Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Teljesen igazad van, de akkor is jobb adó nélkül, gyorsabban bejön az ára. Te többet mész mint én. Amúgy most milyen az összátlagfogyid, vagyis eddig az új injektorokkal?

Csak abból tudnak adót behajtani, amit meg tudnak fogni.

De a sok segélyből eltartott, a sok veszteséges vagy éppen nem nyereséges vállalkozás (papíron, de valóságban nem, mert ki az a hülye aki úgy csinálná), ahol minimálbérért dolgoznak (a többit zsebbe) nah azt kellene megszüntetni, s nem lenne ekkora hiány....

pénteken tudom megmondani. akkor fogok megint tankolni :D

Link to comment
Megosztás:

szerintem én sem vagyok ideges.

ha emelnek akár 50 forintot az LPG árán, akkor majdnem 100 FT tal lesz több az ára, mint a környező országoknál... ( pl Horvátország ahol ugye 184 vagy 186 Ft a gáz 4,98 kuna ) de akkor iscsak 250-270 lesz, ami azért bőven alatta van a benzin árának....

Azért arról mindenki szívesen elfelejtkezik, hogy gázból többletfogyasztás is van, + még a benzin is fogy! Szorozd meg a 270-et mondjuk 1,2 -vel. Az 325. Még olcsóbb, de a gáz minden hátrányával, és a járulékos szervízköltségekkel, már közel sem annyira érné meg, mint most!

De ettől függetlenül én sem félek, mert ugye az LPG-n tudtommal már van jövedéki adó. Ha jól tudom, a környezetbarát tulajdonsága miatt van rajta valami támogatás. Ezért olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Azért arról mindenki szívesen elfelejtkezik, hogy gázból többletfogyasztás is van, + még a benzin is fogy! Szorozd meg a 270-et mondjuk 1,2 -vel. Az 325. Még olcsóbb, de a gáz minden hátrányával, és a járulékos szervízköltségekkel, már közel sem annyira érné meg, mint most!

De ettől függetlenül én sem félek, mert ugye az LPG-n tudtommal már van jövedéki adó. Ha jól tudom, a környezetbarát tulajdonsága miatt van rajta valami támogatás. Ezért olcsóbb.

Én is ezt mondom :D

Link to comment
Megosztás:

Azért arról mindenki szívesen elfelejtkezik, hogy gázból többletfogyasztás is van, + még a benzin is fogy! Szorozd meg a 270-et mondjuk 1,2 -vel. Az 325. Még olcsóbb, de a gáz minden hátrányával, és a járulékos szervízköltségekkel, már közel sem annyira érné meg, mint most!

De ettől függetlenül én sem félek, mert ugye az LPG-n tudtommal már van jövedéki adó. Ha jól tudom, a környezetbarát tulajdonsága miatt van rajta valami támogatás. Ezért olcsóbb.

azért 60 Ft különbségért se szar a gáz... mert ha megfeszülsz se tudsz 60 Ft tal olcsóbban benzintvenni :D

Link to comment
Megosztás:

én mondtam hogy hozzunk tartállyal :D

Ööö, nem tudom Ti merre laktok, de itt Révkomáromban most 0,68 euró az átlag LPG ár. Ez kb. olyan mint a horvát, a 95ös perpill. 1,45 - több mint a duplája (amennyire emlékszem, a max. 70 cent és 1,50 volt)

Most érzem ahogy népszerü lettem.... :icon4:

Link to comment
Megosztás:

azért 60 Ft különbségért se szar a gáz... mert ha megfeszülsz se tudsz 60 Ft tal olcsóbban benzintvenni :icon4:

60-al nem, de 30-40-el még igen! (Nincs mesze Ukrajna) 30 ft különbséggel mikorra jönne vissza a 230e -s gázrendszer? Jól számolok, 110e km? Így már nem vállalnám!

(Persze ott a gáz is 130 , csak ahhoz nehezebb hozzájutni. Ekkor már Mohamednek kell a hegyhez menni. :D )

Link to comment
Megosztás:

bakker... nincs messze ukrajna. neked... nekem nagyon messze van........ :D

szóval én nagyon örülök, hogy ennyibe kerül, és biztos kurvaanyáznék ha felemelnék, de ha sokatsokat emelnének, de még mindig olcsóbb akkor én örülnék hogy olcsóbb....

hát ennyi :icon4:

Link to comment
Megosztás:

én meg ma megjártam Bécset odavissza.

olyan 11,5 körül evett pályán. ( a zafira mivel magas, gyenge, (egy nagy szar ) ilyen temponál pályán olyan 10 liter körül eszik benzinből )

a városi fogyim a héten 9,5L/100 km volt.

és

már csak 600 km kell , és 10.000 km lesz a gázszettben :D

Link to comment
Megosztás:

én meg ma megjártam Bécset odavissza.

olyan 11,5 körül evett pályán. ( a zafira mivel magas, gyenge, (egy nagy szar ) ilyen temponál pályán olyan 10 liter körül eszik benzinből )

a városi fogyim a héten 9,5L/100 km volt.

és

már csak 600 km kell , és 10.000 km lesz a gázszettben :D

Akkor most az új szettel sem lett alacsonyabb a fogyid? Pedig azért cseréltetted....

Link to comment
Megosztás:

nem azért cseréltettem. hanem azért hogy müködjön, ne rángason, induljon benzinnel, lehessen rendesen használni az autót. most lehet, müködik rendesen.

a fogyasztásom beállt ennél a szintnél, majd ha lesz időm, és energiám elviszem egy beállítás ellenörzésre, de szerintem most jó, jól megy, nincs egy rossz szavamse rá....

Link to comment
Megosztás:

én meg ma megjártam Bécset odavissza.

olyan 11,5 körül evett pályán. ( a zafira mivel magas, gyenge, (egy nagy szar ) ilyen temponál pályán olyan 10 liter körül eszik benzinből )

a városi fogyim a héten 9,5L/100 km volt.

és

már csak 600 km kell , és 10.000 km lesz a gázszettben :D

Hát, nem jobban alulmotorizált, mint az enyém. A múltkor írtál sebességeket és hozzátartozó fordulatszámokat. Az enyémé dettó. Akkor a végsebessége olyan 165 körül van? Negyedikben. Ötödikben az enyém soha nem érné el. Esetleg szakadékban.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem jobban alulmotorizált, mint az enyém. A múltkor írtál sebességeket és hozzátartozó fordulatszámokat. Az enyémé dettó. Akkor a végsebessége olyan 165 körül van? Negyedikben. Ötödikben az enyém soha nem érné el. Esetleg szakadékban.

az az igazság, hogy nem próbáltam ki ,és nem is fogom....

5. ben megy 4000 fordulaton GPS szerint 126 ( mutató 130 alatt egy hajszállal ) ot, és ez a lényeg nekem. ez még az épp hogy vállalható tempo. Birna egy hosszabb ötödiket, a Coupém 4000 nél pont 140 et ment, az jobb lenne nekem ebbe, viszont a motor nagyon gyenge ehhez a bódéhoz.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.