Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

3 perce, epk947 írta:

Ezt olvasom az autonavigator.hu -n ma:

" Tavaly jelentős mértékben drágultak az üzemanyagok. Az év elején még lejtőn lévő árak februárban még a 300 forintos szintet közelítették, a gázolajé alá is ment, év végére azonban − legutoljára december 26-án emelve − a 95-ös benzin átlagára 367, a gázolajé 379 forintra nőtt. Az első idei árkorrekció ismét drágulást hoz, szerdán 3-3 forinttal emeli a benzin és a dízel üzemanyag árát a MOL − értesült a Holtankoljak.hu. "

No, hát ez nálam a következőképen alakult:

2016 első tankolása jan 12.-én   320 Ft/l

2016 utolsó tankolása dec. 31.-én   357.90Ft/l

Az év közbeni legalacsonyabb ár:  293 Ft/l

A 2016-os év benzin átlag ára nálam: 326,5 Ft/l

Nem mindegy, hogy hol tankolsz! Ez történetesen itt, Érd környéki kutak és egy németországi út átlag ára volt.

Hát nagyon nem mindegy..

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Pingvin írta:

Lusta vagyok könyvelni!

Amiről van számla, azt a párom egy mappában tartja nyilván, egy ideig vezette excelben, de mikor mondott egy 1.2 MFt-os összeget, mondtam, hogy ne is folytassa, nem vagyok rá kíváncsi, mert arról sem vezetünk nyilvántartást, hogy mennyit költünk kajára, vagy ruhára.

(Bontós és nem bolti cuccokról nincs számlám, de az sem kevés.)

Szeretem az autóm, (mind a kettőt, a masik egy 28 éves hobby kisbusz) és azért nem érdekel, hogy mennyit költöttem rá, mert amire szüksége van, azt mindig megkapja, és egy alkatresz beszerzésnél általában nem csak az ár alapján szoktam dönteni.

Az elmúlt ~8 év alatt kb. 90 ezer kilométert tettünk meg együtt, eddig nem történt sem útszéli lerohadás, sem váratlan meghibásodás, ezt is imádom benne, hogy mindig lehet rá számítani.

Van egy kis füzetecske a kesztyűtartóban, abba írkászom a csereperiódusokat, de nem a számokban, hanem az állapotban hiszek, inkább átnezem évente kétszer becsületesen, és ha valami gyanús az megy is ki belőle, ennek ellenére bármelyikünk bármikor állhat az út szélén, hiszen Murphy megmondta, ami elromolhat az el is romlik, ezért meg is állok, ha márkatars villog az út szélén.

Tisztelem az olyan embereket mint Te is vagy, akik ilyen precíz nyilvántartást tudnak vezetni az autóról, a költségekről, nekem viszont nincs ehez türelmem, inkább rászánok két napot és átnézem, fagyállótól a fékbetig, de sokszor csak úgy is alá szoktam menni.

Egy ilyen idős autó szerintem olyan mint a kert, ha nem gondozod akkor is ad valamit, de ha foglalkozol vele, azt nagyon meghálálja. 

Én az autós számlákat nem gyűjtöm külön, hanem minden számlát egy közös dossziéba ömlesztek és 1 évig őrzöm őket. Évente 1-2 szer ürítem az évesnél régebbieket.

DE! a kocsival kapcsolatos költségeket egy kockás füzetebe jegyzem be, amiben a gumik / (kerekek) féléventi cseréjénél jegyzetelem a gumi minta mélységét, futott km-t is. Ebből tudom, hogy mikor futotta már ki magát (6 év). Legutóbb is eladtam a 4 nyári gumimat 5 mm-es mintával 1 db új áráért.  Ennyivel is olcsóbb volt a 4 új.

Ebből pontosan tudom, hogy mikor esedékes cserélni vezérmű szíjat, légszűrő betétet, olajat, pollen szűrőt, fék folyadékot, hidraulika folyadékot gyertyát. Mikor várható kuplung szerkezet csere. Tudom, hogy a fékbetétben ? kilométer van. Igaz, hogy minden műszaki vizsga előtt teljes futómű szervizt végeztetek rajta....

Link to comment
Megosztás:

22 perce, epk947 írta:

Én az autós számlákat nem gyűjtöm külön, hanem minden számlát egy közös dossziéba ömlesztek és 1 évig őrzöm őket. Évente 1-2 szer ürítem az évesnél régebbieket.

DE! a kocsival kapcsolatos költségeket egy kockás füzetebe jegyzem be, amiben a gumik / (kerekek) féléventi cseréjénél jegyzetelem a gumi minta mélységét, futott km-t is. Ebből tudom, hogy mikor futotta már ki magát (6 év). Legutóbb is eladtam a 4 nyári gumimat 5 mm-es mintával 1 db új áráért.  Ennyivel is olcsóbb volt a 4 új.

Ebből pontosan tudom, hogy mikor esedékes cserélni vezérmű szíjat, légszűrő betétet, olajat, pollen szűrőt, fék folyadékot, hidraulika folyadékot gyertyát. Mikor várható kuplung szerkezet csere. Tudom, hogy a fékbetétben ? kilométer van. Igaz, hogy minden műszaki vizsga előtt teljes futómű szervizt végeztetek rajta....

Ha a az átlag autótulajdonos fele/ilyen pedáns lenne (jó értelemben) öröm lenne a használtautó vásárlás. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, nagyonkezdő írta:

Gondoltam cserélek szelephimbát.

Azért reggel nyolckor nem volt ilyen vicces. De miért tört el,miért csak egy?

Ez könnyített himba ha jól látom ami azért van hogy ha összeakad a dugó-szelep ez törjön és ne más. Hát passz anyaghibás is lehetett. Nekem is tört himbám amikor szakadt a szíj aztán ki tudja melyik volt előbb, lehet a himba miatt akadt meg a tengely azért szakadt a szíj. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, joecockroach írta:

Én is vezetek táblázatot az autómról. 

ltsiohecxhwkltf424wt.png

Hááát az enyém azért egyszerűbb!

Az excel feltételezi, hogy minden számlát bevigyél a gépbe, amihez neki kell ülni, kockáról kockára haladni, még ha a java része automatikusan ki is tölti magát.

Oszt' mit érsz a grafikonnal meg az 5 tizedesig kiszámított átlag fogyasztással? A kockás füzet meg mindig kéznél van, havonta és évente összesítem az adatokat. Látom a gumi kopást is...  :-))

A füzetbe elölről hátrafelé a költségeket vezetem be, a gumi cseréket, kopásokat pedig hátulról előre felé lapozva. Valahol majd összeér, akkor jön az új füzet!  :-))

Sajna már nem fér bele sok.

download.php?file=20170104v01k08jve.jpeg

 

download.php?file=20170104v01k7s4xv.jpeg

 

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

46 perce, epk947 írta:

Hááát az enyém azért egyszerűbb!

Az excel feltételezi, hogy minden számlát bevigyél a gépbe, amihez neki kell ülni, kockáról kockára haladni, még ha a java része automatikusan ki is tölti magát.

A füzetbe is be kell írni, vagy ha nem akkor év végén kockáról kockára össze kell adni, hogy legyen összesítés. Excelben csak az első év átlagát kell jól megszerkeszteni és utána már egy mozdulat a következő év hasonló adata.

Oszt' mit érsz a grafikonnal meg az 5 tizedesig kiszámított átlag fogyasztással? A kockás füzet meg mindig kéznél van, havonta és évente összesítem az adatokat. Látom a gumi kopást is...  :-))

A grafikon sokkal szemléletesebb, mint egymás után leírva a számok, amelyek esetenként eltakarják a lassú változásokat. A tábla is kéznél van ma már, pl. felhőben tárolva simán ott van a telefonon is. Az, hogy mi legyen a táblában, csak adatbevitel kérdése. Ugyanannyi erővel bevihető,mint a füzetbe. Sőt, ahogy már írtam képletezni csak 1x kell.

A füzetbe elölről hátrafelé a költségeket vezetem be, a gumi cseréket, kopásokat pedig hátulról előre felé lapozva. Valahol majd összeér, akkor jön az új füzet!  :-))

Sajna már nem fér bele sok.

Az excel-be pár évtized adata elfér.

Ezzel azért vitatkoznék (beírtam pirossal), de persze mindenkinek a sajátja jó, az áll kézre. :-)

A lényeg, hogy valamilyen formában rögzítve vannak az adatok és használjuk is. :icon13:

A gumikérdést ideteszem példaként, a többi az én esetemben nem releváns. :)

  téli gumi  csere nyári gumi
  175/65 R14   195/50 R15
FALKEN HS449 7 760 S.Drive 28 910
    V12 Evo2 10 490
    313 140  
    313 910 770
    315 190  
    321 750 6 560
    324 050  
    335 140 11 090
  7 760 342 900  
    353 390 10 490

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Azt alapból nem is kéne összenyomnia nem? Azért van az aljában a visszacsapó szelep. Amikor visszaereszt és összenyomódik akkor csattog vagy nem így van? 

Hát itt a munkatársamnak volt egy eltömődött tőkéje.

Igaz, hogy az csak a kipuff szelepet nem engedte a helyére, ezért a C16NZ kevés ereje is kevesebb lett...

Szét szedésnél fogóval alig tudták széthúzni...

Mondjuk lehet, hogy a himbát nem tartja ki, hogy törés legyen...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Hát itt a munkatársamnak volt egy eltömődött tőkéje.

Igaz, hogy az csak a kipuff szelepet nem engedte a helyére, ezért a C16NZ kevés ereje is kevesebb lett...

Szét szedésnél fogóval alig tudták széthúzni...

Mondjuk lehet, hogy a himbát nem tartja ki, hogy törés legyen...

Hát biztos van olyan is..a legtöbbször inkább visszaenged ,összenyomódik, ( csattog) és nem nyit ki eléggé a szelep  mert ugye a himba lenyomja a tőkét is. Ugye ilyenkor is gyengül a motor. Mondjuk teljesen nem értem a működését, a tetején is van egy kis benyomható bigyó azt mit csinál nem tudom. lehet csak a himbát keni ott.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, joecockroach írta:

Egyszer megcsináltam a google táblázatot, azóta telefonról bárhol beírom az alapadatokat, a többi adatot kiszámolja automatikusan a táblázat. Szerintem nagyon hasznos. :)

Én egy kockás füzetbe írom, igaz később kezdtem így sok dolog emlékezetből és nem pontosan került bele, meg van hogy elfelejtem , most sem írtam bele pölö a hűtőfolyadékot. Az okos telefont nem igazán tudom megszokni, nekem nincs is saját mindíg valamelyik gyerektől kapom meg a régit .Most valami xpéria van, de még az előzőn sem igazodtam ki aztán jött ez. Telefonálok, sms-t küldök, néha netezek meg fényképezek vele, ja meg ébreszt a többi dolgot nem használom rajta. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Tiu írta:

Ezzel azért vitatkoznék (beírtam pirossal), de persze mindenkinek a sajátja jó, az áll kézre. :-)

A lényeg, hogy valamilyen formában rögzítve vannak az adatok és használjuk is. :icon13:

A gumikérdést ideteszem példaként, a többi az én esetemben nem releváns. :)

  téli gumi  csere nyári gumi
  175/65 R14   195/50 R15
FALKEN HS449 7 760 S.Drive 28 910
    V12 Evo2 10 490
    313 140  
    313 910 770
    315 190  
    321 750 6 560
    324 050  
    335 140 11 090
  7 760 342 900  
    353 390 10 490

 

Amióta nyugdíjas vagyok nincs laptopom, csak asztali gépem. Okos telefonom sincs, mert nem igénylem. Igaz, lehet, hogy egyszer mégiscsak lesz, mert minden technikai kütyüt évekkel a nagy boom után kezdek használni, amikor már nélkülözhetetlenné válik  a mindennapi életemben.

Jelen esetben a füzet egy meghitt barát. Vihetem le a kerékcseréhez is, ott írom be a kopási adatokat, amint látszik is a zsíros ujjlenyomatokból.... Persze az év végi adatokat excelbe gyűjtöm, de csak az éves összesített adatokat, és amint a beszkennelt képen is látszik a havi adatokat a füzetben összesítem . A grafikon pedig igaz, hogy szép, de a nélkül is látom, ha változik a fogyasztás. Bár az egyik tankolásról a másikra, sőt az egyik hónapról a másikra mutatott számok se érnek sokat. Az üzemanyag fogyasztást csak hosszabb időtávon szabad figyelni. Ha visszanézed az én fogyasztási adataimat, még évről évre is "nagy" különbségek vannak, mégsem esem kétségbe, mert tudom az okát.

Tipikus hiba, amikor itt a fórumon fogyasztással kapcsolatban kérdezgetnek újoncok, hogy "mééér olyan sok?". Aztán kiderül, hogy tankolt 3000 forintért és abból számít átlagfogyasztást!  Röhejes.

Az excel van az "örökkévalóságnak".  :-))

Link to comment
Megosztás:

8 perce, epk947 írta:

Amióta nyugdíjas vagyok nincs laptopom, csak asztali gépem. Okos telefonom sincs, mert nem igénylem. Igaz, lehet, hogy egyszer mégiscsak lesz, mert minden technikai kütyüt évekkel a nagy boom után kezdek használni, amikor már nélkülözhetetlenné válik  a mindennapi életemben.

Jelen esetben a füzet egy meghitt barát. Vihetem le a kerékcseréhez is, ott írom be a kopási adatokat, amint látszik is a zsíros ujjlenyomatokból.... Persze az év végi adatokat excelbe gyűjtöm, de csak az éves összesített adatokat, és amint a beszkennelt képen is látszik a havi adatokat a füzetben összesítem . A grafikon pedig igaz, hogy szép, de a nélkül is látom, ha változik a fogyasztás. Bár az egyik tankolásról a másikra, sőt az egyik hónapról a másikra mutatott számok se érnek sokat. Az üzemanyag fogyasztást csak hosszabb időtávon szabad figyelni. Ha visszanézed az én fogyasztási adataimat, még évről évre is "nagy" különbségek vannak, mégsem esem kétségbe, mert tudom az okát.

Tipikus hiba, amikor itt a fórumon fogyasztással kapcsolatban kérdezgetnek újoncok, hogy "mééér olyan sok?". Aztán kiderül, hogy tankolt 3000 forintért és abból számít átlagfogyasztást!  Röhejes.

Az excel van az "örökkévalóságnak".  :-))

Jaja az igen jó amikor írják hogy lement az egyik vonalról a másikra az 10 liter ésatöbbi. :-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Milyen módon lehetne kiiktatni az immo-t az autóbol? Olyan opció érdekelne, ami nem arról szól hogy a chipet a kormányburkolatba teszem.

 

Tech2 kell hozzá? Vagy elég lehet opcom is? Van obd csatim is :-)

Car pass kódom viszont nincs.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, aholy írta:

Üdv!

 

Milyen módon lehetne kiiktatni az immo-t az autóbol? Olyan opció érdekelne, ami nem arról szól hogy a chipet a kormányburkolatba teszem.

 

Tech2 kell hozzá? Vagy elég lehet opcom is? Van obd csatim is :-)

Car pass kódom viszont nincs.

Elvileg az Opcom is tudja (F-en mondjuk nem próbáltam) de csak carpass-al.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Bundee írta:

Elvileg az Opcom is tudja (F-en mondjuk nem próbáltam) de csak carpass-al.

Akkor ezzel lessz harcom bőséggel?

Motorvezérlő szám alapján lehet intézni carpass-t? Ugye alvázszám nem játszik... Gondolom milliókért adnák ki

Link to comment
Megosztás:

36 perce, pszilaj írta:

Vagy szerezni egy régebbi autóból immo nélküli vezérlőt és kicserélni... :blush:

Láttam már ilyet hogy immo karikás autó sima kulccsal indult csip nélkül, és az én alapból immo nélkjüli motorvezérlőmmel is ment, de nem tudom hogy csinálták, már így vettük. 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Láttam már ilyet hogy immo karikás autó sima kulccsal indult csip nélkül, és az én alapból immo nélkjüli motorvezérlőmmel is ment, de nem tudom hogy csinálták, már így vettük. 

Az immo karika csak az olvasó egység. Hiába olvasna, ha a vezérlőt nem érdekli... :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.