Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

20 órája, zotya975 írta:

Nekem is kopog valami elől főleg terhelés váltáskor, de nem jövök rá mi az....a bal oldalt néztem ott minden a helyén.

Amikor a kutyacsontot cseréltem nemrég, akkor vettem észre, hogy a jobb oldali toronycsapágyam két rögzítőcsavarja laza volt. Zúzottköves úton mindig hallottam valami kotyogós hangot, szerintem ez volt az oka.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere megtörtént. Mobil Super 2000-et kapott a moci, szintetikus 10W40. Beindítva még nem lett, mert van még dolog a mocival. De legalább a légszűrőház és a központi injektor fedél közötti gumicső ismét ki van repedve. A légszűrőház is cserés.

A motorból jó szokásához híven korom fekete olaj jött le. Fél millió km-es motortól mit várok. Gondoltam arra, hogy mintát veszek és elküldöm elemzésre, ahol kimutatják, hogy milyen idegen anyagok vannak az olajban, ami meghatározza a problémákat. De biztos vagyok benne, hogy  mindenféle problémára utaló jelet találnának: magas réz, vas, alumínium és nátrium tartalom.

Holnap visszakerül a komplett 1.6-os fojtószelep ház, illetve a két vízhűtő gomba is cserélve lesz. Ja meg megállapítom, hogy a szokásos vízpumpa probléma miatt fogy a víz. Vákuum rendszert is átnézem, mert biztos, hogy van fals levegő valahol, mert ECU-t nézve laptopon, folyamatos dús keveréket jelez. Alapjáraton. A fals levegő megszüntetésével meg elvileg resetelnem kell az ECU-t.
Gyertyákat is cserélek, mert azokban is van már hatvanezer km, illetve kicserélem a gyertyakábeleket is, mert ugye fémszálasak vannak most, de annyira kemény már a szigetelés, hogy szerintem repedt itt-ott. Pedig aszonták anno, hogy a fémszálas gyertyakábel kinyírja a DIS-t. Ez volt 5 éve.

A tempomat motort viszont még mindig nem tudom, hogy hova tegyem.

Ja meg a klímakompresszor egy merő zöld trutyi. Mikor felraktam, nem volt az. Az előzőleg leszereltet újíthatom fel. Végülis 5000Ft a komplett tömítéskészlet hozzá. Vicces, hogy az automata nyomásszabályzónál a legintenzívebb a zöldellés.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

16 órája, daykiller írta:

Olajcsere megtörtént. Mobil Super 2000-et kapott a moci, szintetikus 10W40. Beindítva még nem lett, mert van még dolog a mocival. De legalább a légszűrőház és a központi injektor fedél közötti gumicső ismét ki van repedve. A légszűrőház is cserés.

A motorból jó szokásához híven korom fekete olaj jött le. Fél millió km-es motortól mit várok. Gondoltam arra, hogy mintát veszek és elküldöm elemzésre, ahol kimutatják, hogy milyen idegen anyagok vannak az olajban, ami meghatározza a problémákat. De biztos vagyok benne, hogy  mindenféle problémára utaló jelet találnának: magas réz, vas, alumínium és nátrium tartalom.

Holnap visszakerül a komplett 1.6-os fojtószelep ház, illetve a két vízhűtő gomba is cserélve lesz. Ja meg megállapítom, hogy a szokásos vízpumpa probléma miatt fogy a víz. Vákuum rendszert is átnézem, mert biztos, hogy van fals levegő valahol, mert ECU-t nézve laptopon, folyamatos dús keveréket jelez. Alapjáraton. A fals levegő megszüntetésével meg elvileg resetelnem kell az ECU-t.
Gyertyákat is cserélek, mert azokban is van már hatvanezer km, illetve kicserélem a gyertyakábeleket is, mert ugye fémszálasak vannak most, de annyira kemény már a szigetelés, hogy szerintem repedt itt-ott. Pedig aszonták anno, hogy a fémszálas gyertyakábel kinyírja a DIS-t. Ez volt 5 éve.

A tempomat motort viszont még mindig nem tudom, hogy hova tegyem.

Ja meg a klímakompresszor egy merő zöld trutyi. Mikor felraktam, nem volt az. Az előzőleg leszereltet újíthatom fel. Végülis 5000Ft a komplett tömítéskészlet hozzá. Vicces, hogy az automata nyomásszabályzónál a legintenzívebb a zöldellés.

Nekem is szét kéne nyitnom az injektor házat, mert az alapjárati felpörgést szerintem a két fél közti tömítés hibája okozza, ez a rész még nem volt bontva.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

Nekem is szét kéne nyitnom az injektor házat, mert az alapjárati felpörgést szerintem a két fél közti tömítés hibája okozza, ez a rész még nem volt bontva.

Féktisztítóztad már? Amúgy ma én is darabokra szedtem az 1.6-ost. A kettő közötti tömítés mint egy acéllap, olyan kemény. De azért medvetalppal szépen körbecsiszoltam a tömítések helyét, a műanyag fedél csatlakozást is. Már ritkábban vált Rich-re. Aztán észrevettem, hogy a tankszellőztető elektromos szelepre rámenő egyik cső végig van repedve. Úgyhogy az most ideiglenesen kiiktatva. Este újra próba.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, daykiller írta:

Féktisztítóztad már? Amúgy ma én is darabokra szedtem az 1.6-ost. A kettő közötti tömítés mint egy acéllap, olyan kemény. De azért medvetalppal szépen körbecsiszoltam a tömítések helyét, a műanyag fedél csatlakozást is. Már ritkábban vált Rich-re. Aztán észrevettem, hogy a tankszellőztető elektromos szelepre rámenő egyik cső végig van repedve. Úgyhogy az most ideiglenesen kiiktatva. Este újra próba.

Már biztos, egyszer darabokra szedtem és elmosogattam, csak a két fél maradt egyben..más:

Legújabb szerzemény az autóban. A ledek mellette stílusosan pirosra kapcsolva. 1nyes Az utastérben kézközelben jobb lett volna, de erre sajna semmi lehetőséget nem találtam, így arra kell figyelnem hogy pakoláskor ne temessem el, és vesztettem 2 másodpercet amig kiszállok és előveszem de a semminél több.

2296990-20160809-TJg7fA.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Pingvin írta:

Jó az ha van, nekem is ott van a hátában, csak én az ajtóhoz közelebb tettem.

Úgy vagyok vele, hogy nem egy ökör ára, de ez legyen az a költség, amit olyan dologért adok ki, amit szívem szerint soha ne kelljen használni.

Ezerfelé próbáltam rakni, először az utastérben, de aztán csak ide került.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Ezerfelé próbáltam rakni, először az utastérben, de aztán csak ide került.

Ezzel én is így voltam. :)

Nincs az ott rosz helyen, még akkor sem, ha valamiért nem nyílik a háta, mert ha baj van, lerántod onnan a rolót, és ugyanúgy elérhető bentről.

Viszont ha baj van és elő kell kapni, hidd el, hogy úgy oda fogsz ugrani akár ezer csomagon keresztül is az adrenalin miatt, hogy egy olimpikon tornászlány is megirigyelné azt a fürge tornagyakorlatot. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Végre valami kézzelfogható:

Homokfúvás után, alapozva hogy addig se rohadjon tovább. Szerencsére pozitívan csalódtam, azt hittem a homokfúvás sokkal többet ki fog szedni belőle, de hál istennek csak azok maradtak amikről eddig is tudunk.

 

13901575_807192256084668_199666962957214

 

14022244_807192232751337_685011505675349

 

13892007_807192236084670_229745700432226

 

13934597_807192329417994_697576902559800

 

13902607_807192272751333_707763867340845

 

13906980_807192369417990_752286931919293

 

13934616_807192409417986_333344820979232

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, wookie írta:

Végre valami kézzelfogható:

Homokfúvás után, alapozva hogy addig se rohadjon tovább. Szerencsére pozitívan csalódtam, azt hittem a homokfúvás sokkal többet ki fog szedni belőle, de hál istennek csak azok maradtak amikről eddig is tudunk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az üreges részekkel mi  a terved? nyúlványok, gerendák...stb.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, wookie írta:

Mire gondolsz? Küszöb is ki lett fújva, csak a barbár homokfúvós kivágta a végeit kérdezés nélkül, most komplett leveszik. A nyúlványok meg komplett cserések, mert szét vannak rohadva, ahogy pl a hátfal mögötti kereszttartó is.

Nekem például a hátsó kerék mögötti üregek elég ramatyok, meg a motornál két oldalt van nyúlvány ami belülről is rozsdás. Kíváncsi leszek milyen a belső küszöböd az elég jó szokott maradni. 

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen benzincsövet használtok ? Nekem tavaly valamikor eltört a gyári, és azóta szopok...

Természetesen hétvégén volt ez is, így szerelőhöz elvontattuk aztán itthon maradt egy hétre. Valami szöveteset rakott rá, de jó szar egy minőség lehet, mert azóta már kétszer le kellett csípnem belőle egy keveset meg csőszorítót cserélni. Most néztem ,hogy van acélszövetes is kinézetre kb. mint a vízcsövek. Az jobban bírja ?

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Stevy írta:

Ti milyen benzincsövet használtok ? Nekem tavaly valamikor eltört a gyári, és azóta szopok...

Természetesen hétvégén volt ez is, így szerelőhöz elvontattuk aztán itthon maradt egy hétre. Valami szöveteset rakott rá, de jó szar egy minőség lehet, mert azóta már kétszer le kellett csípnem belőle egy keveset meg csőszorítót cserélni. Most néztem ,hogy van acélszövetes is kinézetre kb. mint a vízcsövek. Az jobban bírja ?

Simán csak kértem autós boltba benzincsövet, olyan 800Forint volt métere...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.