Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hmmm, néhol érdekes hangsúly!

Nekem több éveket kinnt állt, télen, nyáron! Még mindig fennt van!

Neked mióta van Opeled?és hányadik?

20 éve van meg nekünk ez a 92' F Astra 0 éves kora óta van nálunk 2 éve kaptam meg a szüleimtől! :)

Azért írtam hogy általában magától is lejön mert láttam már olyat nem pedig azt hogy mindegyikről lejön csak hogy elöferdül! :)

Link to comment
Megosztás:

20 éve van meg nekünk ez a 92' F Astra 0 éves kora óta van nálunk 2 éve kaptam meg a szüleimtől! :)

Azért írtam hogy általában magától is lejön mert láttam már olyat nem pedig azt hogy mindegyikről lejön csak hogy elöferdül! :)

Ahham, nincs több kérdés.

Amúgy, jaja, jól látod!

Link to comment
Megosztás:

Ahham, nincs több kérdés.

Nekem a csomi ajtoról a felirat lejött gond nélkül, nem maradt nyoma de sárvédőről fémig kellet csiszoljam a ragasztót, mindkét oldalt. mikor festettem újra a kocsi, meg az ajtorol is ahol a gumi csík volt változó :)

Link to comment
Megosztás:

Kombiba az elülső ajtókban lévő hangszórók helyére a gyárin kívül lehet rakni valamilyen egyéb hangszórót ? Gondolok itt olyanra ami méretben és a fülek helyében is stimmel a felfogatással. Amúgy azt sem tudom ,hogy mekkora hangszóró van benne.

Link to comment
Megosztás:

Kombiba az elülső ajtókban lévő hangszórók helyére a gyárin kívül lehet rakni valamilyen egyéb hangszórót ? Gondolok itt olyanra ami méretben és a fülek helyében is stimmel a felfogatással. Amúgy azt sem tudom ,hogy mekkora hangszóró van benne.

Hali, nem akarok hülyeséget mondani de mintha 16,5cmes lenne, legalább is én a gyári helyére azt tettembe. de lapos mágneses kell hogy az ablak elférjen, illetve én fábol csináltam kozolt (darabonkánt kb 4óra alatt) amibe a hangszorot bele tettem :D aztán ajánlották ezt.: http://fl12.shopmania.org/files/p/hu/m/850/opel-astra-omega-165mm-elso-hangszoro-beepitokeret~27825850.jpg így egyszerübb

üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali, nem akarok hülyeséget mondani de mintha 16,5cmes lenne, legalább is én a gyári helyére azt tettembe. de lapos mágneses kell hogy az ablak elférjen, illetve én fábol csináltam kozolt (darabonkánt kb 4óra alatt) amibe a hangszorot bele tettem :D aztán ajánlották ezt.: http://fl12.shopmani...et~27825850.jpg így egyszerübb

üdv

Gyárilag nincs benne ilyen gyűrű ?

Link to comment
Megosztás:

Kombiba az elülső ajtókban lévő hangszórók helyére a gyárin kívül lehet rakni valamilyen egyéb hangszórót ? Gondolok itt olyanra ami méretben és a fülek helyében is stimmel a felfogatással. Amúgy azt sem tudom ,hogy mekkora hangszóró van benne.

Avval egy kicsit vitatkoznék aki azt mondja hogy nem lehet kiszedni a régi hangszorót a kiemelő keretből! :)

Igaz hogy össze van építve a hangszoróval ez teljes mértékben igaz!! :)

De én szépen kívágtam lemezvágó ollóval majd késsel szépen körbe faragtam a keretet és a Pioneer TS-G1713I 17-cm -es hangszoró pont beleül a keretbe , a keret alját átfurtam három helyen, 3-as süllyesztett fejű csavarral pedig odahuzattam a kiemelőkerethez !! Gyári csatlakozott visszaforrasztottuk és a kárpitban is el fér , pont méret minden! :)

Nagyon kulturált lett! :)

De nyilván ha lehet venni ocsóóó pénzért ilyen keretet akkor az egyszerübb...... pénz beszél.... :)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt uram! :)

A korára való tekintettel kulturáltan válaszolok a kérdésére!

Mivel látom hogy milyen idős és hogy 400.000 km -ert tett meg Astrákkal és hogy a céges autója is az volt, ezért csodálom hogy e hosszú idő alatt nem tetszett rájönni arra, hogy ezek a feliratok két oldalú ragasztóval vannak felragasztva a karosszériára és aki télen nyáron használta az autót és kint is állt neki annak talán rövid idő alatt ezek a feliratok maguktól leestek mert a ragasztás elengedett! De ha meg tetszik nézni a képeket észre veszi, hogy az oldaláról is hiányzik a GL felírat!

Na most NEM azért,mert rommá lett törve a két első sárvédő meg a csomagtartó elem, hanem egy nagyon egyszerű technika alkalmazásával, amit nem rég találtak fel és nagyon bonyolult csak szülői felügyelettel ajánlott véghez vinni! :)

Megmelegítettük kicsit hajszárítóval, alányultunk vastag cérnával leszedtük, majd lakbenzinnel leszedtük a ragasztásból marad ragasztót, majd raktam rá egy kis 3M-es polírpasztát, majd egy kis polírozó gép és TÁDÁÁÁÁÁÁMMMMMMMMMMM VOLT--->>NINCS! Rommá törés és fényezés nélkül! :)

Az a marhabőr az elején meg nekem nagyon tetszik, ízlések és pofonok, próbáltam a legjobb minségűt venni ilyen pamut vagy mi a tököm belsővel hogy ne karístolja a fényezést! :) Amúgy meg kőfelverődés ellen véd! :)

Kielégítő válaszokat adtam? :)

Jaaa igen és Boldog Új évet kívánok mindenkinek! :)

Köszönöm a kultúrált és kielégítő válaszát! Manapság már annak is örülhet az ember ha esetleg egy nem tetsző kérdésre nem küldik el melegebb égtájra.

Én csak furcsállom, hogy ha valaki az ilyen szépen megőrzött makulátlan 20 éves autót (ami 10 év múlva már veterán korú lesz) képes megvágni a munkásutók szintjére.

Az én mostani (3.) Astrám is a 21. évét tapossa, sajnos én csak a 3. tulajdonosa vagyok, és neppertől vettem 13 éves korában. De igen sok pénzt költöttem arra, hogy lehetőleg mindenben úgy nézzen ki, mint ahogyan a gyárból kijött.

Csak egy példa: Amikor megvettem, csak 1 db eredeti dísztárcsa volt rajta (több sem volt) és a nepper úgy hirdette a neten, hogy mindig arra a kerékre rakta ahol éppen látszott... :D

Szóval ezután több körben a német Ebayről sikerült csak összevadásznom a hiányzó darabokat.

Azután én is veszítettem el belőle, amit már sikerült a fórumos társak segítségével itthonról beszereznem. Most már tartalékom is van.

A feliratokat pedig őrzöm, mert nélkülük az autó olyan mint a fajkutya törzskönyv nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kultúrált és kielégítő válaszát! Manapság már annak is örülhet az ember ha esetleg egy nem tetsző kérdésre nem küldik el melegebb égtájra.

Én csak furcsállom, hogy ha valaki az ilyen szépen megőrzött makulátlan 20 éves autót (ami 10 év múlva már veterán korú lesz) képes megvágni a munkásutók szintjére.

Az én mostani (3.) Astrám is a 21. évét tapossa, sajnos én csak a 3. tulajdonosa vagyok, és neppertől vettem 13 éves korában. De igen sok pénzt költöttem arra, hogy lehetőleg mindenben úgy nézzen ki, mint ahogyan a gyárból kijött.

Csak egy példa: Amikor megvettem, csak 1 db eredeti dísztárcsa volt rajta (több sem volt) és a nepper úgy hirdette a neten, hogy mindig arra a kerékre rakta ahol éppen látszott... :D

Szóval ezután több körben a német Ebayről sikerült csak összevadásznom a hiányzó darabokat.

Azután én is veszítettem el belőle, amit már sikerült a fórumos társak segítségével itthonról beszereznem. Most már tartalékom is van.

A feliratokat pedig őrzöm, mert nélkülük az autó olyan mint a fajkutya törzskönyv nélkül.

Na látja lehet így is beszélgetni! :)

És valóban rengeteg igazság van abban amit mond!

Elmesélem az én kis történetemet feltéve ha kíváncsi rá persze!

Úgy ahogy apám is én is fanatikusan vigyázok a járműveimre és amikor csak lehet ápolom és szépítgetem!

Én motoros vagyok világ életemben motoroztam most is azt teszem , de az autók sem állnak tőlem távol!

Az Astra F projekt 2 éve indult el nálam mikor a szüleimtől megkaptam az akkor 18 éves kis autót amire azt mondta apám hogy az összes kereskedő lecsapott rá mikor az új autót ment nézegetni , de azt mondta hogy ezt soha főleg nem fillérekért és főleg nem ilyen állapotban! Így megkaptam én! Mivel nagyon sokat olvastam az F Astrákról meg hogy itthon gyártották..... stb . stb stb Úgy gondoltam hogy gyári állapotra vissza állítóm teljesen! Értem ez alatt hogy a kopott néhol karcos dísztárcsák helyett veszek 4 új gyárit, átpolíroztatom az egész kasznit, és miden olyan apróságot beszerzek amik kellettek pl. sebességváltó gomb helyet egy új mert a gyári már lötyögött.......ilyenkre gondolok!

Igen ám nagy lelkesen megindultam be is tudtam volna szerezni mindent , de horror árakat mondtak!

1 db gyári opel dísztárcsa 8500 FT!!! És jöttek ez egyre durvább árak !!!

És akkor döntöttem úgy hogy mégis csak elmaradok a gyári vonaltól egy kicsit és kicsit megpróbálom modernizálni , nem akartam egy agyon tuningolt krómcsíkos, tescos autót!

Így a tervemben ezek szerepeltek/szerepelnek: Első , hátsó - Angel Eye lámpa, egy sportdob+szép vég, B oszlop mögött teljes sötétítés, 4 alufelni, és a régi kicsit megkopott felíratok eltávolítása, 2 rozsdamentes rendszámtábla és ennyi kifujt!

Belülről az utastér hibátlan nem is kívánok hozzá nyúlni, a váltó meg kézi fék szoknya lett kicserélve, meg egy új bőr váltogombót kapott, meg egy nagyon patent könyöklőt, meg egy kormánybőrt ennyi és nem is lesz több.

Nekem nagyon tetszik így is persze lehet hogy sokaknak nem!

Jelenleg is fent van mamáméknál a garázsba egy ilyen pamut belsejű autótakaró ponyvával még letakarva hogy por se érje, mert munkámból kifolyólag egyáltalán nem kell autót használnom ilyen időben meg nem is szoktam!

Úgy takartam le is hogy előtte teljesen átvaxoltuk barátnőmmel.....

Én így szeretem, kinek a pap kinek a papné! :)

http://kepfeltoltes.hu/130102/IMG_6751_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.