Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak a burkolata rossz? (kéne egy fotó rólla, hogy jobban értsük!)

Ha nincs eldurranva az övfeszítő, akkor szerintem csak egy burkolat kellene rá, és meg is oldódott a probléma. (bontó)

amúgy meg övfeszítő patron külön is kapható!

mi ez az öv feszítő patron ? olvastam már több helyen is, de rá nem bírok jönni hogy most ez mi, mire jó, és van e az én astrámban .

Link to comment
Megosztás:

mi ez az öv feszítő patron ? olvastam már több helyen is, de rá nem bírok jönni hogy most ez mi, mire jó, és van e az én astrámban .

Ütközéskor jobban rádfeszíti az övet, biztonsági dolog. :D

Így néz ki, ha eldurran! (baleset/ütközés/helytelen kiszerelés következtében! :P )

Minden astrában van!

Bővebben képekben itt! látszik a patronja is. :P

Link to comment
Megosztás:

Ütközéskor jobban rádfeszíti az övet, biztonsági dolog. :D

Így néz ki, ha eldurran! (baleset/ütközés/helytelen kiszerelés következtében! :P )

Minden astrában van!

Bővebben képekben itt! látszik a patronja is. :P

Normál használat mellet nem csinál semmit ugye? mert hallottam olyanról , hogy pl puntoban rád feszíti az övet ha kicsit gyorsabban húzod ( nem úgy mint ütközéskor, vagy rántáskor ) .. az is valami övfeszítő dolog..

Link to comment
Megosztás:

Teljesen más téma:

Valami normális középső kartámaszt, hol lehet Astra F-hez szerezni?

Volt ebből gyári, amit be lehet szerelni mondjuk utólag?

Nekem olyan van amit a corába, tescoba lehet venni. Csak én felhajthatósra csináltam meg, hogy a kéziféket kényelmesen fel lehessen húzni. Nem mintha használnám a kéziféket, de azért sose tudni.

Link to comment
Megosztás:

Normál használat mellet nem csinál semmit ugye? mert hallottam olyanról , hogy pl puntoban rád feszíti az övet ha kicsit gyorsabban húzod ( nem úgy mint ütközéskor, vagy rántáskor ) .. az is valami övfeszítő dolog..

Nem, astrában még nem tapasztaltam sosem ilyet! :D

Láttam most egy corsát, gyári lufis volt. Az eleje hűtőig tört igazából toronyig kuka. Övfeszítő durrant, lufi nem. Érdekes. :)

:P Ja, ez érdekes, főleg hogy frontális volt. :P

Nekem olyan van amit a corába, tescoba lehet venni. Csak én felhajthatósra csináltam meg, hogy a kéziféket kényelmesen fel lehessen húzni. Nem mintha használnám a kéziféket, de azért sose tudni.

A felhúzással nekem sincs gondom, no de a leengedés :D :D :D (trükkösen kell benyomni a gombocskát, és leengedni a kart)

Link to comment
Megosztás:

1db rca kimenet van ami kevés. Ezt használtra írtam úgy 15-20kb. :D Én audio cd-t hallgatok mp3 undorítóan szól egy jobb rendszerbe hamarabb észre lehet venni a minőséget. :P Audióba kristálytiszta. :P

húú most tapasztaltam miről beszélsz..

van egy zenekar amit nagyon szeretek.. ittohn MP3ban hallgatom őket mert az van fent a gépen.. de eredetiben megvan az összes CD-jük.. betettem egy 2002-es albumot és eszméletlen különbség van.. mostantól gyári cd-kef togom hallgatni a kocsiban :D

Link to comment
Megosztás:

húú most tapasztaltam miről beszélsz..

van egy zenekar amit nagyon szeretek.. ittohn MP3ban hallgatom őket mert az van fent a gépen.. de eredetiben megvan az összes CD-jük.. betettem egy 2002-es albumot és eszméletlen különbség van.. mostantól gyári cd-kef togom hallgatni a kocsiban :D

A tömörítés minden esetben minőség vesztéssel jár. De azért lehet tömöríteni jó minőségbe is. Nem lesz olyan mint az audió, de azért elfogadható lesz a minősége.

Link to comment
Megosztás:

Mik azok a kapcsolók a kormány burkolatod alatt? :P

Alig cseréld gazdát, máris kigyulladt az autó! Ilyenkor mi van?? :P persze... biztos jól kidolgozott papírt írattak vele alá, amiben tudomásulveszi az autó összes hibáját ... kereskedésből való az autó. :D

11 éve van meg a gép, de most hogy kérdezed az egyikkel talán a riasztót lehet bekapcsolni, és miután bezártad az ajtót, élesedik. de a MÁSIK?? :D sosem foglalkoztatott.. nemtudom miért pedig elektrotechnikus a szakmám, de eszembe nem jutott hogy megnézzem :D na majd holnap rákukkantok !

Link to comment
Megosztás:

11 éve van meg a gép, de most hogy kérdezed az egyikkel talán a riasztót lehet bekapcsolni, és miután bezártad az ajtót, élesedik. de a MÁSIK?? :P sosem foglalkoztatott.. nemtudom miért pedig elektrotechnikus a szakmám, de eszembe nem jutott hogy megnézzem :D na majd holnap rákukkantok !

:D :P

Azt hiszem nekem is a régi riasztó kapcsolója lehet ugyanott, ezen a képen látszik is, van rajta egy dugó., csak az kulcsos volt.

Link to comment
Megosztás:

Mik azok a kapcsolók a kormány burkolatod alatt? :P

Alig cseréld gazdát, máris kigyulladt az autó! Ilyenkor mi van?? :P persze... biztos jól kidolgozott papírt írattak vele alá, amiben tudomásulveszi az autó összes hibáját ... kereskedésből való az autó. :D

Pedig a kettes golfba még vóóót anyag!! :D :D

(Már tíz éve is szakadt szétfingott sz*r volt az összes)

Link to comment
Megosztás:

hali!

olvastam itt valamelyik topikban hogy a hűtőventillátor hőgombájának a két vezetékét összezárva lehet tesztelni hogy jó e a gomba, namármost én azt szeretném megcsinálni hogy kapcsolható legyen a ventillátorom, és úgy terveztem hogy berakok mégegy ködlámpa kapcsolót, és azzal kapcsolgatom majd.

a kérdés az lenne hogy hosszabb távon is lehet összezárva az a két vezeték? vagy csak egy-egy teszt erejéig.

a másik hogy ott gondolom olyan nagy áram csak nem megy hogy a ködlámpakapcsoló ne bírja

köszi!

hello!

meg a ventinek ugye van valami reléje a biztosíték táblánál, mert akkor enm kellene előre kábelezni, elég lenne csak vagy 30centi:D

Link to comment
Megosztás:

hali!

olvastam itt valamelyik topikban hogy a hűtőventillátor hőgombájának a két vezetékét összezárva lehet tesztelni hogy jó e a gomba, namármost én azt szeretném megcsinálni hogy kapcsolható legyen a ventillátorom, és úgy terveztem hogy berakok mégegy ködlámpa kapcsolót, és azzal kapcsolgatom majd.

a kérdés az lenne hogy hosszabb távon is lehet összezárva az a két vezeték? vagy csak egy-egy teszt erejéig.

a másik hogy ott gondolom olyan nagy áram csak nem megy hogy a ködlámpakapcsoló ne bírja

köszi!

hello!

meg a ventinek ugye van valami reléje a biztosíték táblánál, mert akkor enm kellene előre kábelezni, elég lenne csak vagy 30centi:D

Úgy rémlik van külön biztije rajta van az ikon a fedélen. Bírnia kell az összezárást, hogy a gomba kapcsol vagy te manuális végülis tökmindegy.

Link to comment
Megosztás:

hali!

olvastam itt valamelyik topikban hogy a hűtőventillátor hőgombájának a két vezetékét összezárva lehet tesztelni hogy jó e a gomba, namármost én azt szeretném megcsinálni hogy kapcsolható legyen a ventillátorom, és úgy terveztem hogy berakok mégegy ködlámpa kapcsolót, és azzal kapcsolgatom majd.

a kérdés az lenne hogy hosszabb távon is lehet összezárva az a két vezeték? vagy csak egy-egy teszt erejéig.

a másik hogy ott gondolom olyan nagy áram csak nem megy hogy a ködlámpakapcsoló ne bírja

köszi!

hello!

meg a ventinek ugye van valami reléje a biztosíték táblánál, mert akkor enm kellene előre kábelezni, elég lenne csak vagy 30centi:D

De! Sztem be kéne relézni, mégpedig úgy, hogy a relé minél közelebb legyen a hőgombához (ugyebár annak a kivezetéseit zárod össze a relével), minél vastagabb vezetékkel a venti vezetékeihez. A relé működtető vezetéke lehet egész vékony is, ami a ködlámpakapcsolóhoz megy.

Link to comment
Megosztás:

Ma indítottam reggel az autót, kb 20mp járatás után, parkolóból tolatás, azt olyan hírtelen magas lett a fordulatszámom hogy átkapcsolt hidegen 14'C-ben a gázra remélem nem lett baja. Gondolom alapjárati cuccot kell takarítani amit itt más sokszor olvastam. Bár hátramenetbe amúgy is megnő a fordulatszám ha gáz nélkül tolatok mármint ezt csak Opelnél vettem észre, addig magas amíg nem megyek előre. Most baja van/lesz vagy csak én bénáztam? Amúgy utánna leállítás újraindítás és beállt szépre az alapjárat. Csak remélem a gáz hidegen átkapcsolás nem okozott neki bajságot. :D

Link to comment
Megosztás:

hali!

olvastam itt valamelyik topikban hogy a hűtőventillátor hőgombájának a két vezetékét összezárva lehet tesztelni hogy jó e a gomba, namármost én azt szeretném megcsinálni hogy kapcsolható legyen a ventillátorom, és úgy terveztem hogy berakok mégegy ködlámpa kapcsolót, és azzal kapcsolgatom majd.

a kérdés az lenne hogy hosszabb távon is lehet összezárva az a két vezeték? vagy csak egy-egy teszt erejéig.

Szerintem ne foglalkozz vele. Ezeknek a motoroknak jó a hűtésük, szerintem ne vesződj vele annyit.Ha kell, úgyis bekapcsol a venti. Nem Lada, Wartyogó típusúak már... :P

Legalábbis én nem tennék bele külön- és nem azért, mert már diesel B Vecim van... :D

Link to comment
Megosztás:

Ma indítottam reggel az autót, kb 20mp járatás után, parkolóból tolatás, azt olyan hírtelen magas lett a fordulatszámom hogy átkapcsolt hidegen 14'C-ben a gázra remélem nem lett baja. Gondolom alapjárati cuccot kell takarítani amit itt más sokszor olvastam. Bár hátramenetbe amúgy is megnő a fordulatszám ha gáz nélkül tolatok mármint ezt csak Opelnél vettem észre, addig magas amíg nem megyek előre. Most baja van/lesz vagy csak én bénáztam? Amúgy utánna leállítás újraindítás és beállt szépre az alapjárat. Csak remélem a gáz hidegen átkapcsolás nem okozott neki bajságot. :D

Baja nem lett, csak gázból több anyagot kapott. Vedd ki az alapjárati motort, de arra figyelj, hogy a tengelyt ne mozgasd, ne babráld, hagy úgy, ahogy van. Majd indításnál felpörög egy darabig, mert úgy állítja be magának a megfelelő helyzetet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.