Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Kösz. Irhatnál egy hibalistát, hátha ragályos. Csak hogy tudjam mire számitsak. :lol:

Hmm, hasonló az én cipőm is Szitamanóéhoz.

Az én Astrammal relative nem volt sok gond, egy hengerfejtömítés-átégést + 1 dugattyútörést leszámítva :D

a termosztát, fékbetét, féktárcsa, hátsó félmunkahengerek cseréjét már nem is számolom :D És mindez mondjuk 1 év alatt.

Nem volt rá több pénzem, havi 20-30akat fizettem szervízre, szinte minden hónapban.

februárban váltam meg tőle. De nagyon sajnáltam, ha ment, akkor imádtam 1.6 16v ecotec.

most meg az esztergomi kis lélekvesztővel gurulgatok... :lol: ( lehet köpködni :D ) :lol:

hja, és a fórumon én is maradtam!

Link to comment
Megosztás:

Hmm, hasonló az én cipőm is Szitamanóéhoz.

Az én Astrammal relative nem volt sok gond, egy hengerfejtömítés-átégést + 1 dugattyútörést leszámítva :lol:

a termosztát, fékbetét, féktárcsa, hátsó félmunkahengerek cseréjét már nem is számolom :D És mindez mondjuk 1 év alatt.

Nem volt rá több pénzem, havi 20-30akat fizettem szervízre, szinte minden hónapban.

februárban váltam meg tőle. De nagyon sajnáltam, ha ment, akkor imádtam 1.6 16v ecotec.

most meg az esztergomi kis lélekvesztővel gurulgatok... :lol: ( lehet köpködni :D ) :lol:

hja, és a fórumon én is maradtam!

Amennyire értek hozzá a dugattyútörést leszámitva ezek kopó alkatrészek. nem? Nekem amúgy nem kell szerviz, van egy faxa Opelos haverom, megcsinál mindent. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyire értek hozzá a dugattyútörést leszámitva ezek kopó alkatrészek. nem? Nekem amúgy nem kell szerviz, van egy faxa Opelos haverom, megcsinál mindent. :lol: :lol: :lol:

jaja. de mikor 500 Ft van a kártyádon fizetésnapon, akkor kezdenek annyira nem viccessnek tűnni ezek a dolgok.

kopó-nem kopó ( amúgy kopó szinte mind, ez igaz ), nem volt rá pénz. A dugattyútörés után meg pláne nem egy motorgenerálra...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Lehet nem ide kellene, de valahova muszáj... :lol:

Hétvégén beépítettem a "sas"-ba a sokak által megkérdőjelezett "Bödönt"

Az én tapasztalataim:

-szebben, csendesebben járó motor

-alulról jobban húzó motor.

-és nem tudom mennyire kiemelkedő az a tulajdonság, hogy úgy egyesben, kettesben és hármasban is rángatás nélkül gáz nélkül gurul a kocsi (egyesben ki is szálltam és az autó jött mellettem, mint egy hűséges kutya :lol: )

A fogyasztásról nem akarok messzemenő következtetéseket levonni a benzin szintjelző mindenki által ismert mutatványai miatt, de amit tapasztaltam, hogy sokszoros beindítás-leállítás és a próba miatti nemkímélés mellett a szintjelző nem mozdult el a legalsó csíkról(a piros feletti) kb. 85-90 km megtétele után. Ami azért furcsa, mert mostanában mintha kezdett volna nagyobb étvággyal dolgozni a "kicsike".

Erről később beszámolok.

Az ára a fent említett linken keresztül rendelve, postázással kb. 5000HUF, de bátran állíthatom, hogy tud akkora örömet okozni, hogy sokkal többet is megér egy olyan embernek, aki szereti a legjobbat megadni a gépének.

Link to comment
Megosztás:

Én vagyok a tűz. :D

12 éve vagyok ott minőségellenőr. :lol:

nyikorognak az ablakok, hátramenetben kattog a fék, kicsit kattog a kormánymű ( kollégám suzukiján is, már gondolkozunk is a reklamáción :D ), alacsony az alapjárat, recseg a kalaptartó... Hmmm. Nem sorolom tovább, mert a saját kedvem is elveszem tőle :D :lol:

( Nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy a munkahelyemen én is szoktam reklamációkkal foglalkozni... :D :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az ajtóban lévő stift ki van kopva és lóg az ajtóm egy, kicsit érdeklődnék, hogy ne e tudna valaki segíteni, honnan tudnék beszerezni ilyen stiftet? Előre is köszönöm szépen.

Üdv: Imi

Azok a stiftek, vagy más néven csapszegek olyan 100-200 ft/db-os áron kaphatók.

Csak simán ki kell őket ütni, az újat meg a helyére. Persze bezsírozva..

Szerintem azért lóg az ajtó, mert az ajtóban lévő furat van kikopva. Csere után max. egy év és újra elkezd majd lógni :lol:

Link to comment
Megosztás:

...De nagyon sajnáltam, ha ment, akkor imádtam 1.6 16v ecotec.

Detto :D . És azért kényelmes is volt. Swift 2 után pedig (azon tanultam vezetni) álom volt a kezelése (fék, kuplung, gáz).

...Nekem amúgy nem kell szerviz, van egy faxa Opelos haverom, megcsinál mindent. :lol: :lol: :D

Ja, úgy könnyű :D .

... amikor megláttam az autót, már akkor remegés fogta el gyomrom :D

Hümm-hümm, ez de ismerős :lol: . Én mindig vittem magammal mindenhova a szerszámos táskát :D .

Link to comment
Megosztás:

jaja. de mikor 500 Ft van a kártyádon fizetésnapon, akkor kezdenek annyira nem viccessnek tűnni ezek a dolgok.

kopó-nem kopó ( amúgy kopó szinte mind, ez igaz ), nem volt rá pénz. A dugattyútörés után meg pláne nem egy motorgenerálra...

Jaj de örülnék a kártyámon 500ft-nak most -70000ft van rajta köszönet a vezszijszakadásnak. Szerény számitásaim szerint helyrebillenek jövö évben adóvisszaigényléskor. Ja és ma belefutottam egy trafiba sorompó előtt egy ház bejáróján voltak a kéklámpások. Mondtam is az asszonynak, nézd, biztos ott laknak. Aztán visszanéztem és láttam hogy kukkolnak :lol: :lol: :lol: kb. 40-él mentem ,mire számitsak?

Link to comment
Megosztás:

Jaj de örülnék a kártyámon 500ft-nak most -70000ft van rajta köszönet a vezszijszakadásnak. Szerény számitásaim szerint helyrebillenek jövö évben adóvisszaigényléskor. Ja és ma belefutottam egy trafiba sorompó előtt egy ház bejáróján voltak a kéklámpások. Mondtam is az asszonynak, nézd, biztos ott laknak. Aztán visszanéztem és láttam hogy kukkolnak :lol: :lol: :lol: kb. 40-él mentem ,mire számitsak?

Lakott területen 30, azon kívül 40km/h a megengedett. Te hol mentél? És csal az óra is ugye. De szerintem megállítottak volna, nem? Havert legalábbis egyből leintették, de megúszta 5000-ből a büntit.

Link to comment
Megosztás:

Lakott területen 30, azon kívül 40km/h a megengedett. Te hol mentél? És csal az óra is ugye. De szerintem megállítottak volna, nem? Havert legalábbis egyből leintették, de megúszta 5000-ből a büntit.

Lakott területen bellül, meg amúgy is volt agy 30-as tábla az első előjelzü piros csikos táblán. Mivel másik rendőr nem volt, ezért szerintem akkor se állitottak volna meg, ha 70-el megyek, legalábbis nehezen képzelem el, hogy abbahagyják a trafit aztán kéklámpával kilőnek utánnam. Szerintem villantanak, aztán majd jön a csekk. Csak abban bizok, hogyha messze fókuszáltak lelassultam 30-ra mire belekerültem a kamera látóképébe. Amugy itt nincs sorompó sok a baleset és mindig lépésben körülnézve megyek átt, csak nem látom értelmét 100-150 méterrel elöbb 30-ra lassitani.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire értek hozzá a dugattyútörést leszámitva ezek kopó alkatrészek. nem? Nekem amúgy nem kell szerviz, van egy faxa Opelos haverom, megcsinál mindent. :lol: :D :D

Aztán majd ha neki van szüksége rád, jól benyújtja a számlát. :lol:

Ja, úgy könnyű :D .

Túrót, két napig dolgoztunk rajta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

PLEASE HELP! Kéne nekem fehér astra színkód! Én elhagytam az én táblámat amire írva volt vagyis nem elhagytam hanem úgy vettem az autot hogy már nem olt rajta! Mi lehet a száma? Az egyik haveromnak is van Fehér Astrája és ő azt mondta, hogy neki 07! Létezik, lehetséges? Előre is köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

PLEASE HELP! Kéne nekem fehér astra színkód! Én elhagytam az én táblámat amire írva volt vagyis nem elhagytam hanem úgy vettem az autot hogy már nem olt rajta! Mi lehet a száma? Az egyik haveromnak is van Fehér Astrája és ő azt mondta, hogy neki 07! Létezik, lehetséges? Előre is köszi :lol:

Tudtommal a fehér valami 474 vagy ilyesmi kódú. Ha megtalálom pontosabban, beírom ide.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.