Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mai esőzés után megnéztem, és szemből a pollenszűrő bal oldala eléggé vizes. A műanyag a helyén van.

Talált már ki erre valaki egy megoldást? esetleg valamit fölé rakni 1-2cm-re ami elvezeti a vizet?

Ha igen sok szeretettel várok képet is és leírást az alkotásról.

Sokáig küzdöttem én is ezzel.

Tettem a pollenszűrőre műanyag hullámlemezt, olyat amit csíkra vágva, tekercsben lehet kapni OBI kertészetben, fűhöz, kertbe való, szegélylemeznek. Valamit javult, de nagy vízben továbbra is beázott. Végül a sziló paszta segített a szélvédő és a fekete műanyag takarólemez között. Tökéletes lett és azóta hullámlemez sem kell.

Egyszer, amikor a Garda tónál nyaraltunk, és kifogtunk egy olyan hetet, hogy minden nap ömlött az eső. Ültünk a kávéház teraszán (tető alatt) és bámultuk a forgalmat. Megállt mellettünk egy (nyugat) :D német rendszámú F Astra és leparkolt, mert a sofőr abszolute semmit se látott már ki a kocsiból! :blink: Bent ült papa, mama meg a két gyerek, mindenkinél törülköző, és az ablakokat csiszitolták. Az meg csak nem akart kitisztulni. Akkor áldottam az eszemet, hogy leszilóztam a szélvédő alját! :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sokáig küzdöttem én is ezzel.

Tettem a pollenszűrőre műanyag hullámlemezt, olyat amit csíkra vágva, tekercsben lehet kapni OBI kertészetben, fűhöz, kertbe való, szegélylemeznek. Valamit javult, de nagy vízben továbbra is beázott. Végül a sziló paszta segített a szélvédő és a fekete műanyag takarólemez között. Tökéletes lett és azóta hullámlemez sem kell.

Egyszer, amikor a Garda tónál nyaraltunk, és kifogtunk egy olyan hetet, hogy minden nap ömlött az eső. Ültünk a kávéház teraszán (tető alatt) és bámultuk a forgalmat. Megállt mellettünk egy (nyugat) :D német rendszámú F Astra és leparkolt, mert a sofőr abszolute semmit se látott már ki a kocsiból! :blink: Bent ült papa, mama meg a két gyerek, mindenkinél törülköző, és az ablakokat csiszitolták. Az meg csak nem akart kitisztulni. Akkor áldottam az eszemet, hogy leszilóztam a szélvédő alját! :omg:

Én ha nagyon párás (mióta megcsináltam már nem), pár másodperc klíma, és kész :)

Amúgy én úgy oldottam meg, hogy levélrácsból kiszedtem a tömítést, alá raktam egy réteg kétoldalas ragasztót U alakban, és vissza a tömítést, úgy már jobb

persze így is eláll itt-ott, de már 1 éve nem ázott be a szűrő

Link to comment
Megosztás:

Nekem is! Sőt a gumija is kifoszlott már kissé. Majd kicserélem egyszer.

De ezzel a íves műpadlóval jó ötletet adtál, szerintem valahogy megoldom én is, mert sajnos beázik a pollenszűrő és eléggé párásodik most az ablak. (Na jó, retkes is belülről, de ez most más kérdés.) :)

Amúgy mit lehet csinálni azzal, ha az ajtó belseje ázik be az üveg és a külső gumi között? Ránézésre semmi se látszik, viszont simán csepeg be a víz. Oké, kifolyik az alján, de közben ázik az elektronika.

Nincs ez így jól!

ez normális nem?

én mikor szétszedtem kikentem alul, vmi bitumenes sz@rral

sztem annyi idős kocsinál már semmi illsztés nem áll úgy a gumi tömítések meg összementek (nem beszélve ha vmi utánpöcsék tükör van fent az meg tuti nem illeszkedik)

szóval bemegy mindeképp

de mi ázik ott bent? ha van folia rajta max a zárt nem?

Link to comment
Megosztás:

nem lehet hogy kirohadt? :evilgrin:

naja

Bocsi, pontosítok.

Nem rohadt ki, ugyan 15éves, de tavaly kapott alvázvédelmet.

Szóval anyós ülés ajtófelöl elől a lábtérnél és a műanyag burkolat de inkább alatta valami. - hangok alapján

- azt mondták ott van valami elektronikai panel? az lehet? vagy ilyesmi nem akarok hülyeséget mondani, vagy műanyag elemek találkoznak? és az nyiszorghat?

Gondolom az idő a kor és a futott km -el ezek gyakrabban elő jönnek - csak hogy valakinek van e tipje vagy ilyen jelenséggel találkozott.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, pontosítok.

Nem rohadt ki, ugyan 15éves, de tavaly kapott alvázvédelmet.

Szóval anyós ülés ajtófelöl elől a lábtérnél és a műanyag burkolat de inkább alatta valami. - hangok alapján

- azt mondták ott van valami elektronikai panel? az lehet? vagy ilyesmi nem akarok hülyeséget mondani, vagy műanyag elemek találkoznak? és az nyiszorghat?

Gondolom az idő a kor és a futott km -el ezek gyakrabban elő jönnek - csak hogy valakinek van e tipje vagy ilyen jelenséggel találkozott.

Köszi

Hát, a "panel" meg a riasztó az a vezető lábterében van a műanyag mögött

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, pontosítok.

Nem rohadt ki, ugyan 15éves, de tavaly kapott alvázvédelmet.

Szóval anyós ülés ajtófelöl elől a lábtérnél és a műanyag burkolat de inkább alatta valami. - hangok alapján

- azt mondták ott van valami elektronikai panel? az lehet? vagy ilyesmi nem akarok hülyeséget mondani, vagy műanyag elemek találkoznak? és az nyiszorghat?

Gondolom az idő a kor és a futott km -el ezek gyakrabban elő jönnek - csak hogy valakinek van e tipje vagy ilyen jelenséggel találkozott.

Köszi

hát ott a vezérlő van, de az nem gondolnám, hogy nyiszorog

levenni nem nagy ördöngösség és ha nem teszed vissza rögtön az se baj

Hát, a "panel" meg a riasztó az a vezető lábterében van a műanyag mögött

sztem az anyós oldalán vannak ezek(ECU,közp.zár,riasztó), már ha gyári a riasztó

ott ahol a kollégának nyiszorog vmi

vagy jobb kormányos? :D me akkor lehet fordítva van

Link to comment
Megosztás:

ez normális nem?

én mikor szétszedtem kikentem alul, vmi bitumenes sz@rral

sztem annyi idős kocsinál már semmi illsztés nem áll úgy a gumi tömítések meg összementek (nem beszélve ha vmi utánpöcsék tükör van fent az meg tuti nem illeszkedik)

szóval bemegy mindeképp

de mi ázik ott bent? ha van folia rajta max a zárt nem?

Nekem a fólia már régóta hiányzik, de az különbenis csak az ajtókárpitot védi. Az összes elektronika mögötte van. Konkrétan a most beszerelt ablakemelőre a hangszóróra és az összes vezetékre gondolok. Egyébként az ajtók alján levő lyukakon is inkább befelé ver a víz, és csak max akkor folyik kifelé, ha áll a kocsi. Nem kéne azon valami takaróelemnek lenni? Miért lenne normális, ha úszik az ajtó belseje?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fólia már régóta hiányzik, de az különbenis csak az ajtókárpitot védi. Az összes elektronika mögötte van. Konkrétan a most beszerelt ablakemelőre a hangszóróra és az összes vezetékre gondolok. Egyébként az ajtók alján levő lyukakon is inkább befelé ver a víz, és csak max akkor folyik kifelé, ha áll a kocsi. Nem kéne azon valami takaróelemnek lenni? Miért lenne normális, ha úszik az ajtó belseje?

hát sztem azon csak kifelé folyik, ha be van csukva az ajtó akkor a kédergumi zárja

hát tócsában nem kéne ott állni a víznek, de nem hiába vízhatlanok az ott lévő cuccok (ok hangszóró nem)

nem kéne lennie semminek ott

ha kinyitod ki kell folynia

DE nem tudsz csinálni semmit vele, mert mindenképp belemegy, akkor meg már jobb ha kifolyik vhol

Link to comment
Megosztás:

Hát ööö! ez most ilyen béjemvé izé akart lenni? Érdekes az biztos, de mondom ennyiért biztos jó lesz valakinek. Utánna néztem egyel több a nulla! Bocsi, de szerintem.... nahh mindegy.... :rolleyes:

Bár lehet olyan helyre írtad, hogy pozitívat nem fognak rá mondani. Vagy lehet akinek tetszik majd nem mer szólni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ööö! ez most ilyen béjemvé izé akart lenni? Érdekes az biztos, de mondom ennyiért biztos jó lesz valakinek. Utánna néztem egyel több a nulla! Bocsi, de szerintem.... nahh mindegy.... :rolleyes:

Bár lehet olyan helyre írtad, hogy pozitívat nem fognak rá mondani. Vagy lehet akinek tetszik majd nem mer szólni! :lol:

Ő majd ír privit. ;)

Link to comment
Megosztás:

ez? ja "sima" dizel aham, akkor azé kell rá ez a vacak

azon gondoltam, hogy törték meg, hogy megmaradt az első meg a hátsó lökös is, sztem csak rájött, hogy ronda... :evilgrin:

Én azon csodálkozom, hogy valaki ezt komolyan is gondolta. vagyis fel akarta tenne az autójára. :omg:

Annak a purhabnak lett volna jobb helye is. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.