Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A jeladó kitekerése maga a légtelenítés. Az a legmagasabb nyitható pontja a rendszernek, ezért szokták ott légteleníteni. 10Nm meg azt jelenti hogy ne tépd szét, csak érzéssel húzd meg. Senki nem fogja lemérni utánad, hogy 9-el, vagy 11-el húztad -e meg :D :P

Énem tom én még sohasem légtelenítettem és eddig még jó volt mindíg lehet hogy kellet volna ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv! :P

Na reggeli indulás előtt kb 5 percig ( sajna ennyi időm volt :D ) alapjáraton hagytam a motort, és közbe taperoltam a hűtőt de semmi langyosodás, melegedés...

Hazafelé most 10.30kor 6 percig ugyanúgy semmi, persze mikor hazaértem már jó meleg volt...

Link to comment
Megosztás:

Üdv! :P

Na reggeli indulás előtt kb 5 percig ( sajna ennyi időm volt :P ) alapjáraton hagytam a motort, és közbe taperoltam a hűtőt de semmi langyosodás, melegedés...

Hazafelé most 10.30kor 6 percig ugyanúgy semmi, persze mikor hazaértem már jó meleg volt...

Akkor a termosztát szépen teszi a dolgát! :D Maradt a vízhőfok jeladó cseréje.

Egy ilyenben mi kerül 100.000-be? Még a magyar papírok sem érnek ennyit. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor a termosztát szépen teszi a dolgát! :P Maradt a vízhőfok jeladó cseréje.

Egy ilyenben mi kerül 100.000-be? Még a magyar papírok sem érnek ennyit. :D

Mivel itthon 500ért dolgozó lány mák és utánajárás kell,hogy vegyél egy épeszű caravánt (főleg fiatalt),viszont kint kapsz szervizkönyvest 340ért.

Így azt mondom megérnek a papírok 100at.

Link to comment
Megosztás:

Na és most hogy megcsináltam a hűtővíz procedúrát, kiszedtem a jeladót és letisztítottam, volt rajta egy kis lerakódás...

Járattam most kb 10 percig, olyan 6-7 percig semmi, aztán a következő tapinál már jó meleg...szóval...húhhh

Na megyek beméretem a szerelőmmel...

Az hagyján, hogy mi kerül rajta 100.000-be

De még műszaki is van rajta! :D az Egyéb Információ is kicsit vicces jelen állapotában...

Link to comment
Megosztás:

Na és most hogy megcsináltam a hűtővíz procedúrát, kiszedtem a jeladót és letisztítottam, volt rajta egy kis lerakódás...

Járattam most kb 10 percig, olyan 6-7 percig semmi, aztán a következő tapinál már jó meleg...szóval...húhhh

Az hagyján, hogy mi kerül rajta 100.000-be

De még műszaki is van rajta! :D az Egyéb Információ is kicsit vicces jelen állapotában...

Az szuper, akkor a termosztátod nem kell bántani! :D

Valami számok nem voltak a jeladón? Abból lehet meg lehetne állapítani, hogy melyik fajta. :D

Szerintem egyértelműen arra a célra szánja eladni... (külföldi papírosnak alap). De ennyiért?? :P

hiába jól felszerelt, szétégett abba minden... :D

Mivel itthon 500ért dolgozó lány mák és utánajárás kell,hogy vegyél egy épeszű caravánt (főleg fiatalt),viszont kint kapsz szervizkönyvest 340ért.

Így azt mondom megérnek a papírok 100at.

Persze, így igen, de eredetiségvizsga, stb? Még saját részre csak-csak, de megvenni? :P

Link to comment
Megosztás:

Az szuper, akkor a termosztátod nem kell bántani! :D

Valami számok nem voltak a jeladón? Abból lehet meg lehetne állapítani, hogy melyik fajta. :P

Na persze, hogy azt nem néztem meg.... :D...most megyek magamra csukom a motorháztetőt...

Innen

nézve a második és az utolsó közül valamelyik, ilyen rezes kinézetű volt a vége

Életem első hűtővíz majdnem csere, sikerült :D -15ből csináltam -36-ot most mérettem be, mehet a kicsike a télbe.

...és akkor a következő technikai kérdés a képen látható gumicsőnek van -e esetleg konkrét neve? Mert azt is cserélnem kell, el van repedve, aztán onnan az az olajszivárgás.... :P

IMG20111014_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Na persze, hogy azt nem néztem meg.... :D...most megyek magamra csukom a motorháztetőt...

Innen

nézve a második és az utolsó közül valamelyik, ilyen rezes kinézetű volt a vége

Életem első hűtővíz majdnem csere, sikerült :P -15ből csináltam -36-ot most mérettem be, mehet a kicsike a télbe.

...és akkor a következő technikai kérdés a képen látható gumicsőnek van -e esetleg konkrét neve? Mert azt is cserélnem kell, el van repedve, aztán onnan az az olajszivárgás.... :P

Aha, kartergázt felvezető cső...igazából bármilyen olajálló csővel pótolhatod ha meg tudod hajlítani ilyen kis ívben.

Link to comment
Megosztás:

Na persze, hogy azt nem néztem meg.... :D...most megyek magamra csukom a motorháztetőt...

Innen

nézve a második és az utolsó közül valamelyik, ilyen rezes kinézetű volt a vége

Életem első hűtővíz majdnem csere, sikerült :P -15ből csináltam -36-ot most mérettem be, mehet a kicsike a télbe.

...és akkor a következő technikai kérdés a képen látható gumicsőnek van -e esetleg konkrét neve? Mert azt is cserélnem kell, el van repedve, aztán onnan az az olajszivárgás.... :P

http://kepfeltoltes.hu/thumb/111014/IMG201...ltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu

480Ft nagyjából.

Link to comment
Megosztás:

De ezt sem értem amikor azt mondják,hogy "autós",mintha az egy külön kaszt lenne,igazi kiváltság! :D

Mié vazze ő mivel közlekedik (politikus)???

Ő nem közlekedik, mert nincs autója. (vagy csak egy utánfutója van szegénynek... :P ) Csak ez a szemét nép vett neki egy vagon A8-at, hogy rángassák őt ide-oda. Szegény csak BKV-zni szeretne, mert mint olvasható a villamoson is, nekik ez is ingyen van, de hát hamár egyszer a sok adozó droid belekényszeríti az ajudiba, ő nem tud mit tenni. Illetve de, akaszt rá gyorsan pár-százezerért blokkolót, hogy spóroljanak. (nekünk, mert valószínűleg ha bünti lenne, azt is mi fizetnénk...)

Link to comment
Megosztás:

És még az átírási illeték is emelkedik.

"Az autók átírási illetéke gyökeresen átalakul. Jelenleg henger-köbcentiméterenként 18 forint az illeték, amely 1.890 köbcenti után ugrik 24 forintra. Az illetéktörvény módosítása a motor teljesítményétől és a kocsi korától teszi függővé az illetéket. Például jelenleg egy 6 éves 1.300 köbcentiméteres 80 kilowatt teljesítményű kocsi átírási illetéke 23.400 forint, januártól viszont 48.000 forint lesz."

Link to comment
Megosztás:

Csak ez a szemét nép vett neki egy vagon A8-at, hogy rángassák őt ide-oda.

De van olyan politikus akinek nem volt elég az A8-as audi se. Ő S8-ast vett a mi pénzünkön, mondván, hogy a legmegbízhatóbb, és legbiztonságosabb autóval kell neki járni, mert sokat utazik. Aztán amikor már ezt az ügyet nagyon megbolygatta a sajtó és a média, akkor vett saját pénzből magának egy autót. És érdekes módon, amikor már saját pénzből vette az autót, akkor már biztonságos, és megbízható volt a használt A6-os audi is. Amíg a mi pénzünkből ment, addig csak az S8-as volt jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.