Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Méterárú boltokban.. csak itt Egerben ez a egy szín van a polcon a többi színnél ki kéne fizetni a posta költséget mert annyira nem keresett árúról van szó amúgy elég sok fajta szín van ha valahol találsz olcsóbbat és más színűt rendelhetünk együtt is..nem tom milyen színre gondoltál..

hát milyenre astra szürke(beige), mé van másmilyen tetőkárpit(eredeti)??? :D

Link to comment
Megosztás:

nu mindenkinek akit érdekel a tetőkárpit:

2100huf/m + posta (~1.6m kell, mert 1.5x1.1 a tető, ez meg 1.5m széles)

elméletileg nagyker, de nagyon rendes volt

nekem ez kell:(eredeti színű) http://www.auto-textil.hu/media/galeria/auto-tetokarpit/opel-velur-tetokarpit.JPG de mondta más is van neki

Bp, a népszínház uccában van minta bolt vagymi

majd ha megkapom megmondom milyen, de nagyon vágta, hogy pl a hátulján a szivacson kívül van még vmi anyag(selyem?) ami kell hogy a ragacsot ne szívja be a szivacs

http://www.auto-textil.hu/fotok.php?dir=auto-tetokarpit

0652 276 087

Link to comment
Megosztás:

Nem lenne szebb és olcsóbb egy tiszta bontott elem?

ha ez jó, akkor nem :icon1:

ez olyan bontva, amit meg kell nézni, szóval oda kell menni érte(benzin) megtapizni, megszagolni

meg egy ilyet rábíznia postára, hát.......

ezek a bontósok meg olyanok néha, mint egy.....gyár(mondjuk nem is csoda), szétkapnak mindent, mint foxi a lábtörlőt, aztán győzd összerakni

mondjuk én egy nagy bontóban voltam, ahol nagyüzem van, de errefelé ez van

Link to comment
Megosztás:

ha ez jó, akkor nem :icon1:

ez olyan bontva, amit meg kell nézni, szóval oda kell menni érte(benzin) megtapizni, megszagolni

meg egy ilyet rábíznia postára, hát.......

ezek a bontósok meg olyanok néha, mint egy.....gyár(mondjuk nem is csoda), szétkapnak mindent, mint foxi a lábtörlőt, aztán győzd összerakni

mondjuk én egy nagy bontóban voltam, ahol nagyüzem van, de errefelé ez van

Gondolom a Danieliszt találtad meg Fót elején. Legalábbis így a rövid leírás alapján ők lesznek. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány hete ki lett szedve a motor, de a váltóhoz senki sem nyúlt hozzá.

Most pedig a visszakapcsolásoknál 2-ba nem lehet visszatenni, csak ha 1-esbe teszem és azután húzom át egyből 2-esbe.

Szerintetek mit kezdjek vele?

Be kell állítani a váltórudazatot, le van írva a GYIK-ban ha nem látod azt a topicot szólj, leírom az eljárást.

Link to comment
Megosztás:

wow mit csinál azokkal a kárpitokkal? lekaparod?

Neem, amikor hozzám került az autó, már lógott. Akkor kapott egy kevésbé lógósat, gyorsan, mert egyrészt ingyen volt, meg másrészt, mert úgy gondoltam, hogy majd szépen megcsinálom addig az eredetit. Aztán az eredetit elkezdtem visszaragasztani, de egyrészt mint kezdő autómeleg, hatalmas lendülettel, viszont tapasztalat hiány miatt meg nagyon hülyén álltam neki, másrészt meg iszonyatosan meg is volt már nyúlva, és teljesen elcartam. Az repült a kukába, maradt a kicsit lógós, ami persze ha már kicsit lóg, akkor viszonylag gyorsan fog nagyon lógni :D Amikor az is elengedte magát teljesen, akkor volt egy nagyobb lélegzetvételű építés is, és akkor kapta meg a 3. komplett belsőt, de akkor már szép patika dojcs autóból kiszedett, nem sárgára bagózott tetőkárpitot is. Mostanra jutott el addig, hogy egy "10 forintosnál nagyobb, 20 forintosnál kisebb, mondjuk 17 forint nagyságú" részen látom, hogy kezdi elengedni. De legközelebb már nem kap ilyet. A merevítő része rendben van, lesz más színű, amiből majd kap az "A" oszlop burkolatokra is.

Link to comment
Megosztás:

Neem, amikor hozzám került az autó, már lógott. Akkor kapott egy kevésbé lógósat, gyorsan, mert egyrészt ingyen volt, meg másrészt, mert úgy gondoltam, hogy majd szépen megcsinálom addig az eredetit. Aztán az eredetit elkezdtem visszaragasztani, de egyrészt mint kezdő autómeleg, hatalmas lendülettel, viszont tapasztalat hiány miatt meg nagyon hülyén álltam neki, másrészt meg iszonyatosan meg is volt már nyúlva, és teljesen elcartam. Az repült a kukába, maradt a kicsit lógós, ami persze ha már kicsit lóg, akkor viszonylag gyorsan fog nagyon lógni :D Amikor az is elengedte magát teljesen, akkor volt egy nagyobb lélegzetvételű építés is, és akkor kapta meg a 3. komplett belsőt, de akkor már szép patika dojcs autóból kiszedett, nem sárgára bagózott tetőkárpitot is. Mostanra jutott el addig, hogy egy "10 forintosnál nagyobb, 20 forintosnál kisebb, mondjuk 17 forint nagyságú" részen látom, hogy kezdi elengedni. De legközelebb már nem kap ilyet. A merevítő része rendben van, lesz más színű, amiből majd kap az "A" oszlop burkolatokra is.

Ez egy horror történet! :omg: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári autórádióra valamilyen módon ráköthető subwoofer (persze erősítővel)? Akár az is belefér, hogy valami kis elektronikát nekem kell összeforrasztani. Tudnék most elég olcsón szerezni. A rádiót viszont nem szívesen cserélném, mert egyébként hibátlanul megy és szól...

Link to comment
Megosztás:

Vannak magnók, aminek RCA dugós kimenete van (ez a kis hosszúkás fém rúd, körülötte egy kerek palást.) olyan, mint a DVD-k Videók hátulján. Ezeket egy RCA vezetékkel össze lehet kötni erősítővel. Ez a Line out kimenet, az erősítőn line in. Ezek gyenge jelű ki és bemenetek, a készülékek csinálják a dolgukat maguk módján.

Vannak olyan erősítők, amin nagy jelű bemenet van, ez arra szolgál, hogy egy erősített jelet (magnó hangszóró vezetéke megcsapolva) alakít tovább.

Olyan erősítőt keress, ami alkalmas a kocsi hangszórójának vezetékéről megtáplálni. (HIGH IN)

Én úgy kötöttem be az enyémet, hogy egy 1 Farádos kondenzátort kötöttem az akku pozitívjára (kondi használatakor az erölködő nem öli meg az akkut meg a generátort és csillapítja a zajokat, vagyis nem fog sípolni, ahogy nyomod a gázt) A kondi továbbított jelét ráraktam egy relére. A relé akkor húz be, amikor bekapcsolod a rádiót és a bal hátsó lámpa mögött elrejtett gyári elektromos antenna kábeléről kapja a jelet. Az erősítőkre kell egy állandó pozitív (én ezt a kondiról adtam neki) és egy vezérlő jel -REM-, remote... Mert az erősítők is a magnó által kapcsolt jelre élednek fel. Én azért szakítottam meg a fő áramát is, hogy biztosra menjek, így tuti nem vágja meg az akksimat.

Erősítő képe mellékelve :

http://hardverapro.hu/dl/upc/2010-03/247646_dsc00522.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, meggondolom.

A kínált erősítő úgylátom nem magas bemenetes... Kép: http://i.imgur.com/MXjok.jpg, http://i.imgur.com/VVZ7d.jpg

Egyébként baja lesz, ha ennek a bemenetét kötném a hangszóró (erősített) jelére?

Eleve nem is lesz élvezhető a hangminőség annyira betorzít és nem is fogja sokáig bírni. Legjobb lenne az autórádióból kivezetni a nyers, nem "mixelt" hangot a mélynyomó erősítőjéhez.

Link to comment
Megosztás:

Eleve nem is lesz élvezhető a hangminőség annyira betorzít és nem is fogja sokáig bírni. Legjobb lenne az autórádióból kivezetni a nyers, nem "mixelt" hangot a mélynyomó erősítőjéhez.

Úgy érted, szedjem szét, és még az erősítés előttit vezessem ki valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, szedjem szét, és még az erősítés előttit vezessem ki valahogy?

A "kínai" erősítő másik oldalán milyen csatlakozási lehetőségek vannak ?

A jobb erősítők bemeneti jel erősségét egy potenciométerrel lehet állítani, amúgy igaz, ha túlgerjeszted betorzít, hiszen a magnóban is van egy végfok erősítő. Egy erősítette jelet tovább hergelni torzításhoz vezet. El lehet vele játszogatni hogy jó legyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.