Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Annak nem ott lenne a helye. :P

Amúgy nem anyázik érte a légzsákindító ha kikapcsolod a jobbost?

Nem ugat mert nincs bekötve. :D :D

Amúgy hol lenne a helye?

Azért lett betéve mert Tomika elöl ül és ne vauzzon a rendőrbácsi. :goofy:

A boxot meg úgyis cserélni fogom. Kaptam Zolitól másikat :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem ugat mert nincs bekötve. :D :D

Amúgy hol lenne a helye?

Azért lett betéve mert Tomika elöl ül és ne vauzzon a rendőrbácsi. :goofy:

A boxot meg úgyis cserélni fogom. Kaptam Zolitól másikat :icon1:

Ahol a matrica van a műszerfal utastér felőli oldalán, ahogy kinyitod az ajtót. :P

Link to comment
Megosztás:

láttam Zsoltee képén hogy neki műanyag szemfedele van(meg hogy millen szép tiszta a hengerfeje), az jobb mint az alu?

vagy csak könnyebb és/vagy olcsóbb? ha jól tudom ez az újabb X-es motorokon van

nekem vhogy mindig szivárog alóla az olaj

Mindegyik jó, a szivárgás valószinűleg a tömítés miatt vagy ap asztázás hiánya miatt van.

Link to comment
Megosztás:

1 éve nálam nem lett pasztázva a szelepfedél tömítése csak kapott egy zsír újat. Nem ereszt, csak a port kell letakarítanom a hengerfejről. :D

Én is paszta nélkül tettem össze és nem a parafa tömítést hanem a drágábbik gumi tömítést kapta.

2 év után most kezd párásodni.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik jó, a szivárgás valószinűleg a tömítés miatt vagy ap asztázás hiánya miatt van.

pasztázva nincs, mert elméletileg nem kellene, hát én nem raktam alá, csak nagyon alaposan letisztítottam a tömítésnél

1 éve nálam nem lett pasztázva a szelepfedél tömítése csak kapott egy zsír újat. Nem ereszt, csak a port kell letakarítanom a hengerfejről. :D

nekem is kb 1éves, de már szivárog

Én is paszta nélkül tettem össze és nem a parafa tömítést hanem a drágábbik gumi tömítést kapta.

2 év után most kezd párásodni.

gumi? hm én úgy tudtam a parafa a jobb, akkor legközelebb gumis lesz

azé gondoltam, hogy jobb a műanyag mert az jobban igazodik a hőváltozásokhoz, míg ez az alu biztos másként tágul melegre, mint a hengerfej, meg ami alatta van

egyébként passzol rá ugye? már hogy a müanyag az alu helyére, ha jól tom efforma a motor alatta(ez a része)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Lenne egy-két kérdésem. Szal van egy króm felületem ami pár helyen már rozsdás és most felszeretném újítani. Úgy gondoltam veszek alapozót meg króm festéket, csak azt nemtudom hogy a króm alá bármilyen alapozó jó csak sima felületet adjon?? meg hogy az előző réteg krómot hagyjam ugy? ne is csiszoljam?

Gondoltam rozsdát lecsiszolom, lerozsdamarózom, lealapozom,lefujom krómmal. ( Tudom nem lesz igazi ######a galvanizálós kinézete)

Link to comment
Megosztás:

én is most agyalok ilyenen

ez most a szabadba köpi a gázt? ez így átmegy egy vizsgán?

Igen, a szabadba köpi a gázt, mivel a pillangóházon a kartergáz visszavezető cső le van falazva, talán az is látszik a képen. Vizsgán szerintem tökmindegy hogy hova megy a gáz, motorteret annyira nem vizslatják. Egyébként nekem is X-es a motorom :)

Egyébként mint látod, nem nagy kunszt egy ilyen, Nekem pl gombaölő permetszer elleni flakon a tartály, fúrtam bele egy lyukat, beleraktam egy csatlakozót és ennyi. Ha Te vissza akarod vezetni, akkor anyi különbséggel kell csinálnod hogy nem egy hanem két csatlakozót raksz rá. :)

Link to comment
Megosztás:

Megvettem az új, gyári szelepfedéltömítést, aztán csere előtt utánhúztam a csavarokat, és azóta egy olajpára-folt sincs. (ez volt lassan egy éve...)

után húztam má én is

Én csavarrögzítőztem a csavarokat ahogy a karterét is, és mindegyik tömítés mindkét oldalára tettem pasztát.

majd akkor legközelebb teszek rá és/vagy kitömítés lesz

Link to comment
Megosztás:

Igen, a szabadba köpi a gázt, mivel a pillangóházon a kartergáz visszavezető cső le van falazva, talán az is látszik a képen. Vizsgán szerintem tökmindegy hogy hova megy a gáz, motorteret annyira nem vizslatják. Egyébként nekem is X-es a motorom :)

Nem akarlak ijesztgetni, de pont a vizsgán csődült össze az autóm körül vagy 4 vizsgabiztos amikor meglátták a kartergáz szűrőmet. Egyik hívta a másikat... Nézték jobbról, nézték balról, aztán alulról is és nem tudták mi a fene lehet az. Végül 5 perc tanácstalanság után megkérdezték tőlem. Miután elmagyaráztam nekik, vállat vonva elengedtek, mondván, hogy nem érdekli őket, mivel zárt a rendszer, és nincs kapcsolata a külső légtérrel.

Szóval jobb ha nem vagy lezser!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.