Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Én múltév őszén NGK BKR5EK 7956 tipusu gyertyákat tettem bele.

Az elektronikát néztem az előőzőleg megtalálható képen látott zavollival megeggyezik az enyém is.

Lásd a képen, link

Jelenlegi fogyik gázosok?

szia,

fogyi adatok :

országút 10 liter gáz , város 14 liter gáz , az autó automata váltós, 1.6-16 V

egyébként nekem is Zavoli hengerenkénti rendszerem van ...

mi ez az elektronikai egység ?

Link to comment
Megosztás:

szia,

fogyi adatok :

országút 10 liter gáz , város 14 liter gáz , az autó automata váltós, 1.6-16 V

egyébként nekem is Zavoli hengerenkénti rendszerem van ...

mi ez az elektronikai egység ?

:lol: Mennyit evett benzinből, vagy azt nem is próbáltad?

Nekem 9re jön ki a főként országúti vegyes. városba nem járok így azt nem tutom...

Az elektronika hivatott szabályozni a gáz mennyiségét, elvileg a lambdaszonda jele alapján.

Ha jól van beállítva, akkor felváltva villog egy piros és zöld led benne.

Az állítást pedig egy vezérelt léptetőmotor végzi, ami nekem közvetlen a befecskendezés előtt van a csőre szerelve.

Link to comment
Megosztás:

Én múltév őszén NGK BKR5EK 7956 tipusu gyertyákat tettem bele.

Az elektronikát néztem az előőzőleg megtalálható képen látott zavollival megeggyezik az enyém is.

Lásd a képen, link

Jelenlegi fogyik gázosok?

Jééé ez az én képem? :lol:

A fogyasztás olyan 7,8ra jött ki így télen amit kicsit sokallok bár a hideghez képest jó. (volt már 8,2-is)

Igaz dúrva előzések mellőzve vannak. :D Remélem jó idő eljövetelével jobb is lesz a fogyasztásom, meg tavasszal majd kipucoltatom, meg szűrőcsere.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a számítási technikát nem igazán értem! :lol:

Annyi a lényeg, hogy én nem azt mondom a kutasnak, hogy 50 liter gázt, hanem hogy tele. Ilyenkor meg ugye a 2 teletank között lehet eltérés, sőt biztos (gáz nyomása, tankban maradt gáz mennyisége, stb). Pl.: Az egyik teletank mondjuk 48 liter, elmész 630 km-t, a másik meg 52. Ha a 48 literrel számolok, akkor 7,62 az átlag. Ha 52-vel számolok, akkor meg már 8,25, holott te nem az 52 literrel tettél meg 630 km-t, hanem 48-al.

És azért mondom azt, hogy az igazán pontos fogyasztási adat úgy jön ki, hogy azzal a gázmennyiséggel számolsz, amivel megtetted az adott távot, és nem azzal, amit a megtett táv után beletankolsz. Ergo nem úgy, mint a benzinnel. De ez már tényleg csak szőrszálhasogatás.

Anno, még amikor BP-n melóztam, mindig teljesen kiürítettem a gázt, de két teletank soha nem volt egyforma. Mindig volt pár liter eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Annyi a lényeg, hogy én nem azt mondom a kutasnak, hogy 50 liter gázt, hanem hogy tele. Ilyenkor meg ugye a 2 teletank között lehet eltérés, sőt biztos (gáz nyomása, tankban maradt gáz mennyisége, stb). Pl.: Az egyik teletank mondjuk 48 liter, elmész 630 km-t, a másik meg 52. Ha a 48 literrel számolok, akkor 7,62 az átlag. Ha 52-vel számolok, akkor meg már 8,25, holott te nem az 52 literrel tettél meg 630 km-t, hanem 48-al.

És azért mondom azt, hogy az igazán pontos fogyasztási adat úgy jön ki, hogy azzal a gázmennyiséggel számolsz, amivel megtetted az adott távot, és nem azzal, amit a megtett táv után beletankolsz. Ergo nem úgy, mint a benzinnel. De ez már tényleg csak szőrszálhasogatás.

Anno, még amikor BP-n melóztam, mindig teljesen kiürítettem a gázt, de két teletank soha nem volt egyforma. Mindig volt pár liter eltérés.

Huhh kicsit bonyolultnak hangzik! :D

Én úgy számolom hogy tankolok full tele, lenyomom a napi számlálót és a legközelebbi kb 400-420-nál meg megtankolom fullra. Mivel ugyan azon az útszakaszon ugyan olyan tempóval használom nem igazán szokott eltérés lenni, max ha többen megyünk néha más útszakaszon, buli vagy bevásárlás. Nagyjából 100km-eren olyan fél vagy kicsit több eltérés szokott lenni. Meg ugye szeptembertől van meg az autó szóval ahoz tudom csak hasonlítani. :lol:

A lényeg hogy megtankolom pl 32litert elosztom a 420km-errel és megszorzom 100-al! B)

Link to comment
Megosztás:

:D hát a gáz kút és kút közti elvileg nem létező külömbséget úgylátom nem csak én tapasztalom akkor.

Nekem annyival könnyebb talán, hogy nekem a tele tankolás az nem 30-40liter, hanem 80-120liter közt van általában.

Mert én itthon csak annyit tankolok ami elegendő addig amíg kiérek, és ezt hozzáadom a kint fullra tankolthoz és úgy osztom a km-t ami általában szintén 1000 felett van...

Az elektronika előtt 8,5l/100km körül volt az átlag, ősszig.

Majd a tél beálltí után ősszel kapott elektronikát és romlott :lol: 8,8-9,2 közt átlag 9l/100km lett.

Most lesz egy nagyobb kiruccanás amire nem kell sietnem, így kipróbálom a 90-es tempóval nem hajszolva mit hozok ki belőle.

De ez is majd febr végén derül csak ki, mert akkor jutok ki újra teli tankolni...

Link to comment
Megosztás:

Huhh kicsit bonyolultnak hangzik! :lol:

Semmi bonyolultság nincs a számításban, csak arra kell figyelni, hogy ha _pontos_ fogyasztást akarsz mérni, akkor azzal a gáz mennyiséggel kell számolj, amelyikkel megtetted az utat. Persze a benzines számítás is alkalmazható, csak ott előfordulhat akár fél (ha nem több) literes eltérés is ~50 liter gáz esetén. Száznál ugye ez már a duplája is lehet.

Másik, és ez a legmegbízhatóbb, ha mindig pontosan ugyanannyit tankolsz.

Link to comment
Megosztás:

:lol: hát a gáz kút és kút közti elvileg nem létező külömbséget úgylátom nem csak én tapasztalom akkor.

Már hogyafenébe ne lenne különbség. Sőt, megkockáztatom, hogy ugyanazon a kúton is eltérő lehet 2 telitank, ugyanis a gáztartály kint van a szabad ég alatt, így a hőingadozás befolyásolja a gáz sűrűségét. A benzinnel ez azért nem fordulhat elő, mert ott a tartályok a föld alatt vannak, és ott nincs számottevő ingadozás.

Meg is mondta a csepeli shell kutas, hogy télen a tartályukba sokkal több gáz fér be, mint nyáron.

Pl. tegyél ki nyáron a napra 20 liter benzint egy kannába. Vidd le a pincébe, nézd meg hány liter lesz belőle. Vagy fordítva. Arra vigyázz, hogy tudjon szellőzni. De gondolom ezt neked nem kell bemutatni. B)

De erről már volt volt egyszer egy rege itt a fórumon. :D

Link to comment
Megosztás:

Na igen azért a téli nyári között biztos van különbség, de mivel ugyan olyan dög hidegben tankolok hetente 1x hazafele meló után igy ez elhanyagolható. Bár még attól is függ pl egyik kúton első kattanásnál már nem nyomja tovább ahol meg tankolok, ott pl 6380 akkor simán mondja hogy kerekít és nyomja még 6500-ig. :D De akkor úgy mondom hogy ugyan azon az útszakaszon, ugyan olyan tempóval 90-100-al az előző gázüzemű autómhoz képest ez kb 2literrel kevesebbet eszik így télen! :D Bár a másik meg másban volt pár dologban jó! B) Viszont ezt az autómat meg másért imádom! :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D Mennyit evett benzinből, vagy azt nem is próbáltad?

Nekem 9re jön ki a főként országúti vegyes. városba nem járok így azt nem tutom...

Az elektronika hivatott szabályozni a gáz mennyiségét, elvileg a lambdaszonda jele alapján.

Ha jól van beállítva, akkor felváltva villog egy piros és zöld led benne.

Az állítást pedig egy vezérelt léptetőmotor végzi, ami nekem közvetlen a befecskendezés előtt van a csőre szerelve.

BENZINES ADATOK :

VÁROS : 12-13 LITER

ORSZÁGÚT : 8 LITER

AUTÓPÁLYA : 9.5 LITER

ezért lett átalakítva .... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na igen azért a téli nyári között biztos van különbség, de mivel ugyan olyan dög hidegben tankolok hetente 1x hazafele meló után igy ez elhanyagolható. Bár még attól is függ pl egyik kúton első kattanásnál már nem nyomja tovább ahol meg tankolok, ott pl 6380 akkor simán mondja hogy kerekít és nyomja még 6500-ig. B) De akkor úgy mondom hogy ugyan azon az útszakaszon, ugyan olyan tempóval 90-100-al az előző gázüzemű autómhoz képest ez kb 2literrel kevesebbet eszik így télen! :D Bár a másik meg másban volt pár dologban jó! :D Viszont ezt az autómat meg másért imádom! :lol:

Mid is volt előtte? Előnyök hátrányok kicsit részletesebben a két autó közt?

A kutak közt hivatalosan azért nem volna szabad különbségnek lenni, mert azonos nyomáson kellene tölteniük, ezáltal csak a kocsi tartályában lévő gáz hőmérséklete számítana.

Csak ugye mint mondod, az azonos nyomásig töltik sem igaz...

(Ja am az az én képem amit nemrég beraktam :) )

BENZINES ADATOK :

VÁROS : 12-13 LITER

ORSZÁGÚT : 8 LITER

AUTÓPÁLYA : 9.5 LITER

ezért lett átalakítva .... :D

Ezen nem csodálkozom hogy át lett alakítva, mondjuk az automatát nem értem, de ha neked az kell :D

Link to comment
Megosztás:

Mid is volt előtte? Előnyök hátrányok kicsit részletesebben a két autó közt?

Lada Samara 1,3-as (Csacsi) 4-es váltó 3ajtós. A papámtól örököltem, új korától kezdve használta. Körvonalakban 16-évesen 83ezer km-er volt benne én 5évig használtam 154ezerig. Alaktrészekbe azért jóval olcsóbb. Pl a 100ezres nagyszervíz olajjal mindennel együtt megvolt 20ezer Ft-ból. Motorikusan nem volt baja csak ugye a kasztnin meglátszott a 21-év. Szerettem mert első autó, bár volt hogy cserbenhagyott de olcsón meglehetett oldani a dolgot. Kb olyan 9,5-öt fogyasztott ami egyik Ladához képest rossz a másikhoz képest meg kifejezetten jónak mondható. De erre azt mondtam mindig, hogy olcsóbban járok mint busszal! B)

Opelt is imádom, szerencsére kifogtam egy szép és jó példányt kopp....kopp...kopp... (kb 2év autóvásárlás után :D )

Így télen számolva 2 literrel kevesebbet fogyaszt, fiatal és a beszerelt gázhoz képest kevés km-errel vettem, az előző gazdája is nagyon vigyázott rá. Egyenlőre még nem is rohad (kivéve a tankajtónál kicsit) De gondolom idővel kijön rajta mert ez sajnos Opel benga. Kényelem szempontjából elfogadható az árához képest meg tényleg, belsőre viszont szerintem jobb mint pár új autó pl, hogy az a fröccsöntött recegős műanyag műszerfal amin a por meg tud állni de takarítani azt nem lehet. Ennek meg egy kis szilikon és olyan mint az új. Bár ez még gyári fényében tündököl azóta még le se kellett fújni. :D

Apámnak is volt pár Opelje közötte ilyen típus is szóval nem áll tőlem messze a dolog. :D

Bár lehet nem ilyen részletekre gondoltál de inkább kérdezz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mid is volt előtte? Előnyök hátrányok kicsit részletesebben a két autó közt?

A kutak közt hivatalosan azért nem volna szabad különbségnek lenni, mert azonos nyomáson kellene tölteniük, ezáltal csak a kocsi tartályában lévő gáz hőmérséklete számítana.

Csak ugye mint mondod, az azonos nyomásig töltik sem igaz...

(Ja am az az én képem amit nemrég beraktam B) )

Ezen nem csodálkozom hogy át lett alakítva, mondjuk az automatát nem értem, de ha neked az kell :lol:

egész pontosan a nejemnek kellett , mert ő nem "tud " mást vezetni , amcsiban hozzászokott a kuplung nélküli váltáshoz :D

egyébként én is nagyon szeretem az automatát , nem szeretnék már váltogatni ...

Link to comment
Megosztás:

Én múltév őszén NGK BKR5EK 7956 tipusu gyertyákat tettem bele.

Az elektronikát néztem az előőzőleg megtalálható képen látott zavollival megeggyezik az enyém is.

Lásd a képen, link

Jelenlegi fogyik gázosok?

Sziasztok!

Nekem is a fent említett elektronika került egy 2001-es X16SZR caravanba.

Fogyasztásról még nem tudok nyilatkozni, inkább kérdeznék valamit.

Ha ráadom a gyújtást, és nyomvatartom a gombot az utastérben lévő vezérlő bigyón, akkor egy kis idő múlva nem villog a narancssárga, hanem ég folyamatosan. És ha így indítózom, akkor olyan, mintha gázzal indítana.

Ez valami vészprogram az elektronikában, hogy benzin nélkül is lehessen azért indítani?

Szerintetek szabad ezt a funkciót rendszeresen, vagyis mostantól mindig használnom? (persze csak ha elég meleg van)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is a fent említett elektronika került egy 2001-es X16SZR caravanba.

Fogyasztásról még nem tudok nyilatkozni, inkább kérdeznék valamit.

Ha ráadom a gyújtást, és nyomvatartom a gombot az utastérben lévő vezérlő bigyón, akkor egy kis idő múlva nem villog a narancssárga, hanem ég folyamatosan. És ha így indítózom, akkor olyan, mintha gázzal indítana.

Ez valami vészprogram az elektronikában, hogy benzin nélkül is lehessen azért indítani?

Szerintetek szabad ezt a funkciót rendszeresen, vagyis mostantól mindig használnom? (persze csak ha elég meleg van)

:lol: Akkor következzenek a képek, kinek mi van az utastérben :D

Mert vagy én nem is figyeltem eddig, vagy nincs is rajta nekem gomb... De hamarosan kiderül!

Nekem egyébként volt egy időszak hogy rögtön átcsapta gázra, vsz azért mert kis gázt adtam indításnál, de erről leszoktam.

Most benzinnel indul és utána első evileg 2000, (nekem hallomásra lényegesen kevesebbnek tűnik) vált át.

Egyébként az maga nem okozna problémát hogy gázzal indítod, véleményem szerint.

Inkább az a prücök, hogy gázzal azért picit tovább tekeri a motort, mert még melegbe sem indul vele úgy mint benzinnel azért.

De tudok olyat aki csak és kizárólag gázzal használta és nincs problémája, !többszáz ezer! km után sem.

Én elektronika miatt nem teszem, meg mert hamarabb indul benzinnel, és benzint sztem ha havi 1 max 2 ezrest ihat meg csupán.

Link to comment
Megosztás:

Ez valami vészprogram az elektronikában, hogy benzin nélkül is lehessen azért indítani?

Szerintetek szabad ezt a funkciót rendszeresen, vagyis mostantól mindig használnom? (persze csak ha elég meleg van)

Ezt télen inkább nem használnám, hogy a reduktor ne fagyjon le. Ill. akkor, ha mittomén mész, meg kell állj pár percre (bolt, tankolás, kutyafüle), de a motor még nem hűlt ki, és inkább gázzal indulsz, mert minek fogyassza a benzint.

Link to comment
Megosztás:

De valami ilyesmire gondoltam :lol:

És íme a link kép a kapcsolómról.

Szia!

Nekem kb ilyen a kapcsolóm. De le fogom fényképezni.

Felül van 5 led. Az első narancs, a többi zöld. A 4 zöld a tartály töltöttség saccoló, a narancs meg villog, amíg benzinnel megy, de fordulatra át fog váltani. Ha átváltott, világít folyamatosan.

Ja, és ha megnyomom a gombját 1x, akkor benzin üzemmódra vált, amikor csak 1 piros led világít. Ha mégegyszer, akkor jön a villogós üzemmód.

Engem zavar egy kicsit az, hogy "fülre" sokkal nagyobb fordulaton vált csak át, nem 2000-en, és sajnálom még félmelegen is így bőgetni.

Annyira nem nehéz az indulás vele.

Időnként azért megyek majd benzinnel, mert azt mondják, meg tud romlani fél év alatt. (kicsapódnak az adalékok belőle)

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Ezt télen inkább nem használnám, hogy a reduktor ne fagyjon le. Ill. akkor, ha mittomén mész, meg kell állj pár percre (bolt, tankolás, kutyafüle), de a motor még nem hűlt ki, és inkább gázzal indulsz, mert minek fogyassza a benzint.

ha szekvenciális a gáz akkor nem is lehet vele gázzal idulni.....ha akarsz sem.

a keverőfejessel meg simán lehet......télen-nyáron.kell némi okosság és megy a dolog.a keverőfejes reduktorát kb. 70-100.000. km-enként fel kell újítani,nálam ez 60 ezerre redukálodik.kibírom,egy felújítás 2600 huf.....

Link to comment
Megosztás:

Enyém ilyen! :D

Átkapcsoló

Előző gazdája mondta ha netán kifogy a gáz akkor ezzel lehet átkapcsolni benzinre mármint azzal az egy gombbal.

Elvileg lehet indítani gázzal is valami vész indítást vagy mit olvastam. A kis könyvébe majd elolvasom ha nem felejtem el. Meg be is kellene már scannelnem csak scanner nincs amikor kellene. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.