Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

2 millió Forintos autó.

Sajnálod tőlük ?

nem tőlük sajnálom, de azért se sajnálom őket, hogy kétmillát össze tudtak szedni ennyi idő alatt...

nekünk lett elsőnek egy waresz 75 Ft ért, aztán azzal jártunk 10 évig, mikor vettük ezt az F et, 1,3 misiért, amire 300hitel volt.

és nem hiszem, hogy a következő 10 évben lesz pénzünk két millás autóra.

szóval

nem sajnálom tőlük, meg sajnálom, hogy így jártak, de vannak olyanok, akiknek ennyire se futja

Link to comment
Megosztás:

nem tőlük sajnálom, de azért se sajnálom őket, hogy kétmillát össze tudtak szedni ennyi idő alatt...

nekünk lett elsőnek egy waresz 75 Ft ért, aztán azzal jártunk 10 évig, mikor vettük ezt az F et, 1,3 misiért, amire 300hitel volt.

és nem hiszem, hogy a következő 10 évben lesz pénzünk két millás autóra.

szóval

nem sajnálom tőlük, meg sajnálom, hogy így jártak, de vannak olyanok, akiknek ennyire se futja

Hát nekik is ennyire futotta. Két milla a semmiért. Én sajnálom őket. Látod, ők is ugy kezdték, 23 éve egy Skoda.

Link to comment
Megosztás:

nem tőlük sajnálom, de azért se sajnálom őket, hogy kétmillát össze tudtak szedni ennyi idő alatt...

nekünk lett elsőnek egy waresz 75 Ft ért, aztán azzal jártunk 10 évig, mikor vettük ezt az F et, 1,3 misiért, amire 300hitel volt.

és nem hiszem, hogy a következő 10 évben lesz pénzünk két millás autóra.

szóval

nem sajnálom tőlük, meg sajnálom, hogy így jártak, de vannak olyanok, akiknek ennyire se futja

Elég szomorú az, hogy te csak azt látod ebből, hogy 8 év alatt össze tudtak spórolni 2 milliót ti meg csak 1,3 misiért tudtatok kocsit venni. Ordít az irígység.... ami nem szép dolog.

Ha valaki becsületesen keresett, becsületesen leadózott pénzből akármilyen vagyontárgyat vesz, az nem irígyelhető. Az emberek és a képességek, lehetőségek különbözőek. Ha valaki nem mások kárára gyarapszik az inkább elismerésre érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Elég szomorú az, hogy te csak azt látod ebből, hogy 8 év alatt össze tudtak spórolni 2 milliót ti meg csak 1,3 misiért tudtatok kocsit venni. Ordít az irígység.... ami nem szép dolog.

Ha valaki becsületesen keresett, becsületesen leadózott pénzből akármilyen vagyontárgyat vesz, az nem irígyelhető. Az emberek és a képességek, lehetőségek különbözőek. Ha valaki nem mások kárára gyarapszik az inkább elismerésre érdemes.

Szerintem mindegy mennyit szedtek össze a lényeg, hogy nincs meg a pénzük. Én azt is sajnálnám aki mondjuk jó fizetéssel 2 év alatt spórol össze 6-8 milliót álmai autójára vagy házára vagy akármire és eltűnik.

Sajnálatos, hogy ilyenek megtörténnek itthon.

Link to comment
Megosztás:

No már tudom miért nem veszek új Opelt készpénzért! http://totalcar.hu/magazin/kozelet/opelhorvath/

Minden esetre elgondolkodtató a sztori (márkakereskedéstől függetlenül mert ugye bárhol megeshet) bár engem egyenlőre nem fenyeget az "új autó" vásárlásának akár csak a gondolata is pedig lenne 1-2 jó ajánlat.. :lol: de nincs miből. ;)

Mikor az enyémet vettem na az is egy érdekes volt ugyanis az átírás 3.5 hónapba került mivel egy "kalóz-iroda" volt a megbízott -bár ebből engem az elhúzódás érintett és addig (a kereskedő által adott) jármű-használati megbízással meg adásvételi szerződéssel tudtam vele közlekedni.

Szerintem mindegy mennyit szedtek össze a lényeg, hogy nincs meg a pénzük. Én azt is sajnálnám aki mondjuk jó fizetéssel 2 év alatt spórol össze 6-8 milliót álmai autójára vagy házára vagy akármire és eltűnik.

Sajnálatos, hogy ilyenek megtörténnek itthon.

Igen, aki tisztességesen szerezte a vagyonát az nekem sem szúrja a szemem de aki mások kizsigerelésével -na attól be tudok pipulni értelmesen. :D

És igen, sajnos itt tart az ország törvénykezésileg, hogy nem azt védi aki minden szabályt betartott és "helyesen cselekedett" hanem azt aki csal/lop/hazudik. Nemrégiben olvastam egy cikket egy bizonyos dologról ahol majdnem a szemtanú lett az áldozata a törvénynek nem pedig az elkövető.

Na de álljon már meg a díszezred, ennyire azért ne essünk már túlzásokba.. ;) :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

úgylátom süket szemeknek írtam

nem azt mondom, hogy nem sajnálom őket, de van náluk sokkal rosszabbul járt ember is.

meg nem csak a mi 1,3millájáról beszéltem, hanem másokról, akiknekmég annyira se futja.

de am itt ki az aki 8 év alatt összetud spórolni 2 millát??

őszintén szólva nekünk mindig van valami,ami elviszi a spórolt pénzt.

vagy egy hőcserélő cseréje, vagy egy mosógépcsere, vagy egy festés

vagy egy felújítás, vagy egy tetőcsere stb stb.

és nem azért írtam mert irígylem... főleg nem az Aveóját.

na de mindegy

Link to comment
Megosztás:

úgylátom süket szemeknek írtam

nem azt mondom, hogy nem sajnálom őket, de van náluk sokkal rosszabbul járt ember is.

meg nem csak a mi 1,3millájáról beszéltem, hanem másokról, akiknekmég annyira se futja.

de am itt ki az aki 8 év alatt összetud spórolni 2 millát??

őszintén szólva nekünk mindig van valami,ami elviszi a spórolt pénzt.

vagy egy hőcserélő cseréje, vagy egy mosógépcsere, vagy egy festés

vagy egy felújítás, vagy egy tetőcsere stb stb.

és nem azért írtam mert irígylem... főleg nem az Aveóját.

na de mindegy

Most nem mindegy mennyi idő alatt mennyit szedsz össze?

Ha a spórolásban kételkedsz: volt szobatársam elment légi irányítónak, mert megunta hogy ennyire nehéz ez a suli, szeptemberig tanfolyam, aztán kezd dolgozni, kb nettó 400-ért. Abból többet is félre lehet tenni. Én imádom az autókat, de ennyi pénzért feladtam volna a dolgot, hiszen nekem még legalább 3-4 kemény év, mire talán tudok ennyit keresni, de aztán másként döntöttem.

Link to comment
Megosztás:

Most nem mindegy mennyi idő alatt mennyit szedsz össze?

bazki hogy mindneki a rossz részét látja a dolgoknak...

lehe ez csak azért van mert borsodban kicsit más világ van?

vagy mi?

egyálalán nem sajnálom, már csak azért se, mert mozgáskorlátozott a srácc, és ő biztos nem fogja tudni tákolganit az F astrát, mint mi, és nekik szükségük is van egy pöpec ful uj verdéra.

tuti 100, hogy ez miatt is vettek ujat.

csak megemlítettem, hogy jó nekik, "szegények" összetudtak dobni két millát.

4 órában biztos nem keres 400at, mint a havrod, meg majd te fogsz

és én már 120nak is nagyon tudnék örülni, nem még 400nak....

Link to comment
Megosztás:

Most nem mindegy mennyi idő alatt mennyit szedsz össze?

Ha a spórolásban kételkedsz: volt szobatársam elment légi irányítónak, mert megunta hogy ennyire nehéz ez a suli, szeptemberig tanfolyam, aztán kezd dolgozni, kb nettó 400-ért. Abból többet is félre lehet tenni. Én imádom az autókat, de ennyi pénzért feladtam volna a dolgot, hiszen nekem még legalább 3-4 kemény év, mire talán tudok ennyit keresni, de aztán másként döntöttem.

Hát azért a nettó 400 szerintem messzebb van, mint 3-4 kemény év :D Minket is etettek ilyen számokkal még az egyetem elején, de miután elhelyezkedtünk, kicsit átértékelődtek a dolgok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát azért a nettó 400 szerintem messzebb van, mint 3-4 kemény év :D Minket is etettek ilyen számokkal még az egyetem elején, de miután elhelyezkedtünk, kicsit átértékelődtek a dolgok :lol:

Meglátjuk...én még bizakodom... :lol: Van 1-2 akik itt végeztek és keresnek ennyit. Azért nem légbőlkapott, ígérgetett dolgoknak szoktam hinni. Csak jó helyet kell találni. :D

Link to comment
Megosztás:

am itt errefelé a 120ezres fizu, már szinte álomvilág határa, az átlag földi halandónak.

és ha apu anyu meg én is megkresnénk fixen ezt a pénzt, és folyamatosan, nem csak szezon jellegűen(télen nem sok nehézgépes meló van) akkor mi bőven meg is élnénk ebből a pénzből, így OTP meg ez az amazzal a nyakunkban.

csak így, hogy nekem ninc smeló, meg apu csak szezonálisan keresi meg, meg anyu 80ért melózik, így elég spórolós.

Link to comment
Megosztás:

úgylátom süket szemeknek írtam..

Szerintem te értesz félre valamit. Bizony annak idején taknyos 10enpár éves koromban nekem sem a legyek hordták össze hanem nagyon keményen főleg uborkáztam, köszméte, galamb, ésatöbbi pénzhozó dologgal foglalkoztam és meglett a látszata (vettem egy szakadt wartburgot belőle plusz futotta még erre-arra) -igaz annak sok éve vége lett mert nem éri meg ilyen kis területen na de nem itt van a hangsúly. Ott a hangsúly, hogy ha el akar valamit érni az ember azért tenni is kell (itt megjegyezném, hogy majd 26 évesen vissza ültem az "iskolapadba" hogy elektroműszerész végzettséggel ne havi 54 ezerért gályázzak hanem többre vigyem) az igények pedig nem ugyanazok senkinél sem. Pl én el vagyok egy jónak mondható sátorban is (csak ne szakadjon rám) míg van aki csak a 4 téglafal közt egy nyaralóban tudja elképzelni azt az akárhány napot és sokan még az országban sem bírnak maradni -én viszont örülök ha éves szinten 1 hetet el tudok tölteni nyaralásnak nevezett "freetime"-mal az ország valamely részén egy erdőbeni tisztáson.

Az meg, hogy ki mit csinál a bevételeivel (lakásfelújítás ésatöbbi) az már mellékes -kérdéses mire akarja és mire kell költenie, valamint a jövedelmek tudnivalóan nem ugyanazok sehol sem. Néha én is nézek, hogy még csak munkája sincs az illetőnek és már több milkát költött autó tuningra vagy épp vacsiúj autóra és az egyéb kiadásairól ne is beszéljünk szóval kapise mit akarok (és gondolom más is) kinyögni? :lol: Van akinek hamarabb és van akinek nehezebb összeszedni ugyanazon mennyiségű pénzmagot..

Link to comment
Megosztás:

Hát azért a nettó 400 szerintem messzebb van, mint 3-4 kemény év :D Minket is etettek ilyen számokkal még az egyetem elején, de miután elhelyezkedtünk, kicsit átértékelődtek a dolgok :D

Lehet annyit keresni... két munkával ;)

Mondjuk én most 3 munkával sem ütöm meg ezt a havi bevételi szintet, de lesz ez még így se... :lol:

Idén 10 éve dolgozom mérnökként :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem te értesz félre valamit. Bizony annak idején taknyos 10enpár éves koromban nekem sem a legyek hordták össze hanem nagyon keményen főleg uborkáztam, köszméte, galamb, ésatöbbi pénzhozó dologgal foglalkoztam és meglett a látszata (vettem egy szakadt wartburgot belőle plusz futotta még erre-arra) -igaz annak sok éve vége lett mert nem éri meg ilyen kis területen na de nem itt van a hangsúly. Ott a hangsúly, hogy ha el akar valamit érni az ember azért tenni is kell (itt megjegyezném, hogy majd 26 évesen vissza ültem az "iskolapadba") az igények pedig nem ugyanazok senkinél sem. Pl én el vagyok egy jónak mondható sátorban is (csak ne szakadjon rám) míg van aki csak a 4 téglafal közt egy nyaralóban tudja elképzelni azt az akárhány napot és sokan még az országban sem bírnak maradni -én viszont örülök ha éves szinten 1 hetet el tudok tölteni nyaralásnak nevezett "freetime"-mal az ország valamely részén egy erdőbeni tisztáson.

Az meg, hogy ki mit csinál a bevételeivel (lakásfelújítás ésatöbbi) az már mellékes -kérdéses mire akarja és mire kell költenie, valamint a jövedelmek tudnivalóan nem ugyanazok sehol sem. Néha én is nézek, hogy még csak munkája sincs az illetőnek és már több milkát költött autó tuningra vagy épp vacsiúj autóra és az egyéb kiadásairól ne is beszéljünk szóval kapise mit akarok (és gondolom más is) kinyögni? :lol: Van akinek hamarabb és van akinek nehezebb összeszedni ugyanazon mennyiségű pénzmagot..

hát... ki mire költi.. hm gondolom azért te se várod meg, amíg a házad ráddől.

legelső a ház

szerintem

csak abba laksz

és igen tenni kell érte... csak a bibi ott van, ha már amit csak tudsz megtetél és mégis ugyan ott vagy

mindegy hagyuk ezt a témát, mert egyáltalán nemezzel a célzattal írtam.

Link to comment
Megosztás:

Igazatok van. MINDENKINEK. Ez úgy lehetséges, hogy nem ugyan arról beszéltek ;) :D mikndenki csak egy pár sort nézett ki a másik okosságából, és egész más értelmezés jött ki. :lol: ;)

Amúgy most hogy beleszámolgattam, egy év alatt tudtam elrakni kb. háromcá pénzt. Végülis így azt a 8év2misit... :lol: nah mindegy, szüleimnél lakom, nem tartok el senkit, és autót sem én fizetek. Így valahogy könnyebben gyűlik, csak nem lesz ez így 8 évig :D

Link to comment
Megosztás:

Nem véletlenül kérdeztem.....

Ha valaki nem tud angolul két betűt helyesen leírni, az ne kérkedjen az angol tudásával! :lol:

De ez nem nem tudás, hanem elvadult magyarításos szájlosítás. Ha beszabadulsz egy iskolába, és ellopkodod a telefonokat sms-olvasgatásra, a 90% -ában olyanokat fogsz látni hogy Szya...Cevasz... és egyebek. Ez nem heJesírási, hanem angolból átvett-átmagyarított-és tovább-szlengesített probléma. Nem lehet megmagyarázni, csak úgy lesz. :D :D

Jah.... ez se nem lett ám OFF ;) ;) :D Bocsika. :lol:

Link to comment
Megosztás:

szüleimnél lakom, nem tartok el senkit, és autót sem én fizetek.

Hja kérem... ;) :D

Lehet annyit keresni... két munkával :D

Mondjuk én most 3 munkával sem ütöm meg ezt a havi bevételi szintet, de lesz ez még így se... :lol:

Idén 10 éve dolgozom mérnökként :D

Erre kicsit visszatérve, de Futó mestertől elvonatkoztatva: persze, több lábon kell állni, addig kell hajtani, míg bírja az ember, de én sohasem értettem azokat, akik napi 16-18 órákat dolgoznak, hétvégén is, 1 évben el tudnak menni pihenni 1, max. 2 hétre, aztán 35 éves korban befigyel egy stroke, vagy 40 évesen egy infarktus...

Akkor megérte ennyire hajtani?

Én nem azért keresek, hogy minél gazdagabb halott legyek, kell idő elkölteni is azt a pénzt :D

Persze ennek az éremnek két oldala van, az sem jó, ha kevés az idő, de sok a pénz, az sem, ha sok az idő, de kevés a pénz, arany középút kell ;)

Kéremkapcsojjaki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.