Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sztem nem érthetetlen a szöveg, de ha nem érti és megfagy, akkor ezt vehetjük természetes szelekciónak....

Ezt nevezem! Ez ám az összetartás, elestél a harcban?? Akkor elvesztél d ö g ö l j meg ott ahol vagy. akár mondhattad volna ezt is spzoli....-->SZERINTED...

Mondhatom van bennetek emberség...

Arra azért kiváncsi lennék hányan voltatok kinnt segíteni a bajbajutottakon, mert azt innen nem lehet motorszám alapján...

Jah és ELNÉZÉST kérek minden Car társtól ha valamelyikőtöket megsértettem, mivel NEM ISMEREM egyikőtöket sem ezért JOGOM sincs se baráti se haveri viccelődésből SEM személyiségi jogoka sértő kijelentéseket irni!

Ha mégis lett vona ilyen akkor BOCSÁNATOT KÉREK!!

..és Bocs hogy Offoltam a Fórumot...

On...

Link to comment
Megosztás:

Na megkaptam én is az SMS-t....átmentem beültünk a szomszéd kocsijába, ők meg átjöttek beültek az enyémbe. Eddig mindketten a meleg szobában ültünk, de parancs az parancs még szerencse hogy wifi a kocsinál is van.

Natessék, lehet szórni a fikát a Zotyára is hogy nem így értették ezt!!

Link to comment
Megosztás:

Ezt nevezem! Ez ám az összetartás, elestél a harcban?? Akkor elvesztél d ö g ö l j meg ott ahol vagy. akár mondhattad volna ezt is spzoli....-->SZERINTED...

Mondhatom van bennetek emberség...

Arra azért kiváncsi lennék hányan voltatok kinnt segíteni a bajbajutottakon, mert azt innen nem lehet motorszám alapján...

Jah és ELNÉZÉST kérek minden Car társtól ha valamelyikőtöket megsértettem, mivel NEM ISMEREM egyikőtöket sem ezért JOGOM sincs se baráti se haveri viccelődésből SEM személyiségi jogoka sértő kijelentéseket irni!

Ha mégis lett vona ilyen akkor BOCSÁNATOT KÉREK!!

..és Bocs hogy Offoltam a Fórumot...

On...

Egy hete mondja minden médium a havazást és az erős szelet. Azért ebből sejteni lehet,hogy számítani kell kemény útviszonyokra. Ok,mindenáron menni kell,tessék felkészülni hideg élelemmel,ruhával,teletankkal,hólánc-lapát.

Nem a világ vége egy napot várakozni,kamionosok ugye rendszeresen így élnek főleg ha kelet felé járnak.

Vagy tessék csendben várni míg kimentik őket, hamár felelőtlenek voltak. avagy aki qurvának megy ne sírjon ha b@sszák.

De ehelyett megy a seholegyhókotrótnemláttam akormányménemfogjamegaszelet monnyonle azéfizetekadóthogyolvasszákmegahavatnekem flém,ami rohadt idegesítő. (aludtam már a bakonyban húsvéthétfőn hófúvásban nagypolákban)

Link to comment
Megosztás:

Ezt nevezem! Ez ám az összetartás, elestél a harcban?? Akkor elvesztél d ö g ö l j meg ott ahol vagy. akár mondhattad volna ezt is spzoli....-->SZERINTED...

Mondhatom van bennetek emberség...

Arra azért kiváncsi lennék hányan voltatok kinnt segíteni a bajbajutottakon, mert azt innen nem lehet motorszám alapján...

Jah és ELNÉZÉST kérek minden Car társtól ha valamelyikőtöket megsértettem, mivel NEM ISMEREM egyikőtöket sem ezért JOGOM sincs se baráti se haveri viccelődésből SEM személyiségi jogoka sértő kijelentéseket irni!

Ha mégis lett vona ilyen akkor BOCSÁNATOT KÉREK!!

..és Bocs hogy Offoltam a Fórumot...

On...

Mert Te kint voltál?

Lehet most olyannak céloztad ezt, akiről azt gondolod, hogy nem volt kint (mivel nincs benne emberség) pedig ott volt és segített. Családot hozott el egy áram és fűtés nélkül lévő házból a testvéréhez, ahol biztonságban voltak a saját és utasai valamint autójának épségét kockáztatva, de mégis bevállalta, mert nincs benne emberség. Ahelyett, hogy a facebookon sírt volna a mobiltelefonján, hogy már mióta nincs áram és lökte volna az undorító politikai sz@rdobálást.

Úgy érzem, hogy megérdemlem ezt a két sört.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igaz több embernél van.

Az én véleményem, hogy aki ilyen időben útnak indult és nem készült fel magára vessen! Az idő előre jelzése megtörtént, aki fel akart készülni fel tudott.

Eddig se segített más, a kormány meg végképp nem... Miért pont most tenné?

Elhiszem van rossz anyagi helyzet, de azt senki ne állítsa nekem, hogy otthon nincs pléd, kabát meleg ruha, amivel akár a hóra kifeküdve ne lehetne túl élni...

Hogy ebbe minden ilyen időjárási helyzetbe tucatnyi embernek bele kell fulladni, az csak a saját felelőtlensége!

Azokról meg szót sem ejtek akinek kell a nagy több milliós új, vagy fiatal autó. De másra nem jut utána...

Addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér!

Nekem inkább foltos magam festett a karosszériám, nincs nagy alu felnim, és hitelre vett plazma tv-m és még sorolhatnám... Viszont van állandóan a csomagtartóban 3 plédem, 2 jégkaparóm, téli kesztyű, normális téli gumi, hólánc, tartalék ablakmosó, ablaktörlő lapát, és legalább fél tank üzem anyag. Persze nem egyszerre került bele nekem sem. Inkább nem iszok nyáron egy pofa sört, eszek csokit rudit, de a felsoroltak megvannak!

Nem vitának szántam amit írtam, de manapság várni másra bármiben...

De végezetül kár itt egymásnak menni! Mindenki döntsön maga belátása szerint, aztán pedig amit főzött egye is meg!

(Természetesen kivétel van, ezeket általános esetekre értem!)

Link to comment
Megosztás:

Egy hete mondja minden médium a havazást és az erős szelet. Azért ebből sejteni lehet,hogy számítani kell kemény útviszonyokra. Ok,mindenáron menni kell,tessék felkészülni hideg élelemmel,ruhával,teletankkal,hólánc-lapát.

Nem a világ vége egy napot várakozni,kamionosok ugye rendszeresen így élnek főleg ha kelet felé járnak.

Vagy tessék csendben várni míg kimentik őket, hamár felelőtlenek voltak. avagy aki qurvának megy ne sírjon ha b@sszák.

De ehelyett megy a seholegyhókotrótnemláttam akormányménemfogjamegaszelet monnyonle azéfizetekadóthogyolvasszákmegahavatnekem flém,ami rohadt idegesítő. (aludtam már a bakonyban húsvéthétfőn hófúvásban nagypolákban)

Ne is mond. Egyfolytában ment az anyázás, hogy miért nem segítenek, hol vannak a hókotrók. De hogy bzmeg, ha az autók miatt a hókotró is a dugóban maradt? Annyi idióta van, hogy én komolyan elgondolkodtam azon, hogy újra vissza kéne hozni a tajgetoszt. Nem bírnak elmaradni a seggükön, ha már miatta (is) megbénult a közlekedés a környéken és akiknek valóban fontos lett volna elérni valahova, miattuk nem tudott eljutni a célállomásra csak több, mint egy nappal később.

Igen, mondták hírekben. Egész héten gondoltam is rá, hogy elinduljak e pestre csütörtökön a lurdy opel talira. Fehérváron akkor még nem is volt vészes a helyzet, de leszálltam otthon a vonatról. Akkor döntöttem el, hogy sehova kocsival.

Van az a havazás, aminél a közútkezelő még megoldhatta volna megfelelő mennyiségű hókotróval a problémát, de ezt már nem. Elmeg a hókotró és pár perc múlva ismét ott a hótorlasz. Erre az összes útdíj nem elég. Az más kérdés, hogy azért tényleg eléggé elmaradottak vagyunk hóhelyzetben a nyugathoz képest, csak sokan úgy fogják fel ezt, hogy csak nálunk lehet ilyen sehol máshol. Az mindenkinek elment a füle mellett, hogy Angliában, Belgiumban is megbénította a közlekedést és ott is az autójukban aludtak az emberek. A lényeg az, hogy az aktuális politikai vezetést lehessen hibáztatni és az embereket, akik segítenének, csakhogy annyi segítségre szoruló van, hogy nem lehet mindegyikkel foglalkozni külön.

Abba ne is menjünk bele, hogy sokan azonnal várták a megoldást és nem tetszett nekik az ideiglenes tornatermes szállás. Gondolom egy 5 csillagos Ricz-re számítottak, mint ideiglenes szállás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ne is mond. Egyfolytában ment az anyázás, hogy miért nem segítenek, hol vannak a hókotrók. De hogy bzmeg, ha az autók miatt a hókotró is a dugóban maradt? Annyi idióta van, hogy én komolyan elgondolkodtam azon, hogy újra vissza kéne hozni a tajgetoszt. Nem bírnak elmaradni a seggükön, ha már miatta (is) megbénult a közlekedés a környéken és akiknek valóban fontos lett volna elérni valahova, miattuk nem tudott eljutni a célállomásra csak több, mint egy nappal később.

Igen, mondták hírekben. Egész héten gondoltam is rá, hogy elinduljak e pestre csütörtökön a lurdy opel talira. Fehérváron akkor még nem is volt vészes a helyzet, de leszálltam otthon a vonatról. Akkor döntöttem el, hogy sehova kocsival.

Van az a havazás, aminél a közútkezelő még megoldhatta volna megfelelő mennyiségű hókotróval a problémát, de ezt már nem. Elmeg a hókotró és pár perc múlva ismét ott a hótorlasz. Erre az összes útdíj nem elég. Az más kérdés, hogy azért tényleg eléggé elmaradottak vagyunk hóhelyzetben a nyugathoz képest, csak sokan úgy fogják fel ezt, hogy csak nálunk lehet ilyen sehol máshol. Az mindenkinek elment a füle mellett, hogy Angliában, Belgiumban is megbénította a közlekedést és ott is az autójukban aludtak az emberek. A lényeg az, hogy az aktuális politikai vezetést lehessen hibáztatni és az embereket, akik segítenének, csakhogy annyi segítségre szoruló van, hogy nem lehet mindegyikkel foglalkozni külön.

Abba ne is menjünk bele, hogy sokan azonnal várták a megoldást és nem tetszett nekik az ideiglenes tornatermes szállás. Gondolom egy 5 csillagos Ricz-re számítottak, mint ideiglenes szállás.

Örülök, hogy nem csak én látom így a dolgot... Eleve felelőtlen aki ilyen időjárásban felpakolja a kölyköt, meg a terhes asszonyt... felelőtlen, aki nyárigumival elindul, meg aki a 10 méteres látótávolság ellenére megy mint a barom... Battyánynál nem véletlenül kenődött fel az a sok autó. Az előrejelzés megmondta mi lesz... ha hófúvás van, akkor lehet 200 kotrógép, az elakadt autók miatt úgy sem fognak kotorni. Ha tök üres utat kotornának sem tudnák tisztán tartani, mert kb 10 perc alatt visszahordja a szél a havat. 2 nappal korábban a németek is elhavaztak, és leállt az élet Frankfurtban, pedig az nem egy Budapest szintű város... Ott is kocsik rekedtek a hóban... egyébként az oroszok, akiknél napi dolog is el szoktak akadni...

Ami itthon az emberek agyában megfordult az nevetséges. Azért össze kellene hasonlítani a természet erejét az emberi erővel. A természet legyőzéséhez Istennek kellene lenni... Csak ugye sok a hülye, aki elhiszi, hogy bárhonnan ki tudja Schumacherkedni a verdát... aztán pofára esik, hogy hoppá... a hó az csúszik! Hiába van 4 kerék meghajtás a Dacia Dusterben, vagy a BMW X7-ben nem megy el... Miért?? Mert az autó alja felül a hófúváson, és onnantól vége... persze ez csak magyarországon van így! Németeknél soha nem szokott elakadni senki, mert a német állam egyből küldi a hókotrót... Na meg a sógoroknál sincsen hó... Ott röptében lekotorják a hókotrók, meg alásóznak, és elolvad... Sőt! Hófúvás sincsen, mert a szelet is elkotorják... Kezdem úgy érezni, hogy az emberek nem a realitás talaján élnek. Hó=Maradj otthon, mert nem neked való a hidegben álldogálás. Vagy!!! Ülj vonatra, mert az kisebb eséllyel akad el... de még az is elakadt most... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni egy kérdésben! Nekem egy 92-es F astram van! És szeretnék a csomagtér ajtóra egy GSI szárnyat mert nagyon jól néz ki!

Meg is találtam már csak még nem merem megvenni , először inkább kérdezek!

Felrakható az enyémre fúrás faragás nélkül? Úgy hallottam szóbeszédből hogy állítólag kell még plussz két lyukat fúrni csomagtér ajtóra ??? Ez igaz?

El tudná nekem mondani valaki hogy kerül az fel oda?

Köszönöm előre is! :)

üdv.: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Itt Győrnél a sok hülye tegnap este óta álla sorban és várja hogy felmehessen a lezárt pályára ha felmegy akkor meg ott fog állni órákat...amúgy a tecsónál a rendőrök mindenkit végigkérdeztek hova akar menni, de ravaszabbak azt hazudták, hogy Csanak felé, és a Metrónál visszafordultak hogy aztán ott állhassanak órákat a dugóban. Hát én becarok ezeken.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Itt Győrnél a sok hülye tegnap este óta álla sorban és várja hogy felmehessen a lezárt pályára ha felmegy akkor meg ott fog állni órákat...amúgy a tecsónál a rendőrök mindenkit végigkérdeztek hova akar menni, de ravaszabbak azt hazudták, hogy Csanak felé, és a Metrónál visszafordultak hogy aztán ott állhassanak órákat a dugóban. Hát én becarok ezeken.... <_<

Az emberek idióták, mindig ezt mondom, de nem hisztek nekem. :D

Még Orbán is elröhögte magát a sajtótájékoztatón, mikor közölte, hogy sokan így is fel akarnak menni a pályára, mikor mondták hogy le van zárva. :D

Egyébként én megbüntetném a nyári gumisokat közúti veszélyeztetés miatt, akik ottragadtak és várom már, hogy végre magyarországon is kötelező legyen a hólánc november elsejétől március végéig például.

Link to comment
Megosztás:

Az emberek idióták, mindig ezt mondom, de nem hisztek nekem. :D

Még Orbán is elröhögte magát a sajtótájékoztatón, mikor közölte, hogy sokan így is fel akarnak menni a pályára, mikor mondták hogy le van zárva. :D

Egyébként én megbüntetném a nyári gumisokat közúti veszélyeztetés miatt, akik ottragadtak és várom már, hogy végre magyarországon is kötelező legyen a hólánc november elsejétől március végéig például.

Akkor lesz csörömpölés száraz úton. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni egy kérdésben! Nekem egy 92-es F astram van! És szeretnék a csomagtér ajtóra egy GSI szárnyat mert nagyon jól néz ki!

Meg is találtam már csak még nem merem megvenni , először inkább kérdezek!

Felrakható az enyémre fúrás faragás nélkül? Úgy hallottam szóbeszédből hogy állítólag kell még plussz két lyukat fúrni csomagtér ajtóra ??? Ez igaz?

El tudná nekem mondani valaki hogy kerül az fel oda?

Köszönöm előre is! :)

üdv.: Dávid

Igen. Kell neki ket plusz furat. Atjelolod..kifurod.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha kötelező lesz...szabály az szabály.. :D amúgy a hókarom jobban tetszik 2 perc felrakni, csak húha drága.

Ne menjünk a nyuszi túl oldalára :)

Előbb oda jussunk el hogy télen téli gumi! Nem 30000 km-es fékúttal rendelkező lefutott nyári....

Majd aztán legyen szó a lánc kötelező tartásáról. Mint ahogy az osztrák nem is enged ki ha nincs láncod, volt már rá példa ugye nálunk is pl Baranya megye, hogy csak az mehetett tovább a "hegyes" dombvidékre, akinek volt készleten lánc és/vagy fel is rakta.

De két nap elolvad, aztán mindenki elfelejti ezt az egészet, még aki részese volt, majd jővő télen kezdődik újra...

A csodahóláncok nagyon szimpik, csak az a 70-80 ezer ft-os induló árak :o Persze ha olyan helyen lakik az ember ahol naponta fel le kell rakni rögtön meggondolás nélkül spórolnék rá...

De amíg a lánc csak autó porfogója, és csak ősszel rakom fel egyszer hogy hogy is van az...

Link to comment
Megosztás:

Ne menjünk a nyuszi túl oldalára :)

Előbb oda jussunk el hogy télen téli gumi! Nem 30000 km-es fékúttal rendelkező lefutott nyári....

Majd aztán legyen szó a lánc kötelező tartásáról. Mint ahogy az osztrák nem is enged ki ha nincs láncod, volt már rá példa ugye nálunk is pl Baranya megye, hogy csak az mehetett tovább a "hegyes" dombvidékre, akinek volt készleten lánc és/vagy fel is rakta.

De két nap elolvad, aztán mindenki elfelejti ezt az egészet, még aki részese volt, majd jővő télen kezdődik újra...

A csodahóláncok nagyon szimpik, csak az a 70-80 ezer ft-os induló árak :o Persze ha olyan helyen lakik az ember ahol naponta fel le kell rakni rögtön meggondolás nélkül spórolnék rá...

De amíg a lánc csak autó porfogója, és csak ősszel rakom fel egyszer hogy hogy is van az...

Amikor még a munkához kellett nekem az autó, akkor két nyári kerékre rá volt szerelve a lánc és ott figyelt a csomagtartóban. Gond esetén két kerék csere, (akár csak 10 méter miatt is!) aztán csere vissza és már mehet minden tovább. Manapság nyugdíjasként ha gáz van nem is indulok el.

Csak hát a sok hülyéje nyári gumin vág a hófúvásnak. Aztán károg mint varjú, beleértve hájfejű politikusainkat is, hogy monnyon le mert nem készültek fel a közutasok, meg katasztrófások havazásra...!

A lányomnak is mondtam tegnap, hogy ne induljon el hozzánk Pomázról (50 km) a gyerekekkel! Csak eljött, de bevallotta, hogy majdnem elakadt tőlünk 2 kilométerre...

Pedig van téli gumija, meg rutinja is. (Évi 30 ezret vezet) De persze hólapátja nincs, a hó meg a hátára vette.

Amilyen képeket a tévében láttam, csoda, hogy "csak" ennyi halott volt. Egy zsúfoltabb nyári hétvégén többen halnak meg az utakon.

Minden tiszteletem a segítőknek!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy F Astrában a pedálok felső részéhez nem való véletlenül egy olyan takaró idom szerűség, mint az anyós oldalra a térképtartó háta alá? Mert most láttam, hogy a pedáloknál a tűzfalon is megvannak az a kis pöckök, amikre azok a fehér fülek valóak, amik a másik oldalon is tartják azt a borítást. És ha kell oda olyan, akkor valakinek nincsen feleslegbe? (Spzoli :))

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy F Astrában a pedálok felső részéhez nem való véletlenül egy olyan takaró idom szerűség, mint az anyós oldalra a térképtartó háta alá? Mert most láttam, hogy a pedáloknál a tűzfalon is megvannak az a kis pöckök, amikre azok a fehér fülek valóak, amik a másik oldalon is tartják azt a borítást. És ha kell oda olyan, akkor valakinek nincsen feleslegbe? (Spzoli :))

Köszi a választ!

Létezik oda is takaró, olyan szivacsos mint az anyós oldalon az alsó polc mögé.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.