Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszönöm a tippeket

Még nem csináltam így, csak a legutóbbi ugyanilyen eljárást követő káromkodás sorozatom után javasolta valaki: Fogsz egy vékony rongyot (babapelenka pl. tökéletes) és a kar két oldaláról befejed a tekerő mögé, majd lassan húzod. Elvileg kihúzza a gyűrűt.

Link to comment
Megosztás:

Itt egy kicsit ellentmondtál magadnak, nem gondolod?

Részben lehet, csak azt akartam érzékeltetni, hogy műszakin nem pont a motorral foglalkoznak, persze a zöldkártya mérés tükrözi valamennyire az állapotát, de pölö attól hohgy kopog a hidratőke, még átmegy műszakin.

Valahogy nagyon nem akarja megadni magát.

Lehet rossz helyen kapirgálok?

Itt kell keresgélnem?

Erről van szó. Befele nyomtam a kárpitot, forgattam a kart, elvileg látni kell az omega gyűrű felső részét, én egy kampóval húztam le.

Link to comment
Megosztás:

Abból azért már kinőttem, hogy májerkodásból ködlámpázzak, de mentem már nagy ködben ködlámpás autóval és tudom mennyit jelent. Tegnap esti viszonyok mellett tényleg szükség lett volna rá.

Aki meg indokolatlanul használja, annak tényleg a q...va nyát. Az ilyenek tőlem rendszeresen meg is kapják a reflektort ha szemből jönnek, ha meg a hátam mögött akkor meg a záróködfényt.

Én meg azoknak nyomom a fényszórót szembe akiknek magasra van állítva a tompítottjuk........ :lol:

Link to comment
Megosztás:

Részben lehet, csak azt akartam érzékeltetni, hogy műszakin nem pont a motorral foglalkoznak, persze a zöldkártya mérés tükrözi valamennyire az állapotát, de pölö attól hohgy kopog a hidratőke, még átmegy műszakin.

Erről van szó. Befele nyomtam a kárpitot, forgattam a kart, elvileg látni kell az omega gyűrű felső részét, én egy kampóval húztam le.

Jól van, legközelebb újult erővel nekiugrok megint.

Mára nem érek rá vele többet játszani, holnapra mondanak valami ünnepet...

Még főznöm kell holnapra borlevest :lol: :)

Remélem megéli a holnapot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az nem szabálykövető magatartás :lol: :) :D

Komolyan: Téged még nem vakított el ködlámpa? Engem konkrétan tegnap is beért egy OFF új típusú 6-os Mazda, annyira idegesítően vakított a ködlámpája, hogy teljesen el kellett fordítanom a tükrömet. A köd miatt is alig láttam az a b.zi meg még hátulról is vakított. Igazából nem álltam neki elemezni, hogy a tompítottja van-e szarul beállítva, vagy a ködlámpája, de nagyon zavaró, sőt kijelenthetem, hogy balesetveszélyes volt.

Az én első ködlámpáim bizony nem vakítanak senkit aki szemből jön, mert jól beállítottam őket!

Ha mégis felkapcsolom amikor nincs is köd, akkor annak nyomós oka van, például esőben a szaros, taknyos országúton, ahol egyetlen szaggatott vonalat, vagy horribile dictu útszélét jelző folyamatos vonalat sem lehet találni, és szemből a sok félvak, rosszul beállított tompítottú barom még el is vakít, NO AKKOR BEKAPCSOLOM!

Be, mert nem látom az út szélét, és nem tudom, hogy mikor futok le az árokba.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Abból azért már kinőttem, hogy májerkodásból ködlámpázzak, de mentem már nagy ködben ködlámpás autóval és tudom mennyit jelent. Tegnap esti viszonyok mellett tényleg szükség lett volna rá.

Aki meg indokolatlanul használja, annak tényleg a q...va nyát. Az ilyenek tőlem rendszeresen meg is kapják a reflektort ha szemből jönnek, ha meg a hátam mögött akkor meg a záróködfényt.

Szemből engem még nem zavart ködlámpa :lol: Nem fölfelé világít az, engem nem bánt. A ködzáróért viszont ölök... :) Viszont a nem ködlámpás lökösnek is ki van könnyítve belülről, a lámpa helye :lol: Ha visszaolvasol (elég sokat) akkor vannak képek, meg leírások, hogy hogy érdemes belevágni a lökibe :D

Link to comment
Megosztás:

Szemből engem még nem zavart ködlámpa :lol: Nem fölfelé világít az, engem nem bánt. A ködzáróért viszont ölök... :) Viszont a nem ködlámpás lökösnek is ki van könnyítve belülről, a lámpa helye :lol: Ha visszaolvasol (elég sokat) akkor vannak képek, meg leírások, hogy hogy érdemes belevágni a lökibe :D

Mondjuk megfelelő szerszámmal, a jelölésen. :D Bölcsőde, kifestőkönyv szint.. :D

Link to comment
Megosztás:

Te is ilyen agynélküli volánhuszár vagy, hogy lesz?rod kit zavar, Te felkapcsolod, mert menő?

Nem tom ezt miből sikerült leszűrnöd. :lol: De csak azt nem értettem, hogy egy ködlámpa ami a földtől alig van pár centire, hogy tud elvakítani valakit? Főleg ha mögötte halad? Ezt nem értem.

Szó nem volt, hogy felkapcsolom-e vagy sem. Bár elárulom tegnap ---agy nélküli volánhuszár vagy, hogy lesz?rod kit zavar--- voltam mert annyira koszos volt a lámpám h semmit nem láttam és a ködöst kapcsoltam fel segítségnek de így sem sokat javult a hejzet. Másrészt meg szerintem elég sok barom van aki a tompítottját nem bírja beállítani ami ténylegesen vakít nem úgy mint a ködlámpa.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az nem szabálykövető magatartás :lol: :) :D

Komolyan: Téged még nem vakított el ködlámpa? Engem konkrétan tegnap is beért egy OFF új típusú 6-os Mazda, annyira idegesítően vakított a ködlámpája, hogy teljesen el kellett fordítanom a tükrömet. A köd miatt is alig láttam az a b.zi meg még hátulról is vakított. Igazából nem álltam neki elemezni, hogy a tompítottja van-e szarul beállítva, vagy a ködlámpája, de nagyon zavaró, sőt kijelenthetem, hogy balesetveszélyes volt.

amikor így beér valaki azt én is nagyon utálom velem is hasonló történt és akinek ilyen szar a lámpabeállítás a jobb oldali az jól tompít a bal oldali meg a visszapillantón keresztül pont a szemembe és már majdnem a másik ülésen a fejem mert nem látok semmit az engem is bosszant de nagyon! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tom ezt miből sikerült leszűrnöd. :lol: De csak azt nem értettem, hogy egy ködlámpa ami a földtől alig van pár centire, hogy tud elvakítani valakit? Főleg ha mögötte halad? Ezt nem értem.

Szó nem volt, hogy felkapcsolom-e vagy sem. Bár elárulom tegnap ---agy nélküli volánhuszár vagy, hogy lesz?rod kit zavar--- voltam mert annyira koszos volt a lámpám h semmit nem láttam és a ködöst kapcsoltam fel segítségnek de így sem sokat javult a hejzet. Másrészt meg szerintem elég sok barom van aki a tompítottját nem bírja beállítani ami ténylegesen vakít nem úgy mint a ködlámpa.

Arra céloztam, hogy indokolatlanul minek felkapcsolni... :lol: Normális izzókat kell venni a lámpákba és akkor nem kell a ködös, csak ködben. :)

Link to comment
Megosztás:

Arra céloztam, hogy indokolatlanul minek felkapcsolni... :lol: Normális izzókat kell venni a lámpákba és akkor nem kell a ködös, csak ködben. :D

Egyetértek veled. Mostanában sok volt köd és meg kellett állapítanom hogy a Megalight nagyon "szinkronban" van a köddel. Megtalálja az utat benne! :lol: ellenben a Halogén nagyon eltűnik benne persze ez személyes vélemény! :D :)

Link to comment
Megosztás:

amikor így beér valaki azt én is nagyon utálom velem is hasonló történt és akinek ilyen szar a lámpabeállítás a jobb oldali az jól tompít a bal oldali meg a visszapillantón keresztül pont a szemembe és már majdnem a másik ülésen a fejem mert nem látok semmit az engem is bosszant de nagyon! :lol:

Már régóta töröm a fejem egy olyan megoldáson, hogy a hátsó ablak alsó széléhez felszerelek egy kb 10 cm széles tükör csíkot, ami ha belefényszóróznak, rögtön visszaveri a baromarcú saját fényét a pofájába! :lol:

Csak eddig lusta voltam....

Link to comment
Megosztás:

Már régóta töröm a fejem egy olyan megoldáson, hogy a hátsó ablak alsó széléhez felszerelek egy kb 10 cm széles tükör csíkot, ami ha belefényszóróznak, rögtön visszaveri a baromarcú saját fényét a pofájába! :lol:

Csak eddig lusta voltam....

:lol: :) :D :D wááá jól hangzik! majd kifejlesztünk valamit!

Link to comment
Megosztás:

Valahogy nagyon nem akarja megadni magát.

Lehet rossz helyen kapirgálok?

Itt kell keresgélnem?

http://kepfeltoltes.hu/101223/gallery_1646...ltoltes.hu_.jpg

Kicsit arrébb keresd.

Ha az Omega rugót a kép alapján a helyére "teszed" feltűnik, hogy a kiöblösödése a kar tengelyével kb. 40 fokos szöget zár be.

Na, a bicikliküllőt oda akaszd be és simán húzd ki.

Én úgy szoktam, hogy a küllőt ferdén dugom oda és a kárpit felé fordítva akasztom be a rugóba.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Próbálkoznak a sünök. Nem tilos, de mégis? :lol:

Az ilyen blokkolók csak a rendszám környékét védik a lézer,radar ellen,nem?

Mi van ha a tükörre céloznak? Akkor oda is kell rakni egy-egy blokkolófejet? :lol:

Sokkal egyszerűbb és olcsóbb megoldás: Spriccnit raksz a rendszámhoz is, 2külön tartályból az egyikben valami trutymó lenne,ami betakarja a rendszámot,a másikban meg tiszta víz amivel lemosod.Mikor melyiket kell használni.... :)

Link to comment
Megosztás:

Már régóta töröm a fejem egy olyan megoldáson, hogy a hátsó ablak alsó széléhez felszerelek egy kb 10 cm széles tükör csíkot, ami ha belefényszóróznak, rögtön visszaveri a baromarcú saját fényét a pofájába! :lol:

Csak eddig lusta voltam....

Ha jól rémlik Te írtad, hogy a visszapillantót is be lehet úgy állítani, hogy visszavakítsa a mögöttünk refizőt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Arra céloztam, hogy indokolatlanul minek felkapcsolni... :lol: Normális izzókat kell venni a lámpákba és akkor nem kell a ködös, csak ködben. :lol:

Nem az izzóimmal volt a gond. Hanem azzal Hogy fekete volt már az autóm a kosz miatt.:) És a lámpa nem tünt ki a kasztniból. :D Ezért Mivel projektoros is így a retkes búra kurvára nem közvetíti a fényeket az útra. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.