Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azt nem mondta, hogy fizesd ki a gyorshajtásokat és a parkolásokat ami idáig össze jött? :D

Úgy vette meg a szerencsétlen, hogy nem ment vele 1 métert se, azon kívül, hogy hazavitte. Én már az eladás napján bejelentettem az eladást a polgármesteri hivatalban. Megelőztem a súlyadó problémákat és megtartottam az adásvételit is, ha gond lenne :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg fizettem is súlyadót át nem íratott kocsi miatt...hiába lebegtettem a szerződést, hogy eladtam. Az önkormányzat szerint NEKEM kellett volna bejelentenem, hogy eladtam a kocsit... :)

Egyébként mindig a megkezdett év számít. Az előző tulajnak kell fizetnie a súlyadót a tárgyévben. Az más kérdés, hogy behajtja-e a vásárlón, vagy sem...

Link to comment
Megosztás:

Én meg fizettem is súlyadót át nem íratott kocsi miatt...hiába lebegtettem a szerződést, hogy eladtam. Az önkormányzat szerint NEKEM kellett volna bejelentenem, hogy eladtam a kocsit... :)

Én bementem az önkormányzathoz az adásvételivel, megmutattam az nőnek. Azt mondta, hogy írjak egy nyilatkozatot, hogy már eladtam. Rendes volt, mert diktálta hogy mit írjak. Lefénymásolta az adásvételit, és kész is voltunk. Azt mondta, hogy nekem már semmi közöm az autóhoz.

Link to comment
Megosztás:

"A gépjárműadó éves adó, ezért ha Ön év közben eladja a járművet, akkor az eladás évének december 31-ik napján szűnik meg az adókötelezettsége. Ha a járművet pl. kivonná a forgalomból, a következő hó elsejétől nem minősülne adóalanynak, sajnos ez a törvény. "

Link to comment
Megosztás:

Inkább itt kérdezd mint máshol! :lol:

Nahh én mint hozzá nem értő véleményezem:

1: a hátsó lökös már festve van mert nincs benne a fekete csík, meg ha a zöldnél előlt ahoz képest ez is eláll a hátsó csomiajtó.

2: alapból sárga színt nem vennék mert mennek rá nyáron a bogarak. :) csomiajtó meg a tanksapkához képest pár elem elüt színbe meg ugye hátsó ajtónál lent már barnúl.

3: ha valójában annyi km-er akkor egész jó, bár nem tudom az az évjáratban még volt sárga index? de legalább szépen szilikonozták a belső teret.

4: ránézésre tetszik csak hát a km-er, bár legalább valszeg valós.

5: Bordó szép szín szerintem, legalább friss műszaki 2évig nincs gond a vizsgával.

6: ránézésre talán, de mintha nem lenne a sajátja a csomagtartó szinbe sem.

7: tetszik, meg ha az árban a névreírás is benne van teljesen jó és szép belső nem a megszokott. extrás meg tetőablak is. :D

8: teszik, lehet a jobb hátsó sárvédő kicsit rozsdafolt, bár lehet csak kosz.

utsó kettőre szavazok, persze a motor típusokhoz nem értek.

Bár ha ránk hallgatsz sose veszel autót ha így haladsz! :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...t_klima-5023987

............

Ezek az autókról mi a véleményetek?

Remélem nem kergetlek már benneteket az őrületbe a kérdéseimmel, laikusságommal...de hát kitől kérjek tanácsot, ha nem tőletek :D

Előre is köszönöm!

Az utolsó előttibe láttok némi fantáziát....De csak elenyésző! Talán mert 400ezerbe bent van az átíratás is, vagy nem tudom! Mindenesetre közelebb megnézném azt az ülést..mennyire van kiszakadva! De a többihez képest jól felszerelt: El. ablak, El. tükör, tetőablak, (ami ugye beázhat :D :lol: ) Nehéz képek alapján valamit is mondani....Meg kéne nézni őket élőben, gurulni kéne velük....pl az utolsónál is, meg kéne nézni, hogy mit kapott attól a vonóhorogtól... Vagy pl a 3.-nál azt a 103ezer Km ugye te sem hiszed el? Ahogy az utolsónál a 128ezret sem...Az 5.-nél odaírja hogy a géptető le van mattolva! De csurom vizesen fényképezi le az idióta, hogy a paraszt még csak véletlenül se lássa, hogy mennyire is van lemattolva! Azt már írtam, hogy kinem állhatom ha vizesen fényképezik le az autót eladásra?? :) :D

Szóval...Tudom hogy most mondtam valamit, meg nem is! De sajnos ez van! Ez egy ilyen hajó: Ha megveszed, és valami elromlik rajta, a megfelelő topicba szívesen segítünk orvosolni a hibát... És persze Öcsibácsihoz csatlakozva én is szívesen megnézek neked autót ha Zirc-Veszprém közelében található! Ennyi ;)

Link to comment
Megosztás:

.......Nehéz képek alapján valamit is mondani....Meg kéne nézni őket élőben, gurulni kéne velük....pl az utolsónál is, meg kéne nézni, hogy mit kapott attól a vonóhorogtól... Vagy pl a 3.-nál azt a 103ezer Km ugye te sem hiszed el? Ahogy az utolsónál a 128ezret sem...Az 5.-nél odaírja hogy a géptető le van mattolva! De csurom vizesen fényképezi le az idióta, hogy a paraszt még csak véletlenül se lássa, hogy mennyire is van lemattolva! Azt már írtam, hogy kinem állhatom ha vizesen fényképezik le az autót eladásra?? :) :D

Szóval...Tudom hogy most mondtam valamit, meg nem is! De sajnos ez van! Ez egy ilyen hajó: Ha megveszed, és valami elromlik rajta, a megfelelő topicba szívesen segítünk orvosolni a hibát... És persze Öcsibácsihoz csatlakozva én is szívesen megnézek neked autót ha Zirc-Veszprém közelében található! Ennyi :D

Mármint mire gondolsz? hogy mennyire van kopva a vonóhorog hogy mennyire rángatták vele a futót vagy hogy esetleg belementek és görbült?

Épp eszembe jutottál amikor néztem a képeket! :D

Link to comment
Megosztás:

Ennyiért ez is murva jó vétel,mert nem az egér belefialt munkásautó kategória.

A belső állat,g astrában ülhet az ember ennyiért. A külsőt meg kell szeretni. ;)

Ehhez az autóhoz van köze Sp-nek,nem? :)

Vedd meg gyumma kadettját jól járnál vele neki meg a zsé kell nagyon igaz pesten van de ez megér annyit

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/kadet..._1.3_ls-4634070

nekem is bejön!! egyedül a matt fényezés... :D de meg tudnám szeretni, óh ha dízel lenne. :D :)

Dupla karbival. :D

Szarrá tuningolt, csúcsra húzott motorral. Ezzel csináljatok 6 literes fogyasztást. :lol:

Ez meg a másik! :lol:

És nem is az a baj, hogy kivixolják a kereskedésben az autót!

ott is ki lehet fogni jót, a baj inkább az, hogy ebben a kategóriában már sokat futott autókba megy bele a füstöléscsökkentő, olajfogyasztáscsökkentő adalék, mikor beindítod indul szépen a 98-as benzin, meg az adalék teszi a dolgát, és nem is füstöl, de a következő tankolás, olajcsere megválasztja. :D

Persze magánszemélynél is megvan ez a rizikó. :D

Nagyon ki kell fogni, de 300.000 ft-körül nem lehet Hibátlant venni, jót lehet kompromisszumokkal! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen ez nekem is tetszik, mert úgy hallottam, hogy a külföldről behozott astrák egyrészt jobban felszereltek, másrészt jobban is volt vigyázva rá ha mondhatni így.

Vagy egy másik külföldi autóhoz adták alkatrésznek grátiszba! :)

Hallottam már szerelőtöl olyat hogy behozták az autót meg kaptak ingyen mellé egyet mert még felfért a futóra itthon belefaragtak egy nagy tuskót az elejébe futómű gyanánt és egy héten belül elkelt 500-ért.....

Jahh meg tettek bele egy törött szélvédőt hogy ne lehessen kipróbálni. ehh

Link to comment
Megosztás:

Az utolsó előttibe láttok némi fantáziát....De csak elenyésző! Talán mert 400ezerbe bent van az átíratás is, vagy nem tudom! Mindenesetre közelebb megnézném azt az ülést..mennyire van kiszakadva! De a többihez képest jól felszerelt: El. ablak, El. tükör, tetőablak, (ami ugye beázhat :D :D ) Nehéz képek alapján valamit is mondani....Meg kéne nézni őket élőben, gurulni kéne velük....pl az utolsónál is, meg kéne nézni, hogy mit kapott attól a vonóhorogtól... Vagy pl a 3.-nál azt a 103ezer Km ugye te sem hiszed el? Ahogy az utolsónál a 128ezret sem...Az 5.-nél odaírja hogy a géptető le van mattolva! De csurom vizesen fényképezi le az idióta, hogy a paraszt még csak véletlenül se lássa, hogy mennyire is van lemattolva! Azt már írtam, hogy kinem állhatom ha vizesen fényképezik le az autót eladásra?? :) :D

Szóval...Tudom hogy most mondtam valamit, meg nem is! De sajnos ez van! Ez egy ilyen hajó: Ha megveszed, és valami elromlik rajta, a megfelelő topicba szívesen segítünk orvosolni a hibát... És persze Öcsibácsihoz csatlakozva én is szívesen megnézek neked autót ha Zirc-Veszprém közelében található! Ennyi :)

Igen tudom, azt már említetted :lol:

Nos hát igen abban valóban nem hiszek, hogy azokban annyi km van.

Nem tudom miért de nekem nagyon bejövős az utolsó kettő, de akkor inkább már az utolsó előtti...és persze tudom, hogy ezeket mind meg kéne nézni élőben is...csak hát először el is kell oda jutnom valahogy, hogyha persze nincsen a közelbe társ aki segít, és autó nélkül vonattal/busszal messze van Győr, pláne ha még potyára, és pénzben sem mind1...de ez persze az én magánügyem ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon ki kell fogni, de 300.000 ft-körül nem lehet Hibátlant venni, jót lehet kompromisszumokkal! :)

És lehet 1,5millióért is sz*rrá törtet venni, csak épp szépen meg van csinálva.

1,4-ért láttam olyat Polot igaz autószerelőm nézte körbe mondták törésmentes csak az első szévédő repedt de az cserélik. Nahh az első lökös mögött a maszkoló ragacsot még a darabok ott voltak, csomitartóba pótkeréknél elért a varatok szine, kereskedő mondta hogy az gyárilag másmilyen. a két első ülés alja tiszta rozsda volt, gondolom egy 5éves autónak nem rozsdásodik csak úgy az ülések alja max ha megmerül egy kicsit....

Link to comment
Megosztás:

És a legrosszabb esetben is öt évvel megússza. Viszont a vétlen életét már nem tudja visszaadni. K!RV! kamionok :D Kb két éve elém is kijött egy kamion, előzött egy másikat. Én meg nem éppen 130-cal mentem az M7-en Pest felé... Centik választottak el a becsapódástól, de sikerült lelassítanom. Csak a szerencsének köszönhettem, meg a fékeknek. És akkor még nem volt Brembo elől :lol:

Szomorú... :D

De sajnos sok kamionos/teherautós van vele úgy, hogy én vagyok a nagyobb... :D

Azért ha megnézzük, hogy mennyi balesetet okoznak a kamionok, akkor látni, hogy sokkal kevesebbet, mint az összes többi autó-motor, bringás együttvéve- csak azokat nagyobb hírértékkel kezelik. Na meg azt is meg kell nézni, milyen nemzetiségű-felségjelzésű az adott kamion, autó, legfőképpen a 4-es, M1, M7 viszonylatban. 80-90%-uk román, szerb, ukrán.

Persze akinek nem inge...!

Egy kamionos... :)

ui.:Ja és nem vitázni akarok, csak a véleményemet írtam le! ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen tudom, azt már említetted :D

Nos hát igen abban valóban nem hiszek, hogy azokban annyi km van.

Nem tudom miért de nekem nagyon bejövős az utolsó kettő, de akkor inkább már az utolsó előtti...és persze tudom, hogy ezeket mind meg kéne nézni élőben is...csak hát először el is kell oda jutnom valahogy, hogyha persze nincsen a közelbe társ aki segít, és autó nélkül vonattal/busszal messze van Győr, pláne ha még potyára, és pénzben sem mind1...de ez persze az én magánügyem :D

Ha tetszik viszont mozdúlj rá mert lehet hétvégén már nem lesz meg. Ill általában hétvégén néznek az emberek autót mert jobban ráérnek. Persze csak ha van pénzük. :)

Link to comment
Megosztás:

óóóóóóóóóó édes anyukám...de nehéz ez az autó vásárlás, vagy én vagyok hozzá túl buta ?! :) :D

Azt gondoltam, hogy nem lesz könnyű mulatság...

Meg úgy könnyen nézelődök, amikor még kezemben sincsen a pénz, ami nem is biztos hogy lesz, majd jövő héten derül ki :D

Azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha külhönból hoznék be egyet...erről mi a véleményetek?

A mobile24.hu-n keresgéltem eddig, meg arra rájöttem hogy csak úgy érné meg, ha én mennék ki érte személyesen, mert ha ők hozzák meg minden akkor nagyon sokba lenne.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy van olyan fórumozó cartárs, aki itt ráckevé környékén lakik, vagy pest közelében??

Mert szívesen felkeresném őt, egyet dumálni, hogy akkor Ő szerinte, mit?, hogyan?, honnan?, mennyiért? stb...

Én-e, csak a másik oldalon...

Adony.

Báár, ezzel nem biztos, hogy ki vagy segítve... :)

Link to comment
Megosztás:

óóóóóóóóóó édes anyukám...de nehéz ez az autó vásárlás, vagy én vagyok hozzá túl buta ?! :D :D

Azt gondoltam, hogy nem lesz könnyű mulatság...

Meg úgy könnyen nézelődök, amikor még kezemben sincsen a pénz, ami nem is biztos hogy lesz, majd jövő héten derül ki :lol:

Azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha külhönból hoznék be egyet...erről mi a véleményetek?

A mobile24.hu-n keresgéltem eddig, meg arra rájöttem hogy csak úgy érné meg, ha én mennék ki érte személyesen, mert ha ők hozzák meg minden akkor nagyon sokba lenne.

Nyugi még nem vagy elkésve én kb 2év alatt vettem autót! :) haverok már fogadásokat kötöttek hogy hány hónap múlva se lesz semmi. Aztán egyszer csak megleltem az igazit! :D Méghozzá a lakóhelyemen netről szerda este meghírdették csütörtök fél 7körül már nálam parkolt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Első sorban olyat szeretnék venni, ami elvisz A-B-be, nem baj ha csak 60pacis fapados, meg ha nincsen benne elektromos ablak stb...

Kicsit segítek. Neked biztosan nem az én autóm kell. :)

Ha valóban csak ennyi az igény, akkor én azt tanácsolom hogy egy kisköbcentis 8szelepes autót vegyél mindenféle extra nélkül. Olcsó lesz a vételár, olcsó lesz fenntartani és nem fog elromlani rajta semmi. Persze jól meg kell nézni az adott példányt, mert vannak nagyon lepukkant példányok, és ezt sajnos képről meg leírásból nem fogod megállapítani. Amikor a pirosat vettük én is elmentem párat megnézni előtte, mert jónak nézett ki a hirdetésben, amúgy meg két lyukas forintot nem adtam volna értük. A másik, hogy nem szabad spórolni pár 10ezren. Tudom hogy ezt nehéz ha nincs pénz, de ha egy rosszabb példányt hozol el jóval többet fogsz elkölteni szervízre már a vásárlást követő fél évben. Akkor inkább spórolni kell még egy picit. Mindenképp olyannal menj megnézni, aki látott már közelebbről F astrát, mert az tudni fogja hova kell nézni. És az átíráson felül még maradjon legalább egy 50ezred szervízre.

Többieknek: Köszönöm az ajánlásokat, de az én autóm valóban nem való mindenkinek. Elsősorban hobbyautó, olyannak ajánlom aki nem csak helyváltoztatás céljából autózik, vagy aki tudja hogy nem fog tudni megállni egy sportdob után (ezt persze elég nehéz eldönteni még a sportdob előtt :D ). Az eladásról meg csak annyit valóban azért menne, mert nem tudok már vele foglalkozni. Szivesen építeném tovább is, de a következő fejemben lévő tervek magukban is többszáz ezernél kezdődnek (és jó sok van belőle :D ), és időm sincs úgy mint régen :D . A fél millióra nincs különösebben szükségem, és soha nem is reméltem, hogy a belefektetett pénzt visszakapom, nem azért csináltam, de a saját pénzemnek sem vagyok ellensége. Ez már szerintem az a szint, ahol szétszedve és darabokban eladva többet lehetne kihozni belőle (főleg hogy a legtöbb gyári alkatrészt is tudom hozzá adni). Egyébként bárkinek szivesen megmutatom és elmondok mindent róla (bár az autó élete többnyire itt van a fórumon leírva), de aki nem ilyen autót keres azzal ne raboljuk egymás idejét.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit segítek. Neked biztosan nem az én autóm kell. :)

Ha valóban csak ennyi az igény, akkor én azt tanácsolom hogy egy kisköbcentis 8szelepes autót vegyél mindenféle extra nélkül. Olcsó lesz a vételár, olcsó lesz fenntartani és nem fog elromlani rajta semmi. Persze jól meg kell nézni az adott példányt, mert vannak nagyon lepukkant példányok, és ezt sajnos képről meg leírásból nem fogod megállapítani. Amikor a pirosat vettük én is elmentem párat megnézni előtte, mert jónak nézett ki a hirdetésben, amúgy meg két lyukas forintot nem adtam volna értük. A másik, hogy nem szabad spórolni pár 10ezren. Tudom hogy ezt nehéz ha nincs pénz, de ha egy rosszabb példányt hozol el jóval többet fogsz elkölteni szervízre már a vásárlást követő fél évben. Akkor inkább spórolni kell még egy picit. Mindenképp olyannal menj megnézni, aki látott már közelebbről F astrát, mert az tudni fogja hova kell nézni. És az átíráson felül még maradjon legalább egy 50ezred szervízre.

Többieknek: Köszönöm az ajánlásokat, de az én autóm valóban nem való mindenkinek. Elsősorban hobbyautó, olyannak ajánlom aki nem csak helyváltoztatás céljából autózik, vagy aki tudja hogy nem fog tudni megállni egy sportdob után (ezt persze elég nehéz eldönteni még a sportdob előtt :D ). Az eladásról meg csak annyit valóban azért menne, mert nem tudok már vele foglalkozni. Szivesen építeném tovább is, de a következő fejemben lévő tervek magukban is többszáz ezernél kezdődnek (és jó sok van belőle :D ), és időm sincs úgy mint régen ;) . A fél millióra nincs különösebben szükségem, és soha nem is reméltem, hogy a belefektetett pénzt visszakapom, nem azért csináltam, de a saját pénzemnek sem vagyok ellensége. Ez már szerintem az a szint, ahol szétszedve és darabokban eladva többet lehetne kihozni belőle (főleg hogy a legtöbb gyári alkatrészt is tudom hozzá adni). Egyébként bárkinek szivesen megmutatom és elmondok mindent róla (bár az autó élete többnyire itt van a fórumon leírva), de aki nem ilyen autót keres azzal ne raboljuk egymás idejét.

Hali!

Igen-igen valóban nem nekem szánták a Te autódat. Pedig nagyon zorall lehet, a videókat is megnéztem a honlapon :D

És valóban nem akarnék spórolni, azért szándékozom úgy nézni, hogy jusson is maradjon is :)

A hozzáértő emberke az még nincsen meg, de meglesz, mert egy két cartárs már felajánlotta segítségét :lol:

Szép napot!

Korkki

Link to comment
Megosztás:

Nyugi még nem vagy elkésve én kb 2év alatt vettem autót! :) haverok már fogadásokat kötöttek hogy hány hónap múlva se lesz semmi. Aztán egyszer csak megleltem az igazit! :D Méghozzá a lakóhelyemen netről szerda este meghírdették csütörtök fél 7körül már nálam parkolt! :D

Esetleg tudsz küldeni pár fotót, kíváncsi lennék a gépedre?! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.