Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mentem már el úgy őz mellett, hogy fent volt vadriasztó, nyugodtan legelte a füvet, nem kezdett eszeveszetten menekülni. :D Meg gondoljátok, hogy ahol ragadozó állatok vannak, medve , farkas, stb, ott nem használnák nyakba akasztva ha tényleg hatásos, és elüldözi az állatokat. Képzeld jön a medve, ürge fújja a sípot, semmi, Maci Laci még mindíg jön, fújja-fújja, semmi hatás, megnézi a sípot, aztán rá van írva apró betűkkel: Csak 60-80Km/h felett hatásos. :icon4:

És honnan lehet tudni hogy nem hatásos a síp? Apró sípok a maci ürülékben! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Kérnék egy kis segítséget vagy ötletet.

Valamelyik szomszédomnak akinek egy Fiat Puntó Cabriója van (sárga, nincs rajta egy ép elem se)... Frankón rányitotta az ajtót a fehér autómra a vezető oldalon pont középmagasságba. De olyan szép vastagon áll rajta a sárga festék, hogy r*hadjon meg! Mivel kellene leszednem?

Benzin, higgító, Cif súrolószer (puha rongyal az előző bordó autómra hatásos volt), esetleg körömlakk lemosó? Vagy valami polír pasztával kéne? A sárga festék mellett megszürkűlt a fehér is, persze apró horpadás is van. Találkozok vele akkor azért majd megkérem hogy óvatosabban b*ssza neki az ajtaját..... :D

Link to comment
Megosztás:

Kérnék egy kis segítséget vagy ötletet.

Valamelyik szomszédomnak akinek egy Fiat Puntó Cabriója van (sárga, nincs rajta egy ép elem se)... Frankón rányitotta az ajtót a fehér autómra a vezető oldalon pont középmagasságba. De olyan szép vastagon áll rajta a sárga festék, hogy r*hadjon meg! Mivel kellene leszednem?

Benzin, higgító, Cif súrolószer (puha rongyal az előző bordó autómra hatásos volt), esetleg körömlakk lemosó? Vagy valami polír pasztával kéne? A sárga festék mellett megszürkűlt a fehér is, persze apró horpadás is van. Találkozok vele akkor azért majd megkérem hogy óvatosabban b*ssza neki az ajtaját..... :D

Polírpasztával próbáld meg. Egy ideig el fog tartani, mert elég nehezen fogja lehozni.

Link to comment
Megosztás:

Kérnék egy kis segítséget vagy ötletet.

Valamelyik szomszédomnak akinek egy Fiat Puntó Cabriója van (sárga, nincs rajta egy ép elem se)... Frankón rányitotta az ajtót a fehér autómra a vezető oldalon pont középmagasságba. De olyan szép vastagon áll rajta a sárga festék, hogy r*hadjon meg! Mivel kellene leszednem?

Benzin, higgító, Cif súrolószer (puha rongyal az előző bordó autómra hatásos volt), esetleg körömlakk lemosó? Vagy valami polír pasztával kéne? A sárga festék mellett megszürkűlt a fehér is, persze apró horpadás is van. Találkozok vele akkor azért majd megkérem hogy óvatosabban b*ssza neki az ajtaját..... :D

Nekem a garázsban sikerült nekitolni a lököst egy hegesztőtrafónak szép piros csík jól mutatott a kék fényezésen,körömlakk lemosó+puha rongy nyom nélkül levitte.

Link to comment
Megosztás:

INSTALLING SUMMER.....

########--------------------- 33% DONE.

Installation failed. Error 404: Season not found. The season you are looking for may have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable in Hungary. Please try again later.

Ezt ki kellett raknom :D

kéne ide egy like gomb :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Endre06: kérj inkább betétlapot :D ha megint nekivágja felhasználod :icon4:

Rácsapnám én is az ajtót, de úgy körbe van karcolva horpadva az autó, hogy úgyse látszana meg rajta. Attól hogy az övére nem tud vigyázni máséra azért tekintettel lehetne...

Nekem a garázsban sikerült nekitolni a lököst egy hegesztőtrafónak szép piros csík jól mutatott a kék fényezésen,körömlakk lemosó+puha rongy nyom nélkül levitte.

Sima kék vagy metálkék? Csak hogy mennyire marná meg a festéket. Polír pasztámból meg csak szintelen van lehet az nem segít rajta, bár ha kicsit par a cucc akkor még segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Rácsapnám én is az ajtót, de úgy körbe van karcolva horpadva az autó, hogy úgyse látszana meg rajta. Attól hogy az övére nem tud vigyázni máséra azért tekintettel lehetne...

Sima kék vagy metálkék? Csak hogy mennyire marná meg a festéket. Polír pasztámból meg csak szintelen van lehet az nem segít rajta, bár ha kicsit par a cucc akkor még segíthet.

Sztem ennyire nem lehet vészes, én egy sima szivacs dörzsisebbik felével próbálkoznék, enyhén megvizezve. Nekem is volt már ilyen, a körmömmel le tudtam piszkálni az eltérő színt. Én a fűnyíró nyelének szép piros színét fedeztem fel az ajtón egyszer valamelyik családtagnak köszönhetően, simán le tudtam dörzsölni róla.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ennyire nem lehet vészes, én egy sima szivacs dörzsisebbik felével próbálkoznék, enyhén megvizezve. Nekem is volt már ilyen, a körmömmel le tudtam piszkálni az eltérő színt. Én a fűnyíró nyelének szép piros színét fedeztem fel az ajtón egyszer valamelyik családtagnak köszönhetően, simán le tudtam dörzsölni róla.

Körmömmel már próbáltam melóhelyre igyekezve, de nemsokára megyek haza és megkezdem a műtéti beavatkozást. Nem szabadna hogy vészes legyen de ennyire még nem cseszték neki sose.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ennyire nem lehet vészes, én egy sima szivacs dörzsisebbik felével próbálkoznék, enyhén megvizezve. Nekem is volt már ilyen, a körmömmel le tudtam piszkálni az eltérő színt. Én a fűnyíró nyelének szép piros színét fedeztem fel az ajtón egyszer valamelyik családtagnak köszönhetően, simán le tudtam dörzsölni róla.

Jajj! Azt neee!! :icon4:

Rondán elintézi a fényezést, tapasztalatból mondom. :D

Link to comment
Megosztás:

165/70R13 elmenne télinek? :D Valamit mindenképp kell vennem, és ez lenne olcsón.

DSC_8847_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

;) :icon4: ;) :icon4:

2 óra munka, de ebben a boltba elsétálás is benne volt.

770 Ft/méter, de a fele megmaradt. Párjával együtt cseréltem.

Akinek C14SE-je van, szerintem nézzen rá erre a csőre, elég erősen kanyarodik. Nem értem minek kell először feljönnie, hogy aztán újra lemenjen, majd újra fel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlthéten lezúzták a bal elejét a kocsimnak! :D

Akinek esetleg vannak metálzöld karosszéria elemei nézzen már be legyen szíves az "alkatrészt keres" rovaton belül az "Autobontó" rovatba!

Bocs, hogy ide is írok, csak oda talán ritkábban jártok... :)

Köszi!

neeshow

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére szomszéd autó festékje gond nélkül eltüntetve. :)

Haver autószerelő spanja 3M-es polír pasztával pikk-pakk eltüntette (fehér kupakos, a kék az lágyabb), ő is nézte hogy eléggé nekinyomták de szépen el tudta vele tüntetni igaz 6000Ft-os cucc 1liter belőle. :D

Link to comment
Megosztás:

165/70R13 elmenne télinek? :) Valamit mindenképp kell vennem, és ez lenne olcsón.

Attól függ milyen a gyáriméreted és utána kalkulálhatsz :D És mennyit szánnál rá? Mert nekem van négy 175/65 R14 es garnitúrám felnivel együtt nagyon jó állapotban, ha érdekel... 15-ösre váltanék, csak ezt eladnám előtte...

Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen a gyáriméreted és utána kalkulálhatsz :) És mennyit szánnál rá? Mert nekem van négy 175/65 R14 es garnitúrám felnivel együtt nagyon jó állapotban, ha érdekel... 15-ösre váltanék, csak ezt eladnám előtte...

175/70r13 a gyári méretem, és a mostani télim is.

Ehhez a kalkulátor szerint még belefér a 165/70r13.

köszönöm az ajánlatod, és ilyen méretű a mostani nyárim is, szívesen váltanék 14 colra téliben is, de szerintem nem tudnék annyit adni érte, amennyit Te szeretnél. Mennyire gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

175/70r13 a gyári méretem, és a mostani télim is.

Ehhez a kalkulátor szerint még belefér a 165/70r13.

köszönöm az ajánlatod, és ilyen méretű a mostani nyárim is, szívesen váltanék 14 colra téliben is, de szerintem nem tudnék annyit adni érte, amennyit Te szeretnél. Mennyire gondoltál?

50-re gondoltam, mert ugye felnivel együtt van és a gumik tényleg kifogástalan állapotban vannak. Viszont elkótya-vetyélni meg nem akarom. Újanan is 48ezer volt maga a gumi szereléssel együtt és nincs benne még 1000 km sem. Ha nem kell senkinek ennyiért, akkor inkább használom még vagy 5 télen keresztül, utána meg csinálok belőle hintát a hugom gyerekeinek :)

Link to comment
Megosztás:

50-re gondoltam, mert ugye felnivel együtt van és a gumik tényleg kifogástalan állapotban vannak. Viszont elkótya-vetyélni meg nem akarom. Újanan is 48ezer volt maga a gumi szereléssel együtt és nincs benne még 1000 km sem. Ha nem kell senkinek ennyiért, akkor inkább használom még vagy 5 télen keresztül, utána meg csinálok belőle hintát a hugom gyerekeinek :)

Ha nem jön be a használt gumi, megkereslek aktuális-e még. Reális az ár az általad leírtak alapján, csak nekem sok lenne ennyit kiadni, amikor egész télen mentem kb 1000 km-t.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem jön be a használt gumi, megkereslek aktuális-e még. Reális az ár az általad leírtak alapján, csak nekem sok lenne ennyit kiadni, amikor egész télen mentem kb 1000 km-t.

Nem a kolléga alá akarok ígérni, de...

Tavaly szezon elején vettem egy garnitúra téli gumit, kb 80%os használt.

Egy szezont volt nálam, de már nem tudom használni, így én is meg válnék tőlük, szintén felnistül.

2-3 szezont szerintem még elvisz. Ha érdekel nézek pontos méretet. Már nem emlékszem rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.