Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

Tartalmaz mindent, a kapcsoló testet kapcsol!

A gyújtás +-t a ködlámpa izzó fogja meg kapni, ha ez első ködlámpa, akkor a fényszóró helyett hejzet jelzőtől szedjél pozitívot, ha csak hátsó akkor tompítttról, de olyat ami távolságinál is ott van!

Ja és a hátsó nem mehet az első nélkül!!

Akkor azt mondd meg nekem amit itt is írtál, hogy ha a gyújtástól kap plusszt, akkor miért kell még egyet adni neki a helyzetjelzőtől is? :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt mondd meg nekem amit itt is írtál, hogy ha a gyújtástól kap plusszt, akkor miért kell még egyet adni neki a helyzetjelzőtől is? :)

Ha bekapcsolod a helyzetjelzőt, akkor nem fog világítani a ködlámpa. Mivel a relé két oldalán +12 V lesz. Egy saját észrevétel: A ködlámpát én nem közvetlenül a gyújtás kapcsolóról ( 15-ös pont ), felesleges terhelés, hanem az aksiról (30-as pont ) biztosítékon keresztül hoznám. Mint mondom saját vélemény.

Link to comment
Megosztás:

Nem! Az a szomszédomé!! :D (asszem :))

IYP-57* :P

Ez az Day, ne áruld el, így csak 10 variáció van, nagyon leszűkíted a kört! ;)

Szerencsére nekem nincs jogsis lánytesóm, csak jogsi nélküli, de nekem automatikusan lekapcsol a rádió, amint kihúzom a kulcsot. ;)

Nekem ha nem jár a motor lekapcsol egy óra után kulcsal és kulcs nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Ez az Day, ne áruld el, így csak 10 variáció van, nagyon leszűkíted a kört! :D

Nekem ha nem jár a motor lekapcsol egy óra után kulcsal és kulcs nélkül is.

Nincs semmi priusz a kocsimon, aki meg ezekután ellopja, annak gratulálok. :)

Enyém nem kapcsol le, mert tudja, hogy nem hobbiból van bent a kulcs. ;) ;) CAR400 már ilyen okos. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez az Day, ne áruld el, így csak 10 variáció van, nagyon leszűkíted a kört! :D

Nekem ha nem jár a motor lekapcsol egy óra után kulcsal és kulcs nélkül is.

Nyáron úgy is sok szabad időm lesz melóközben, akkor lesz majd izzó csere a műszerfalban, meg hasonlo dolgok, akkor meg nézem az én gyujtás kapcsolom.

és reménykedem hogy lesz az 1es állásnak kimenete!

De ennek se rossz ötlet utánna jarni, hogy az enyém kikapcsol-e... :)

Link to comment
Megosztás:

Nyáron úgy is sok szabad időm lesz melóközben, akkor lesz majd izzó csere a műszerfalban, meg hasonlo dolgok, akkor meg nézem az én gyujtás kapcsolom.

és reménykedem hogy lesz az 1es állásnak kimenete!

De ennek se rossz ötlet utánna jarni, hogy az enyém kikapcsol-e... :)

A kormányzárnak van külön egy érintkezése, amivel kapcsolja a rádijót. ;) Valamint asszem a zörgőt is, ami figyelmeztet felkapcsolt lámpicsek esetén, ugye. :D

Link to comment
Megosztás:

Nyáron úgy is sok szabad időm lesz melóközben, akkor lesz majd izzó csere a műszerfalban, meg hasonlo dolgok, akkor meg nézem az én gyujtás kapcsolom.

és reménykedem hogy lesz az 1es állásnak kimenete!

De ennek se rossz ötlet utánna jarni, hogy az enyém kikapcsol-e... :)

Végülis ha leveszed a kormányborítást akkor kicsit rálátsz. Ha jól meg akarod nézni akkor ki kell venni azt a panelt amiben a befúvó, lámpakapcsoló, magaságállító stb. van.

Link to comment
Megosztás:

Végülis ha leveszed a kormányborítást akkor kicsit rálátsz. Ha jól meg akarod nézni akkor ki kell venni azt a panelt amiben a befúvó, lámpakapcsoló, magaságállító stb. van.

Oldaláról látni a sarukat. :D Bár, nálatok (légzsákmenteseknek) még ferdén van a gyújtáskapcsoló, nem úgy mint nekünk légzsákosoknak, de ettől függetlenül szerintem látható. Amúgy egy vékony 1-es vezeték vagy 1,5-es jön ki belőle, akkor az az. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem! Az a szomszédomé!! ;) (asszem :D)

IYP-57* :lol:

A-a HSX-120 az enyém, hol lax lehet h szomszédokk vagyunk ;)

Mai sztori...

Fél 6-kor mondom még anyira nem sötétedik hamar kicserélem az égőt mert holnap tuning show azt nehogy Pesten valamelyik gépkezelő belémkössön. :D vezeték lehuz rugó összenyom Rolika kiveszi az égőt...Beteszi az ujjat... tenné... hmm hát ez meg hova lett???? :P ooopszzzzz ez...beleesett... ajjaj még jó hogy sity suty csere sötétedéskor... ;) hála istennek öcskösnek ott volt a keze azt benyult érte miután aksi kioperál persze krova hosszabitó szár ohne keres talál és kivesz... öcskös benyul semmi extra ki oopsz... ;) nem jön ki ez!!!! nagy nehezen kijött egy kézlenyuzással az égő is meg lett ki is lett cserélve!!!

Probléma... az volt hogy nem égett hogy kontakt hibásvolt nem érintkezett rendesen... égőnek semmi baja... :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Oldaláról látni a sarukat. :D Bár, nálatok (légzsákmenteseknek) még ferdén van a gyújtáskapcsoló, nem úgy mint nekünk légzsákosoknak, de ettől függetlenül szerintem látható. Amúgy egy vékony 1-es vezeték vagy 1,5-es jön ki belőle, akkor az az. :)

az enyém légzsákos, bar folyamatosan világít a légzsák visszajelző, de maga a kormány légzsákos

Link to comment
Megosztás:

A-a HSX-120 az enyém, hol lax lehet h szomszédokk vagyunk :lol:

Mai sztori...

Fél 6-kor mondom még anyira nem sötétedik hamar kicserélem az égőt mert holnap tuning show azt nehogy Pesten valamelyik gépkezelő belémkössön. ;) vezeték lehuz rugó összenyom Rolika kiveszi az égőt...Beteszi az ujjat... tenné... hmm hát ez meg hova lett???? ;) ooopszzzzz ez...beleesett... ajjaj még jó hogy sity suty csere sötétedéskor... :P hála istennek öcskösnek ott volt a keze azt benyult érte miután aksi kioperál persze krova hosszabitó szár ohne keres talál és kivesz... öcskös benyul semmi extra ki oopsz... ;) nem jön ki ez!!!! nagy nehezen kijött egy kézlenyuzással az égő is meg lett ki is lett cserélve!!!

Probléma... az volt hogy nem égett hogy kontakt hibásvolt nem érintkezett rendesen... égőnek semmi baja... :D :D

Hjaaa. ;) Tízemeletesek. Diginél parkol a gépsas. :lol: :)

az enyém légzsákos, bar folyamatosan világít a légzsák visszajelző, de maga a kormány légzsákos

Az ilyen hibát szokták egyszerűen javítani a szagemberek. Kiveszik az izzót. ;) Lehet, hogy az a légzsákos kormány csak dísz, vagy csak tényleg rossz és cserés?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tartalmaz mindent, a kapcsoló testet kapcsol!

A gyújtás +-t a ködlámpa izzó fogja meg kapni, ha ez első ködlámpa, akkor a fényszóró helyett hejzet jelzőtől szedjél pozitívot, ha csak hátsó akkor tompítttról, de olyat ami távolságinál is ott van!

Ja és a hátsó nem mehet az első nélkül!!

Sztem ez fordítva van, az első nem mehet a hátsó nélkül, a hátsó külön is kapcsolható. Persze lehet én tudom rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez fordítva van, az első nem mehet a hátsó nélkül, a hátsó külön is kapcsolható. Persze lehet én tudom rosszul.

Nálunk viszont nem. Az első külön is kapcsolható. Annyi, hogy ha helyzetjelző mellé kapcsolod fel, akkor kapcsolható az elsővel a hátsó, tompítottnál meg ugye mindig.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem nem ide tartozik de hátha tudtok segíteni.

Szerintetek függ egy fordulat szám mérőnek hogy az autó 8v vagy 16v?

Mert ugyanis egyik haverom vett egy autót kicserélte az órát benne mert neki fordulat szám mérős kellet.

A kocsija 1.3 8v ő pedig 1.3 16v kocsiból vette és így ugrál neki a mutató le fel pl: alapjáraton 1000 és 2500 között.

Ez lehet kontakt hiba is?

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez fordítva van, az első nem mehet a hátsó nélkül, a hátsó külön is kapcsolható. Persze lehet én tudom rosszul.

A hátsót kapolják elősző az olyan kapcsoló, amelyeken nem külön van kapcsoló az elsőnek meg a hátsónak, nem két részben kihúzhatók, vagy egymás után tekerhetők mint pl:a világítás kapcsolónk, tehát nem tudsz csak tompítottak kapcsolni, hanem muszáj, hogy menjen a hejzetjelző is

Még egy szer utoljára leírom a szabályt:

Ha nincs első ködlámpa, akkor a hátsó csak a tompítottal, meg a távolságival világíthat és csak gyújtáson(járó motornál)

Ha van első is akkor a hátsó csak az elsővel világíthat, az első akkor világíthat, ha: gyújtás rajta,(járó motor) és minimum a helyzetjelző világít, de világíthat a tompítottal és a távolságival is együtt, tehát nem kell lekapcsoltatni, ha rajta a refi vagy a tompított

Remélem így már tiszta :)

Szerk: a hátsó csak tompítottal és távolságival mehet, valamint helyzetjelzővel akkor, ha megy az első is!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg célszerűbb a topic neve előtt lévő kis kék bizergára kattintani és automatikusan az első nem olvasott hsz-hez ugrik az adott topicban. ;) :D

:lol: ;)

Végülis csak 2 éve nem jöttem rá erre :D ;) ;) :)

Én a hat és fél év alatt nem is tudtam erről. :lol:

De mennyivel egyszerűbb igy . :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.