Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok lehet buta kérdéssel fordulok hozzátok. Mégpedig azzal hogy ami a km mutató alatt található számláló az pontosan mire szolgál illetve ami alatta van tekerő. És hogy tudom nullázni? Köszi előre is. És bocsi az első-jogsis hülye kérdésért.????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lehet buta kérdéssel fordulok hozzátok. Mégpedig azzal hogy ami a km mutató alatt található számláló az pontosan mire szolgál illetve ami alatta van tekerő. És hogy tudom nullázni? Köszi előre is. És bocsi az első-jogsis hülye kérdésért.????

Ha komoly a kérdés:

1. fent : összesen megtett km

2. lent : napi számláló, azzal tudod nézni hogy mennyit mentél pl, vagy kiszámolni a fogyasztást, akármi

3. nullázás : benyomod

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már csak ez hiányzott... Mennék vizsgázni. Beindítom az autót, alapjárat összevissza, aztán lefullad és nem indul be.

Ez még a lefulladás előtti kép. Öltönyben meg nem akartam turkálni a motortérben.

De legalább nagyon erős benzinszagot érezni. :D

Na, az enyém (óra szerint) még egy tizessel öregebb, de valójában ki tudja?!

Szégyen, de a lustaságom oda vezetett, hogy a nyári kerekeket csak most a hivatalos nyár beköszöntekor (jun. 21) tettem fel! Sebaj, nyáron nyári gumival szép az élet...! :D

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Ha komoly a kérdés:

1. fent : összesen megtett km

2. lent : napi számláló, azzal tudod nézni hogy mennyit mentél pl, vagy kiszámolni a fogyasztást, akármi

3. nullázás : benyomod

A fentit azt tudtam hogy mi :D, illetve az alsót is sejtettem hogy mi, csak nem tudtam mi a neve, illetve hogy az a 'pecek' mi célt szolgál, fiatal vagyok és tudatlan :D De köszönöm a gyors választ

Módosítva : exitl0l
Link to comment
Megosztás:

Hali

Azt jól gondolom, ugye, hogy a HFbe bele van nyomva(öntve) a mérete? pl, hogy: 16 vagy nem-e?

Én eddig csak az se-n láttam feliratot, (termosztát fölött a vezérlés burkolat alatt) a többin az égvilágon semmi jelzés nem volt.

Sziasztok lehet buta kérdéssel fordulok hozzátok. Mégpedig azzal hogy ami a km mutató alatt található számláló az pontosan mire szolgál illetve ami alatta van tekerő. És hogy tudom nullázni? Köszi előre is. És bocsi az első-jogsis hülye kérdésért.????

Most tényleg nem a beszólás kedvéért, de ha most csináltad a jogsit, akkor ezt ott tanították. (vagy legalábbis kellett volna)

Bnőm is most végzett, még várjuk a plasztikot, és az online anyag azt kell mondjam nagyon rendben van. Tényleg mindent belevettek, és nagyon jól, érthetően van megcsinálva a nagyobb része.

Két kérdés:

1. Hőfok jeladó az csak a műszernek jelez, vagy az ECU-ba is megy?

2. Ha utóbbi, akkor nekem a kék csatis kell?

3. És a motortérben hol a tökbe keressem? :D

Két jeladó van, egy egy vezetékes, meg egy kettő. Előbbi a műszernek utóbbi a motornak mutat.

Az egyvezetékes a szívósor egyes hengernél levő részén van függőlegesen, a hengerfej felöl, általában a motorkábelköteg takarja, egy kék, simasarus vezeték megy rá. A két vezetékes jeladó meg a tűzfal felöl van betekerve a motor irányába vízszintesen, szintén a szívósorba, kb az 1-2henger közötti síkban.

Link to comment
Megosztás:

Én eddig csak az se-n láttam feliratot, (termosztát fölött a vezérlés burkolat alatt) a többin az égvilágon semmi jelzés nem volt.

Most tényleg nem a beszólás kedvéért, de ha most csináltad a jogsit, akkor ezt ott tanították. (vagy legalábbis kellett volna)

Bnőm is most végzett, még várjuk a plasztikot, és az online anyag azt kell mondjam nagyon rendben van. Tényleg mindent belevettek, és nagyon jól, érthetően van megcsinálva a nagyobb része.

Két jeladó van, egy egy vezetékes, meg egy kettő. Előbbi a műszernek utóbbi a motornak mutat.

Az egyvezetékes a szívósor egyes hengernél levő részén van függőlegesen, a hengerfej felöl, általában a motorkábelköteg takarja, egy kék, simasarus vezeték megy rá. A két vezetékes jeladó meg a tűzfal felöl van betekerve a motor irányába vízszintesen, szintén a szívósorba, kb az 1-2henger közötti síkban.

Ohh köszi, tehát akkor nem a kéket kell cserélnem, mert a műszer jól működik, hanem a másikat.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy én is a fórum miatt léptem be a klubba, semmi mást nem használok ki, kedvezményeket sem.

Matricát sem kapok sosem újat :)

én még sosem sem kaptam eccer se....

Régebben járt rendszámkeret, matrica meg kártya...most már csak kártya ha jól tudom...igazából nem használom őket...csak úgy elvannak... :D

1890379-20150626-S402g6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.