Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szépjónapot guruk!

Tudnátok ajánlani valami normális kétoldalas ragasztót, amivel rendesen fel lehet ragasztani a hátsó szélvédőre a jóféle teszkós 5 lampicskus pótféklámpát? Ilyesféle lenne.

Rendesen letakarítottam az üveget, mégis elengedte a ragasztó. Elég tesséklássék módon sikerült visszatatapogatni. Olyan ragasztó kellene, amit majd műszaki előtt el tudok távolítani, nem szeretném, ha belevauzna valami morcos vizsgabiztos.

Előre is tenkjú.

Vizsgán csak

a gyári pót féklámpát fogadják el hivatalosan.

A vizsgabiztos jóindulatán múlik,ha nem szedeti le.

Link to comment
Megosztás:

zozo; tromi:

Ezért akarom azt a vackot úgy rögzíteni, hogy műszaki előtt komolyabb bontás nélkül el lehessen - ideiglenesen - távolítani. Fél délelőttöm ráment mire kiméregettem a helyét, bekábeleztem, elvezettem a drótjait... Nem dagadna a májam, ha letépnék onnan. <_<

Többiek:

Olyan szivacsos kétoldalasom valamerre még van szerintem. Egy dekorostól vettem ~1,5 métert. Mondjuk ragad, mint az állat. Azzal ragasztottam fel a Thalia-ba a tolatóradar kijelzőjét és csak az árokbacsapódás tudta letépni a műszerfalról.

Srácok, köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Nekem fehérek voltak az üvegek alapból, de szélvédőcserekor zöldet kértem, kék csíkkal :) nem is igazán látszik amúgy

szélvédő gondolom nem 70%os, azért nem láccik, nem? vagy most ezzel azt akarod mondani felesleges mondjuk kicserélni?

sztem nem sokkal drágább kicserélni a 4 ajtóüveget, mint a fóliázás és nem is köthetnek bele(jó nem vaksötét van hátul, de nem is halottas kocsi ez)

Link to comment
Megosztás:

Vizsgán csak

a gyári pót féklámpát fogadják el hivatalosan.

A vizsgabiztos jóindulatán múlik,ha nem szedeti le.

Két éve velem is leszedették a vizsgán a pótféklámpámat, pedig "jól" felszereltem. Aztán gondoltam, hogy a franc se fog küzdeni a hatósággal két évenként, ezért nem szereltem vissza, bár ott a drót a burkolat alatt. Én már túl vagyok azon a korszakon, hogy mindenféle pót és csili vili lámpákkal ékesítsem a kocsimat. Csak jó legyen és világítson!

Link to comment
Megosztás:

Két éve velem is leszedették a vizsgán a pótféklámpámat, pedig "jól" felszereltem. Aztán gondoltam, hogy a franc se fog küzdeni a hatósággal két évenként, ezért nem szereltem vissza, bár ott a drót a burkolat alatt. Én már túl vagyok azon a korszakon, hogy mindenféle pót és csili vili lámpákkal ékesítsem a kocsimat. Csak jó legyen és világítson!

Nekem eddig nem szóltak a 20 db, 10 mm-es LEDekért, amiket a hátsó ajtón lévő szárnyba fúrtam bele. :)

Amúgy meg szerintem, ha benne van az E betű és nem tükröződik vissza az üvegen, akkor nem szedetik le.

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig nem szóltak a 20 db, 10 mm-es LEDekért, amiket a hátsó ajtón lévő szárnyba fúrtam bele. :)

Amúgy meg szerintem, ha benne van az E betű és nem tükröződik vissza az üvegen, akkor nem szedetik le.

Bizony, enyém E betűs, sosem szóltak érte, és nem szedetik le. Akkor leszedethetnének egy csomó mindent, az indexlámpámat is, mert az sem gyári, de E betűs.

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig nem szóltak a 20 db, 10 mm-es LEDekért, amiket a hátsó ajtón lévő szárnyba fúrtam bele. :)

Amúgy meg szerintem, ha benne van az E betű és nem tükröződik vissza az üvegen, akkor nem szedetik le.

Ez szokott lenni a lényeg. Ha beül a jóember, és fékezés közben pl.: a tükörben látja hogy világít, akkor szokott belekötni. A szárnyakban lévők egyrészt nem tükröződnek, másrészt meg nem nagyon fog küzdeni, hogy kitalálja, gyári-e, vagy csak az elvetemült tulaj szétfurkálta -e a szárnyat :D Nagyim Fiestájában úgy tükröződik mint állat, ahányszor beleülök, vissza hajtogatom mert az ajtócsapkodástól pár hét alatt lekonyul, és a csomagtartóba befelé világít :lol: Viszont van egy komoly extrája, egy bele égetett Ford embléma. Szerintem ma már a Homasitának se lenne képe ilyen sz.rt kiadni, de ez gyári... Minden műszakinál észre is veszik, habzó szájjal hátra mennek, aztán megmutatom nekik benne az emblémát, és még habzóbb szájjal mennek vissza előre :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig nem szóltak a 20 db, 10 mm-es LEDekért, amiket a hátsó ajtón lévő szárnyba fúrtam bele. :)

Amúgy meg szerintem, ha benne van az E betű és nem tükröződik vissza az üvegen, akkor nem szedetik le.

Nekem tükröződik a hátsó szélvédőn, Tecsós cucc, de nem szóltak érte vizsgán, pedig elfelejtettem levenni előtte.

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig nem szóltak a 20 db, 10 mm-es LEDekért, amiket a hátsó ajtón lévő szárnyba fúrtam bele. :)

Amúgy meg szerintem, ha benne van az E betű és nem tükröződik vissza az üvegen, akkor nem szedetik le.

Az enyémben is van E betű mert gyári Wagon R spoylerbe való 40 centis ledes.

Leszedették. :goofy:

Classicokba raktak gyárilag.

Azt a fajtát kéne szereznem egyszer. (ami fent van a burkolatban.) :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Vizsgán csak

a gyári pót féklámpát fogadják el hivatalosan.

A vizsgabiztos jóindulatán múlik,ha nem szedeti le.

Ez nem igaz.

Amiben benne van az e jel, és nem tükröződik vissza a szélvédőn az mehet.

Ja, nekem hella van fent, 2001- óta. Az 5 műszaki. Köszöni szépen jól van. (még csak izzót se kellett benne cserélni)

Link to comment
Megosztás:

Két éve velem is leszedették a vizsgán a pótféklámpámat, pedig "jól" felszereltem. Aztán gondoltam, hogy a franc se fog küzdeni a hatósággal két évenként, ezért nem szereltem vissza, bár ott a drót a burkolat alatt. Én már túl vagyok azon a korszakon, hogy mindenféle pót és csili vili lámpákkal ékesítsem a kocsimat. Csak jó legyen és világítson!

Mondjuk azért a középső szélvédő TETEJÉN elhelyezett pótféklámpa, az nem épp a csillivilli, hanem biztonságtechnikai kérdés.

Nem véletlenül KÖTELEZŐ minden új autóban, már vagy 2004 óta. (a dátum nem pontos)

Nagyon nagy segítség, hogy komplett kocsisoron keresztül látod, ha a legelső fékez. Sokszor elég csak a gázról levenni a lábam. Plusz mondjuk nem szalad bele az ember egy kocsioszlopba, mert mondjuk valaki elé kiszaladt egy kutya.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azért a középső szélvédő TETEJÉN elhelyezett pótféklámpa, az nem épp a csillivilli, hanem biztonságtechnikai kérdés.

Nem véletlenül KÖTELEZŐ minden új autóban, már vagy 2004 óta. (a dátum nem pontos)

Nagyon nagy segítség, hogy komplett kocsisoron keresztül látod, ha a legelső fékez. Sokszor elég csak a gázról levenni a lábam. Plusz mondjuk nem szalad bele az ember egy kocsioszlopba, mert mondjuk valaki elé kiszaladt egy kutya.

Ja meg először betiltották magyarországon a pótféklámpát, aztán kénytelenek voltak engedélyezni, mert csak jöttek be az új autók, beépített, kibonthatatlan ledes szárnyba, csomiajtóba szerelt pótféklámpákkal. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.