Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem is lenne annyira új ötlet. Biztosítók tudtommal csinálják (talán Magyarországon nem), hogy az autó színét is figyelembe veszik, mivel szerintük pl. a piros színű autók vezetői statisztikailag agresszívabbak, tehát nagyobb kockázati tényezőt jelentenek :)

Jah erről valamit hallottam én is, de nem a vezető agresszív hajlamai miatt, hanem mert pl. egy piros, vagy neonzöld autó feltűnőbb mint a "feketét-ezüstöt" használók

Link to comment
Megosztás:

olyan kérdésem lenne, hátha hallottatok már róla.

mikor anno megcsináltuk a motor átalakítást, elég sok fórumot átböngésztem. találtam olyan lehetőséget, hogy ha gyújtásnál a TID 2gomját nyomva tartom akkor először kiírja a pillanatnyi sebességet, aztán kíirja a hibakódo(ka)t, ha van(nak). aztán kijelző teszt és beáll alap állapotra. ez működik is minden gond nélkül.

namost van vmi olyan halvány emlékem, hogy ha járó motornál csinálom ugyan ezt, akkor átáll valamilyen vészprogram szerűségre :) kipróbálni még nem próbáltam, és a fórumot sem találom ahol olvastam.

vkinek van ezzel kapcs használható infója?

de CSAK a kijelző hibakódjait írja, nem a motorvezérlőét.

és nincs semmiféle vészprogramja :(

elképzelem ezt a vészprogramot a TID-en: kiírja hogy "úristen, itt a világvége, szaladjon, ki merre lát" :P :hiya:

Link to comment
Megosztás:

de CSAK a kijelző hibakódjait írja, nem a motorvezérlőét.

és nincs semmiféle vészprogramja :)

elképzelem ezt a vészprogramot a TID-en: kiírja hogy "úristen, itt a világvége, szaladjon, ki merre lát" :( :P

kijelzőnek hibakód? "úristen, nem jó a bal felső 3.cella,szaladjon, ki merre lát"

na mind1, majd játszok vele :hiya:

Link to comment
Megosztás:

kijelzőnek hibakód? "úristen, nem jó a bal felső 3.cella,szaladjon, ki merre lát"

na mind1, majd játszok vele :(

azt hogy a kijelzőn valamelyik karakter nem világít, azt nem fogja tudni megmondani :P de azt lehet hogy meg tudja súgni hogy ő a hülye, vagy a hőmérődet hagytad el :) :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Jah erről valamit hallottam én is, de nem a vezető agresszív hajlamai miatt, hanem mert pl. egy piros, vagy neonzöld autó feltűnőbb mint a "feketét-ezüstöt" használók

Akkor olcsóbb kéne lennie, mert a közlekedésben az a jó, ha feltűnő. Látni és látszani :)

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek! :)

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a benzin szintjelző teletankolt állapotban kb. 70-80km alatt a teljes skála 3/4-re ugrik. Ami nem is izgatna, ha nem tudnám, hogy korábban ehhez városi forgalomban kb. 200km-t kellett megtennem (autópályhasználatnál közel 300km-t mentem mire ideáig "süllyedt a mutató").

Emellett azt vettem még észre, hogy teletankolt állapotban folyton nagyon erős benzinszag van az autó körül. VAlószínűleg van kapcsolat a két dolog között.

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem látok benzinfoltot a kocsi alatt, akkor lehet-e akkora szivárgás-párolgás mértéke, hogy ilyen mértékben fogyjon a benya???

Mit kellene megnéznem???

Link to comment
Megosztás:

...

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem látok benzinfoltot a kocsi alatt, akkor lehet-e akkora szivárgás-párolgás mértéke, hogy ilyen mértékben fogyjon a benya???

Mit kellene megnéznem???

Nekem a betöltő cső (ahol tankoláskor folyik a tartályba a benya) melletti kis levegőzőcső volt lecsúszva és ott csöpögött.

Corsánál ez egy rugalmas cső, ami adott esetben szerintem el is tud öregedni, viszonylag korrektül hozzá lehetett férni a kerék felől. Astránál persze nem biztos. Kábelkötegelővel elég jól bírja már egy csomó ideje :)

Link to comment
Megosztás:

olyan kérdésem lenne, hátha hallottatok már róla.

mikor anno megcsináltuk a motor átalakítást, elég sok fórumot átböngésztem. találtam olyan lehetőséget, hogy ha gyújtásnál a TID 2gomját nyomva tartom akkor először kiírja a pillanatnyi sebességet, aztán kíirja a hibakódo(ka)t, ha van(nak). aztán kijelző teszt és beáll alap állapotra. ez működik is minden gond nélkül.

namost van vmi olyan halvány emlékem, hogy ha járó motornál csinálom ugyan ezt, akkor átáll valamilyen vészprogram szerűségre :) kipróbálni még nem próbáltam, és a fórumot sem találom ahol olvastam.

vkinek van ezzel kapcs használható infója?

Én már próbáltam, illetve Zotya Győrben előre megfontolt szándékkal beugrott az anyós oldalra járó motornál és benyomta a gombot, hogy megmutassa, hogy kiírja 53-ig a sebességet. Semmi nem történt azon kívül, hogy majdnem eltörtem a karját. :( Najó nem. :P

Link to comment
Megosztás:

de CSAK a kijelző hibakódjait írja, nem a motorvezérlőét.

és nincs semmiféle vészprogramja :)

elképzelem ezt a vészprogramot a TID-en: kiírja hogy "úristen, itt a világvége, szaladjon, ki merre lát" :( :P

Ja, vagy elkezd visszaszámolni :hiya:

Télleg Gábor, ha kicserélem a DID kijelzőmet TID-re, kell valamit a BC-n állítani, vagy műxik ugyanúgy tovább?

Link to comment
Megosztás:

minitali aug 12 vagy 13 éjcaka, ha ugyan lesz még belőlevmi, mert a nagy vállakozószellemekből csak mumusok lettek(anyuci nem enged címszóval)

piros színre nem vezették be a drágább biztosítást?? jópár évvel ezelőtt ezt lehetett hallani, hogy be akarják vezetni, mert a piros autók kimutathatóan több balaesetet szenvednek, okoznak

Tid álló motornál neked milyen aktuális sebességet mutat? gurulsz álló motorral?

nyomkodhatod nyugodtan, ugyan aztcsinálja, amit leírtál menet közben is, és ahogy Gabi írta, az a kijelző hibái, meg rádió stb stb

Link to comment
Megosztás:

minitali aug 12 vagy 13 éjcaka, ha ugyan lesz még belőlevmi, mert a nagy vállakozószellemekből csak mumusok lettek(anyuci nem enged címszóval)

piros színre nem vezették be a drágább biztosítást?? jópár évvel ezelőtt ezt lehetett hallani, hogy be akarják vezetni, mert a piros autók kimutathatóan több balaesetet szenvednek, okoznak

Tid álló motornál neked milyen aktuális sebességet mutat? gurulsz álló motorral?

nyomkodhatod nyugodtan, ugyan aztcsinálja, amit leírtál menet közben is, és ahogy Gabi írta, az a kijelző hibái, meg rádió stb stb

Akkor is kiírja hogy 00 KMH. :)

Link to comment
Megosztás:

Így van. Halál pontosan mért együtt múltkor egy GPS-szel. :P 8 kmh a tévedése a műszernek.

:) ..ezt hogyan is kell érteni, az a kijelző is 8km/h-t tévedne? ...nem hinném, nekem kb. épp az 58-59km/h-nál mutat 50KMH-t és az annyi is a valóságban is, úgy tűnik.... Vagy igy is gondoltátok.. csak én nem érteni? :(

Link to comment
Megosztás:

:) ..ezt hogyan is kell érteni, az a kijelző is 8km/h-t tévedne? ...nem hinném, nekem kb. épp az 58-59km/h-nál mutat 50KMH-t és az annyi is a valóságban is, úgy tűnik.... Vagy igy is gondoltátok.. csak én nem érteni? :(

Úgy értettem, hogy a kijelzőn is kevesebbet mutat 8 kmh-l mint az órán, ahogy a GPS is. :P

Link to comment
Megosztás:

:P Jó fej különben. Élőben csöndesebb, mint itt :D

Nem mondod komolyan! :( :hiya:

Én már próbáltam, illetve Zotya Győrben előre megfontolt szándékkal beugrott az anyós oldalra járó motornál és benyomta a gombot, hogy megmutassa, hogy kiírja 53-ig a sebességet. Semmi nem történt azon kívül, hogy majdnem eltörtem a karját. :lol: Najó nem. :D

Az hagyján, de multkor vmi rokonnak pattantam be az astrájában, hogy tudtad, hogy van ilyen? Aztán nem csinált semmit. :) Jól lebőgtem. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mondod komolyan! :P :hiya:

Az hagyján, de multkor vmi rokonnak pattantam be az astrájában, hogy tudtad, hogy van ilyen? Aztán nem csinált semmit. :( Jól lebőgtem. :D

Nem, rossz a hozzáállás: az autója bőgött le :P

Amúgy nekem nem hozza a 8 km/h-s különbséget csak 8 km/h-nál :lol: nekem 60-nál is 00-t mutat :D

Novy, találd már ki hogy lesz vagy lesz :) Engem enged anyuci :D :P

Link to comment
Megosztás:

Nem, rossz a hozzáállás: az autója bőgött le :D

Amúgy nekem nem hozza a 8 km/h-s különbséget csak 8 km/h-nál :( nekem 60-nál is 00-t mutat :hiya:

Novy, találd már ki hogy lesz vagy lesz :) Engem enged anyuci :P :D

hát akkor gyere te

pár napra megyünk csak :lol:

vadkemping stb

am 12éig meglesz mi lesz meg

ha nem lesz balcsi, akkor blitz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.