Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Megnézem, az enyémen is van folt hátul, de nálam még nem láttam vizesedni, remélem régi, vagy cserélt kárpit, és az előző autóban ázott be. Az utólsó képedet nézve, a fene se gondolta volna hogy a tetőkárpit leszedéséhez ki kell venni a fejtámlát, meg a dugattyúkat! :D ;)

Mindíg tanul az ember. :P :D

Link to comment
Megosztás:

Megnézem, az enyémen is van folt hátul, de nálam még nem láttam vizesedni, remélem régi, vagy cserélt kárpit, és az előző autóban ázott be. Az utólsó képedet nézve, a fene se gondolta volna hogy a tetőkárpit leszedéséhez ki kell venni a fejtámlát, meg a dugattyúkat! :D ;)

csak megközelítés kérdése :P

Link to comment
Megosztás:

Na kérem szépen! Elindultam a temetőkörútra a kannával a csomitartóban, 15km-után berángatott, kanna bele, irány a kút, +18-liter. Gond egy szál se. Viszont visszafele rövidítettem, apu szerint mások is járnak arra, vmi zetorcsapás, rámentem kicsit rázós volt, aztán egy mélyebb részen tengelyig érő sár. Asszony kérdezte, visszafordulsz? Mondom babám Opelban ülsz! Igatából láttam arrébb egy traktort, gondoltam legfeljebb kihúz. Kettesben lendületből, csúszkált az eleje, az alja leért a sárba, de átment! A fene se gondolta volna! Aztán volt egy záróvonalon megfordulás a zsaruk előtt, meg is álltak velem szembe, lestek mint a vett malac, de tovább mentek. Kicsit be voltam szarva. :D

Itthon elkezdtem széttbontani a tanknyílást, szerintetek ez ciki, vagy qrva gáz? ;)

Kép 1

Kép 2

Link to comment
Megosztás:

Viszont visszafele rövidítettem, apu szerint mások is járnak arra, vmi zetorcsapás, rámentem kicsit rázós volt, aztán egy mélyebb részen tengelyig érő sár. Asszony kérdezte, visszafordulsz? Mondom babám Opelban ülsz! Igatából láttam arrébb egy traktort, gondoltam legfeljebb kihúz. Kettesben lendületből, csúszkált az eleje, az alja leért a sárba, de átment! A fene se gondolta volna!

Én inkább a hosszabb úton mentem volna. :D

Link to comment
Megosztás:

Én inkább a hosszabb úton mentem volna. :D

Nagyon csalóka, mert az eleje száraz, később meg mindig pocsolyák vannak, lehet hogy talajvíz, mert mostanában nem volt nagy eső. Mindíg megszivatom vele magam, igaz eddig csak bicajjal. De azért nem ártott, legalább fel tudom mérni, milyen helyről visz ki a kocsi. :P Ha meg mertem volna állni, lefényképeztem volna, elég komoly csapások voltak. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon csalóka, mert az eleje száraz, később meg mindig pocsolyák vannak, lehet hogy talajvíz, mert mostanában nem volt nagy eső. Mindíg megszivatom vele magam, igaz eddig csak bicajjal. De azért nem ártott, legalább fel tudom mérni, milyen helyről visz ki a kocsi. :P Ha meg mertem volna állni, lefényképeztem volna, elég komoly csapások voltak. ;)

ha megállsz, nem valószínű, hogy kijöttél volna onnan :D

Link to comment
Megosztás:

Na kérem szépen! .......Itthon elkezdtem széttbontani a tanknyílást, szerintetek ez ciki, vagy qrva gáz? :D

Kép 1

Kép 2

Mifelénk az ilyet lyuknak hívják. :D :P "Itt a lyuk. Sajnáljuk!" ;)

Egyébként egyáltalán nem ciki, és nem is nagy gáz. Elvégre nem vállalt az Opel 6-8-10 év átrozsdásodás elleni garanciát. Ha tudsz hegeszteni, és van CO-d, vagy tudsz kérni valakitől, akkor kezelhető a probléma. Ellenkező esetben pénzbe kerül, lehet hogy sok pénzbe. Erről EPK kartárs tud felvilágosítást adni.

Link to comment
Megosztás:

Mifelénk az ilyet lyuknak hívják. :D :P "Itt a lyuk. Sajnáljuk!" ;)

Egyébként egyáltalán nem ciki, és nem is nagy gáz. Elvégre nem vállalt az Opel 6-8-10 év átrozsdásodás elleni garanciát. Ha tudsz hegeszteni, és van CO-d, vagy tudsz kérni valakitől, akkor kezelhető a probléma. Ellenkező esetben pénzbe kerül, lehet hogy sok pénzbe. Erről EPK kartárs tud felvilágosítást adni.

Igen Ő már sikeresen riogatott a képpel a tanknyílásáról. :D Először csak egy kicsi lyukat láttam és arra gondoltam, hogy üvevszövet+epokitt+festés. De itt több a lyuk mint a lemez, meg ha meg is csinálom a kerék felől, a másik oldalhoz nem férek hozzá, és tovább rohad a lemez. Mivel most abszolute nincs pénzem, ennek meg már úgyis mindegy, valszeg csak eltömöm a réseket+kátrány hogy ne ázzon be. A tanknyilás zárómotorját szerintem kihagyom, és ott is lezárom.

Link to comment
Megosztás:

Igen Ő már sikeresen riogatott a képpel a tanknyílásáról. :D Először csak egy kicsi lyukat láttam és arra gondoltam, hogy üvevszövet+epokitt+festés. De itt több a lyuk mint a lemez, meg ha meg is csinálom a kerék felől, a másik oldalhoz nem férek hozzá, és tovább rohad a lemez. Mivel most abszolute nincs pénzem, ennek meg már úgyis mindegy, valszeg csak eltömöm a réseket+kátrány hogy ne ázzon be. A tanknyilás zárómotorját szerintem kihagyom, és ott is lezárom.

Felvilágosítást én is tudok adni, sőőt ilyesztgetni is :P Enyém 180 papírba került mindkét oldali foltozással, s mint látni fogod, a fényezés ki is maradt. Igaz, ezen volt még két küszöb + egy hátsó fenékcsere. Egy biztos: nem olcsó mulatság karosszériásnál. Ami megnyugtat, hogy nem én fizettem ;)

Ezenkívül az összes hátramenő kábelt elégették a baloldalában, s a tankajtót (nem a T 72-esét) azóta sem zárja a kp.zár, mert ott a furatot tökéletesen elcseszték.

Úgyhogy tudok is ajánlani majd egy karosszériást a közelben... ahova ne menj :D

Link to comment
Megosztás:

Itthon elkezdtem széttbontani a tanknyílást, szerintetek ez ciki, vagy qrva gáz? :D

Kép 1

Kép 2

Fogadd őszinte részvétemet! ;)

Én 32 ezerért vettem bontóban jobb hátsó külső-belső kerékjárati doblemezt és a jh. sárvédőt egy szeletben a bontóban. Azt szépen befércelte a lakatosom, sokkal egyszerűbb volt mint darabokban megvenni az elemeket és illesztgetni, ami sose lesz tökéletes. Ez a megoldás nagyon jól sikerült, bár azért én tudom, hogy hol nem olyan mint a gyári, de azt szakavatatlan szem nem látja.

A lakatos munkát erre a részre nem tudom külön, mert több minden volt együtt anno 110 ezerért. Saccperkábé lehet 40 ezer.

Link to comment
Megosztás:

elég húzós árak ezek...

errefelé olcsóbb.

nekem hátsó ajtó meg a sárvédő volt megtörve mikor a szomszédom belémjött a kapubejáróba, és 25ért megcsinálták.

festéssel együtt

ha bele is veszem hogy baráti áron csinálták, és a festést eveszem... akkor is olcsóbb csak a lakatos munka lenne vagy 50be felétek.

nyíregyházán csinálták

Link to comment
Megosztás:

...megüttette az autóm, lementem, helyre feszegettük a lökösét, azt mondta, hogy nyugodtan javíttassam meg, fedezi a költségeket. Még mindig jobb így, mintsem reggel pislogsz a parkolóban törött autóval, se cetli se káder....

Mikor párom Pandáját oldalba taszították a (hibás fél neje-) hölgyike jött elő olyanokkal, hogy még tanuló vezető (mármint párom), mondom neki "hölgyem, mutasson rá arra a pontra ahol összementek, mutatja -erre mondom nem zavarja, hogy visszafele már legalább 20 méterre záró vonal van, ráadásul egyenesen haladó sáv? Nincs mit keresni, egyértelműen önök a hibásak. Helyszínelő zsernyák helyesel, én meg erre rá "örüljön, hogy ez nem velem történt meg mert azóta én lennék előzetesben életveszélyt okozó súlyos testi sértésért, és azt hiszem, hogy még korrektek is vagyunk mert nem tettünk feljelentést csak helyszínelést kértünk de ha így nem jónak gondolják az eljárást a részünkről akkor tehetünk és akkor már önöknek nem annyi lesz a végösszeg mint így." Na ekkor elhallgatott.

Ja, mellékesen épphogy pár forint híján 308 ezer lett a szervíz végösszege, nem beszélve az autó érték/ár esése, plusz az övékének a jobb oldala rommá volt törve, a 3 éves Chevrolet Aveo.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.