ;)

Link to comment
Megosztás:

A folyadékoldali szűrőt mikor kell cserélni?

Landirenzo Omegas LSI ECOm van L102-es reduktorral.

A szervizben azt mondták, hogy ne cseréljem külön felesleges. Nekik igaz pénz lenne, de ne tegyem, mivel nem kell. Csak akkor, amikor a reduktort fel kell újítani. Amúgy a reduktorok mennyit bírnak? Én 80-100e-et olvastam, de érdekelne, hogy ennél vajon mennyit bírhat. De gondolom az átment gáz mennyisége is erősen befojásolja, nem mindeg, hogy mennyit eszik a kocsi.

A gázoldalit cseréljem csak, azt viszont kell. (30-40e km-enként, de azt 40e-nél lecseréltem)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!
Lassan elérkezettnek látom az időt, h beszereltessem a gázt a kocsiba. Egyrészt a benzinárak miatt is, másrészt sokat és külföldön használnám, és odakint olcsóbb is valamivel az LPG.
Az autó: Astra G 1.4, Z14XE.
Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
Melyik gázszettet (márka, típus) érdemes/lehet választani? Okoz a gáz valamilyen problémát ennél a típusnál? Gondolok itt olyanra, hogy: hibajelzés, motorvezérlő elektronika, AC pumpa stb.?
Mindenképpen pótkeréktartály lenne a nekem megfelelő. Ebből mekkora a max méret és abba mennyit lehet tölteni?
A beszerelés megáll-e 200k alatt?
Azt tudom, h be kell vezetni a forgalmiba. Van olyan műhely, ami erre jogosult vagy csak az okmányiroda? Ezek után közlekedhetek szabályosan az autóval vagy van egyéb teendő is?
Debrecenben tudtok-e ajánlani esetleg olyan műhelyt, ahol igényesen/megbízhatóan dolgoznak és jól be is állítják? (csak jobb egy személyes tapasztalat, mint a google-ben rábökni egyre)
Mire kell/érdemes odafigyelni a szett vásárlásánál és LPG használatánál?
Előre is köszönöm!

Többen Landirenzot szereltettünk be. Ha jól van beállítva, akkor nem lesz hibajelzésed. Ha mégis, akkor vissza kell vinni.

Nekem bruttó 53l-es, amibe olyan 42-43l LPG fér bele (80% töltöttség).

MediCar ami normális, igaz az nem Debrecen...

Link to comment
Megosztás:

Többen Landirenzot szereltettünk be. Ha jól van beállítva, akkor nem lesz hibajelzésed. Ha mégis, akkor vissza kell vinni.

Nekem bruttó 53l-es, amibe olyan 42-43l LPG fér bele (80% töltöttség).

MediCar ami normális, igaz az nem Debrecen...

A Medic-Car nekem Lovato rendszer ajánlott, s szerelt bele ugyanolyan motorkódú kocsiba mint a tiéd. Rákérdeztem miért ez, s nem Landi? Logikus választ nem kaptam, szerintük mindkettő tökéletes... :D

De tényleg korrekt társaság az eddigi tapasztalat alapján.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!
Lassan elérkezettnek látom az időt, h beszereltessem a gázt a kocsiba. Egyrészt a benzinárak miatt is, másrészt sokat és külföldön használnám, és odakint olcsóbb is valamivel az LPG.
Az autó: Astra G 1.4, Z14XE.
Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
Melyik gázszettet (márka, típus) érdemes/lehet választani? Okoz a gáz valamilyen problémát ennél a típusnál? Gondolok itt olyanra, hogy: hibajelzés, motorvezérlő elektronika, AC pumpa stb.?
Mindenképpen pótkeréktartály lenne a nekem megfelelő. Ebből mekkora a max méret és abba mennyit lehet tölteni?
A beszerelés megáll-e 200k alatt?
Azt tudom, h be kell vezetni a forgalmiba. Van olyan műhely, ami erre jogosult vagy csak az okmányiroda? Ezek után közlekedhetek szabályosan az autóval vagy van egyéb teendő is?
Debrecenben tudtok-e ajánlani esetleg olyan műhelyt, ahol igényesen/megbízhatóan dolgoznak és jól be is állítják? (csak jobb egy személyes tapasztalat, mint a google-ben rábökni egyre)
Mire kell/érdemes odafigyelni a szett vásárlásánál és LPG használatánál?
Előre is köszönöm!

Medic-nél tetettem be júniusban, akkor 218E volt (+25E a szelepkenő, nem mertem elhagyatni). Ahogy hallom azóta olcsóbb, megcsappant az átalakítási kedv az adóemelés miatt. Érdeklődj, alkudj. :icon1:

Astrára szinte minden beszerelő műhelynek van sorazat engedélye, így műszakira nem kell elvinni , adatlapot kapsz a beszerelésről, s azzal irány az okmányiroda. Mindegy mikorra kapsz időpontot, az adatlappal addig is teljesen legálisan, szabályosan használhatod.

Link to comment
Megosztás:

Landirenzo partner eppenseggel van Debrecenben a honlapjuk szerint:

Euroservice Plus Kft.

Tkp ha ezt vagy Lovatot veszek, akkor nem lesz gondom a beszereles utan? Csak tankolok es megyek? Zavoli esetleg?

Neked mennyire eleg a 42L?

csak tankolsz (ja, gázt azt nem te tankolsz, hanem tankoltatsz) és mész. nem lesz gondod, vagy ha mégis, akkor visszaviszed (garancia)

én 600 km-t elmegyek egy tank gázzal (kb 40L)..+ némi benzin..de az Z14XEP ugye nem egy zabagép...

Link to comment
Megosztás:

Landirenzo partner eppenseggel van Debrecenben a honlapjuk szerint:

Euroservice Plus Kft.

Tkp ha ezt vagy Lovatot veszek, akkor nem lesz gondom a beszereles utan? Csak tankolok es megyek? Zavoli esetleg?

Neked mennyire eleg a 42L?

A többi rendszert nem ismerem, csak a Landit, nekem ~40e alatt semmi problémám nem volt a gázrendszerrel.

Egy lambdaszondát kellett cserélni ~95e-nél (~35e gázos km-nél).

~90e-nél tettem bele szelepkenőt....

42l-re én 600km után szoktam tankolni. De autópályás utaknál 550-nél is kifogyhat, de országúton akár még a 700km-t is elmegy. Aláírásomban a 'katt' fogyasztási adatok, azok reálisabb képet adnak... De számolj 0,5-0,8l + benzinfogyasztással is 100km-enként!

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.