Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2016. 03. 02. at 18:01, daykiller írta:

Az A Vectra üléscsatja tudja ezt a funkciót, de csak a vezetőoldali.

Köszi!

Szétnézek majd bontókban, és ha találok valami infót megosztom. 

Bár annyira nem lényeges, csak felmerült a kérdés, hogy az F astra tudta-e. Elvégre amikor beülök az első az öv. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Pingvin írta:

Sziasztok!

A jófogáson találtam B Vectrába valót, azt nem tudom be lehet-e szerelni F-ben lévő ülésbe.

Soha nem láttam még F-ben ilyen visszajelzős megoldást, de gondolom az ülésben is kell lennie valami kapcsolónak, érdekel, hogy miként oldhatták meg.

Ülésben nincs kapcsoló. Általában, ha egy autót beindítanak és használnak, jellemzően valaki ül a sofőr ülésben. :)

Link to comment
Megosztás:

On Saturday, March 12, 2016 at 12:29, zotya975 írta:

Ez bevált módszer a lopás kivédésére, főleg kistehernél szokták lopkodni, ahol nem kel felemelni csak aláfekszenek és csővágóval 3 perc alatt kiszedik. Valószinűleg én is a legolcsóbb 15-20 ezreset veszem alá. 2 dob+ kati: 30-40 ezer, műszaki vizsga ára: kb 25ezer, 4 nyári gumi 50 ezer, ez eddig 110-115 a kocsi értékének a fele, és még jön hozzá ha valami cserélnem kell rajta, talpas-kormányösszekötő esélyes, mert néha koppan. Ja olajat is kell cserélnem, tetőkárpitot újrahúznom, van némi rozsda a csomagtér ajtó élénél ( műszakin nem nézik) műszerfalat akarok cserélni, vagy ezt kárpitozni még nem tudom, egyre közeledik a kuplung csere, ( most hagytam el a kocsi teljes értékét) meg ami még közben jön.

Ha a műszerfal hélyra gondolsz akkor a minap találtam egy érdekes darabot villyanablak keresgélés közben. 

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Astra_f_tuning_belso_flokkolt_44795127.htm?first=1

Szürke beltérrel még lehet, hogy el is menne.

Link to comment
Megosztás:

On Saturday, March 12, 2016 at 12:29, zotya975 írta:

Ez bevált módszer a lopás kivédésére, főleg kistehernél szokták lopkodni, ahol nem kel felemelni csak aláfekszenek és csővágóval 3 perc alatt kiszedik. Valószinűleg én is a legolcsóbb 15-20 ezreset veszem alá. 2 dob+ kati: 30-40 ezer, műszaki vizsga ára: kb 25ezer, 4 nyári gumi 50 ezer, ez eddig 110-115 a kocsi értékének a fele, és még jön hozzá ha valami cserélnem kell rajta, talpas-kormányösszekötő esélyes, mert néha koppan. Ja olajat is kell cserélnem, tetőkárpitot újrahúznom, van némi rozsda a csomagtér ajtó élénél ( műszakin nem nézik) műszerfalat akarok cserélni, vagy ezt kárpitozni még nem tudom, egyre közeledik a kuplung csere, ( most hagytam el a kocsi teljes értékét) meg ami még közben jön.

Ha a műszerfal hélyra gondolsz akkor a minap találtam egy érdekes darabot villyanablak keresgélés közben. 

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Astra_f_tuning_belso_flokkolt_44795127.htm?first=1

Szürke beltérrel még lehet, hogy el is menne.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Tóth Balázs írta:

Ha a műszerfal hélyra gondolsz akkor a minap találtam egy érdekes darabot villyanablak keresgélés közben. 

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Astra_f_tuning_belso_flokkolt_44795127.htm?first=1

Szürke beltérrel még lehet, hogy el is menne.

Nem rossz, de én feketítésre gondolok, vagy ha behúzom, akkor vajszín műbőrre mint a tető, ajtókárpitok, kézifék-váltószoknya.:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Meghozta a futár tegnap délután a kipufogó dobokat és az univerzális katalizátort így a nap hátralévő része hegesztéssel-flexeléssel telt el. Szerencsére volt olyan vastag a cső hogy trafóval lehetett dolgozni. Esztétikusan nem túl szép, de irtó ronda, szerintem nem fúj ki sehol, de még nem raktam fel. A hátsó dobon valamiért volt 3 kampó mint a sedannal-5 ajtósnál ( először azt hittem ilyen dobot kaptam) ezeket levágtam és tettem rá egy függesztő bilincset. ( eddíg mindíg én gyártottam ilyet de 800 forintért nem fogok vesződni)Amikor a régi kati csonkjaira felraktam az univerzálisat vesztettem 1 centit hosszban, remélem ezzel nem lesz gond, ma délelőtt kiderül.

2175057-20160322-E3h8o1.jpg

2175058-20160322-MvZAOi.jpg

2175059-20160322-wiqxzi.jpg

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Meghozta a futár tegnap délután a kipufogó dobokat és az univerzális katalizátort így a nap hátralévő része hegesztéssel-flexeléssel telt el. Szerencsére volt olyan vastag a cső hogy trafóval lehetett dolgozni. Esztétikusan nem túl szép, de irtó ronda, szerintem nem fúj ki sehol, de még nem raktam fel. A hátsó dobon valamiért volt 3 kampó mint a sedannal-5 ajtósnál ( először azt hittem ilyen dobot kaptam) ezeket levágtam és tettem rá egy függesztő bilincset. ( eddíg mindíg én gyártottam ilyet de 800 forintért nem fogok vesződni)Amikor a régi kati csonkjaira felraktam az univerzálisat vesztettem 1 centit hosszban, remélem ezzel nem lesz gond, ma délelőtt kiderül.

 

 

 

Kicsit irigykedek. Hónapok óta szét van menve a középső dob kijövő csonkja. Elvittem hegeszteni egy ismihez, és hát nem pont akkor olvadt szét a villanydrót a falban így nem tudott hegeszteni! :D

Azóta is szépen burrog, meg indításkor kalamol...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, pszilaj írta:

Kicsit irigykedek. Hónapok óta szét van menve a középső dob kijövő csonkja. Elvittem hegeszteni egy ismihez, és hát nem pont akkor olvadt szét a villanydrót a falban így nem tudott hegeszteni! :D

Azóta is szépen burrog, meg indításkor kalamol...

 

2 órája, Pingvin írta:

Gratulálok hozzá Zotya! Szerintem jó lesz és sok balesetmentes Km-t kívánok az új kipuffhoz. Kíváncsian várom a további fejleményeket, hogy miként muzsikál mikor felkerül.

Hát alakul nekem is lyukas volt már régóta a középső is meg a hátsó is, foltozgattam eddíg aminek nem sok értelme volt mert csak munka meg pénz ( a töltöttdrót nem olcsó) volt benne, de mivel össze volt esve a dobok belső része hangos is volt. Nem ment simán a felrakás mert amit saccoltam 1 centi rövidülés az 3-4-volt és ennyit már nem tudott mozdulni a gumibakokon az egész előre. Így kénytelen voltam elvágni a vadi új középdob katalizátor felőli csövét és beletoldani 4 centit. De legalább megfordítottam a gyárban fordítva felhegesztett csatlakozó fület.  Most egész jó, nem ér bele semmibe, bár hangosabb mint vártam. Amikor megvettem az autót olyan halk volt hogy alig hallottam a motort, jó mondjuk azóta mentem vele 100ezer kilométert, meg szerintem rosszabb minőségű dobok kerültek rá, 7000-forintért lehet még az a "paróka" sincs benne.Kértem időpontot előműszakira holnap 11-re viszem aztán majd megmondják mit javítsak még. Esélyes talpas-összekötő jobb oldalt mert kopog, az egyik hátsó fékcső vakrozsdás, meg még ki tudja.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

 

Hát alakul nekem is lyukas volt már régóta a középső is meg a hátsó is, foltozgattam eddíg aminek nem sok értelme volt mert csak munka meg pénz ( a töltöttdrót nem olcsó) volt benne, de mivel össze volt esve a dobok belső része hangos is volt. Nem ment simán a felrakás mert amit saccoltam 1 centi rövidülés az 3-4-volt és ennyit már nem tudott mozdulni a gumibakokon az egész előre. Így kénytelen voltam elvágni a vadi új középdob katalizátor felőli csövét és beletoldani 4 centit. De legalább megfordítottam a gyárban fordítva felhegesztett csatlakozó fület.  Most egész jó, nem ér bele semmibe, bár hangosabb mint vártam. Amikor megvettem az autót olyan halk volt hogy alig hallottam a motort, jó mondjuk azóta mentem vele 100ezer kilométert, meg szerintem rosszabb minőségű dobok kerültek rá, 7000-forintért lehet még az a "paróka" sincs benne.Kértem időpontot előműszakira holnap 11-re viszem aztán majd megmondják mit javítsak még. Esélyes talpas-összekötő jobb oldalt mert kopog, az egyik hátsó fékcső vakrozsdás, meg még ki tudja.

Az enyém is folyamatosan hangosodik. De eddig én arra gondoltam, hogy elől a leömlő öntvény vékonyodik...

Link to comment
Megosztás:

1 perc, pszilaj írta:

Az enyém is folyamatosan hangosodik. De eddig én arra gondoltam, hogy elől a leömlő öntvény vékonyodik...

Én úgy vettem észre minél hátrább van annál gyorsabban tönkremegy a kondenzvíztől. A leömlőtől a katalizátorig még a gyár már 22 éve hátsó dobot már a 3.-at rakom rá a középsőt meg a másodikat. Kifúrtam a hátsó dob első részét lent így talán nyerek egy kis időt. Nem tudom miből van a leömlő ugye szemre öntvény, de hogy milyen ötvözet, mert csak felületi rozsdát léátok rajta.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, pszilaj írta:

Kicsit irigykedek. Hónapok óta szét van menve a középső dob kijövő csonkja. Elvittem hegeszteni egy ismihez, és hát nem pont akkor olvadt szét a villanydrót a falban így nem tudott hegeszteni! :D

Azóta is szépen burrog, meg indításkor kalamol...

Majd aztán neked is jól elgyengül az anyag és eltörik a cső és vonszolhatod magad alatt amíg találsz egy alkalmas parkolót ahol a süvítő szélben -4•C-ben a kocsi alatt hemperegve letudod szerelni :D 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Bundee írta:

Majd aztán neked is jól elgyengül az anyag és eltörik a cső és vonszolhatod magad alatt amíg találsz egy alkalmas parkolót ahol a süvítő szélben -4•C-ben a kocsi alatt hemperegve letudod szerelni :D 

 

Szerencsére a középső dob hátsó részéből tört ki a cső, így egész jól tartja magát a rendszer... :D

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

A mai napon az astrát elvittem előműszaki vizsgára. Mivel hibamentesnek találtatott sikeres műszaki vizsgát tett. 22ezer forintomban került plusz egy ezres a recepciós csajnak...

Gratulálok a friss vizsgához! Tavaly én is így jártam, és én is szívesen hagytam ott "egy sörre valót" a csapatnak. Talán ezt hívják ügyfél elégedettségnek, hálapénznek (ellentétben a mai jelentésével ahol a kenőpénzt értik/kérik ilyen címen).

Link to comment
Megosztás:

19 órája, pszilaj írta:

Gratyula... :-)

 

 

16 órája, Bundee írta:

Akkor tulajdonképpen mire kellett a kenőpénz? :D

 

12 órája, Pingvin írta:

Gratulálok a friss vizsgához! Tavaly én is így jártam, és én is szívesen hagytam ott "egy sörre valót" a csapatnak. Talán ezt hívják ügyfél elégedettségnek, hálapénznek (ellentétben a mai jelentésével ahol a kenőpénzt értik/kérik ilyen címen).

Köszönöm! Tulajdonképpen azért adtam egy ezrest a csajnak mert komoly hibalistára számítottam a fékem szinte minden méréskor felemás, valami kopog jobb elől, de ezek szerint nem találták pedig sokáíg nyúzták. Így örültem hogy csak ennyi volt és a megmaradt pénzt költhetem a nyári gumira, kuplungra, tetőkárpitra, olajcserére...stb.:-)

Link to comment
Megosztás:

Én most készülök venni 2 komplett lengőkart, 2 kormányrúdfejet, na meg egy középső dobot.

Aztán a nyáron kellene egy garnitúra fékpofa hátra, valószínűleg 2 munkahegerrel.

Egy új szélvédő, mert pont az orrommal egy vonalban van egy kavicsfelverődés. Hozzátenném most lenne 3 éves a szélvédő.

Aztán lehet, hogy az alján is kellene lakatolni a küszöbök környékén.

Ezek után már talán mehet is vizsgára...

Link to comment
Megosztás:

11 perce, pszilaj írta:

Én most készülök venni 2 komplett lengőkart, 2 kormányrúdfejet, na meg egy középső dobot.

Aztán a nyáron kellene egy garnitúra fékpofa hátra, valószínűleg 2 munkahegerrel.

Egy új szélvédő, mert pont az orrommal egy vonalban van egy kavicsfelverődés. Hozzátenném most lenne 3 éves a szélvédő.

Aztán lehet, hogy az alján is kellene lakatolni a küszöbök környékén.

Ezek után már talán mehet is vizsgára...

Sok apróság van még ezen is, szerintem sohasem lesz kész.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az öreg csontok szerintem olyanok mint a kert. Mindig tenni-venni kell rajtuk valamit, hoznak is termést, hasznot, és meghálálják a gondoskodást, de ha elhanyagolod akkor be tud ám gazosodni, hiába termő. :)

Viszont nagyon szeretem bennük, hogy stabilak mint az áremelés, és nem írják ki, hogy "vigyél szervízbe, de előtte add el a lakást". :)

Sokszor mondom haveri körben is, hogy emellé csak jöhet másik, de ez még autó, és szerszámmal javítható nem laptoppal, ebben a szívató egy motor funkció nem pedig egy pénztárca állapot.

Kinézek a bontóba hátha találok valami gyöngyszemet, a múltkor is szembejött egy gyári könyöklő egy 500-asért.

Imádom, hogy ilyen "drága" hozzá minden. :icon13:

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.