Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

jó amúgy ;)

185/60 r14em van

hát figyelni kell jobban nekem is majd, mint a téli lemezzel, pedig az is 14es de azt kikalapáljuk ;)

Kalapállás...ma észrevettem egy nagy ütést a lengővillán, de hátulról, nem is előlről. Ott ahol szét van hajtva kétfele a perem, jól meg van nyomva. Nem emlékszem rá, hogy rátolattam volna bármire is, kivéve a kaput, meg egy stoptáblát, úgyhogy szerintem az előző tulaj csinálhatta. Holnap műszaki..... :D Előtte mégegyszer kiméretem a féket, remélem javult valamit a jobb első. :)

Link to comment
Megosztás:

csőtök

rég voltam itt ;)

lecseréltem én is a téli gurigákat nyárira.

igen igen még csak most, de egyrészt mikor utoljára itthon voltam, akkor még havazott, meg nem voltak még meg a 14es felnik sem.

ezek most megoldódtak:

http://pics.coldline.hu/pics/24100-20100328-6LcsAX.jpg

Szép!! ;)

Megmondtad, tehát tudom. Te meg tudod, hogy én tudom. :P Nekem megint elmaradt a felnifestés. ;) Most cseréltem vissza a keresztmami Suzukiján a nyári gumikat, és elvittem a kútra felfújatni őket. Meg akartam hajtani, de nem lehet. A motor is csak zúg, nincs normális hangja, hiába raktam vissza 3-ba nem is húzott. De legalább leteszteltem, mennyire leszarják az emberek a T-betűt. Kétszer lefulladtam, hát mit mondjak nem voltak türelmesek. :)

Elmaradt?? :D

Link to comment
Megosztás:

Helló, azt mondják itt lehet hogy van aki látott már 14nz-t :)

Abban reménykedem valaki tudja a választ.. Adott c14nz Kadett amin még nincs induktív impulzusadó, kopogásérzékelő. Astra si cuccokkal szeretném felruházni amihez ugye ezek kellenek.. Remélem vezérmű holtp. jeladó nem kell hozzá.. Szóval a kérdésem az lenne hogy fel tudom-e helyezni az én blokkomra ezeket az érzékelőket.

Link to comment
Megosztás:

Helló, azt mondják itt lehet hogy van aki látott már 14nz-t :)

Abban reménykedem valaki tudja a választ.. Adott c14nz Kadett amin még nincs induktív impulzusadó, kopogásérzékelő. Astra si cuccokkal szeretném felruházni amihez ugye ezek kellenek.. Remélem vezérmű holtp. jeladó nem kell hozzá.. Szóval a kérdésem az lenne hogy fel tudom-e helyezni az én blokkomra ezeket az érzékelőket.

A C14NZ az C14NZ, sztem mindegy, milyen kasztniban van. Kopogásérzékelője nincs az SE-nek sem, holtponti jeladója pedig a főtengelynél van, lenn az ékszíjtárcsánál (az is cserélendő).

Link to comment
Megosztás:

Fóliáztatni szeretném az autót! Tudom, hogy lerágott csont, de ahogy visszaolvasgattam az jött le, hogy a "B" oszloptól hátrafelé azt teszek fel amit akarok, de mi a helyzet elöl? Az első szélvédő alapból csíkos, de mit rakathatok fel az első ablakokra amivel nem piszkál a yard és műszakin is simán átmegy? Eddig a legjobb ajánlat 26.000 Huf körbe (első szélvédő nélkül) 7 év garival, műbizivel.

Elsőkre elvileg nem szabad 70 vagy 75% áteresztőnél kisebbet. És elvileg a gyári ablakba is bele van már ütve a 70%. Szóval szerintem oda mindenképp színtelen, hővédő mehet, azt nem szúrják ki, mégis ellátja a célját.

Erre gondoltam én is, de van értelme csak a hővédelem miatt felrakni az átlátszót?

Az a nagy szitu, hogy utassori-, raktér és hátsó üvegre bármilyen sötétségű szerelhető ha van mindkét oldalon visszapillantó tükör (vonóhorgoson egyértelműen kerül) szélvédő üvegre 75%, első (vezető üléssor melletti) üvegekre lehet tenni ami nem színezett avagy fényáteresztő képessége 100%, ha neked 70%-os akkor inkább ne ha mostanában viszed műszakira mert elhúzza a központi hivatal -még ha a vizsgáztató nem is. Mivel a legvilágosabb fólia is 89% képességű és az üveg 70%-os az valahol 60pár % körül lesz. Megtörtént eset: elvittem a vizsgabázisra, bemutattam a vizsgabiztosnak ("safety" -betörésgátló fólia) és annyit mondott, hogy "ő szíve szerint átengedné vele mivel az üveg zöld színét emeli ki jobban és jól átlátható de amint meglátják "odafent a nagyfaluban" a vas fotóit abban a pillanatban el is húzzák szal minusz 26 ropi vizsgadíj". Ezért kapartam én is le.. :)

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ az C14NZ, sztem mindegy, milyen kasztniban van. Kopogásérzékelője nincs az SE-nek sem, holtponti jeladója pedig a főtengelynél van, lenn az ékszíjtárcsánál (az is cserélendő).

Köszönöm.. Szóval remélhetőleg nem lesz nagy kihívás (persze nem apróság kicserélni hengerfejtől felfele mindent AC-val kábellel).. Holtpont jeladót felrakni tárcsával... Még a belső AC helyett külsőre cserélésen gondolkodok de szerintem az sem lesz nagy dolog..

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.. Szóval remélhetőleg nem lesz nagy kihívás (persze nem apróság kicserélni hengerfejtől felfele mindent AC-val kábellel).. Holtpont jeladót felrakni tárcsával... Még a belső AC helyett külsőre cserélésen gondolkodok de szerintem az sem lesz nagy dolog..

Mi bajod a belső AC-val? :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.. Szóval remélhetőleg nem lesz nagy kihívás (persze nem apróság kicserélni hengerfejtől felfele mindent AC-val kábellel).. Holtpont jeladót felrakni tárcsával... Még a belső AC helyett külsőre cserélésen gondolkodok de szerintem az sem lesz nagy dolog..

Miért nem cserélsz inkább kompletten motort? :)

Link to comment
Megosztás:

El, mert már felraktam a nyári gumikat, felnistől. Majd ősszel megcsináljuk, természetesen megyek tükröt szerelni, valamelyik hétvégén összehozzuk a dolgot. nem is tudom, kérdeztem-e már, minden megvan hozzá? Tükör, kapcsoló, kábelköteg, relé?

Rendben! Arra gondoltam, hogy inkább én mennék hozzád! Egyrészt, mert akkor minden szerszám helybe lesz, másrészt te teszel nekem szívességet, és majd ősszel ha a felniket festeni kell, majd te jössz hozzám. Sajnos a tükrön, és a kapcsolón kívül semmim sincs :D . 5 bontót felhívtam de a tükör nélkül nem adják oda a kábelköteget ;) Ráadásul csak olyan kapcsolót tudtam szerezni, amin nincs led kis fűtés kapcsolóval. Így a tükörfűtést máshogyan kell megoldani. (mondjuk a hátsó szélvédő fűtéskapcsolójával, vagy nem tudom :) )

Link to comment
Megosztás:

Rendben! Arra gondoltam, hogy inkább én mennék hozzád!Egyrészt, mert akkor minden szerszám helybe lesz, másrészt te teszel nekem szívességet, és majd ősszel ha a felniket festeni kell, majd te jössz hozzám. Sajnos a tükrön, és a kapcsolón kívül semmim sincs ;) . 5 bontót felhívtam de a tükör nélkül nem adják oda a kábelköteget ;) Ráadásul csak olyan kapcsolót tudtam szerezni, amin nincs led kis fűtés kapcsolóval. Így a tükörfűtést máshogyan kell megoldani. (mondjuk a hátsó szélvédő fűtéskapcsolójával, vagy nem tudom :) )

Akkor sanszos h bvectra cuccot vettél, és a kitalált megoldásod is bvectra. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is még a téli van fent :D De ha megyek reggel 4órakor, még igen csak a 0 fok felé húzz az idő. Így csak szombaton fogom lecserélni(na jó, őszintén szólva nagyon időm se volt rá :) )

Én csak gumit cserélek felni marad... Bár le kéne fujatnom a felniket mert valami marha a szép ezüstöt egyszer lefujta Tescos fehér spray-vel én meg megvettem tőle szal ő is meg én is marha...

Bakon nem akarom hogy áljon, ezért felnit nem veszek, hát nem tom ismerem végülis a gumist ugyhogy lehet hogy kérek kölcsön egy garnitura felnit. ;)

Link to comment
Megosztás:

De ahogy látom próbáltátok hegeszteni az eredeti tartót is, de az alu ugye? Ahhoz milyen gép kell?

Alumíniumot AVI-val a legjobb hegeszteni, csak az nincs otthon. CO-val rácsippentettem egy párat, de akkor is eltört.

Esetleg akinek ügyes a keze lánggal is +próbálhatja, de rizikós.

Ez nem egy olyan anyag, amivel könnyű bánni. :)

A vas meg el lesz ott 1 darabig.

Délután +javítottam a kis sterimobot, így majd kap a gép a pofájába. ;)

Kár, hogy csak hideg vizes. :D

Link to comment
Megosztás:

Rendben! Arra gondoltam, hogy inkább én mennék hozzád! Egyrészt, mert akkor minden szerszám helybe lesz, másrészt te teszel nekem szívességet, és majd ősszel ha a felniket festeni kell, majd te jössz hozzám. Sajnos a tükrön, és a kapcsolón kívül semmim sincs :D . 5 bontót felhívtam de a tükör nélkül nem adják oda a kábelköteget ;) Ráadásul csak olyan kapcsolót tudtam szerezni, amin nincs led kis fűtés kapcsolóval. Így a tükörfűtést máshogyan kell megoldani. (mondjuk a hátsó szélvédő fűtéskapcsolójával, vagy nem tudom :) )

A másikkal pedig egyszerűbb lett volna, nem kellett volna külön kábelezgetni...

A kábelköteget itt sem adják külön, de astrás el tükör kapcsolót igen, 2.000 Ft/db.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.